16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

Prozření Lubomíra Zaorálka

V rozhovoru s Novinkami prohlásil Lubomír Zaorálek, že za úhlavního nepřítele nepokládá Babiše, nýbrž Okamuru. To je prozření vpravdě státnické, nicméně dva dny před volbami je jaksi na dvě věci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 19.10.2017 22:30

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Bělohradský je zelený dienstbierovec (společnou kandidátku se SZ - Bělohradského -nařídil proti vůli pražské ČSSD Sobotka a kluci z Idealistů - Dienstbierovci) :). To jste úplně netrefil :).

Kellner by asi mohl být ten návrat ke kořenům. Prostě se zase začít starat o ty naše menšiny (které jsou ale pevně integrované ve většině) - chudé, hloupé, nešťastné, líné a neschopné..

V. Klepetko 19.10.2017 22:49

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Bělohradský není žádný Dientsbierovec! Je to inteligentní člověk! Dientsbier je vedle něj primitivní blb. V politice někdy prostě vznikají aliance idiotů a vzdělanců - je to dané specifikou řemesla :-)))))))) Byl by to jeden z možných směrů vývoje k reálné modernizaci... Beztak tehdy Bělohradský podpořil ty zelené jen proto, že v nich viděl konec růstu růstu... Ten by svým "koncem multikulturalismusu" takového Okamuru úplně umlátil! :-)))

Kellner - ano, to by byla druhá rozumná alternativa ve stylu "návrat ke kořenům".

Chovanec? Nebezpečný (možná lidsky slušný) primitiv.

J. Schořík 19.10.2017 22:55

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Chovance osobně neznám (nijak zvlášť nelituji).

Nevím jak dobře znáte Bělohradského (já moc ne), ale co se týče ideového zakotvení tak je to taková stadardní moderní velkoměstká levicovost, přesně to co představuje Dienstbier v ČSSD. Já ty dva neporovnávám, jen říkám že směr Bělohradského je přerod v levicovou stranu západního typu (ochrana menšin, ekologie, gender) atd.

V. Klepetko 19.10.2017 23:11

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Bělohradský se myšlenkově dost posouval - a má tu schopnost i dnes - protože umí myslet. Ano, je to to, čemu říkáme "městský liberál", ale to je i Karel Schwarzenberg nebo i ten Dientsbier, a přitom je každý jiný. Nemám rád to škatulkování - na té levici se snažím lidi vnímat spíše jako solitéry, což je jejich zakladnejší charakteristika než co jiného.

Nesdílím jejich pohled na svět - ale odmítám jejich paušální odmítnutí na základě jakýchsi "společných stigmat", na který poukáže nějaký blb. Věřím tomu, že i na chybném základě se dá dělat slušná politika :-))))))))

J. Schořík 19.10.2017 23:19

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Já se s Vámi nepřu. Jen říkám že Bělohradského cesta je to, o co se pokoušel Sobotka s Dienstbierem - tzn. přidat k naší standardní voličské základně levicovou městskou mládež. Jenomže ta témata pro levicovou městskou mládež se akcentovala tak, že naši tradiční voliči jednoduše jenom kroutili hlavou - oni nechtějí řešit menšiny, gender apod., oni chtějí volit někoho kdo se pere za ně.. Proto je to slepá ulička (je to cesta pro Piráty a Zelené, ne pro ČSSD)..

V. Klepetko 19.10.2017 23:36

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Záleží jen na způsobu prezentace těch témat. Myslím, že tradiční volič ČSSD je mnohem chytřejší, než o něm s jistou dávkou despektu uvažujete... Ale nebudu zde soudit něco, o čem vím Adi méně než Vy. Jen mi připadá, že ta strategie "návrat k tradičnímu voliči" vyžaduje charismatické leadry, kterými prostě ty Štěchové prostě nejsou. Chtěl bych tu nějakou tradiční soc-dem levici - a je mi jedno jakého bude "ritu" - ale aby vedení bylo věrohodné a myšlenkově konzistentní. A nenavázané na "lithium" - ty uvozovky jsou důležité... Dobrou noc!

J. Schořík 19.10.2017 23:39

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Ano. Přirozené leadry nemáme na skladě.. To je hlevní problém a důvod proč tam tak dlouho byl Sobotka.

Dobrou

P. Vandas 19.10.2017 22:15

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Máš pravdu, to by byl zase jen jiný , feferonkový Sobotka. :-):-):-) To Okamura je domluví v EU alespoň Japonsky. :-):-):-)

M. Prokop 19.10.2017 22:17

Re: Zaorálek by toho chtěl...

Obráceně: Je špatný člověk a do vrcholné politiky se vrcholně hodí - viz výsledky.

P. Vandas 19.10.2017 20:52

Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

... nářez. V té řidící věži se určitě muselo zgruntu uklízet, neb si dovedu představit tu paniku. :-):-):-)

K. Němec 19.10.2017 21:09

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

V řídící věži žádná panika nebyla - řekl bych, že to čekali. U "civilů" na letišti přítomných mohlo k úleku dojít. :-)

P. Vandas 19.10.2017 21:33

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

Pokud jim to ovšem ohlásili. Jinak po zkušenostech s tím sebevražedným pilotem od Germanair a po 11.září usuzuji z reakcí, že nejspíše panika byla. Ale to si jen domýšlím. :-):-):-)

K. Němec 19.10.2017 22:08

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

Ohlásit jim to nemohli. K tomu by nemohli vydat povolení. Požádali o informaci kudy mohou letět když nepůjde přistát a to jim sdělili a povolili příslušný koridor. I v letectví slouží lidé a ne stroje. Zaplať Bůh za to. :-)

P. Vandas 19.10.2017 22:31

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

Ale když nabrali v té malé výšce kolizní kurs na věž, tak by bylo ouzko i mně. :-):-):-)

K. Němec 19.10.2017 23:14

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

ve výšce odsouhlasené věží :-)

M. Prokop 19.10.2017 21:31

Re: Ten přelet posledního letadla nad řídící věží musel být...

Neměli to s věží odsouhlaseno?

M. Prokop 19.10.2017 20:37

Volte Bureše, někdo na vás klekne:

http://jdem.cz/dhe3n5

http://m.ihned.cz/c1-65921460-financni-sprava-priznala-ze-vyplaci-premie-dle-vyse-domerene-dane-ci-neuznaneho-odpoctu-na-vyzkum-a-vyvoj

V. Klepetko 19.10.2017 20:45

Re: Volte 21!

Okamura už je opět dočasně méně nebezpečný? :-)))))))))))))))))))))))))))))

M. Prokop 19.10.2017 20:47

Re: Volte 21!

Napsal jsem snad něco takového?

Nebezpečných partají je jak nasráno, musel bych ke každé glose přidávat jejich soupis.

V. Klepetko 19.10.2017 20:52

Re: Volte 21!

Vždy je třeba zvažovat, která z nich je nebezpečnější... A se kterou by případně bylo možné hledat nějaký programový průnik.

M. Prokop 19.10.2017 20:56

Re: Volte 21!

Pokud bych byl politik, tak ano. Jako volič si mohu dovolit všechny fujtajbly prostě nevolit.

V. Klepetko 19.10.2017 21:02

Re: Volte 21!

Vlastně máš pravdu. Zjistili jsem že s tvou malou hrdou partají mám 100% shodu vah v důležitých otázkách, a proto ji přeji aby to ve volbách dopadlo lépe než odhady!

M. Prokop 19.10.2017 21:13

Re: Volte 21!

Trochu mi to připomíná "ti disidenti mají pravdu, ale budu podporovat Husáka, aby nepřišel Bilak". :-P

V. Klepetko 19.10.2017 21:21

Re: Volte 21!

Vycházím z výsledků testu na aktualne. cz. Vyšlo mi tam prostě několik partají s dobrou shodou v důležitých otázkách - a těm všem fandím!

Ona i koalice je vždy o shodě v tom podstatném...

M. Prokop 19.10.2017 21:34

Re: Volte 21!

O tom je otoman.

Koalici tvoří strany a jejich politici po volbách. Já nějak necítím potřebu tvořit koalu svou volbou, zvláště pak v tom případě, že bude složena ze stran v lepším případě lhostejných, většinou ale fuj a hodně fuj.

V. Klepetko 19.10.2017 22:16

Re: Volte 21!

Takže prostě každý myslíme jiným způsobem, na tom není nic špatného! Já se vždy snažím si představit něco jako "zájem celku", což je Republika. A ten v našich reálných poměrech vždy garantuje nějaká koalice. Od voleb nečekám - hlavně -

vítězství nějaké strany, ale dobrou, funkční koalici!

K. Němec 19.10.2017 20:26

Tak jsem se na chvilku

kouknul na Novu a její debatu a nemyslím si, že by Zaorálek prozřel. Jsou to stále slova tonoucího, co se chytá stébla.

V. Klepetko 19.10.2017 20:29

Re: Tak jsem se na chvilku

Vypadá dost vypaseně. Myslím že mu těch 14 dní ve sklepě o chlebu a o vodě velmi prospěje :-))))))))))))))

M. Prokop 19.10.2017 20:37

Re: Tak jsem se na chvilku

Byl, je a bude marxista.

V. Klepetko 19.10.2017 20:50

Re: Tak jsem se na chvilku

Těch byly mimo jiné plné GULAGy... I koncentráky... I sám Karel Marx by se dal označit za marxistu... To není nic co by ho vyučovalo ze slušné společnosti. Ten solar, OKD a lithium - to ale akceptovatelné není!