29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Přituhuje, Mládek padl

Když to Jan Mládek prohrál v senátních volbách proti starostovi Mladé Vožice Větrovskému, nabídl demisi, ale Bohuslav Sobotka svého ministra obchodu a průmyslu podržel. Nicméně nestydatost, s jakou Mládek šel na ruku operátorům mobilní telefonie, už překročila všechny meze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 21.2.2017 9:05

Sobotka musí mít ANO plné zuby.

Už v předčasných volbách uzmulo ANO ČSSD zhruba deset procentních bodů - ale to byla ještě ČSSD první. Přesto to málem stálo Sobotku funkci. Tenkrát to ustál, byla šance sestavit vládu a v takové chvíli se nepřepřahá.

Ovšem podzimní komunální a senátní volby - to byl notný budíček! ANO jako první na pásce - a ČSSD se musela spojit i s opovědnými pravicovými nepřáteli, aby se někde udržela. Přesto přišla nejen o senátory a hejtmany, ale i o předsednictví Asociaci krajů.

Příští takový výsledek Sobotka ve funkci nepřežije - a co si bez ní tenhle vždyjenpolitik počne? Opráší diplom a půjde dělat advokátního koncipienta?

P. Hlosta 21.2.2017 8:27

V čem je vlastně Mládek pro nás nebezpečím

Mládek inovativně dotvořil myšlenku z EU a uvedl ji do možné realizovatelnosti. Nezáleží přitom jestli tak činil z nevědomosti pod tlakem svých zaměstnanců ministerstva, nebo to byla jeho promyšlená iniciativa. V každém případě ten člověk poškodil republiku trestuhodně do budoucna. Už v současnosti z jeho rozhodnutí nastaly skutečnosti vedoucí k neoprávněnému čerpání financí. NAŠICH FINANCÍ A NE MLÁDKOVÝCH!

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-budujeme-stat-pro-10-milionu-uredniku-flv-/p_ekonomika.aspx?c=A170219_203738_p_ekonomika_wag

P. Lenc 21.2.2017 8:23

Za Mládka Prouza,

to už není ani z bláta do louže.On ten Dluhoš Sobotka neví kam má skočit prvně.A Babiš se musí za břicho popadat jak se řechtá.

P. Čech 21.2.2017 8:00

Nepřituhuje!

Ale nepřituhuje, na to je prezident příliš zbabělý. Na to, aby využil své pravomoci, vyplývající z čl. 62, odst. a ústavy, odvolal Sobotku z funkce předsedy vlády a jmenoval tam někoho jiného při zachování ostatních členů vlády ve funkcích.

P. Hlosta 21.2.2017 8:03

Re: Nepřituhuje!

Je už příliš krátká doba do voleb! Rozhodně bych za takový čin prezidenta nechválil. Prakticky požadujete zrušení voleb skutkem prezidenta, protože ten by fakticky jmenoval novou vládu na další období. Buď se pletu, nebo není žádný důvod k takovému kroku od prezidenta. Máte nějaký důvod v rukávu? Já určitě žádný nevidím.

P. Čech 21.2.2017 8:11

Re: Nepřituhuje!

Tím důvodem je naprostá neschopnost Sobotky ve funkci předsedy vlády. To měl prezident udělat již dávno. K tomuto kroku jej zmocňuje čl. 62, odst. a ústavy. Skutečnost, že toho zatím žádný prezident nevyužil je jen ukázkou jejich zbabělosti. Proč asi by ten článek v ústavě byl? Jistě má nějaký smysl. A nebo se vloudila chybička? Jmenování premiéra nemá podle ústavy s volbami nic společného. Je to jen náš hloupý ústavní zvyk. Nic více a nic méně.

P. Hlosta 21.2.2017 8:17

Re: Nepřituhuje!

Dáváte pravomoc prezidentovi, kterou si myslím nemá. Nejsem odborník na ústavní právo, ale rozhodně si nemyslím, že by až takovou pravomoc prezident měl, pokud nejde vyloženě o zločin premiéra. Ničeho takového se premiéři protizákonně nedopustili a také, kde není žalobce, není ani soudce! Rozhodně prezident není soudce, ač mohl by být žalobcem.

P. Čech 21.2.2017 8:19

Re: Nepřituhuje!

Nejmenoval by novou vládu, protože na to nemá pravomoc. Vládu může jmenovat jen podle návrhu jejího předsedy. Tedy mohl by to udělat, ale jen podle návrhu nově jmenovaného předsedy vlády ( viz čl. 74 ústavy). Vy nespatřujete jako zásadní důvod naprostou neschopnost premiéra Sobotky? A jmenování předsedy vlády není nikterak svázáno s volbami. Jmenování členů vlády ano, jejího předsedy však ne.

P. Hlosta 21.2.2017 8:34

Re: Nepřituhuje!

U nás není prezidentská vláda! Proto ani nemůže prezident sundat jejího předsedu, zvláště když ten se nedopustil jasně prokázaného zločinu. U vás je tohle přání otcem myšlenky. Když to nejde, tak to prostě nejde! Něco jiné je, když padne vláda, jako padla např. Nečasova a prezident dává pravomoc k návrhu nové vlády možnému(!) příštímu premiéru. A to také neznamená, že premiérem bude, může být jen navrhovatelem. Také může být návrh prezidentem nepřijat etc.

Prostě v tom máte zmatek a jak píši, máte přání otcem myšlenky!

P. Čech 21.2.2017 11:45

Re: Nepřituhuje!

Čl. 62, odst. a ústavy zní "Prezident republiky jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi,odvolává vládu a přijímá její demisi". Pokud se týče odvolávání ostatních členů vlády, je zde čl. 74, který to upravuje. O jmenování a odvolávání předsedy vlády není v ústavě nikde jinde ani zmínka. Jde tedy o výhradní pravomoc prezidenta, do které mu nemá nikdo co kecat. Ani Poslanecká sněmovna, ani politické strany. PS může pouze vyslovit celé vládě vč. premiéra nedůvěru, což ovšem neřeší otázku odvolávání premiéra. Celý pád Nečasovy vlády byl protiústavní. Premiér Nečas totiž zdůraznil, a bylo to v televizi, že podává demisi jako předseda vlády, nikoliv jako celá vláda. V tom případě měl prezident odvolat Nečase a celou ostatní vládu nechat působit nadále. Musel by potom ovšem jmenovat nového předsedu vlády. Nic jiného by nebylo třeba, protože programové prohlášení vlády by se neměnilo. Premiér Nečas dobře věděl, proč to tak říká, není to žádný hlupák. V tom případě se ovšem prezident zachoval protiústavně poněvadž odvolal oststní členy vlády, ikdyž mu to premiér nenavrhl (čl. 74 ústavy). ˇUstavní soud zde, jako garant ústavnosti v ČR hrál mrtvého brouka a k nehoráznému porušení ústavy mlčel. Asi čekal na nějaký podnět podle špatného zákona o ústavním soudu a nekonal sám. Nikdo mu však podnět nedal a tak jedeme dál, kolem bílých skal. Nějaká ústava je k ničemu, je to jen cár papíru, který může kdokoliv porušovat. Tomu se ovšem u nás říká drze demokracie. Není to žádná, ani parlamentní demokracie. Je to nepořádek, zmatek, prostě anarchie se vším všudy.

F. Žůrek 21.2.2017 8:23

Re: Nepřituhuje!

Přesně tak, měl by padnout Sobotka. Škodí lidem i ČSSD.

T. Kohout 21.2.2017 8:31

Re: Nepřituhuje!

To byste si vážně přál?

P. Klíma 21.2.2017 7:42

Otloukat prezidenta republiky

Kde to jen jde, že?

Švarcenberk prohrál volby, už se s tím smiřte, pane Neffe.

P. Čech 21.2.2017 8:01

Re: Otloukat prezidenta republiky

Pan Neff je demokrat a ten se nikdy nesmíří s vůlí většiny!

P. Hlosta 21.2.2017 8:08

Re: Otloukat prezidenta republiky

To je překroucení smyslu demokracie. Ta je jen nástrojem a ne program. Tento nástroj lze použít i proti ní samé. Nelze tvrdit, že je zásadně demokratické právo většiny proti právu menšiny a naopak. Tento nástroj je o přechodu ke změně nenásilnou formu. Předpokladem k tomu ovšem je, že účastní v demokracii respektují výsledek volby a dál se snaží demokraticky o opoziční zájem.

T. Kohout 21.2.2017 8:33

Re: Otloukat prezidenta republiky

To se nedá strávit, přece.

J. Fridrich 21.2.2017 7:37

K soudruhovi Mládkovi se dá jen stěží něco napsat

K soudruhovi Mládkovi se dá jen stěží něco napsat.. Snad jen, že uměl dělat radost našim mastodontům z KSČ ( to M jsem nezapomněl..) s. Semelové, s. Grebeníčkovi, Kováčíkovi a dalším soudruhům z toho našeho "předvoje". Jeho časté a oblíbené cesty do Moskvy a Pekingu museli potěšit každého našeho soudruha - a nejen je...

P. Čech 21.2.2017 8:02

Re: K soudruhovi Mládkovi se dá jen stěží něco napsat

Prostě socan! Takový, jací se vyskytují u nás v ČSSD od roku 1948, kdy se tato strana spojila s ˇKSČ.

M. Šejna 21.2.2017 7:18

to se mi snad jen zdá

tak vláda (jmenovitě Mládek) má prý nařizovat operátorům, za kolik mají nabízet mobilní služby. Astone, tobě se stýská po socialismu a státem řízeném hospodářství? Nechceš rovnou, aby mobilní společnosti byly znárodněny? To by pak vláda nic nařozovat nemusela a možná by to i dotovala.

Já si vzpomínám, jak tady loni "erxcelovali" volnotřžní komsomolci, když EU nařídila ukončení poplatků za roaming. Prý tím zasáhla do trhu s mobilními službami a prý tím zdraží telefonování. Telefonování ale zlevňuje.

Mládek byl tehdy (ale i dnes) jeden z mála politiků, který je proti zrušení poplatků za roaming, takže je to vlastně také volnotržní komsomolec. Ale najednou je ten špatnej, zatímco volnotržní komsomolci kritizující EU jsou ti dobří.

V. Václav 21.2.2017 7:40

Re: to se mi snad jen zdá

pane Šejno, máte to popletené, jestliže jsou omezené kmitočty a přiděluje je stát, tak operátorům tím do určité míry zajišťuje monopol, protože díky těm málo kmitočtům je konkurence pochopitelně omezená. Potom je tedy logický zásah státu do cenotvorby vždy, když nastane taková situace v cenách jako je na našem trhu

M. Šejna 21.2.2017 8:29

pane Vaclave 053

máte to ještě popletenější.

Kmitočty stát nepřiděloval, ale prodal je v aukci. Jinými slovy: operátoři si ty kmitočty koupili.

B. Michal 21.2.2017 7:46

Re: to se mi snad jen zdá

Podle Mládka je roaming pro elity, živnostníci jsou paraziti. Při jednání o cenách za roaming loboval za co nejvyšší ceny. Ten měl letět už dávno.

Trh může fungovat, když je konkurence a nejsou omezené zdroje. U pevných (telefonních) sítí to skončilo tím, že incumbment (O2) musí za použití linek (včetně xDSL) konkurenci účtovat totéž, co sobě (zákaz křížového financování). Nakonec se O2 rozdělil na O2 a Cetin (provozovatele fyzických linek).

V mobilních sítích by šlo udělat totéž - případně i násilně oddělit provozovatele sítě (vysílačů) a služeb. Pak by mohla být nějaká konkurence. Jinak k tomu stěží dojde - zdroje jsou omezené (frekvence) a ostatně patří státu. Výstavba sítě dalších vysílačů (stožárů) je nereálná (pěkné to není, ale bereme to jako užitečné, ale kdo by souhlasil s výstavbou významného počtu dalších?).

Když legislativa zakáže křížové financování a nařídí stejné velkoobchodní ceny jako u pevných sítí , tak ty ceny půjdou dolů - reálné ceny vidíte ve firemních tarifech, minuta hovoru hluboko pod korunu (10-60 hal.), GB dat kolem 50Kč - tady konkurence kupodivu funguje.

Ale trh sám to nevyřeší.

V. Šťastný 21.2.2017 6:57

Já myslím,

že opravdovým škoděním by bylo toho Prouzu jmenovat.

P. Hlosta 21.2.2017 7:00

Re: Já myslím,

Na tu chvíli už to je jedno. Zase bouře ve sklenici vody.

J. Vlček 21.2.2017 7:51

Re: Já myslím,

Souhlasím s vámi, pane Šťastný. Na druhou stranu, alespoň si voliči udělají představu, jaké záškodníky je ČSSD schopna vygenerovat.

P. Hlosta 21.2.2017 6:53

Co tam Prouza a Zeman, mně děsí ČSSD "revoluce" ;-))

Já spíše vnímám informaci, že ČSSD chce(spíše ale slibuje) revolucí danění práce. Rozdělí zaměstnanecké platy na tři pásma prý a tím vyřeší.... nevím co. Přidá tak práci účetním a ty podraží zaměstnavatelům, přičemž v erární kase zůstane prakticky stejné množství financí. Prý tak 12%daněním nízkopříjmových je ošetří, aby nebyli chudi.

Tak to já považuji za zřetelnou charakteristiku socanů jejich vlastní snahou. Nevykonat nic, přidat práci jiným a ještě se s tím chlubit jak jsou lidumilní. Kdyby udělali revoluci v danění zrušením danění práce a převedení přímých daní na nepřímé, udělali by pro občana skutečně záslužný čin. Jenže to by znamenalo revoluci v pojímání zaběhaného systému a na revoluce socialisti v jejich uskutečňování s úspěšným koncem jednoduše nemají. Takže rozvrtat systém a druhým přenechat chaos, to by šlo!

;-))

M. Šejna 21.2.2017 7:27

pane Hlosto

rozdělení daní z příjmu na víc pásem (progresivní daň) je záležitost jednoho vzorce v excelu. A protože výpočet mezd a daní zvládá v každé firmě účetní program, tak žádnou mzdovou účetní navíc nepotřebujete.

Nebo si snad myslíte, že po zavedení rovné daně z příjmu skončily mzdové účetní na dlažbě?

P. Hlosta 21.2.2017 7:55

Re: pane Hlosto

Já nemyslel rovnou daň z příjmu, ale naprosté zrušení danění práce. Což by byla skutečná revoluce v pojímání daní. Nepřímá daň z prodeje a služeb by nahradila propad ve státní kase. Představte si tu nádheru, že by ani zaměstnanec, ani zaměstnavatel neodváděli z pracovního výkonu daň, neexistovala by tak práce načerno, ale jen zisk, z kterého by zaměstnanec svým nákupem zboží a služeb sice odváděl státu daň, leč nepřímo. Ubylo by administrativy a to radikálně, danění by bylo spravedlivější v každém ohledu. Chce to sice dnes hodně fantazie, protože změnit zaběhaný systém přinese svou změnou vždy hodně otázek a překážek, ale recepty na toto jsou známé, jen se o ně zajímat, což se přerozdělovačům rozhodně nechce.

M. Šejna 21.2.2017 8:33

nepříme daně, pane Hlosto ...

nepřímé daně, pane Hlosto, jsou asi opravdu řešením a já s Vámi souhlasím. Podle mě by se měla zdaňovat spotřeba a nikoli příjmy.

P. Kmoníček 21.2.2017 8:21

Re: Co tam Prouza a Zeman, mně děsí ČSSD "revoluce" ;-))

A kradli,kradou a krást budou!