19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Sejdeme se v nekonečnu

Okamura je momentálně nejnebezpečnější postava na naší politické scéně. Sérií chybných tahů se podařilo ho dostrkat tam, kde by neměl vůbec být, tedy nejen do sněmovny, ale dokonce do jejího vedení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 7.2.2018 13:46

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

V čem není demokrat? A proč by měl být politik filosofem? Aby na každou otázku odpověděl dvojznačně?

Okamura bývá kritizován, že navrhuje jednoduchá řešení. Ale ty problémy, o kterých je řeč, JSOU jednoduché, protože jsou existenciální. Není divu, že si s nimi "filosofové" neumějí poradit.

V. Kotas 7.2.2018 14:01

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Především jde o korýtka, která jsou obsazená v politice i státní správě tradičními stranami, které to dovedly až tak daleko, že bude mít navrch i T. Okamura. Také dobře.

M. Varadinková 7.2.2018 13:30

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Já taky nic takového nevidím. O to usilovněji se to pravdoláskařská média i Okamurovi političtí konkurenti snaží o něm tvrdit.

E. Erat 7.2.2018 13:18

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

No, hlavně je je nesmyslá nálepka, že jsou nedomkratickou stranou podobně jako KSČM. Pokud žijeme v demokracii, přímo ve skvělé eurounijní demokracii jak je nám stále předhazováno, tak není možné, aby fungovala v tomto systému nedemokratická strana. Pokud tedy funguje zcela bez problémů je to demokratická strana jako každá jiná, nebo u nás není demokracie, jiná možnost neexistuje

E. Erat 7.2.2018 13:20

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

nedemokratickou

J. Jelínek 7.2.2018 13:28

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Podle vaší logiky jsou i bolševici demokrati.

V. Fenzel 7.2.2018 13:41

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Podle čeho se vlastně pozná taková demokratická strana?

M. Prokop 7.2.2018 13:45

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Demokratické vnitřní uspořádání - vnitrostranicé volby, zpětné vazby a tak, na venek demokratický program, tedy v rámci Ústavy státu.

E. Erat 7.2.2018 13:55

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Tedy SPD a KSČM zcela v pohodě.

M. Prokop 7.2.2018 15:09

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Ad jedna ano, ad dvě to není tak jisté u komoušů, u SPD oboje nejisté.

P. Spáčil 7.2.2018 15:44

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Sobotka si to také demokraticky vyčistil. (:-))

E. Erat 7.2.2018 13:43

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Pane Jelínku, pokud žijeme v demokratickém státě tak je každá strana, která není zakázaná demokratická. Pokud by nebyla demokratická, nemohla by být v parlamentu atd. V ČR platí de-iure, ne de-facto. A tak tomu je i všude v civilizovaných zemích.

J. Ráž 7.2.2018 13:46

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

A vedení EK jsou spíše demokrati nebo bolševici?

Já bych to viděl na bolševiky. Ti také všem vnucovali silou svou pravdu!

PS. V KSČM fungují demokratické postupy, takže je to demokratická strana. Kdyby nebyla, nemohla by kandidovat do žádné komory Parlamentu.

D. Green 7.2.2018 13:59

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Když něco vypadá jako Jelínek, kváká jako Jelínek a chodí jako Jelínek, pak to nejspíš bude blbec, že. :))))

L. Vrána 7.2.2018 15:02

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Ale pánové, mírněte se, prosím. Já už mám na svůj věk slabší nervy. Kdo to má pořád číst. A ještě není zdaleka jaro, abych šel krmit kachničky.

D. Green 7.2.2018 15:44

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

Budu se mírnit, omlouvám se. To víte, nezkušené mládí. Za 67 dnů mi bude teprve 72 let. :))))

L. Vrána 7.2.2018 18:28

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

No, to je dobrý. Mám něco málo co dohánět. Ale letos mě to čeká taky. Taky 72. Tedy pokud v tomhle státě to se mnou do tý doby nešlehne. Přeji hezký večer.

P. Mark 7.2.2018 14:13

Re: Odstranit Okamuru je hlavní úkol?!?

JE potřeba vrátit se tam kde demokracie začala,do Athén. Použít střepinový soud.V podzímních volbách přidat čistý papír kde volič napíše jméno politika který má být zbaven občanských svobod.V Athénách to bylo na 10 let a ven z města.U nás bych ho tak daleko nehnal.V případě ohrožení vlasti existovala možnost ho povolat z5,např. Aristeides.Týkalo by se to toho kdo by dostal nejvíc hlasů, tak jak při volbě presidenta.Jeho místo v PS,Senátu popř. na Hradě. Místo dál neobsazovat,ušetříme prachy.Má to tu chybu že volič si napíše koho chce a ne toho chci já,ty, my, oni. atd.

E. Erat 7.2.2018 13:04

Pan Babiš či Bureš jak chcete,

by měl následovat příklad amorfní enderácké svazačky Merkelové. Tedy vzdát se všech silových resortů, ale hlavně zůstat jako premiér u koryta v krmelci. Přece SRN je naším dnešním vzorem, že.

V. Čermák 7.2.2018 13:15

Re: Pan Babiš či Bureš jak chcete,

Babiš žádné vládní Koryto nepotřebuje, chce pouze ukázat lidem, že UMÍ, což v minulosti se celkem nikomu nepodařilo. A ti, co neumí mu v tom brání, proč asi?

M. Prokop 7.2.2018 13:47

Re: Pan Babiš či Bureš jak chcete,

proto, aby na někoho "neklekal" příliš často.

M. Berka 7.2.2018 13:18

Re: Pan Babiš či Bureš jak chcete,

No, podle vzoru DDR by měl dělat předsedu vlády přece - Vasil Mohoryta... :D :D :D

E. Erat 7.2.2018 13:25

Re: Pan Babiš či Bureš jak chcete,

Malé upřesnění, ten soudruh se jmenoval Mohorita.

M. Prokop 7.2.2018 12:45

A jak tak koukám vedle na titulky

"Merkelová se vzdala rezortů financí i zahraničí. Vnitro povede Seehofer", tak kápo Schulz na zahraničí je jednoznačně průser.

M. Valenta 7.2.2018 12:50

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

Schulz může být podobný průšvih pro zahraniční politiku Německa jako Zeman pro tu naši, a pro tu evropskou ještě větší.

J. Kombercová 7.2.2018 12:51

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

Zeman pro nás a Schulz i pro nás. :)

J. Kombercová 7.2.2018 12:52

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

...třeba se vzájemně vyruší.

T. Hraj 7.2.2018 13:16

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

Moc Vám nerozumím. Jejich zahraničně politické názory jsou takřka inverzní. Průšvih by tedy měl být pouze jeden (podle mne samozřejmě Schultz).

J. Kombercová 7.2.2018 12:51

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

Je. A to znalci německé reality ještě nedávno o Schulzovi tvrdili, že je "politická mrtvola".

E. Erat 7.2.2018 13:11

Re: A jak tak koukám vedle na titulky

Jo,"znalci" ba i čeští tvrdili před prvním zvolením Zemana, že je politická mrtvola. Např. to Pehe, Jelínek, Mitrofanov atd. A pak Zeman vykostil rychle, krátce Karla půl miliony hlasů navíc. Podobní znalci tedy amerických reálií nám tvrdili, že stará smažka Clintonová bude presidentkou.