15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

Schován za barikádou paragrafů

Server iRozhlas zveřejnil dva zajímavé dokumenty. Jednak je to pracovní verze akčního plánu boje proti dezinformacím, jednak je to vyjádření Jana Večeři, ředitele právního a kontrolního odboru Úřadu vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 20.1.2023 21:16

Osobně si nedovedu představit, že by mohl Babiš volby vyhrát. Celodenní protibabišovský masírunk v médiích, na školách, v kostelích, bandy narušovatelů na jeho mítincích... K tomu bude namnoze přemluv dědka, přemluv bábu, nebo je pro jistotu radši zamkni doma... Byl jsem léta volebním komisařem a pamatuji se, jak to mnohdy chodilo. Mladá farnice přivedla stařenky-kostelnice do parčíku před školkou, kde byly dva volební okrsky... do obálek jim šoupla "správné" volební lístky, zbytek si strčila do tašky... a babičky hybaj volit, máte to nachystané! Nebo jeden fanatický volič ODS vždy hnal před sebou ženu, dceru a syna, před volební místností jim vrazil do ruky volební lístky a pakujte za plentu. Mladý se pak jednou svěřil kamarádům, že ho tatík tímto tak s**l, že za plentou šoupl lístek do kapsy a do urny vždy zasunul prázdnou obálku. Toto tatík nedomyslel. Ale kdyby to zjistil, tak mladého zabije.

P. Jirkovský 20.1.2023 21:18

Lžete, jako vždycky.

V. Zadák 20.1.2023 21:26

Jako nerudný dědek?

P. Jirkovský 20.1.2023 21:30

Najděte jednu mojí lež, udavači Mílo, jinak táhněte do prdele.

V. Zadák 20.1.2023 21:34

Koho jsem udal, prolhaný dědku?

S. Lazárek 20.1.2023 21:35

To víš jen ty a tvůj šéf Mílo, tady se ptát na to co víš sám snad nemusíš.

V. Zadák 20.1.2023 21:48

Chceš se uplatnit, ale pouze se vnucuješ, Knírku.

S. Lazárek 20.1.2023 22:11

Nestarej se šedej more a hleď si svýho.

P. Jirkovský 20.1.2023 21:36

Jak já to mám vědět? Vy jste to podepsal jen proto, abyste moh převádět slepce přes ulici? O tom si povídejte s Forejtem a Kolmanem.

V. Zadák 20.1.2023 21:42

Víte prdlajs, ale lhát dovedete náramně.

L. Kolman 20.1.2023 21:26

A zase nelžu. Jsem si na to vzpomněl, protože děti se tatíkovi náležitě odvděčili a šoupli ho ve finále do LDN. Je to tak půl roku, co tam zemřel. Byl to soused známých... co ti si s ním užili, o tom by vám mohli vyprávět hodně dlouho. Osobně jsem poznal jen jediného většího zmetka.

P. Jirkovský 20.1.2023 21:28

Lžete. Volební lístek se dává až do obálky, kterou vydává volební komise, a ta v žádným parčíku nazasedá, troubo.

P. Černý 20.1.2023 21:31

Vy taky. Případy, kdy senioři obdrželi upravené sady volebních lístků řešili už i v ČT.

R. Toman 20.1.2023 21:44

Tak tady o tom psala paní Václavíková, že v domovech seniórů někdy dochází k manipulaci s volebními lístky.

V. Zadák 20.1.2023 21:32

To, že farnice a tatík dali patřičný lístek do obálky s razítkem "Volby", takže ti voliči přišli do volební místnosti pouze s jedním lístkem Vás nenapadlo, nerudný dědku?

Nadávat a urážet umíte, ale s myšlením jste dost pozadu.

P. Jirkovský 20.1.2023 21:35

Snad vás něco neurazilo, udavači Mílo? Tyhle báchorky o slabomyslnejch babičkách se povídaj od první republiky, nic novýho, Kolman je jen oprášil.

V. Zadák 20.1.2023 21:45

Po minulých parlamentních volbách se vyšetřovaly volební podvody. Romové za kilo chodili k volbám jen s jedním lístkem.

Vy jste pozoruhodné trdlo, nerudný dědku.

L. Kolman 20.1.2023 21:39

Jste úplný tydýt, nebo co? Nechala jim v obálce (kterou dostaly od doručovatelky domů) jeden lístek, nebo také chodila řada voličů přímo s jedním přeloženým lístkem v ruce do volební místnosti, vyfasovali úřední obálku, odkráčeli s tím za plentu, tam onen lístek vložili. Takže co jste tím svým blábolem chtěl říct?

J. Polesny 20.1.2023 21:43

Že jsi ubohé ulhané hovado.

P. Jirkovský 20.1.2023 21:45

A to všechno jste pozoroval jako volební komisař? O tom si můžete povídat se stejnejma pitomcema, jako jste vy.

V. Zadák 20.1.2023 21:51

To jste tak momentálně zaostalý, že nedovedete pochopit jak se při volbách podvádí, nerudný dědku?:

V. Zadák 20.1.2023 21:47

Nerudný dědek se dušoval, že nikdy nelže.

L. Kolman 20.1.2023 21:54

To je takový vůl, že je zbytečné se s ním bavit. Ten musí lhát od rána do večera, že si to myslí i o ostatních. Teda jen těch ostatních, jejichž názory nezapadají do jeho myšlenkových procesů. Co se mu líbí, to je samozřejmě pravda. Akorát bych rád věděl, kde ty čistokrevné pravdy sbírají.

P. Jirkovský 20.1.2023 22:02

Nelžu. Zkuste mně dokázat jedinou lež. Kolman tvrdil, že jako volební komisař viděl, jak nějaká ošetřovatelka instruvala v parčíku babky tak, že jim do obálek dávala volební lístky. To je taková pitomost, že je to možný jen u vás dvou a vám podobnejm pitomců. A najednou už je z toho nějakej anonymní domov důchodců. Jděte s tím vaší ubožáckým lhaním do prdele, sroulové.

L. Kolman 20.1.2023 22:22

Bóže bóže, babičky si donesly z domu obálky se všemi lístky, jak jim je doručovatelka dala do schránek. Jak ti mám ještě vysvětlit, že jim v těch obálkách nechala mladá farnice jen jeden, který pak za plentou vložily do úřední obálky. Obálky z domu většinou voliči odhazovali do velké krabice u vchodových dveří. Někteří si je brali domů. Ještě nějaké detaily? Jo, a z volební místnosti, ve které jsem já zasedával, vedou dvě velká okna směrem přímo na parčík. Na parapetech oken jsme měli jídlo a pití, takže jsme u nich občas postávali a viděli, co se venku děje. Další detaily na požádání...

V. Zadák 20.1.2023 22:30

Nerudný dědku, policejní vyšetřování volebních podvodů je lhaní.

Opravdu jste pozoruhodné trdlo!

V. Sember 20.1.2023 21:29

Pane Kolmane, nevím jak se skutečně jmenujete a je mi to jedno, Nechcete zajít na pokec do hospody v Tvrdonicích? Tam si můžete popovídat se svými lidskými sousedy a nemusíte při tom nic chlastat, ani kouřit. Je fakt nutné, abyste tady chodil každý večer kopírovat jakési kecy z internetu?:-)

L. Kolman 20.1.2023 21:47

Co tady vidíte z internetu, krasoduchu? A nechcete mi poradit, do které konkrétní hospody, abych nad tím nemusel přemýšlet? Pokud bych někam zašel, tak spíš do nějaké restaurace. Začutat si bowling, nebo někoho oslavit. Jinak tato bohulibá kulturní zařízení nenavštěvuji. ;-D

D. Mach 20.1.2023 22:06

Média Babiša vytvořila, tak mu to teď vrací.

P. Diviš 20.1.2023 22:30

Jistěže nemohl. Je tu hodně blbců, ale ne tolik, aby mohl.