23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Slovo do pranice

Rusové veřejně obvinili tureckého prezidenta Erdogana, že jeho země a dokonce jeho rodina kšeftuje s ropou vytěženou v Sýrii Islamským státem. Náměstek ruského ministra obrany Anatolij Antonov předložil fotografie dokumentující kolony cisteren směřujících z území kontrolovaného IS do Turecka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 3.12.2015 14:27

Re: Je zajímavě sladovat

To se mně netýká, já si titul kráva zde vyhrazuji pouze pro jednu osobu a to Vy opravdu nejste, nicméně já myslím, že osciluji někde mezi šmejdem a xenofobem.....:-)

J. Václavíková 3.12.2015 14:41

Re: Je zajímavě sladovat

Jenže Vy jste se tak tituloval sám, kdežto já či paní Netzer to musíme snášet neustále. A skutečně jste si nevšiml, že z naší strany tyto urážky nepadají, pokud nejsou vyvolány jako odpověď na neustálé okopávání? Je pěkné, jak si stěžujete (třeba pan Vandas) na urážení xenofoby a nacisty. Ale nepamatuji, že bychom tak činili.

S. Lazárek 3.12.2015 14:46

Re: Je zajímavě sladovat

No vidíte a  přesně proto to já nehrotím, není to můj styl, přestože nad názory třeba Vašimi, či dalších lidí se sice podivuji a moc jim nerozumím, to je pravda, ale nezsměšňuji je ani na Vás jen proto nekoukám s despektem  nebo s názakem opovržení.

Já z těch lidí obavu mám a zatím mě ani oni ani nikdo jiné nepřesvědčil, abych jí neměl. To je celé.

V. Novák 3.12.2015 15:14

Re: Je zajímavě sladovat

Tak to jsem si nevšiml. zejména u Frau Netzer ani nebylo čeho si všimnout.

P. Klouda 3.12.2015 13:43

Jeden z lidských názorů, ...

... řekl bych. Rozhodně víc lidský než politický...:

http://www.novinky.cz/komentare/388095-komentar-brutalni-valka-v-syrii-vraci-svet-do-stredoveku-alex-svamberk.html

P. Boublíková 3.12.2015 14:27

Re: Jeden z lidských názorů, ...

Perfektní.

P. Klouda 3.12.2015 14:38

Re: Jeden z lidských názorů, ...

Paní Varadinková tu citovala jistého našeho současného filosofa Fukse, kterému (podle jednoho z těch citátů) připadají rok 1968, rok 1989 a letošek jako 3 okamžiky, kdy se náš národ (?...) dokázal k čemusi vzchopit. Ale když budu pana Švamberka bez dovolení parafrázovat, pak »Ona nejen syrská válka tak obrací kormidlo do minulosti, do dob, kdy se s lecjakými nepřáteli u nás účtovalo.« Ttž: taky byl rok 1945, a byla léta padesátá, kdy si "lid", či jeho předvoj (tehdy... KSČ) vzal za své právo zúčtovat s obyčejnými Němci, kteří nestačili před koncem války z Čech utéct, resp. s třídními nepřáteli.

Jakoby "globálně" veškeré dění ve světě probouzelo v lidech to méně a méně dobré. Včetně alibismu a doublethinku EU a la členové Strany v Orwellově 1984... Můj dojem, můj názor... 8)

S. Netzer 3.12.2015 12:52

Pět znaků, naznačujících, že Putin

vede válku proti Evropě.

Ruský prezident podle některých válku už začal, a to hybridní. Dlouhé roky podporuje nacionalistická hnutí v Evropě, zpochybňuje důvěru lidí v to, co vidí, slyší a čtou a jinými manipulativními prostředky nabourává demokratické systémy.

http://1url.cz/SABF

P. Vandas 3.12.2015 12:57

Re: Pět znaků, naznačujících, že Putin

Z toho lze vyvodit, že jste přesvědčena, že snaha Skotů se osamostatnit je Ruská hra. Totéž samozřejmě platí i pro Katalánce, Basky , Severní Iry i Kosovské .

S. Netzer 3.12.2015 12:59

Re: Pět znaků, naznačujících, že Putin

Já to z onoho článku nevyvozuji.

M. Franková 3.12.2015 13:25

Re: Pět znaků, naznačujících, že Putin

Tak proč jej kopírujete a sem umisťujete? A předpokládám, že jste i četla - jelikož četla - tak je pro vás nějakým způsobem důležitý. Pokud je nějakým způsobem důležitý, tak není možné, z něj cosi neusuzovat.

I když ve vašem případě -))

R. Veselý 3.12.2015 13:33

Re: Pět znaků, naznačujících, že Putin

V jejím případě se jedná o tláskání odkazů jen tak, vzorem jí je Nový-Jílek, který to sem pere v tuctech.

A. Trick 3.12.2015 13:00

zpochybňuje důvěru lidí v to, co vidí, slyší a čtou

K tomu nepotřebuji Putina. To, že veřejnoprávní media se snaží manipulovat poznám i bez Putina.

O. Uživatel 3.12.2015 13:02

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 3.12.2015 13:11

Re: zpochybňuje důvěru lidí v to, co vidí, slyší a čtou

Logika malého Jardy. Utřete si nudli.

O. Uživatel 3.12.2015 13:17

Uživatel požádal o vymazání
R. Veselý 3.12.2015 13:34

Re: zpochybňuje důvěru lidí v to, co vidí, slyší a čtou

Ale tu nudli si fakt utři.

O. Uživatel 3.12.2015 13:39

Uživatel požádal o vymazání
R. Veselý 3.12.2015 13:41

Re: zpochybňuje důvěru lidí v to, co vidí, slyší a čtou

Už sis utřel? Tak ještě tu druhou.

O. Uživatel 3.12.2015 13:47

Uživatel požádal o vymazání
K. Drobková 3.12.2015 13:10

A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Publicista Alan Posener nedávno v Die Welt napsal: „Putinovou hlavní

zbraní v tažení proti Evropě není armáda, která se na Ukrajině a v Sýrii

projevila jako papírový tygr. Jeho hlavní zbraní je evropský

nacionalizmus a rasizmus. Všude, kde se objeví protievropské a protiupchlické nálady, tam se vzápětí objeví také sympatie k Ruskému

autoritativnímu zřízení.“ Celý článek na Die Welt zde (pozn. překl.).

A. Trick 3.12.2015 13:14

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Láska k migrantům bude naší silnou zbraní proti Putinovi!

V. Novák 3.12.2015 13:35

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Správně! navrhuji začít každodenní čtvrthodinkou Lásky k migrantům - a to by bylo, kdybychom tomu Putinovi nevypálili rybník!

Mimochodem - už bylo rozhodnuto, zda migranti jsou Putinova protievropská zbraň nebo zda je naopak proputinská nedůvěra k nim?

Nějak se ty hlasatelky JPN neshodují v tom, co je JPN - aby se nakonec nemusely Strážkyně JPN strážit navzájem - to by byla tragédie!

P. Boublíková 3.12.2015 13:56

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Vidím to tak, že migranti jsou sice Putinova zbraň, ale oni za to nemůžou ;-)

V. Novák 3.12.2015 14:03

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Teď vám nerozumím - vítači a sluníčkáři za to nemůžou neno připrchlíci za to nemůžou?

Mně ale jde o to, zda jsou vykonavateli Putinových rozkazů vítači - či odmítači. A to jsem zatím ze Strážkyň JPN nedostal... Jedna tvrdí, že putinovcem je ten, kdo připrchlíky nechce - jiní zase dokazují, že připrchlíci jsou putizbraní proti Evriopě - sice každá hlásá něco diametrálně odlišného, ale takňák citově se shodnou. Za všechno může Putin!

P. Vandas 3.12.2015 13:15

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Xenofobii, rasizmus ani volání po ruské spáse u sebe nepozoruji. Co však pozoruji, je už nezakryté lhaní ze všech hlavních směrů a tomu se podřizovat nebudu. Ba ani nadávkám do fašistů, ruských kolaborantů a xenofobů nad kterými mi zůstává rozum stát, neb by mne nikdy nenapadlo, že bych k nim mohl být řazen . Celý život jsem nikdy k tomu nezadal příčinu.

K. Drobková 3.12.2015 13:23

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Nebuďte tak vztahovačný, škodí to zdraví. Zcela určitě ani já a autor článku v Die Welt neměl zrovna na mysli Vás. Nejste určitě středobodem vesmíru. :-))

P. Vandas 3.12.2015 13:27

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Každý z nás je středobodem svého vesmíru. Pokud však čtu zmíněné urážky na osobnosti, kterých si vážím, vztahuji tu urážku i  částečně na sebe, neb je v tom marastu nechci nechat bez zastání. :-):-) I vy hájíte své a za středobod vesmíru se nepovažujete.

K. Drobková 3.12.2015 13:31

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Hmm .... tak dobrá.

 Vážíte si osobnosti paní Vašáryové ?

P. Vandas 3.12.2015 13:32

Re: A místní pilná čtenářka Die Welt nic. Podivné.........

Osobnosti paní Vašáryové si vážím velmi, ale nesouhlasím s jejími posledními názory.