29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Pražané rozhodnou o Zamini

Měsíc před volbami přinášejí průzkumy aspoň orientační přehled o rozložení voličských preferencí. Už minulý týden se proslýchalo, že sociální demokracii čeká propad na tři procenta, volební model agentury Kantar TNS ale uvádí číslo dva a půl procenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 5.9.2018 15:36

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Cirka? :-):-):-) (Psáno Circa).

P. Vandas 5.9.2018 15:40

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Přiznám se, že v běžné mluvě to vyslovuji také cécéá. :-):-):-) To cirka mi přijde, jako bizarní archaizmus. :-):-):-)

R. Tesařík 5.9.2018 15:47

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Ale je to kratší.

M. Varadinková 5.9.2018 15:44

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

A umělci zase zkratku etc. čtou "etecera" ( místo "et cetera").

Viz http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/chinaski/drobna-paralela-7295

J. Schořík 5.9.2018 16:26

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Přesně tak. Špatný přepis jednoho textu Chinaski na jednom obskurním webu a jasně z toho vyplývá, že "umělci zase zkratku etc. čtou "etecetera". Bravo!! :))

R. Tesařík 5.9.2018 16:39

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Co to?

J. Schořík 5.9.2018 16:42

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Vlákno pane Tesaříku..

M. Varadinková 5.9.2018 16:49

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Pusťte si aspoň to video, než začnete vykřikovat. Jako vždycky oč méně víte, o to víc tady vyskakujete, věčně neinformovaný Schoříku. I když Vám to člověk naservíruje přímo pod nos, stejně to nejste schopen vzít na vědomí. Hlavně že vždycky máte ty "zaručené" insider informace o Petrovi, Mirkovi, Andrejovi a jánevímkom.

To nemám z "obskurního webu" (tam jsem si to jenom teď dohledala), to je totiž odrhovačka, kterou hrají v rádiu každou chvíli. A pokaždé mi to "etecera" rve uši. Kdyby se uřekli někde naživo, tak to ještě pochopím, ale když už z toho udělají nahrávku, tak se snad mohl mezi nimi najít někdo, kdo by je na to zavčasu upozornil, co ta zkratka znamená a jak se čte.

J. Schořík 5.9.2018 16:54

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Já tu písničku znám a to etecetera tam neslyším, slyším "bla, bla et cetera". Ono by to tam ani rytmicky nevyšlo..

A mimo to, i kdybyste měla pravdu, jakože samozřejmě nemáte, tak z toho dělat "umělci zase vyslovují", můžete skutečně akorát Vy..

M. Varadinková 5.9.2018 17:05

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Rytmicky vyjde "etecera" i "et cetera" úlně nastejno, hudební gigante:-)))))

A nejsou to snad umělci? Nebo se smí kritizovat jen politici?

J. Schořík 5.9.2018 17:08

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Už chápu proč vždycky nějaké prohlášení typu "média nám lžou" dokládáte nějakým jedním úletem béčkového webu. :)

M. Varadinková 5.9.2018 17:31

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

To není žádný úlet béčkového webu, to je nahrávka, která denně frčí v rádiích.

Krom toho, lež (například tu o demonstrantech v Saské Kamenici) jasně prokázala kouzlem nechtěného přímo Netzer. Stačilo porovnat video (jedno z jakého "obskurního" webu, protože bylo evidentně autentické) se sestříhaným videem TV zpravodajství, které dodala Netzer. Co v TV vystřihli, co nechali a zdůraznili.

To byste ale musel A) vnímat (což zjevně nedokážete ani v tak banálním případě, jako je ta písnička Chinaski) B) používat analytický mozek, který ovšem zjevně nemáte.

J. Schořík 5.9.2018 17:37

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

POřád platí, že Vaše prohlášení "umělci to dělají takto" dokladované tím jak slyšíte jednu píseň jedné kapely je stejný nesmysl, jako Vaše dokladování prohlášení že německá média lžou, nebo naše sdělovadla nás manipulují. Jenom paranodiní spiklenecké generalisace.. Nic víc.. Paní z Protiproudu..

M. Varadinková 5.9.2018 17:49

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Já jsem nenapsala "všichni umělci", psala jsme o těch konkrétních umělcích. V množném čísle proto, že to je víc lidí, co se na té nahrávce podíleli.

Zajímavé, že nikdy nevidíte/neslyšíte to, co je zcela jasné a evidentní, zato si rád v mých příspěvcích vymýšlíte něco, co tam přítomno není.

M. Varadinková 5.9.2018 16:57

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

A mimochodem, v tom textu na tom "obskurním webu" je jen ta zkratka etc., nikoliv fonetický přepis. Takže ten "obskurní web" má text správně, ale umělci (video) ho bohužel neumí správně přečíst:-)))))

A tak je to s Vámi pokaždé. Vyskakujete tu se svými hejty jak čertík z krabičky, aniž byste cokoliv věděl o podstatě věci.

J. Schořík 5.9.2018 17:03

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Já tu písničku znám. Nechte si spravit naslouchátko tetka.. A pak se taky naučte co je to generalisace a jak ji používat alespoň trochu rozumně..

M. Varadinková 5.9.2018 17:15

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Tak si pusťte to video na tom webu, ale předtím si pořádně vyčistěte uši.

A pokud ten web považujete za "obskurní", tak tady to je taky (je to zhruba v třiapůlté minutě):

https://www.youtube.com/watch?v=brFtxO9QjyI

V. Novák 5.9.2018 16:53

Re: Ad debata o zkratkách a rusismech níže,

Moc gramotné to není, ale už se to ujalo. Bohužel... Už těch cécéá lítá kolem tolik, že i mně to přestává vadit. Ale ještě nepřestalo.

F. Pecka 5.9.2018 15:17

Pět tisíců negrů pro Prahu

Skoro se mi chce říct "dobře vám tak vy hňupi", ale budu s pražákem solidární a jen připomenu, že u nás v Ostravě by Ondra Mirovský dostal v první hospodě po tlamě :-)

F. Nekolný 5.9.2018 15:57

Re: Pět tisíců negrů pro Prahu

A to by v té hospodě nesměl ani naznačovat!

F. Doušek 5.9.2018 16:10

Re: Pět tisíců negrů pro Prahu

Začněte tam u vás Paroubkem, ať tomu uvěřím.

P. Vandas 5.9.2018 14:51

UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

Konečně něco pozitivního. Být na místě pražanů, tak bych vystoupil ze seznamu UNESCO sám o vlastní vůli, neb to jenom Praze škodí. Dovolím si dát dva příklady ze soudobého světa. Amsterdam a Benátky už mají přívalů turistů plné zuby a místo, aby ruch podporovali, začali se mu vehementně bránit. :-):-):-)

M. Prokop 5.9.2018 15:00

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

Drážďany už jsou vyškrtnuty, drzí obyvatelé si dovolili postavit nový most přes Labe. :-P

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/172211-unesco-vyskrtlo-drazdany-ze-seznamu-svetoveho-dedictvi.html

V. Kotas 5.9.2018 15:05

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

V Praze zatím tak drzí lidi nejsou, bohužel.

V. Kotas 5.9.2018 15:07

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

A že by ta Praha těch mostů potřebovala několik.

H. Omar 5.9.2018 15:10

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

Já bych tu Vltavu zabetonoval celou.... :)))

R. Tesařík 5.9.2018 15:11

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

U vás mě to nepřekvapuje.

H. Omar 5.9.2018 15:12

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

A bude volno pro offroady. :)))

M. Prokop 5.9.2018 15:14

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

Botič a motolský potok už zatrubněny jsou. Nezdá se, že by to působilo nějaký problém. Nejspíš i něco ve Vysočanech, tam to tolik neznám.

P. Vandas 5.9.2018 15:16

Re: UNESCO je znepokojeno a vyřadí Prahu ze svého seznamu.

To by bylo parcel. Johohó. Do toho bych šel. Já bych betonoval, až bych brečel. A průplav bych také prohnal luhy a háji, až by bory zašuměly. :-):-):-)