19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Senát v cestě nesmyslu

Mimořádně halasně prosazují obecné referendum komunisté a okamurovci. Jsou to strany takzvaně nesystémové – komunisté oficiálně požadují systémovou změnu a to samo o sobě by mělo stačit jako důvod k zákazu, je tu s nimi čtyřicetiletá zkušenost, o jakou změnu systému jim jde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 25.4.2018 21:57

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT Atak velký prostor?

Nejspíš proto, že se naši zaměstnanci v ČT nevzdali myšlenky dostrkat nás k levicovému (správně) liberalismu (mylně). Prostě, spříznění duší.

P. Jirkovský 25.4.2018 22:05

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT Atak velký prostor?

Pane Prokope, proč se na tu TV prostě nevys*erete. Já koukám jen na Teorii Velkého třesku a mám z toho plnou hlavu. Zprávy a publicistiku bych zřejmě už nezvládnul, ale jsem docela na světě šťastnej. Těch pár korun, co to stojí neplatím, mám na to zcela legální fígl.

V. Klepetko 25.4.2018 22:19

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Zdá se, že "Sobotkovo křídlo ČSSD" stále ovládá ČT pevnou rukou... Je to nejnezavislejší televize na světě. Je nezávislá na pravdě, lásce, svědomí i zdravému rozumu!

Jen slepý ale nevidí její závislost na úzké skupině nevolených uchvatitelů!

S. Lazárek 25.4.2018 22:24

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Dobrá schíza pane Klepetko, docházíte ambulantně?

P. Jirkovský 25.4.2018 22:30

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Nebuďte na něj takovej, je to jen chudák, postiženej dosud nekvalifikovanou diagnozou - babišismem, progradujícím k počínajícímu okamurismu, za pár let se to možná stane důvodem pro invalidní důchod.

S. Lazárek 25.4.2018 22:40

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Je to John Nash, se vším všudy, co k tomu jménu patří. Prostě nacpal politiku do rovnic a tohle mu vyšlo.

V. Klepetko 25.4.2018 22:57

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Jiří Dienstbier má v televizi prostor, naprosto neuměrný svému významu. Popírate realitu? Tedy, pokud nevidím v televizi nějaký přelud:-))))

Čistá duše - to byl krásný film! Nashe mám rád a miluji i teorii her. ČT hraje falešně! :-)

J. Václavíková 25.4.2018 22:59

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Asi byste měl sepsat kánon, podle kterého smějí být ti kteří politici zváni. Bod první- explicitní kritici Andreje Babiše mají vstup přísně zapovězen.

S. Lazárek 25.4.2018 23:05

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Mně je Jiří Dienstbier a jeho prostor kdekoliv, notabene v čt, úplně u prdele milej pane Klepetko. Nesleduju ani Jiřího ani čt a jestli máte potřebu si to takhle škrábat, doporučuju tekutej pudr, ten je na vopruzenou prdel úplmě nejlepší.

P. Jirkovský 25.4.2018 23:19

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Nebo koblih, ale nesmí bejt moc cukrovanej, to prej drhne.

P. Jirkovský 25.4.2018 22:59

Re: Proč má vlastně Jiří Dienstbier na ČT ta velký prostor?

Heršvec, jak má zamatlaný brejle, tak jsem to na první pokus přečet jako "nacpal do nohavic". A věřil byste, že se mně to líbí víc? Asi jsem nějak úchylnej nebo co.

K. Janyška 25.4.2018 21:14

CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Vzděláním je to, co se dostane do hlav dětí, studentů a ostatních lidí, z platných informací o světě, přičemž je úplně jedno odkud. Není nic tragičtějšího, než tzv. vzdělání informacemi irelevantními.

Z hlediska oborových znalostí a rozšiřovaných technických informací není problém tak velký. Všichni souhlasí s tím, že jedna a jedna jsou dvě a suma dalších takových a daleko složitějších vědomostí je přijímaná všemi jako samozřejmost a je to tak logické a v pořádku, pokud tedy nemluvíme o technice a strategii vyučování. Jsou to vědecky podložené a šířené poznatky a zkouší se z nich.

Avšak z hlediska předání informací vyššího řádu, tedy vědění o lidském světě a principech, na kterých vyrostl a stojí je situce tristní a právě obrácená, než by měla být.

K. Janyška 25.4.2018 21:14

Re: CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Žákům, studentům a ostatním je vtloukáno do hlav, že lidský svět je organizací ovládanou lidmi a veškeré školní snažení je směrováno k tomu, aby do takového světa byli připraveni vstoupit a uměli se v něm pohybovat. Jenže takový svět neexistuje.

Věc se má úplně obráceně. Lidský svět je totiž spontánním řádem lidské interakce, tedy je řízený spontánními silami a to je jedinou možností přežití lidstva. A to je tak neuvěřitelné a složité, že to lidi nejsou schopni vůbec bez předpřípravy pochopit. A na školách neprobíhá ani ta. Nejsou učitelé a dokonce ani učitelé učitelů, tedy profesoři vysokých škol, kteří by takovému paradoxu rozuměli.

Celou velmi složitou problematiku však popisuje na vědecké, a jen na vědecké, bázi tzv. kompozitivní teorie, tedy suma informací, navzájem provázaných a neodporujících si, získaná vědeckou kompozitivní, tedy skladnou, metodou společenských věd. Viz slavná kniha Kontrarevoluce vědy myslitele myslitelů, nositele Nobelovy ceny. A.F Hayeka. Dzp.

R. Neveselý 25.4.2018 21:27

Re: CO JE TO VZDĚLÁNÍ ?

Kadle, vzdělání je to, co tě zdaleka minulo.

K. Janyška 25.4.2018 20:57

Když ty nevzdělané tupouny slyším, že chtějí zavést

referendum platné už při 30-35% účasti, kopl bych je do zadku, kde mají zřejmě rozum, že by jim skočil zpátky do palic, mohl-li bych.

Lidský svět je totiž neodvolatelně spontánním řádem a jednotlivci v něm jsou řízeni jeho evolučně vyvinutými pravidly, zejména zákazových soukromým právem, jediným právem pravým. A nikdo nemůže tuto vazbu zničit nebo předělat, a to vůbec ničím, neboť ona je jedinou možností jednotlivců a lidstva jak existovat a přežít.

Natož referendum, které je totalitním nátlakem většin na menšiny, stejně jako používaný a chybný model demokracie, a destruktorem této podstaty.

Má-li referendum být, musí otázku posvětit testem na soukromé právo Ústavní soud na celostátní úrovni a nižší soudy na úrovních nižších. Musí se ho účastnit nad 50 % většina oprávněných voličů a otázku musí schválit nebo odmítnout nad 50 % většina všech oprávněných voličů. To je jediná možnost, kdy dojde k destrukci spontánního řádu ve jménu vůle občanstva s tím, že musejí být předem s takovým destruktivním dopadem seznámeni.

Ale jak a kým, když tomu nikdo nerozumí, to fakt nevím.... Dzp

D. Polanský 25.4.2018 21:01

Hlásáte spontánní řád světa, a přitom lidem

nadáváte do nevzdělanců. Když spontánní, tak spontánní, takový jaký svět je, včetně vzdělanců i nevzdělanců, kurew, pasáků, zločinců, zlodějů, slušňáků i grázlů, vyčůraných Poláků, dravých Němců atd.

K. Janyška 25.4.2018 21:03

Re: Hlásáte spontánní řád světa, a přitom lidem

Ano, ale musí se mu rozumět.

A já nic nehlásám, jen prezentuji špičkovou vědu. Více lidstvo neví. Škoda, že moje eseje nečtete... Dzp.

J. Blahová 25.4.2018 21:05

Re: Hlásáte spontánní řád světa, a přitom lidem

P.Janyška je reinkarnace Lenina. :-))))

K. Janyška 25.4.2018 21:06

Re: Hlásáte spontánní řád světa, a přitom lidem

Jeho absolutním protikladem. Jéžišmarjí, lidi, kdy dostanete rozum... Dzp.

M. Jandáková 25.4.2018 21:03

Re: Když ty nevzdělané tupouny slyším, že chtějí zavést

K následování netřeba rozumění. Fakt to nechápete?!-)

K. Janyška 25.4.2018 21:05

Re: Když ty nevzdělané tupouny slyším, že chtějí zavést

Chápu. Proto přicházím s výkladem. Není můj, je nejotevřenějších mozků světa... Dzp.

J. Václavíková 25.4.2018 20:44

Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Tak to už tu za chvíli opravdu bude Balkán. Až si tohle všechno Bureš obsadí anonisty.

K. Janyška 25.4.2018 20:48

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

To on byl Balkán také... Dzp.

I. Mertl 25.4.2018 20:56

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Pryč s defétismem, paní Václavíková! I Burešovi časem začnou věrní docházet a sám všechno neobsáhne.

J. Václavíková 25.4.2018 20:59

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Mě ale děsí to jejich skupinové myšlení, jdou za ním jako jeden muž. Bez pochybností, bez zaváhání.

I. Mertl 25.4.2018 21:06

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Sem tam nějaké pochybnosti i zaváhání vidět. I ten Andrej je koneckonců člověk. A až dojdou peníze, za 3-4 roky, co pak? Vy se toho jistě dočkáte!

K. Janyška 25.4.2018 21:09

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Je to Ducko-mrázko-kejlo, kovarčíko-atd-babiš... Dzp.

J. Václavíková 25.4.2018 21:10

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Pane Mertle, nikdo z nás neví dne, ani hodiny. Stejně nám všem jde o to, aby tu mohly spokojeně žít naše děti.

M. Prokop 25.4.2018 21:10

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Vaše skupinové myšlení P&L vás neděsí?

I. Mertl 25.4.2018 21:18

Re: Pavel Zeman zvažuje odchod z funkce?

Ne, hochu. Máte místo toho něco jiného?