22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

Plán na změnu klimatu

Klima se v naší zemi mění čtyřikrát do roka a jmenuje se to jaro, léto, podzim a zima. Naučili jsme se na to reagovat a náš životní styl se v průběhu roku mění. Jelikož jsme území na maličkém kousku povrchu koule řítící se vesmírem, musíme počítat s tím, že budeme ovlivněni i zvenčí, například proměnlivou sluneční aktivitou. Grónsko se jmenuje Zelená země, protože před půl tisíciletím byla zelená. Zimy, které pamatuji z dětství, mi připadají studenější než ty aktuální, ale to je subjektivní pocit, statistiky meteorologů dávají věrohodnější data.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 17.1.2017 6:10

Kdo

se zavzdušňuje nad první větou a nepobral ji jako nadsázku, je kyselá p.del.

J. Vobr 17.1.2017 6:02

AŤ ŽIJE DONALD TRUMP !!!

Tu-ááá.

K. Novák 17.1.2017 5:59

Pan Neff.

dal v první větě najevo že neví co je to klima (podnebí) a pak sepsul hnutí Duha, přičemž neuvedl žádné údaje ani o vládním plánu, ani o námitkách jeho kritiků. Takhle se dělají noviny.

J. Vobr 17.1.2017 5:59

Re: A nyní zcela konkrétně.

Tlením vznikají esenciální aminokyseliny a z nich bio-potraviny !!!

TO VÍM NAPROSTO PŘESNĚ !!!

CO2 vznikající disimilací rostlin bych odchytával a použil do bio-prlivých nápojů !!!

EKOLOGICKY MYSLET !!!

:-)))

P. Boublíková 17.1.2017 5:42

Re: A nyní zcela konkrétně.

V jakém poměru je produkce CO2 vznikajícího spalováním fosilnich paliv (případně i biomasy) a CO2 vznikajícího činností mikroorganismů? Tedy kolik organické hmoty se (například za rok) spálí a kolik jí bez zasahu člověka zetlí? Ví se to vůbec?

P. Rajman 17.1.2017 4:59

A nyní zcela konkrétně.

Když píšete (ve stylu písně Káji Gotta), že Vám v mládí přišly zimy tužší a hned dodáváte alibisticky, že je to Váš "subjektivní" pocit, který mají odborníci exaktně změřený, tak si buďte jistý, že to co vnímáte (a nepletete se) přesně odpovídá jejich exaktním měřenìm. Ta konstatují, že změny jsou a byly, ale nikdy nebyly tak rychlé a hlavně zrychlující se, jako v době od poloviny 19.stol., kdy člověk spaluje "naráz" odumřelé (původmně tedy živé) hmoty, které se v Zemi ukládali desìtky milionů let a ležely bez zásadnějšìho vlivu na povrch (tedy atmosféru) ,o které je řeč, další stovky milionů.

P. Boublíková 17.1.2017 4:47

Z wiki

"Velký dopad na krajinu v rámci melioračních opatření by mělo velkoplošné odvodnění. K velkoplošnému odvádění vody z krajiny koncem 19. století dochází nejprve v rámci protipovodňových opatření, později také pro rozšíření plochy zemědělské půdy (důraz na potravinovou soběstačnost), v posledním období meliorací v 70. a 80. letech 20. století pak rozumné důvody provádění mnohdy chyběly. Řeky byly regulovány, koryta toků byla napřímena a prohloubena - zvýšila se jejich kapacita a zrychlil odtok."

Odvodňovací a trubkovací (kdejaká stružka musela do roury) mánii v době normalizace si dobře pamatuju.

P. Rajman 17.1.2017 4:42

Astone, jsilte amatér,

a svými nepoučenými kecy na adresu klimatu-už první věta je z odborného hlediska blábol-nejvíc připomínáte "vzdělané"rychlokvašky z padesátých let.

A. Richter 17.1.2017 1:11

Re: Nestěžujme si.

Musí se do všeho srát. Dyť je to smysl jejich existence. Z čeho by jinak plnily svá nenasytná bříška?

.... *8-(

P. Dvořák 17.1.2017 1:03

Re: Nestěžujme si.

Což ovšem není žádný důvod k tomu, že se do všeho musí srát všelijaké ty Duhy, Děti čehovšeho a jiní vyžírkové, životně závislí na existenci toho, proti čemu bojují.

J. Ptáček 17.1.2017 0:17

Nestěžujme si.

Nestěžujme si. Žijeme v zemi kde nebývají tornáda, tsunami, mrazy pod -50, nebo vedra nad 40, ani dva metry sněhu. Ani zemětřesení (když tak leda v Rakousku). A dokonce když spadne střecha u sportovní haly, tak všem se podaří utéct!