17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Rekviem za třešničku

Komunisté hodnotili tragický výsledek voleb a Vojtěch Filip se vzdal kandidatury na vrcholný post v příštím sjezdu strany. Ten bude v dubnu. Mají tu – jak by se dalo říct – výhodu, že proti Filipovi stojí alternativa, stalinisticky smýšlející Josef Skála.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 29.10.2017 18:25

Dejme vývoji trochu času.

Babiš je profík a sestaví vládu naprosto standartní, důvěrou a v normálním čase. Ne, že bych si to zrovna já tolik přál: " Ne my! Ale lid si to žádá! " (M.Jakeš) Ostatně soudím, jako Churchill, že bohatství národů vzniká tam, kde je svoboda. Takže EET je v přímém protikladu, neb je to jenom modernizovaná komunistická myšlenka, nucené státní správy do každé živnosti, do peněženky každého holiče a k zbohatnutí národa nepovede. :-):-):-)

M. Varadinková 29.10.2017 18:31

Re: Dejme vývoji trochu času.

Babiš odpustí EET těm nejmenším, jak by již ostatně dávno učinil, kdyby mu v tom nezabránili socani v naději, že ho v tom vymáchají a to mu ubere hlasy. Neubralo.

Jinak si na EET všichni zvyknou (nebo si už zvykli), aspoň ti, co nechtějí šidit na daních. Stejně jako si zvykli či zvyknou na další elektronizace.

P. Vandas 29.10.2017 18:33

Re: Dejme vývoji trochu času.

Zvykli si onehdy na Komunální podniky, zvyklnou si i na EET? Tak, jste to myslela? :-):-):-)

M. Varadinková 29.10.2017 18:42

Re: Dejme vývoji trochu času.

Ne, komunální podniky napadly leda Vás.

Prostě je to automatizovaná činnost jako každá jiná, zpočátku to člověka štve, než se s tím naučí dělat (a než jeho dodavatel SW i HW vychytá všechny mušky), ale pak už z toho bude běžná rutina, která nikoho vzrušovat nebude. A plusem je ozdravení konkurenčního prostředí, protože ti, co šidili na daních, byli nekalou konkurencí těm, kdo nešidili.

P. Vandas 29.10.2017 18:54

Re: Dejme vývoji trochu času.

Až bude automatizované on-line nahlížení finančáku do každodenních tržeb a peněžních toků Agrofertu, Škody VW,či výdajů ministerstev, tak teprve docením ten přínos přísného dohledu na sprostými podezřelými, myšleno parazity-živnostníky. Jinak zde se projevila opravdu prokazatelná profesionální kvalita Andreje Babiše. Sociální demokraté uráželi a žvanili o registračních pokladnách a parazitech a skutek jim patnáct let utek, a Andrej Babiš přišel, realizoval a zavedl do praxe rychle, účinně a výnosně pro stát a shrábnul právem politický bank. :-):-):-)

M. Varadinková 29.10.2017 19:02

Re: Dejme vývoji trochu času.

Agrofert či Škoda VW přece odesílají elektronické kontrolní hlášení DPH. Z toho se přece finančák dozví mnohem více, než z EET. Tam se totiž nehlásí pouhá tržba, ale i kdo je odběratel (jeho DIČ).

M. Moravcová 29.10.2017 19:56

Re: Dejme vývoji trochu času.

jen nad 10 tisíc na doklad. Pod 10 tis.jen souhrnně. O tom se hospodským ani nezdá :-)

R. Brzák 29.10.2017 19:04

Re: Dejme vývoji trochu času.

O tom výnosu pro stát bych pochyboval - samotné EET a jeho šéfování stojí peníze daňových poplatníků, zavedení EET pak vede k odcházení těch nejmenších živnostníků z aktivní sféry do té závislé na státě. Ti ostatní si pak, jak je lidskou přirozeností (a českou specialitou) najdou cestičky...do ztrát pak lze započítat i další zkomplikování vstupu nových ekonomických subjektů na trh (jsme v tomto ohledu na nějakém 130 (plus mínus) místě na světě, tuším kousek před Zimbabve...

J. Fialová 29.10.2017 18:58

Re: Dejme vývoji trochu času.

Ptala jsem se našeho trafikanta, jak si zvykl. Za připojení k internetu, které mu je jinak ve stánku na prd, platí 500 měsíčně, a papíry do tiskárničky ho stojí měsíčně o 600 víc než za kolik kupoval při používání registrační pokladny. To dělá jen za tyto položky 1100 měsíčně = padesát kaček každý pracovní den. Předpokládám že samozřejmě nějaké zboží zdražil, aby byl na svém.

BTW: Nikdo si ty papírky nebere, hromadí se v odpadkovém koši. Ovšem výrobci papírků a poskytovatelé internetu musí být šťastni.

P. Vandas 29.10.2017 19:02

Re: Dejme vývoji trochu času.

Navíc ta veselá loterie:" Práskněte si svého živnostníka!" povznáší národ i morálně. O tom není pochyb. K dokreslení mé nezaujatosti podotýkám, že nejsem živnostníkem a nepodléhám EET. :-):-):-)

J. Fialová 29.10.2017 19:05

Re: Dejme vývoji trochu času.

Přesně :) To by mě musela hanba fackovat :)

M. Varadinková 29.10.2017 19:09

Re: Dejme vývoji trochu času.

Nikdo Vás přece práskat nenutí. Požadovat účet není totéž, co práskat.

M. Moravcová 29.10.2017 19:59

Re: Dejme vývoji trochu času.

neokecávejte to, finanční správa sama vyzívala k práskání "hlásit se to musí"

M. Varadinková 29.10.2017 21:23

Re: Dejme vývoji trochu času.

Nemusí.

V. Klepetko 29.10.2017 18:42

Re: Dejme vývoji trochu času.

Pavel před tím oslepnutím a prozřením taky zaváděl EET. Nevíš koho ten Babiš na svých cestách potká :-))

P. Vandas 29.10.2017 19:06

Re: Dejme vývoji trochu času.

Možné je leccos, ale že bych já zaváděl EET si opravdu nepamatuji. Jinak mi to Vladimíre připomíná starý vtip.: "Víte, jaký je rozdíl mezi Novou soustavou řízení a mužským údem? Téměř žádný! Obojí je tvrdé, jen ta Nová soustava řízení se hůře zavádí." :-):-):-)

V. Čermák 29.10.2017 18:46

Re: Dejme vývoji trochu času.

Svoboda neznamená, že si každý podnikatel bude sám svobodně určovat, kolik odvede státu ze svého příjmu. EET zavádí stejný pořádek pro všechny. Jestli na tom stát vydělá nebo né je druhotné. Ve sportu ti co dopují a ohrožují férovost soutěže také neohrožují státní finance...

P. Vandas 29.10.2017 18:56

Re: Dejme vývoji trochu času.

Právě, že v tom se zásadně mýlíte. Zavádí to pořádek v odvádění daní, těch malých živnostníků, ale velké firmy to neřeší. :-):-):-)

V. Čermák 29.10.2017 19:00

Re: Dejme vývoji trochu času.

Nemýlím se, je potřeba začít jako vždycky u malých a postupovat k velkým. U těch to zatím nejde, ale to neznamená, že u těch kde to jde se proto na to vykašleme.

J. Kombercová 29.10.2017 19:08

Re: Dejme vývoji trochu času.

S kolika malými je na roveň ten velký? S kolika dva velcí, tři velcí... vždycky se vymámí lépe malé peníze než ty velké.

Až tedy dáte s Babišem do latě ty velké, pak se můžete prsit.

V. Čermák 29.10.2017 19:22

Re: Dejme vývoji trochu času.

Právě, že těch malých podvodníků je hodně, tak je potřeba s nimi začít a to se už podařilo, tak se jich nezastávejte. Na ty velké si netroufá celý svět, BOHUŽEL. Ani Babiš to neumí, tak o tom mlčí. Ostatní strany o tom také mlčí, takže si myslím, že to prostě zatím nejde. Chápete to, rozumíte tomu? Babiš je také velký, ale aspoň platí daně v ČR, ale vy ho nemáte ráda, tak mu to neuznáte....

J. Fialová 29.10.2017 19:19

Re: Dejme vývoji trochu času.

Trochu jinak to říkali na FÚ jedné mé známé, cca před 20 lety. Přivydělávala si jako fotografka, spletla se v neprospěch FÚ, počkali si na ni pět let aby zaplatila několikanásobně vyšší penále. A vysvětlili jí, že na velké podvodníky holt nedosáhnou, tak se hojí aspoň na malých živnostnících co udělají nějakou chybu.

V. Čermák 29.10.2017 19:41

Re: Dejme vývoji trochu času.

Slyšel jsem, že Babiš dal pokyn, aby se neúmyslné chyby netrestaly. Ale já jsem mluvil o daňových podvodech, né chybách. A myslím, že FÚ se na nikom nehojí, měl by dělat co může....

M. Varadinková 29.10.2017 19:07

Re: Dejme vývoji trochu času.

Velké firmy přece řeší kontrolní hlášení DPH. Ty musí hlásit nejen, za kolik prodaly, ale i komu. A taky za kolik nakoupily a od koho. Aby se to dalo automaticky párovat (odvod dodavatele s odpočtem odběratele) a tím se snáze dohledaly podvody s DPH.

J. Fialová 29.10.2017 19:12

Re: Dejme vývoji trochu času.

Do párování jdou jen faktury za 10 000 Kč a více, u těch se píše komu a kolik. Všechny ostatní faktury reprezentuje jen jeden řádek s celkovým součtem.

M. Kolář 29.10.2017 18:48

Re: Dejme vývoji trochu času.

Profík je, otázka v jakém oboru ... .. :::))))

M. Mařák 29.10.2017 18:22

Babišova vláda odborníků

je podle mne ta nejlepší varianta pro všechny. Babiš bude moct ukázat, co umí, no a žádnou další stranu již nevycucne. Velikou výhodou pak bude omezená možnost legislativní smrště. Osobně dávám přednost staronové koalici, ale i tato varianta není špatná.

P. Vandas 29.10.2017 18:29

Re: Babišova vláda odborníků

I já si to myslím. Navíc nelze přehlédnout, že s nezávislým odborníkem může snadno nakoupit i ten jeden chybějící hlas. :-):-):-):-)

J. Blahová 29.10.2017 19:19

Re: Babišova vláda odborníků

Vstupem do této vlády se nezávislý odborník stane závislým odborníkem a figurkou na Babišově orloji. Jsem zvědavá, kteří to budou.

M. Varadinková 29.10.2017 17:55

A je posekáno

https://www.novinky.cz/domaci/453303-pirati-podpori-na-misto-predsedy-snemovny-vondracka-z-ano.html

Takže Babiš má i třetí pokus v kapse. Čili zbývají už jen dvě varianty - buď Babiš premiérem vlády s důvěrou, nebo Babiš premiérem vlády v demisi a předčasné volby. A po nich Babiš premiérem jednobarevné většinové vlády.

To by mne zajímalo, jestli to hloupá ODS fakt takto prokaučuje, nebo jestli má ještě nějaký pud sebezáchovy.