25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

Politika začíná

První nepoliticko politickou událostí roku byl společný oběd dvou rodin, rodiny prezidenta Zemana a premiéra Sobotky. Ten rodinný aspekt podtrhuji, kromě dvou politiků byly přítomny i manželky, takže převládal ráz společenský. Obsah hovorů zůstal soukromý, mediální odezva byla mírná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 3.1.2017 7:26

koho kontrolovat?

Čili na 1 Islámce mají kontrolovat 2 bělochy či jak si to ti lidskoprávníci představují?

P. Hlosta 3.1.2017 7:32

Re: koho kontrolovat?

Už tohle máme vyřešené. Návrh vnitra jasně ukazuje směr. Budeme si sami střílet teroristy a policie nás jen doplní. Tato jednota mezi občany a policií je v duchu 'pomáhat a chránit'. Policii pomůžeme a ochráníme!

;-))

K. Janiška 3.1.2017 7:06

Musí to být frustrující a to

pro obě strany, když nedávný návod k použití kalašnikova musí zastínit "srdečné" úsměvy a "tak co, jaký byl Ježíšek"? Inu diplomacie je nelehká disciplína. Matta Hari a dr. Sorge by mohli vyprávět...

K. Janiška 3.1.2017 7:07

Re: Musí to být frustrující a to

Mata..

J. Vobr 3.1.2017 7:03

UPOZORNĚNÍ!!! Diskuse končí v 9:30,pak je JANYŠKA !!!

Tu-ááá.

K. Janyška 3.1.2017 9:44

Re: UPOZORNĚNÍ!!! Diskuse končí v 9:30,pak je JANYŠKA !!!

Diskuze mezi trdly. Pak nastupuuje kvalita. Tak je to správně... Dzp.

F. Žůrek 3.1.2017 6:49

Nepolitická politika? Raději slušná politika.

Dostal jsem na vánoce knihu: Antoine Marés: Edvard Beneš. E. Beneš byl politiák, který dokázal změnit svůj názor. A je to špatně??? Např. z počátku se jemu jevil T. G. Masaryk příliš náboženský, tak to Beneš odmítal, ale kdy jeho přímo poznal, tak změnil svůj názor.

Když někdo chodí do kostela, tak to je špatný člověk? Opravdu? U nás ale pořád takoví lidé sklízejí opovržení a často i posměch.

Masaryk velmi brzy poznal politické schopnosti E. Beneše a velmi jemu pomohl v jeho odborném i politickém růstu a E. Beneš zase dokázal uznat velikost "tatíčka". Tito dva lidé si velmi rozuměli a E. Beneš dokázal velmi rychle změnit svůj názor na TGM, neboť poznal, že i přes "náboženskost" je Masaryk velmi vzdělaný a inteligentní člověk, který si zaslouží svou pozornost. A tak vznikla výnorná dvojice dvou nejen politiků, ale přímo STÁTNÍKŮ, které jsme měli v našich dějinách. E. Bebeš měl však daleko složitější politické období a jak ho zvládl, tak to je složité pochopit, ale já osobně se domnívám, že ještě celkem dobře.

P. Hlosta 3.1.2017 7:29

Re: Nepolitická politika? Raději slušná politika.

T.G.Masaryk však převyšoval Beneše, což je prokazatelné ještě dnes, protože stačí si jen přečíst od K.Čapka 'Hovory s TGM' a je jasné proč. Díla T.G.Masaryka jsou dodnes přínosná a jeho filozofický náhled je vždy ještě platný, protože on vycházel z myšlenek velikánů filozofie a byl jejich pokračovatelem.

Nechci umenšovat Beneše, ale Masaryk si zaslouží upřednostnění před Benešem.

P. Dvořák 3.1.2017 8:49

Re: Nepolitická politika? Raději slušná politika.

Když někdo chodí do kostela, vůbec přece neznamená, že je špatný člověk. Jenom poněkud zmasírovaný.

Ono to bývá spojeno s falešnou pokorou, která se chce pouze po poddaných. Nastavovat tváře musí lidé jen do určité výše majetku nebo společenského postavení. Což opět není spojeno s vírou jako takovou, ale se systémem pokory, který jakožto pro ni neobyčejně výhodný zavedla a dohlíží na něho církev.

Upřímně řečeno však vůbec nevím, co má být "božího" na tom, se nechat třeba podříznout, postřílet, rozjezdit náklaďákem.

P. Hlosta 3.1.2017 6:43

Už už je doháníme a předeženeme! ;-))

U nás se policie postupně nahradí, protože bude možno teroristy si zastřelit vlastní zbraní. Je to jistý pokrok v právu, který ale nezohledňuje možné následky při omylu, nebo nepřesnosti v davu. Němci se už od nás mají co učit a to jsme kdysi ani si nemysleli, že bude jednou. Tak bychom jim měli dopřát jejich nedostatečnost společnosti. Brzy nás předeženou ve spotřebě alkoholu na hlavu a ulice jim zpustnou. Možná se objeví i první Němečtí emigranti a nemocnice zaplní německy mluvící personál. ;-))

D. Polanský 3.1.2017 6:35

Němečtí politici neví co chtějí,

snad to ale ví obyčejní občané Německa. Pokud ani ti ne, tak s Evropou je konec. Německý živel je schopen zničit vše. Tedy kromě Ruska.

J. Vobr 3.1.2017 7:02

A PROTO RUSKO VYHRÁLO STUDENOU VÁLKU !!!

Tu-ááá.

T. Kohout 3.1.2017 7:30

Re: A PROTO RUSKO VYHRÁLO STUDENOU VÁLKU !!!

Nu, jedna válka možná skončila a začlo několik jiných, nových válek. Lidi prostě bez toho nemohou být. Takže je možná možno se radovat z skončení studené války, ale svět je ještě méně bezpečný, přišly jiné, horší války. Náboženské.

J. Vobr 3.1.2017 7:39

Re: A PROTO RUSKO VYHRÁLO STUDENOU VÁLKU !!!

To nic nemění na tom, že Rusko je poraženecký stát a muselo vyklidit rozsáhlá území od Rostocku přes Pobaltí !!!

To nasere, coooo ???

P. Hlosta 3.1.2017 8:04

Re: A PROTO RUSKO VYHRÁLO STUDENOU VÁLKU !!!

Ve studené válce prohrál Sovětský Svaz. Centralistické dirigistické řízení hospodářství v diktatuře nemělo šanci na svou životnost. Centralistické hospodářství ale zanamenává svou obrodu na územích Rusku dnes nepodléhajících. Obavy z centralistického dirigismu straší v současnosti občany, co odešli do demokratického způsobu vlády v domění, že opuštění Ruska jim tuto hrozbu samočině zruší. Ani nemusí být studená válka, aby se prohrála soutěž v ekonomické úspěšnosti. Kdo bude poražený? ;-))

P. Rajman 3.1.2017 5:54

Grűne jsou gauneři

Je zcela evidentní, že jejich politika zvrácené politické korektnosti je stejně destrukční jako bolševické pojetí sociální spravedlnosti. Tak jako linke a AfD jsou správně ignorováni na západě je varování před Zelenými přínosem Osis vůči pothlé politice některých Wesis.

P. Dvořák 3.1.2017 1:02

Kdepak světci a kdepak cestu do ráje.

Právě naopak mají zajištěnu cestu do pekla, protože ať už konají nebo nekonají, nikdy to není dobře.

Ovšem doslova příšerné mi připadne to, že i když konali, stěžují si ti, kvůli kterým vlastně konali. "Tvrdě se do policistů pustila šéfka Zelených Simone Peterová . . . přístup policie vyvolává otázku, zda nešlo o diskriminaci jedné populační skupiny."

Ano, veskrze diskriminační mi přijde, že po loňských událostech se policisté nezaměřili na světlovlasé Švédy, ale na typově zcela odlišnou skupinu cizinců.

Policie čelí kritice také kvůli použití novotvaru Nafri vzniklého z dlouhého slova Nordafrikaner (Severoafričané). No ale proč, když se přece jedná o Afroněmce, resp. Němce-afričany, tedy také lze použít zkratku Nafri.

J. Anděl 3.1.2017 6:27

Re: Kdepak světci a kdepak cestu do ráje.

Njn, světectví je právě protknuto tím trpělivým snášením utrpení a ústrků od světa.

Otevřeně řečeno je logické, že si stěžují ti, kvůli kterým konali (fanatičtí vítači, řekněme). Bez asertivního zdůrazňování svého významu coby strážce spravedlnosti a dobra by zcela ztratili politický vliv, což lidé s takovým vlivem již získaným nějak obvykle neradi podstupují. Je to reakce spíš instinktivní než promyšlená a rád bych doufal, že jim bude spíš ke škodě.

Je důležité tak zdůraznit, že (pokud) si nestěžovali ti, pro které konali (řekněme nevinní němečtí prostí občané). Pokud by si stěžovali i tito, pak pánbůh s nimi.

P. Dvořák 3.1.2017 8:40

Re: Kdepak světci a kdepak cestu do ráje.

Pravda!

J. Pospíšil 3.1.2017 14:32

Re: Kdepak světci a kdepak cestu do ráje.

To by ovšem byli Dafri.

J. Pospíšil 3.1.2017 14:36

Re: Kdepak světci a kdepak cestu do ráje.

Tedy to bylo k těm NěmcoAfričanům.