19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Půl na půl

Výzkumné agentury postupně přicházejí s výsledky svých průzkumů veřejného mínění. Naposledy je to agentura Median. Jde o výzkum bleskový, tedy se statistickou chybou jistě větší, než bývá při standardních výzkumech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Němec 15.5.2017 22:41

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Ovšem u viny Babiše není ani stín pochyb a Sobotka má ve všem pravdu. A to je právě ono. Mýlit se je lidské, ale tady se myslím nepletu.

M. Mařák 15.5.2017 21:40

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Vnímám to stejně, jen mne překvapil Sobotka, že se tím čaganem najednou tak pochlapil.

M. Prokop 15.5.2017 21:47

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Jo, to mne taky baví.

Zřejmě mu jde o krk, na hlášky, že po volbách má namířeno do Brusele moc nevěřím. Jazyky nic moc, nejspíš horší než Zeman.

J. Kombercová 15.5.2017 21:53

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

On se pochlapil už při výsledcích minulých voleb (a lánských techtle mechtle pana prezidenta a mechtle jistých socdem pokušitelů moci), to jsem mu trošku složila poklonu... jinak mi pan Sobotka vadí ve věci migrační krize... když nepočkal na usnesení PS ohledně kvót a osoboval si právo vyjádřit názír za ČR... a vůb ec, vadí mi jako sociální demokrat. Tečka. :)

M. Prokop 15.5.2017 21:56

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Jo, zřejmě až pod nátlakem se vzepne k výkonu. Stejně je to názorný doklad bídy zde dostupných politických osobností Podobně jako Zeman, Bureš, Gross, Paroubek ...

A. Trick 15.5.2017 21:59

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Kalousek, Topolánek, Mach ...

J. Kombercová 15.5.2017 22:03

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Ano. Kalouskovi ten hlas dám... když vidím, koho sejří... byla by škoda, kdyby v té sněmovně chyběl. :))

M. Prokop 15.5.2017 22:07

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Pravda, pobaví.

Ale na můj hlas nárok nemá.

A. Trick 15.5.2017 22:09

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

A hlavně by chyběl v České televizi, televizi Václava Havla. Kalousek ke snídani, k obědu i večeři.

J. Kombercová 15.5.2017 22:13

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Ano, Právě proto. Protože vás sere. :))

A. Trick 15.5.2017 22:17

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Ale milostivá, proč by mne sr....? Exekutivní moc nemá a už nikdy mít nebude, považuji jej za šaška a nad vodou jej drží pouze kamarádi z TV.

A. Goldbergová 15.5.2017 22:20

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Když jsem poprvé slyšela Schillerovou plamenně obhajovat EET, jak se tím zvýší výběr daní a jak dojde k narovnání "podnikatelského prostředí", bylo mi docela smutno, jak hluboce nám může současný ministr financí a bývalý estébák zasáhnout do života.

A. Trick 15.5.2017 22:26

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Zasáhnout do života podvodníkům a šizuňkům je bohulibé.

V. Klepetko 15.5.2017 21:10

Re: Vyjádření Sobotky ke Schillerové mně připadá logické

Ministr vnitra ani jeho náměstci nenahlíží do živých vyšetřovacích spisů a nemohou ovlivňovat vyšetřování. Stejně tak ministr financí ani jeho náměstci nijak nemohou zasahovat do daňových šetření a získávat o nich informace. Jak policejní vyšetřování, tak daňové šetření je tajné...

Stěžoval si snad nějaký daňový úředník na politické zásahy z ministetsrva? Pane Mařáku, příliš tomu nerozumím, ale nejsou ty výhrady pana Sobotky k paní Schillerové ekvivalentní tomu, jako by premiér nechtěl jmenovat nového ministra vnitra, protože má obavy, že bude blokovat vyšetřování nějakého konkrétního závažného trestného činu. Nebylo by to stejně irelevantní? Může vůbec ministr do těchto věcí vstupovat?

M. Prokop 15.5.2017 21:13

Nenahlíží, nemohou ...

Ale mohou si tu jmenovat nového ředitele finanční správy, tu sloučit útvary policie ....

Šedá je teorie ....

V. Klepetko 15.5.2017 21:20

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Nebyl snad současný ředitel finanční správy jmenován již v roce 2014, dávno před vznikem všech těch caus?

V. Klepetko 15.5.2017 21:22

Re: Nenahlíží, nemohou ...

A lze vůbec toho ředitele - jako státního úředníka - nějak rychle z politických důvodů odvolat? Bez prokázaných pochybení?

M. Prokop 15.5.2017 21:32

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Inu, dobrá. 1url.cz/wtjMk

Co tedy provedl nebo neprovedl (prokázaně) pan Knížek?

V. Klepetko 15.5.2017 21:43

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Nebyl odvolán. Rezignoval! Pokud je ten současný ředitel nějaký zlosyn, tak sám určitě nerezignuje. A jeho odvolání není v kompetenci ministra financí. Takže ta argumentace nedává vůbec smysl...

M. Prokop 15.5.2017 21:51

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Vy asi nesledujete českou politiku moc dlouho a moc podrobně, že?

M. Prokop 15.5.2017 21:54

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Jo a jukněte taky, od kdy platí služební zákon.

V. Klepetko 15.5.2017 22:03

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Proč jako? Řeší to Zákon č. 456/2011 Sb., o Finanční správě České republiky (dále jen „zákon o FS“), který nabyl účinnosti dnem 1.1.2013...:-))))

M. Prokop 15.5.2017 21:29

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Jmenován Burešem, ano. Koho by to udivilo, že už tehdy chtěl mít "svého" ředitele.

Vznik caus je mnohem dříve, než jejich propuknutí. Viz korunové dluhopisy i Čapí hnízdo. Dokud si jen tiše optimalizoval, causy byly, ale nezajímavé.

V. Klepetko 15.5.2017 21:36

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Jmenován Burešem? Tak to je zásadní omyl. Toho ředitele nejmenuje ani neodvolává ministr financí, ale Vláda ČR jako celek. Sobotka si ho sám odhlasoval, i se Zaorálkem a Chovancem:

http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d47482v58869-k-pravomocem-generalniho-reditele-financni-spravy-ceske-republiky-a/

M. Prokop 15.5.2017 21:38

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Jukněte na odkaz výše.

P. Spáčil 15.5.2017 21:46

Re: Nenahlíží, nemohou ...

jmenuje vláda na základě návrhu minfin. Co na tom nechápete?.

V. Klepetko 15.5.2017 21:50

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Vy nechápete že z toho plyne, že se zodpovídá vládě jako celku?

M. Prokop 15.5.2017 21:52

Re: Nenahlíží, nemohou ...

To jste fakt tak naivní?

V. Klepetko 15.5.2017 22:16

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Jak to myslíte? Je jasné, že ho vybral Babiš. Ale jedná se o velmi nezávislý orgán, odpovědný vládě.

Sobotka měl primárně žádat odvolání tohoto ředitele, pokud má podezření, že někomu straní! On ho jmenoval, on nese politickou zodpovědnost za jeho činnost. Náměstkyně ministra financí je o dva stupínky řízení níže...

V. Klepetko 15.5.2017 21:48

Re: Nenahlíží, nemohou ...

Ta informace MF není přesná. Věřte prosím, že ministr financí prostě odvolat ředitele finanční správy nemůže, nemá k tomu pravomoc. A nemůže ho ani jmenovat, ani pověřit.

Proto také odpovědnost za případná pochybení tohoto ředitele nenese jen ministr financí, ale celá vláda. Pokud není Sobotka spokojen s prací ředitele, má to řešit na vládě. To on podepsal jeho jmenovací dekret, nebyl to ministr financí!