16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

Prozření Lubomíra Zaorálka

V rozhovoru s Novinkami prohlásil Lubomír Zaorálek, že za úhlavního nepřítele nepokládá Babiše, nýbrž Okamuru. To je prozření vpravdě státnické, nicméně dva dny před volbami je jaksi na dvě věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 19.10.2017 19:40

Re: Nejedná se jen o nějaký milion hlasů. Jedná se o zásadní ...

To vylučuji kategoricky! Možná pánové od Okamury, nějaký zběh, čert ví.. Vážně je to přesně Vaše argumentace (ještě lépe v jejich programu), ale zjevně neměli tu ekonomickou část.. Dobře víte že jsem odmítl i komunisty..

P. Vandas 19.10.2017 19:46

Re: Nejedná se jen o nějaký milion hlasů. Jedná se o zásadní ...

Vy zas dobře víte, že jsem s Okamurou jednal jen o tom, co jsem stvořil sám a co jsem zde dnes zveřejnil. O Vaší části ekonomické, pro zdejší diskutéry, Vaší brilantní práci na realizovatelnosti této myšlenky, jsem s nikým nejednal, ani s Okamurou, ani s nikým jiným. :-):-):-)

J. Schořík 19.10.2017 19:55

Re: Nejedná se jen o nějaký milion hlasů. Jedná se o zásadní ...

Vím a věřím. Mluvil jsem potom ještě dvakrát s tím druhým od Šóguna při jiných příležitostech. Špatně jsme je odhadli - oni se sami vnímají jako tvrdá pravice :). Proto to nechtěli realizovat.

P. Vandas 19.10.2017 19:42

Re: Nejedná se jen o nějaký milion hlasů. Jedná se o zásadní ...

Takový je holt život. Vy jste to pustil do politického oběhu jednou cestou, já to zkusil s Okamurou a tím jsem začal i skončil. No a ono ejhle se to dostalo k takovým pitomcům. Ale tomu nelze zabránit, jako činnosti Džina po jeho vypuštění z lahve. Ostatně na pojem a význam "Milostivého léta" nemám žádný patent, ani Vy. :-):-):

J. Fialová 19.10.2017 19:26

Re: Nejedná se jen o nějaký milion hlasů. Jedná se o zásadní ...

Třeba by Vás mohlo zaujmout :)

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/82518/jxd-proc-mam-vlastne-pomahat-ahmedovi.html

P. Spáčil 19.10.2017 19:50

Re:

perfektní článek. JXD mě překvapil.

J. Vobr 19.10.2017 19:34

VANDAS, SPRÁVNÁ ARGUMENTACE

Tu-ááá.

M. Hromadko 19.10.2017 19:12

Pan Vandas:

Tahle knížka by se Vám mohla líbit. Je to fakt zajímavé rozboraramejského Otčenáše ve světle židovské mystiky. Je to paráda.

https://www.kosmas.cz/knihy/233778/rozjimani-nad-aramejskou-modlitbou-pane/

P. Vandas 19.10.2017 19:21

Re: Pan Vandas:

Díky. Takovéto knihy rád čtu. :-):-):-)

P. Vandas 19.10.2017 18:48

Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

... původní překlad z Aramejštiny zní trochu jinak. ...... " a odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům!"... původně znělo..." a odpusť nám naše dluhy, jakož i my odpouštíme našim dlužníkům.." No a to se nám křesťanům trochu zajídalo, neb to bylo příliš konkrétní.... ty viny, jsou jaksi přijatelnější a vcelku to nikoho nic nestojí, že. :-):-):-)

O. Uživatel 19.10.2017 18:52

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 19.10.2017 18:54

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Už začíná hon na heretiky? "Pusťte nás na ně "?;-))))

O. Uživatel 19.10.2017 19:02

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 19.10.2017 19:11

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Dělám si legraci. Nebuďte citlivka :-)

O. Uživatel 19.10.2017 19:12

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 19.10.2017 19:25

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Hned se podívám! Piráty považuji za nejslušnější z těch mírně levicově orientovaných...

P. Vandas 19.10.2017 19:01

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

No, já to nepopírám. To je můj celoživotní úděl. :-):-):-)

O. Uživatel 19.10.2017 19:04

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 19.10.2017 19:05

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Zklamu Tě, neznám. :-):-):-)

O. Uživatel 19.10.2017 19:10

Uživatel požádal o vymazání
V. Klepetko 19.10.2017 18:53

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Malo kdo?! :-) Vždyť ve staroslověnštině to tak zní již více jak tisíc let - , "dlgy", "dluhy"...

P. Vandas 19.10.2017 19:00

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

No vidíš, já to nevím. Ale nepřekvapuje mne to, neb Byzantská větev křesťanství má původnější zdroje a nepřerušenou tradici od dob Krista. :-):-):-)

V. Klepetko 19.10.2017 19:10

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Je to ještě složitější. Když porovnáváš ty "dluhy" v moderních slovanských jazycích, tak zjišťuješ, že význam je mírně posunutý, směrem dluh=odpovědnost. A taky se zdá že původní smysl slova "vina" byl ve staročestině taky trochu jiný, a posunutý vlastně stejným směrem z jiného konce. A přesný semantický význam původního aramejského slova vlastně dnes neznáme:-)))

P. Vandas 19.10.2017 19:25

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Samozřejmě, že je to složité a významů je více. Jen tuším, proč si Římská církev vybrala ten význam nejsnadnější. :-):-):-)

P. Boublíková 19.10.2017 18:53

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Škoda, že sem neumím vložit odkaz na pdf, která mám uložená na google-disku, jde o výpisy z insolvenčního rejstříku. To byste se podivil :-)

V populaci je určité procento parazitů, kteří se svým životním stylem nikdy neskončí a současné podmínky oddlužení jsou pro ně ještě docela mírné.

O. Uživatel 19.10.2017 19:05

Uživatel požádal o vymazání
P. Spáčil 19.10.2017 19:09

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

nebo rajče. Pan otec tam dává fotky aby byly přístupné.

P. Boublíková 19.10.2017 19:11

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Na tyto věci jsem tupá.

Ale ono stejně bude lepší, pokud by měl pan Vandas zájem, aby se podíval na ty svoje známé, co se zadlužili - tedy pokud už jim soud schválil oddlužení. Třeba se podiví taky. Insolvenční rejstřík je veřejně přístupný. Takový prima striptýz. Třeba někdo tvrdí, že se dostal do exekuce kvůli jedné nezaplacené pokutě a pak v rejstříku zjistíte, že ho revizor chytil 30x :-)

O. Uživatel 19.10.2017 19:19

Uživatel požádal o vymazání
P. Vandas 19.10.2017 19:20

Re: Všichni znáte "Otčenáš", ale jen málokdo ví, že...

Vy mi nerozumíte. Já nepopírám, že jsou to lidé chybující, ba vesměs těžce se provinivší. Což Bůh odpouští těm, kteří se ničím neprovinili? Nikoli. Odpustit je třeba těm, kteří se provinili. :-):-):-)