20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Senát v cestě nesmyslu

Mimořádně halasně prosazují obecné referendum komunisté a okamurovci. Jsou to strany takzvaně nesystémové – komunisté oficiálně požadují systémovou změnu a to samo o sobě by mělo stačit jako důvod k zákazu, je tu s nimi čtyřicetiletá zkušenost, o jakou změnu systému jim jde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 25.4.2018 21:20

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Já? Svoje individuální.

Jste hoch nebo hoša, abych věděl, jak vás oslovovat?

I. Mertl 25.4.2018 21:25

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Dědek. Ale k čemu je Vám individuální myšlení? Liberalismus je pasé, asi škoda, ale je. PL má aspoň tradici, jakkoli nevím, co si pod tím představit. Jó, nadávku, díky.

S. Donát 25.4.2018 21:33

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Vy opravdu nevíte? Nadávka to není. Tedy já to jako nadávku necítím.

J. Václavíková 25.4.2018 21:35

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Proč byste cítil? Vám nikdo nenadává.

M. Prokop 25.4.2018 21:35

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Když nechápete k čemu, těžko vám to vysvětlovat. Taková vnitřní libůstka. Zajímavé je, že dědci tohle obvykle, na rozdíl od hošů, chápou. No co, nějaká ta vyjímka občas potvrdí pravidlo.

P. Jirkovský 25.4.2018 21:18

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

I vy srandisto .....

J. Václavíková 25.4.2018 20:57

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

A Toman znovu na zemědělství. No potěš koště!

I. Mertl 25.4.2018 21:04

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

I za bolševika jsme říkali "Čím hůř, tím líp". Je to blbá strategie, jistě, ale snad si to ti mladší nenechají tak dlouho líbit. Taky Babiš to sám všechno nezvládne a jeho pozice je reálně stále vachrlatější. S Tomanem to nevytrhne. A kdoví co s tím počne ČSSD.

J. Václavíková 25.4.2018 21:08

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Za situace, kdy u nás mnozí volají po českém Orbánovi, který si s demokracií vytírá zadek, to opravdu moc k optimismu neopravňuje. Jak to jen udělat, aby se ve školách učilo kriticky myslet?

M. Prokop 25.4.2018 21:10

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Začít u sebe.

K. Janyška 25.4.2018 21:12

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Také si s demokraciuí vytírám zadek. Vede neomylně k totalitě... Dzp.

I. Mertl 25.4.2018 21:16

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Chce to ignorovat internet a chodit mezi mladé lidi, můžete-li. A hned to vypadá líp! Zde je to pro blbce a masochisty (i když jsou ještě horší weby!), i v ZOO je to od rána do večera den co den nuda.

Na kritické myšlení jsou nezbytní kriticky myslící učitelé. Za mého mládí před 60 lety tak 1 z 5-8. Dnes to bude spíš horší, pokud se mezitím trvalý sestup kvality vysokoškoláků nezastavil. Ale proč?

J. Václavíková 25.4.2018 21:32

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Nepomůže. když to budou umět pouze elity. Základy by měli znát všichni. A já bydlím daleko od centra, takže jsem s tím konfrontována více.

P. Jirkovský 25.4.2018 21:26

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Ve škole to snad ani nejde. Myslím, že se myšlení obecně kultivuje jinde a jinak. Ale nebyl bych tak pesimistickej. Před pár lety, spíše několika páry let, jsem se usnesl, že budu volit tu partaj, která má nejmladší vedení. A vyplácí se mně to (až na přechodnou a chmurnou epizodu té tatarky ze Strany zelených). Už potřetí jsem volil Piráty a jsem spokojenej, nakonec: tenhle svět bude jejich mnohem déle než můj, tak ať si ho dělají po svým. Já jsem tu možnost neměl; nic víc pro ně už asi udělat nemůžu.

J. Václavíková 25.4.2018 21:34

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

To je výborná metoda. Ale nezavrhovala bych ani účinek vzdělávání.

P. Jirkovský 25.4.2018 21:44

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Já přece nic nezavrhuju. Jen si myslím, že vzdělání je pojem podléhající názoru na vzdělání každýho z nás tu (až na pana Kotase). A pana Hlostu, kterej je sám vzděláním o sobě. A nerad bych se pouštěl do debaty o tom, co si kdo představuje pod vzděláním formálním a získaným jiným způsobem.

J. Václavíková 25.4.2018 21:49

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Vzdělání je také tréning. A ověřování spolehlivosti veřejných zdrojů se dá tak trochu natrénovat. I to hledání kontextu.

M. Prokop 25.4.2018 21:53

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Zajímavá metoda, taková nezištná. Jsa méně altruistickým (nebo dobroserným), volím toho, kdo je nejméně nebezpečný svobodě.

P. Jirkovský 25.4.2018 22:19

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Svobodě vaší nebo svobodě nedělitelné a absolutní, nebo jako poznané nutnosti? Hímlšíml, nějak mně svobody došly, ale jistě je jich víc. Kdepak, do toho se pouštět nebudu. Ale po jejich (dnes mladejch lidí) svobodě je mně fakt prd, jejich představa o svobodě je určitě správná, stejně jako byla moje představa v jejich věku.

D. Polanský 25.4.2018 21:02

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Bude to jednom jedna z forem spontánního řádu, viz pan Janyška.

K. Janyška 25.4.2018 21:08

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Nemá to se spontánním řádem co dělat. Počínají si organizačně do doby, než jim spontánní řád po překročení jeho mezí dá do držky... Dzp.

I. Semrád 25.4.2018 20:33

Doktrína Mečiar-Klaus

...z r. 1992, totiž že za řešení otázek politického rázu zodpovídá "volebním referendem" zvolená politická reprezentace, tudíž referendum není nutné...

není jistě dokonalá, nothing is perfect, ale je docela vyhovující, může to podle ní běžet dál.

V. Klepetko 25.4.2018 20:45

Re: Doktrína Mečiar-Klaus

Likvidace státu bez referenda? To je ta vize budoucnosti?

K. Janyška 25.4.2018 20:59

Re: Doktrína Mečiar-Klaus

Myslíte, že měli v SSSR uspořádat referendum ? A v Jugoslávii také ? A jinak jsou doma všichni zdraví ? Dzp.

M. Prokop 25.4.2018 21:09

Re: Doktrína Mečiar-Klaus

Podle okolností. V tom roce 1992 by bylo referendum na prd a jen prodlužovalo agonii státu, z nějž Slováci fakticky vstoupili.

Pokud bude nějaká likvidace v budoucnosti, taky uvidíme.

Pokud by to měla být likvidace cestou EU, tak tam by referendum bylo na místě.

V. Klepetko 25.4.2018 21:20

Re: Doktrína Mečiar-Klaus

Souhlas.

J. Franke 25.4.2018 20:19

Znovu a opět pro pana Janyšku....

Naprosto souhlasím s jeho podmínkou o závazné platnosti referenda při počtu hlasů převyšujících polovinu možných hlasů všech oprávněných voličů.

Jím uváděná druhá podmínka o nadpoloviční účasti všech oprávněných voličů je nadbytečná a vyplývá z té první. Pokud pan exmanažer nechápe, nedivím se, že je už jen ten ex...

J. Venc 25.4.2018 20:22

Tak jste anebo nejste "miliard"?

50/50?

:-)

J. Fialová 25.4.2018 20:24

Re: Znovu a opět pro pana Janyšku....

Pane Franke, při takové podmínce bychom nebyli v EU :)

Referendum o vstupu do EU 2003:

"pro" 77 %, účast 55 % - tedy "pro" 42,5 % ze všech oprávněných voličů.

P. Boublíková 25.4.2018 20:45

Re: Znovu a opět pro pana Janyšku....

Někdo už by měl konečně vymyslet "jinou situaci" :-)