18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Redakce Neviditelného psa o změně v diskusích

Rozhodnutí uzavřít diskusní část Neviditelného psa vyvolalo u části čtenářské obce našeho webového deníku nevraživou reakci. Naprosto ji chápeme a nevraživost do značné míry sdílíme. Směrujeme ji však tam, odkud pohoršení pochází, totiž na minoritu hulvátských účastníků diskuse.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Aram 10.2.2010 0:18

Re: souhlas

Jako první odpadnou chytří hulváti, pak odpadnou chytří, protože nepřistoupí na podmínky Mafra, takže tu klidně buďte všichni rádi. Čau.

Marat 10.2.2010 13:29

Re: souhlas

Nemyslím, že na tom záleží majitelum Mafra. Je to Německý majitel a moc pochybují že se stará o diskuse na českých bobkových listech. Jet o iniciativa redakce a docela rádí podstrčí zodpovědnost za své jednání jiným. To je stará česká vlastnost. Za všechno špatné co Češi spískají nese zodpovědnost někdo jiny. Oni nic, oni jen muzikanti. To jsem kdys zjistil už na vojně. Podívám se jak bude tá diskuse přopbíhat po 15tém a potom se rozhodnu. Ale nejsem grafoman a tak se nepotřebují ukájet psaním na českých serverech.

Aram 10.2.2010 17:15

Re: souhlas

No teda pane... svobodnou výměnu názorů čtenářů si nepřeje vůbec nikdo, kromě těch čtenářů samotných. Takže německý majitel českých novin je vůbec první, kdo si ji nepřeje. Kdyby evropské instituce a mediální skupiny měly kouzelný proutek, kterým by mohly změnit obyvatele této země v němé poslušné ovce, pak by mávaly a mávaly, až by jim upadla ruka. Tyto diskuse, které teď skapávají jedna po druhé, byly posledním útočištěm nějakého masivnějšího názoru lidu, až nebudou, zbyde vám jen ta hospoda v Horní-dolní.

Fík 9.2.2010 16:27

Nepodléhat diktátu LN

Zavést možnost hodnocení příspěvků, přispěvatelé se nebudou opakovat. Usnadňuje to i orientaci v příspěvcích. Zavést zvláštní okno pro vzkazy určené autorovi článku.

Podrbání je však přednostně o tom, že si podiskutují čtenáři. Nevhodné osobní šarvátky jsou dení čtenáře za možnost si podrbat a sdělit svůj názor. Někdy i pobavit ostatní.

Jiřina 9.2.2010 14:36

Internetové forum NP

Nešlo by to takto změnit ? Zbavil by jste se MAFRY a zůstali by Vám vděční diskutéři.....Forum nejsou noviny, a kdyby se to upřesnilo ještě slovem "vzdělávací forum", je možno i získat různé granty a podpory z fondů EU.

No... 9.2.2010 14:24

3000 . jubilejní nadávající už možná píše

Pravdou je, že na české politiky nelze používat uhlazený slovník, leda tak uhlazenou skluzavku do pekla. Některým by nezaškodila i pořádně strmá s povrchem rašple. Nicméně stejně mám obavy, že se ti, co zažili dřívější dobu budou bát a asi oprávněně "velkého bratra" a toho, že budou do detailu registrovány jejich názory, zvyklosti, stav účtu, sortiment nakupovaného zboží, pohyb s pomocí mobilního telefona a následně jim bude znepříjemněn život, "dokud nedostanou rozum a nebudou jen souhlasit"....toho se bojí.Tak se nedivte razantnímu úbytku čtenářů neviditelného psa, kteří vždy čekali možnost diskuse na stránkách inteligentního autora sci-fi a najdenou tu bude něco jako rudé právo....mějte hezký den a přes to vše čekám dopis s heslem....

pertinax 9.2.2010 13:42

Navrhuji panu Neffovi

aby anonymitu REGISTROVANÝCH diskutujících zajistil tak, že jejich příspěvky vůbec nebude zveřejňovat. Navíc se odfiltrují všechny příspěvky obsahující neplacenou reklamu.

prognostika 9.2.2010 13:20

No, vylepšili cenzuru,

mimo jiné použitím některých teoretických pravidel.

Marat 9.2.2010 13:04

Podívám se jak to bude po 15 a uvidíme.

Zjistil jsem, že registrace diskutujících je i na jiných denících, ale také bez jména a adresy. Proč se s něčím takovím nespokojí Lidovky a pan Neff se svý Psem? Východisko  tady ovšem je. Mě to ale za to nestojí. Nejsem grafoman a české věci mě nijak zvláště neinteresují. Jistě,četl jsem Psa právě proto, že se tady ukazovalo pár slušných a objektivních lidí. Víte, ono záleží také na tom, kdo sprosťárnu napíše.U jednoho je to bravó, u druhého FŮŮŮJ. A tím se řídí i pan Neff.

Marat 9.2.2010 13:58

Re: Podívám se jak to bude po 15 a uvidíme.

Není pan Neff blízkým příbuzným náčelnika věznice v Opavě kterou řídil v šedesátých létech? Ten mě také jednou připravidelném měsičním pohovoru třaslavým hlasem oznámil, že už nemá sílu snášet mé psaní a proto požádal ministra vnitra aby mě zakázal psát. Nakonec mě pan ministr prohlásil za osobu nežádoucí a že po výkonu trestu budu zbaven občanství a z ČSSR vyhoštěn. Nepochyně pan Neff má na mě stejný názor, jako tehdy pan ministr vnitra Kudrna.

Bet 9.2.2010 12:27

Tak tady chcípnul pes....

Mažu to ze záložek.Bolševické manýry nemá smysl podporovat.

jonatan 9.2.2010 12:18

Přátele,

proč se rozčilujete nad rozhodnutím redakce vrátit se do dob nedávno minulých, kdy jediná diskuse, kterou soudruzi uznávali, spočívala ve chvalospěvech na komunistický režim. Její vyjádření k důvodům registrace je pokrytectvím, které má zastřít pravý důvod tohoto rozhodnutí. Podívejte se kam s registrovanou diskusí dokráčeli Lidovky. Diskutuje tam všeho všudy pětadvacet zoufalců stále dokola. Já, když budu mít výhrady k tématu, pošlu mail rovnou Neffovi, aby byl v obraze, co si myslí ti, kdo nechtějí prozradit svoji adresu. V době mailu je to vyslovený komunistický fígl, jak se dostat diskutujícím na kobylku, jako tomu bývalo za jejich vlady!

3směsi 9.2.2010 10:40

To je zvláštní,

že autorům na Lidovkách nevadí to pusto a prázdno za jejich články. Ani autorům na Psu budoucí pusto a prázdno, posléze i nečteno a vůbec neotvíráno.

Leo 9.2.2010 10:33

Pane Neffe, proč musím platit tak vysokou cenu? Proč nedkryjete jak funguje celý systém? ... a mnoho dalších otázek.

Hned úvodem chci říci, že mi vůbec nejde o anonymitu nebo registraci jako princip. Podporuji zkulturnění, umravnění diskusních příspěvků a nemám problém si své názory neanonymně obhájit.

Nicméně, proč musím dát souhlas s zpracováním svých údajů pro marketingové účely? Proč toto nejde odmítnout (bez následků ve formě nemožnosti diskutovat) jako v případě jiných seriźních organizací ? Proč, když si přeji diskutovat, musím  být marketingově zpracováván? A co to vůbec znamená? To bude Mafra a.s. sledovat moje názory, jejich změny nebo co? To bude mé příspěvky/názory archivovat? Jak dlouho? Proč to není jasně napsané v podmínkách registrace? V tomto duchu bych mohl pokračovat ....

Jinými slovy, za možnost diskutovat bych zaplatil cenu jejiž výše není předen nikde jasně daná. Svým souhlasem se dávám v šanc své systematické sledování. Registrační smlouva je pro mne osobně velice nefér. A PROTO JI NEMOHU PODEPSAT. Ne proto ,že chci anonymě nadávat.

Jestli chcete být fér, tak bych očekával změnu registrační smlouvy tak aby se omezila jen na cíl zkulturnit diskuze a vynechala (já tomu říkam "by the way") postranní efekty, které ve svých černých scénářích mohou  až nahánět hrůzu. Očekával bych také, že součástí registrační dohody bude konkrétní popis, co se s mými údaji děje, bude dít  a jak je a bude nakládáno s mými příspěvky. A to tak, aby to mohlo být z mé strany vymoženo v případě, že si někdo v Mafra a.s. usmyslí tuto dohodu nedodržet.

Doufám, že si to pane Neffe a pane Wagnere přečtete.

Ladislav N :-))) 10.2.2010 10:03

Re: Pane Neffe, proč musím platit tak vysokou cenu? Proč nedkryjete jak funguje celý systém? ... a mnoho dalších otázek.

Proč by používali něco, co dobře a bez ohrožení utajení osobních dat funguje všude ve světě? Zavedli bolševický systém sledování kombinovaný s vyčůranými podmínkami ve smlouvě (komerční zneužití dat) který jim soudný člověk nepodepíše.

CHCÍPNUL PES

Podruhé. Poprvé to bylo, když zavedli idiotský soubor zakázaných slov a přitom nedělali vůbec nic proti tomu, aby diskusní fóra nezahltili magoři přivandrovalí z novin, kde již diskuse zrušili. :-)

JH 9.2.2010 9:33

Pane Neff, šlo to vyřešit i jinou cestou . . .

podobnou té, jaká se používá v demokracii: volbou. Už kdysi dávno jsem navrhoval, aby čtenáři hodnotili diskuzní příspěvky (případně i články) a podle toho hodnocení by se příspěvky sprostých, arogantních a hloupých příspěvků nikoli mazaly, ale padaly do "koše", kde by už neobtěžovaly věcnou diskuzi, ale kdo by se chtěl brodit společenskou špínou, měl  by nadále tuto možnost. Nešlo by tedy o cenzuru, "popravu" diskutujících, jen o segregaci slušných debatérů a těch ostatních. Samozřejmě by bylo nutné ten systém precizovat, doladit, ověřit atd.

Ladislav 9.2.2010 13:41

Re: Pane Neff, šlo to vyřešit i jinou cestou . . .

Takhle to ma Slashdot, kuprikladu, a funguje to tam. Ovsem penize za adresy s profilem jsou silnejsi.

Novák S. 9.2.2010 2:38

Každá diktatura začíná cenzurou

Konec svobady slova.

Novák S. 9.2.2010 2:37

Každá diktatura začíná cezurou

Konec svobody slova.

yara 9.2.2010 1:34

Redakci

To je velká chyba co jste udělali. Lidé nevěří, že jejich poskytnutí určitých osobních dat nebude zneužito. Dnes jsem to zaregistroval na zvědavci.cz, kde chtějí (Stwora) z toho získat nějaké peníze a požadují "registraci", ale lidé se bojí diskutovat. Zvlášť po výhrůžkách, že portál monitoruje MOSAD. Zkrátka za 40 let vlády komančů lidé jsou nedůvěřiví. Těch pár ubohých sprosťáků přece nemohlo vadit. Tak čus (přidám se k hulvátům) blbci.

kopec 10.2.2010 0:01

Re: Redakci

Taky bych chtel rict nekolik slov na rozloucenou. Chodim na  NP asi pet let a sporadicky komentuji autorske clanky a nebo polemizuji se ctenari, nepouzivam vulgarni vyrazy a musim priznat , ze me v podstate ani nevadi u jinych diskutujicich. Co me ale vadi je rasismus ,nekriticky fanatismus a servilnost. a ty tady zustanou i po  zavedeni registrace.V zadnem pripade nejde o zkvalitneni diskuze ,ale spis o jeji zplaneni . Nechci postup redakce zobecnit do nejakych katastrofickych dusledku pro svobodu projevu, ale chci jen pripomenout, ze za bolsevika nikdy nezacaly redakce omezovat svobodu projevu dobrovolne, jako ted redakce NP, ale vzdycky az na natlak KSC a jeji prevodove paky StB.

Limonádový Joe 8.2.2010 21:58

No to je mi lokál.

Neznámá verbež ani nepovažovala za nutné se představit, vyhnala štamgasty, za teroristy je prohlašujíc. Venku chladné noci, jeden aby si furt bral teplé prádlo. To se hned tak nevidí. Musím si zvednout obrubu stetsonu hlavní Smith&Wessonu. No, buď jak buď, kdyby to někoho zajímalo, Smith&Wessony se nenosí proklatě nízko, než je zvednete, jste dávno mrtví, a střílí se hned, grázlům se přednost nedává. No nic, jdu prodávat kolaloku konkurenci.

Chocholoušek 8.2.2010 18:53

Anonymní komunikace

má dlouhou, hrdou historii ve Spojených státech. Anonymita je klíčovou součástí svobodného projevu a politické neshody.

Co se týče hromadné přihlášky pro Bohnice, možná budeme muset zatlačit, což bychom dost neradi. Umíme si představit, co to udělá, když se konečně uzdraví tchyně některého z členů správní rady.

Dan 8.2.2010 13:14

KONEC

Ukončete prosím Vás tuhle "debatu"

Většina se shodla, jak je registrace příšerná a odpuzující. Tak sem už nechoďte nic si nečtěte a hlavně už neotravujte. Nechápu proč Vám to tolik vadí. Hlavní je si něco přečíst, neee cpát někomu svoje názory. Od toho jsou blogy. Když mě nějaký autor článku nebaví, tak si ho příště nečtu a je to.

žibřid 8.2.2010 23:47

Re: KONEC

Nejde o to, cpát někomu názory, nýbrž tříbit si je v diskusi. To co popisujete, by se blížilo základní škole.

Dan 9.2.2010 9:40

Re: KONEC

Na základní školu docházet musíte.

žibřid 9.2.2010 12:33

Re: KONEC

Mýlíte se. Základku mám zaplaťpámbu dávno za sebou. Doufám, že NP neklesne ani po únoru tak hluboko, jako výuka na základní škole Dementa Gottwalda. Diskuse se vedou mezi kolegy, a to tady bohužel skončí. Vaše obhajoba pouhého poslouchání názorů mě zatím nepřesvědčuje.

Dan 12.2.2010 13:17

Re: KONEC

Je pravda, že debatami mezi kolegy se teprve myšlenky a názory vytříbí, ale do zdejších příspěvků se hlásí více lidí, kteří se chtějí pouze zviditelnit (hulvátstvím) a ne seriozně o něčem debatovat.

žibřid 12.2.2010 14:26

Re: KONEC

To samozřejmě neobhajuji. Je to nutné zlo, proti kterému je dobré neustále vystupovat, případně i mazat takové příspěvky. Je možné, že registrace tohle zamezí, to koneckonců uvidíme. Nicméně je škoda, že podmínky registrace jsou takové, že na ně mnozí (já také) nemohou přistoupit. Dokonce za sebe musím říci, že současná úprava diskuze, tj. "hulvátství bez registrace", mi vyhovuje podstatně více - prostě jsou přispěvatelé, na které ze zásady neodpovídám a ani jejich příspěvky většinou nečtu.

jonatan 9.2.2010 12:25

Re: KONEC

Tupče! A to co si přečteš, tak ten autor ti necpe svoje názory? hele, když jsem neffovy poslal mail ve které jsem kritizoval Psa za to, že maže urážky komunistů a jejich strany, a proto na něj nebudu chodit, odpověděl mi ten slušňák, že to nebude žádná škoda, když se zbaví takového kreténa. Tak nevím, kdo je větší kretén, zda komunisté Neff nebo já? Podle Neffa jsou komunisté a on dobří a kretén jsem já. Takže se soudruh demaskoval jak se patří!