14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

Projekt s pochybnou životaschopností

Politické grémium sociíální demokracie dnes posoudí poslední nabídku ANO k jednání. Nový předseda ČSSD Jan Hamáček o podrobnostech informoval ve čtvrtek prezidenta. Sdělil mu přísně sřežené tajemství, o němž už od pondělka píší noviny, že totiž ANO nadále nabízí pět křesel a že vnitro by měl mít v rukou nezávislý odborník. Od posledního kola jednání ANO – ČSSD se však událo několik věcí, které by mohly mít na rozhodování grémia vliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 20.4.2018 20:52

Re: K ODS se po nějaké době vrátím,

Volil jsem pouze Kalouska, mám ho prostě v oblibě a chtěl jsem, aby tam byl a dělal bordel, což mně vyšlo. Pospíšila volit nebudu ani za nic.

S. Lazárek 20.4.2018 20:29

Re: K ODS se po nějaké době vrátím,

Mám to stejně, Fiala tomu exotovi na kosteleckou uzeninu neskočil a tím má u mně velký plus.

M. Prokop 20.4.2018 20:30

Re: K ODS se po nějaké době vrátím,

Nespojila se s ANOfertem a občas v ní někdo má relativně zdravé EUrorealistické názory. :-P

J. Schořík 20.4.2018 20:37

Re: K ODS se po nějaké době vrátím,

Kdybych nebyl sosan, tak je volím. I když nemám rád Němcovou a Urdženiju zrovna nemusím.

K. Berka 20.4.2018 20:08

Okamžitě aktivovat článek 5 NATO

Americká Demokratická strana podala v pátek žalobu na ruskou vládu,

volební štáb současného prezidenta Donalda Trumpa a server WikiLeaks že

se spikli, aby pomohli v roce 2016 vyhrát Trumpovi volby. Uvedla to

televize NBC. Zmíněné jsou trestné činy spiknutí, zneužití počítače či

nezákonné zacházení s obchodními tajemstvími.

R. Neveselý 20.4.2018 20:10

Re: Okamžitě aktivovat článek 5 NATO

Odkud jste to zkopíroval, Berko? Vy už jste jako nemehlo "real" !!

K. Berka 20.4.2018 20:14

Re: Okamžitě aktivovat článek 5 NATO

Z jiných webových stránek.

K. Berka 20.4.2018 20:16

Re: Okamžitě aktivovat článek 5 NATO

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/demokraticka-strana-zaloba-rusko-ovlivneni-volby-donald-trump_1804201835_pla

R. Neveselý 20.4.2018 19:46

Paní Hájková bude mít radost ....

.... Vary dozajista udělají aspoň 1 bodík

a vrátí se do EXTRALIGY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A. Trick 20.4.2018 20:21

Re: Paní Hájková bude mít radost ....

Však jsem vsadil litr při kursu 2,4. Dobrej vejvar. Kurs klesl až na 1,2.

S. Netzer 20.4.2018 20:32

Re: Paní Hájková bude mít radost ....

Mám dotaz.

Odpoledne jsem stála na křižovatce naproti železniční trati. Po ní zrovna jelo nákladní auto na jakémsi železničním podvozku. Mohl byste mi vysvětlit, co to je a k čemu je něco takového dobré?

Podobné, jako tohle https://www.youtube.com/watch?v=qburk3cKajM.

Děkuji předem.

A. Trick 20.4.2018 20:45

Re: Paní Hájková bude mít radost ....

Vozidlo firmy, která opravuje železniční tratě. Při opravě (úpravě štěrku) je malý úsek tratě bez kolejnic. Takže vozidlo jede po pneumatikách a po skončení práce se na základnu se vrací po kolejích.

S. Netzer 20.4.2018 20:49

Re: Paní Hájková bude mít radost ....

Aha, dík.

K. Berka 20.4.2018 19:41

J. S. Bach zírá

Barbara Dennerlein - Free Improvisation on Bach's Toccata and Fugue d-mollhttps://www.youtube.com/watch?v=oHxPScRbV3c

K. Janyška 20.4.2018 19:25

SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Samovolně v čase a v prostoru vzniklá řídící struktura objektů a subjektů vesmíru, tedy věcí, zvířat, rostlin a lidí, nazvaná spontánní řád je neosobním fenoménem, přítomném na každém jeho místě. Vzniká prostřednictvím podobností v alespoň charakteristikách pravidel, kterými se její budoucí prvky řídí a podobnostmi v jejich chování k všemožným silám vesmíru, včetně například fyzikálních, chemických a na zemi i biologických. I ony zvláštními spontánními řády jsou.

Je to tedy jediná možnost existence všeho, co vidíme a jsme schopni vnímat, včetně nás samotných a našich myslí, které jsou spontánními řády vůbec nejsložitějšími. Jsou to spontánní řády informací, prostřednictvím kterých myslíme a adaptujeme se právě na spontánní řád světa a lidského světa. Organismy nejsou ničím jiným, než také jen druhem spontánních řádů, v tomto případě spontánně řízených DNA, která však je produktem spontánního evolučního procesu v čase a v prostoru také.

Všechno tedy do sebe samovolně zapadá a adaptuje se a co ne a dostane se do dosahu, pak to také udělá. Samovolně a jen podle toho jaké adaptační možnosti v dané situaci jsou. Spontánní řád se upřesňuje a rozšiřuje a zahušťuje tímto způsobem a vykazuje tak sebepořádací, seberegulační a sebezáchovné vlastnosti.

K. Janyška 20.4.2018 19:25

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Nejhustším a nejpřesnějším spontánním řádem je spontánní situace na Zemi. Až to vypadá, že se nacházíme v neuspořádanější části vesmíru, jakoby se spontánní řád vesmíru šířil od nás. Samozřejmě, ne naší zásluhou a ne kvůli nám. Je to naopak, proto jsme, neboť je tu nejsrovnaněji.

Co však z toho vyplývá pro lidskou situaci ? Nic menšího, než že lidská aktivita, ne záměry, plodí totéž co jakýkoliv jiný pohyb ve vesmíru, tedy spontánní řád, v tomto případě spontánní řád lidského světa. Ten spočívá v tom, že obchodem individualizovaní aktivní lidé jsou řízeni podobnými pravidly, které se v reji spontánního evolučního vývoje vyvinuly, jako odezva na jejich interakci.

Tento stav je nezdemontovatelný a lidmi neřiditelný. Jak by mohl být, vždyť jsme tohoto superprocesu plodem a produkty, ne autory. A to včetně naší schopnosti myslet a tvořit. Je možné, to pro nábožensky založené, že spontánní řád je nástrojem Božím, ale nic takového věda zatím ani nenaznačuje, takže jen v poměru 50 na 50.

Podrobnosti o aplikaci tohoto vědění na lidskou situaci popisuje kompozitivní teorie, tedy vědecký a jen vědecký, výklad lidského světa, jemuž vévodí ten od A.F.Hayeka, nositele Nobelovy ceny za ekonomii... Dzp.

R. Neveselý 20.4.2018 19:47

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Kadle, co jsi měl k večeři ... leze to z tebe zase horem dolem!

:-))

M. Mařák 20.4.2018 19:50

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

:-)

S. Lazárek 20.4.2018 19:59

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Kadlovi udělala paní Kadlová spontánně večeři, Kadel se spontánně nažral, knedlíky samostatně zapadly a zadaptovaly se, páč se dostaly do jeho dosahu a potom přišlo spontánní zasednutí na porcelánovej trůn a tak to jde spontánně pořád dokola napříč vesmírem.

R. Neveselý 20.4.2018 20:12

Re: SPONTÁNNÍ ŘÁD JE JEDINOU MOŽNOSTÍ EXISTENCE JSOUCNA.

Jo, to by souhlasilo.

J. Franke 20.4.2018 19:20

Z města na dědinu

Loučím se a odjíždím do vsi. Jako bonus bude večer v klubovně zprovozněn stařičký jukebox s vinylovými pětačtyřicítkami a poteče vychlazené pivo proudem. Už se strašně těším, co za staré fláky do něj nacpali.

Mějte se a buďte na sebe hodní!!!

J. Schořík 20.4.2018 19:22

Re: Z města na dědinu

To zní moc dobře. Užijte.

Až odchovám, snad taky budu mít takoé možnosti..

V. Klepetko 20.4.2018 19:35

Re: Z města na dědinu

Dobrou pohodu!

V. Kotas 20.4.2018 19:47

Re: Z města na dědinu

Cigaretka/doutník nebude doufám chybět.

V. Klepetko 20.4.2018 19:03

Můj názor (jako řadového voliče ANO)

na případnou koalici s ČSSD je celkem konzistentní. Dlouhodobě říkám, že je to řešení sice velmi vachrlaté, ale pro mě stále ještě akceptovatelné. Škoda, že to nejde s ODS! Nabídka ANO je natolik velkorysá, že její odmítnutí členskou základnou by znamenalo pád ČSSD v předčasných volbách někam k 5%. Dívám se na to takto:

1) Hamáček na vnitru mně vůbec nevadí. On jako osoba se nìkdy neprojevoval ani zákeřně, ani podrazácky, ani "kriminalizačně", takže není důvod mu předem nevěřit. Navíc - bývalo vždy dobrým zvykem, že když byl o vnitro svár, tak jedna strana sporu měla personálně v gesci ministerstvo, a ta druhá jeho inspekci, potažmo GIBS. Tím se to vyvažuje.

2)Ani podmínka, že platnost koaliční smlouvy bude vázána na případné prvoinstanční odsouzení Babiše mi vůbec nevadí. Mám celkem dobrou představivost, ale soudce, který by křivě obviněného Babiše odsoudil, si prostě představit neumím...

3) Dobrá zpráva je, že se nepotvrdily spekulace o tom, že ČSSD ovládne opět školství. To by už byla úplná katastrofa! Pokud jde o ostatní nominace : vizi, že by Poche řídil zamini vidím jako zcela nerealistickou. Bral bych raději Zaorálka nebo Hamáčka, ale to celkem jedno - myslím že Pocheho bude velmi tvrdě vetovat KSČM, a bude to neprůchozí!

4) Za naprosto neakceptovatelné bych považoval vylikvidování SPD z vedení sněmovny a sněmovních výborů! Bylo by to nepoctivé a nedemokratické. Pevně věřím, že k něčemu takovému se Babiš dokopat nenechá, a požadavky ČSSD v tomto směru jsou nemravné. Orgány sněmovny se obsazují podle výsledků voleb - a ne podle mocenských kalkulů!

M. Mařák 20.4.2018 19:09

Re: Můj názor (jako řadového voliče ANO)

Jako příštímu voliči ODS mně tato varianta vyhovuje již od samého začátku hledání vládní koalice. Je podle mne zcela logická a přirozená.

J. Franke 20.4.2018 19:15

Re: Můj názor (jako řadového voliče ANO)

Máte na mysli oslabení ANO i ČSSD a posílení ODS? Bylo by to logické.

M. Mařák 20.4.2018 19:22

Re: Můj názor (jako řadového voliče ANO)

Již spolu úspěšně vládli a myslím si, že i programově si budou opět rozumět.

V. Klepetko 20.4.2018 19:32

Re: Můj názor (jako řadového voliče ANO)

Je to o programovém kompromisu. Program ANO naštěstí není blíže ČSSD než ODS. Jak řekla Udženija, Babiš ho ODS celý ukradl! :-))))

M. Mařák 20.4.2018 19:49

Re: Můj názor (jako řadového voliče ANO)

Dávám tedy přednost originálu.