5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

Šestadvacátí

Podle statistiky (do prstů se mi dere mantra „vědci zjistili, že...“) jsou Češi šestadvacátý nejbohatší národ světa. To může vyvolat širokou škálu pocitů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hlosta 27.9.2018 9:34

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

Nám starým už ten internet tak neslouží, jako mladým. Ne že by nemohl, ale... ;-))

Neff spíše než že by byl v omylu, ukazuje na už skoro sto let trvající jistinu ekonomiky Švýcarska a tou je bankovnictví skutečně neutrálního státu. Tak neutrálního, že okradlo židovské občany Německa o miliardy v dolarech a následně židy nepustilo přes své hranice i přes původní dohodu s nimi a Hitlerem! Toto byl jeden ze základních pilířů rozšiřování bohatství Švýcarska. Teprve na konci dvacátého století se Švýcarsko uvolilo finančně s okradenými židy vyrovnat. Kolik z nich vyrovnání dostalo, nevím. Patrně šly ty peníze do státní pokladny Izraele.

Prachy jsou vždy určitou možností cesty za blahobytem. Jak je získávat, na to uslyšíte receptů... ;-))

A. Trick 27.9.2018 9:41

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

Švýcarsko po 22.6.1941 pomáhalo Hitlerovi v nákupech surovin pro válečný průmysl. Rozhodně na tom neprodělalo.

H. Omar 27.9.2018 9:49

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

DO té doby byli s Vaším SSSR kámoši tak to bylo OK? :))) No z vás to vždy vyleze...

A. Trick 27.9.2018 11:27

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

Nassral jsem Vás? To je dobře.

M. Prokop 27.9.2018 9:57

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

Švýcarsko pomáhalo, SSSR dodával i pomáhal.

H. Omar 27.9.2018 9:58

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

SSSR hlavně obsazoval....

M. Prokop 27.9.2018 10:14

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

To taky, to se týkalo přímých sousedů. Pro Francii a Británii bylo nebezpečnější to zásobování, částečně i ideologická pomoc, že v SSSR a Třetí říši je socialismus, na Západě plutokrati.

M. Pivoda 27.9.2018 9:45

Pro Petra Hlostu

V době mého působení na Bernelli University jsem v roce 2004 pobýval dva měsíce na ostrově St. Kitts v Karibiku (95% černochů).

Na místní konferenci zazněly návrhy, že by se ten ostrov měl věnovat finančním službám (pro bohaté, kteří si chtějí ulít své peníze někam do zátiší) nikoliv pracnějšímu rozvoji turistického ruchu. Já jsem tam propagoval spíše druhý směr (poněvadž si to přála prezidentka mojí univerzity), ale sám jsem spekuloval o technologích (slunce a moře).

P. Hlosta 27.9.2018 10:06

Re: Pro Petra Hlostu

Tu v Česku letěly spíše rychlý prachy, než pracné den ze dne nabývané jmění při uskrovnění svých potřeb. Tak se stalo i to, že namísto rychlých prachů většina prodělala kalhoty, topí se v dluzích a hraje si na haury, takové hogo fogo typické maloměšťákům dříve. Já jsem skeptický na růst blahobytu rychlou cestou. Nepopírám však, že by to nebylo i mnohdy možné, zvláště když se odhodí morálka.

V současnosti platí, že výhodnější se zdá žít hned, než trpělivě na to střádat. Takže plno lidí sází na hypotéky a mají pocit blahobytu. Po silnicích se řítí bouráky zadlužených, domky zadlužených tvoří příměstské kolonie, zadlužení vlastní firmy a jejich zaměstnanci se zadlužují i u nich a nejen u pochybných bank. Kdo dožije bez dluhů je jako fata morgána, téměř přelud, nad kterým jiní a zadlužení do smrti ohrnou nos. ;-))

I. Širůček 27.9.2018 10:21

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

"Způsobů k obohacení je mnoho, a většina z nich jest ohavných." © F. Bacon

H. Omar 27.9.2018 11:12

Re: Šestadvacátí: měřeno gumovým, natahovacím metrem

Většinou je to práce....;)

H. Omar 27.9.2018 9:09

Přesně Astone.

Ne každý má na to naBabišovat si kapitál. Většina podnikatelů ho musí vydělat a to prostě chvilku trvá. Pak snad vznikne víc firem v ČR, které budou investovat v zahraničí a tím zvednou i to bohatství zde. Ovšem musíme ty firmy taky být schopní udržet. A to nepůjde se zaklekáváním, růstem byrokracie a dalších "libůstek".....

P. Vandas 27.9.2018 9:04

Tato země byla v dějinách vyloupena, vydrancována

a okradena nejméně 10x a pořád jsme jednou z nejbohatších zemí světa. Není to krásné?:-):-):-)

Jsme jeden z nejšikovnějších a nejpracovitějších národů světa. A vy pořád Hugo..Hugo.. :-):-):-)

K. Janyška 27.9.2018 9:12

Re: Tato země byla v dějinách vyloupena, vydrancována

Švédy byla kdysi odvezena třetina všeho českého majetku... Dzp.

P. Hlosta 27.9.2018 9:37

Re: Tato země byla v dějinách vyloupena, vydrancována

Njn, jenže platí 'I kdyby padli fšici, vstanou noví bojovníci!'. A vždycky vstanou blbečci! Zase přijde banda blbců, co to celé pos.re! ;-))

K. Janyška 27.9.2018 8:41

Celé je to nesmyslné. Patříme do samotné špičky a ne že ne.

Navzdory Babišovi, který zbohatl za dobu svého politického podnikání ze 40 na 95 miliard podle Forbesu... Dzp.

K. Janyška 27.9.2018 8:45

Re: Celé je to nesmyslné. Patříme do samotné špičky a ne že ne.

Jsme prostě šikovní a vždy jsme byli. Ani komunistům jsme nedovolili nás zdevastovat nad, námi Čechy, povolenou mez...Dzp.

F. Navrátil 27.9.2018 8:35

Schíza mediálního světa

Žijeme si klidně, máme práci, dvougenerační vilku se zahradou, pohodlné auto, príma děti, navštěvujeme se se sousedy a známými. Žijeme si spokojeně. Pak se podívám do novin nebo na zpravodajství ČT a zjistím, že žiji ve zdevastované zemi plné zločinců, politici jsou lumpové, na ulicích kravály s trenkami a vejcomety, ze všech stran se na nás valí islámští sirotci a my všichni jsme líní lumpové, darebáci, rasisté a xenofobové. Tedy až na aktivisty z neziskovek a novináře. No nenaštvalo by vás to?

M. Prokop 27.9.2018 8:37

Re: Schíza mediálního světa

Nenaštvalo. Pobavilo.

D. Polanský 27.9.2018 8:48

Re: Schíza mediálního světa

Ovšem nelze vyvozovat ze svého blaha, blaho těch ostatních. Nejčastější sociologický omyl.

M. Valenta 27.9.2018 8:48

Re: Schíza mediálního světa

A teď si představte, kdyby se našinec ještě mohl spolehnout na českou justici, nemusel lítat kvůli všemu od úřadu do úřadu a třeba se nemusel bát, že zítra bude jeho dvougenerační vilka zapsána v katastru úplně na někoho jiného.

M. Prokop 27.9.2018 9:01

Re: Schíza mediálního světa

Tak by se objevily jiné problémy. Ono je to v lidech.

M. Valenta 27.9.2018 9:14

Re: Schíza mediálního světa

.... a třeba méně závažné.

M. Prokop 27.9.2018 9:35

Re: Schíza mediálního světa

To je taky relativní.

Jukněte třeba níže na Kechlibara a video.

P. Boublíková 27.9.2018 9:01

Re: Schíza mediálního světa

O vilku se bát nemusíte http://www.archspace.cz/pravnik-radi-5-dil-konec-strachu-z-neoznamenych/

V. Fenzel 27.9.2018 9:00

Re: Schíza mediálního světa

Což o to, žijeme klidně a vcelku spokojeně, tak nás ani nepřekvapilo, když v bytě vedle nás, kam majitel bytu nastěhoval dvě ukrajinské rodiny, minulý týden proběhla jakási rušná oslava, po níž přijeli nejprve policajti, pak záchranka a nakonec pohřebáci. Prostě jen takové kulturní obohacení.

P. Hlosta 27.9.2018 8:19

Kolik potřeba blahobytu?

Živobytí je je pro někoho dražší, pro někoho levnější, než bejvávalo. Někdo má mzdu, či zisk vyšší, jiný menší, než kolik má potřebu spotřeby, než bejvávalo. Co ale je hodně znatelné, je fakt, že dnes je doba hektičtější, že je málo času. Čas ovšem neexistuje, ten si musíme udělat - říkávám já.

Bejvávalo už za mého dětství, že se scházeli naši rodiče s rodiči jinými, hrávaly se karty, zpívalo za doprovodu své muziky, pojídalo se skromné pohoštění. Toto bývalo tak dvakrát - třikrát do měsíce. Krom toho rodiče bývali doma prakticky vždy po nejméně deseti hodinách své nepřítomnosti a mohli se nám věnovat(což nebylo moc příjemné, že jsme chtěli blbnout a ne se učit:). Díky tomuto já umím hrát na kytaru i karty, o vaření ani nemluvě ;-). Vzpomínky mi napovídají, že naši to vůbec neměli lehké, ale udělali pro nás první poslední.

Dnes se furt počítá kolik peněz je zapotřebí k blahobytu. Jenže blahobyt je to samé, jako horizont, že se za ním jde a on je stále v dáli. Mně osobně přijde hodně blahobytné, že mám ve sklepě už sklizenou úrodu, až nevím co s tím budu v zimě dělat, když je jí tolik. Taky že bez práce mi jede kotel na plyn a je doma pohodová teplota automaticky dirigovaná počítačem, přes okna nefučí, do chalupy neteče. Jen díky tomu blahobytu nevím co budu v zimě dělat, když není třeba fyzicky připravovat teplo a navíc jsem důchodce, takže do zaměstnání chodit nebudu. Když budu někam chodit, tak s manželkou po špitálech, což je taky odraz blahobytu, že jinde ve světě bychom léčby nebyli schopni zaplatit, jen u nás platit nemusíme.

Akorát že dnes v tom blahobytu se už málo lidé setkávají, aby hráli karty, na kytary, s dětmi blbli... Někdo má ale blahobytu stále málo.

M. Prokop 27.9.2018 8:37

Re: Kolik potřeba blahobytu?

Jen tak se lidi scházeli hlavně po hospodách. První ránu tomu zasadila televize (doma a pak i v hospodě, což je kromě vybraných zápasů ve fotbale i v hokeji vražda zábavy), následuje internet a dorazil to zákaz kouření.

Pak se ještě i někteří scházejí účelově, obvykle taky v hospodě nebo klubovně. Spolky, strany, posezení po tréninku ...

P. Hlosta 27.9.2018 9:24

Re: Kolik potřeba blahobytu?

Njn, tohle mi ze vzpomínek vyvanulo. Ale jako děcka jsme televizi měli jednou za týden a v ní prakticky krom večerních zpráv a jednoho-dvou filmů za týden ani dospělí nic pořádného neměli. O hospodách jsem měl povědomí až ve své dospělosti. Naši jaksi na ni ani neměli a nepamatuji, že by byli kdy opilí, nebo z hospody přišli. Když alkohol, pak doma, či u známých a vždy s mírou. Tak si teď uvědomuji, že já byl oproti nim chachar. ;-)

P. Kmoníček 27.9.2018 8:37

Re: Kolik potřeba blahobytu?

Pane Hlosto, opravdu dobré zamyšlení. Děkuji.