2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Pepíčku, slušnost se vyplácí

Takto by mohly maminky nabádat nezbedné synky a poukazovat na osud Adama Vojtěcha, který byl nevinně a za provinění svého šéfa vyhozen z postu ministra zdravotnictví a krutě vyslán do vyhnanství, kde měl pykat v pozici velvyslance v Helsinkách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 26.5.2021 5:22

Jak se zrovna hodí. Stylem "náš darebák, jejich darebák". Pan Trump si vymyslel lžipresidenta ve Venezuele a kolik států ho uznalo? Přestože to byl stroprocentní "lžipresident". A co to jeho uznání znamenalo? Frašku, nic jiného. Myslím, že jsme se toho účastnili "hrdinně" i my.

P. Kubáč 26.5.2021 0:56

V Česku je nyní velice zajímavé sledovat hranici mezi průsery, které má na svědomí vláda a průsery, které má na svědomí český "deep state".

Obě "hlavní události" to jest staronový ministr zdravotnictví i Klausova "defraudace" z prosince 1989 naznačují, že jedna i druhá strana je v tom až po krk.

T. Kohout 26.5.2021 5:27

Není spravedlivých. A. Camus.

J. Sinnreich 26.5.2021 0:44

Casy se vylepsuji. Porad je lepsi letadlo donutit k pristani, nez ho sestrelit, jako to udelali hrdinni stihaci SSSR s letem KAL 007, v r. 1983 nad Sachalinem. A jak odpovedela mezinarodni demokraticka komunita tehdy? Stejne jako dnes NIJAK !

Z. Koutecký 26.5.2021 3:11

Na palubě íránského Airbusu A-300 letělo 3. července 1988 274 cestujících včetně 66 dětí z Teheránu do Dubaje. Když stroj přelétal nad Hormuzským průlivem, který je mezi Perským zálivem a Indickým oceánem, zasáhla ho protiletadlová raketa vypálená z amerického křižníku USS Vincennes, který v oblasti hlídkoval. Nikdo v letadle nepřežil.

J. Kašpárek 26.5.2021 0:09

Dnes skvělé! Pobavil jsem se i smál;-)

S. Kalužík 26.5.2021 0:25

Já jsem se smál taky, ale velmi hořce! :)

P. Milan 26.5.2021 0:07

"... západní liberální demokracii nemůžou ani cítit. "

Ač osobně velký vyznavač liberalismu a demokracie, nevím, co si myslet o pojmu "liberální demokracie":

"Liberální demokracie" by se měla teoreticky vyznačovat tím, že jsou věci, o kterých se demokraticky většinově rozhodovat nesmí. Jednak nevím, co by na tom bylo liberálního, druhak je otázka, jak ty věci byly určeny a tak kým. Demokraticky, nebo nějaký "moudrý" rozhodl? Oboje je problematické. Pokud demokraticky, proč někdy jo a někdy ne? Pokud ten někdo moudrý, tak to už se vezeme na hodně šikmém svahu.

T. Kohout 26.5.2021 5:32

Jedni vymysleli "lidovou demokracii" a jiný tu "západní liberální". Já pamatuji "antickou" demokracii, ta patřila k těm lepším.

J. Lukavsky 26.5.2021 9:37

"antickou" demokracii, ta patřila k těm lepším." Netýkala se ovšem žen a otroků. Jinak byla na tehdejší dobu určitě pokrok. J.L. end