5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

Orbán ve hře

Zapletení Viktora Orbána do předvolebního klání je přinejmenším oživení jinak mdlé kampaně. Andrej Babiš si ho pozval do Ústí, kde se volebně střetne s lídrem Pirátů, respektive K2, Ivanem Bartošem. V kampani je dovoleno vše, co není výslovně zákonem zakázáno, a žádný Lex Orbán zatím nemáme.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Forejt 29.9.2021 18:21

však Anděla také ....

V. Mokrý 29.9.2021 18:41

i v Číně byla pomalu jak doma

V. Pavelka 29.9.2021 18:47

Merkel věděla musela vědět !Že Bruselský experiment dopadne blbě (A Němcům nebude mrznout prdel v Zimě ) a plyn z Ruska to může zachránit , a Nezničí úplně spojení i politické s Ruskem. Jen idioti v Senátu si hrají na ustrašené a hrdé pitomce a šlapou vodu nové železné opony EU! Blbeček Fischer !

V. Novák 29.9.2021 19:10

Schröder prostě pochopil, že Německo zemní plyn potřebuje, odjinud než z Ruska ho snadno nezíská a nejlépe je nemuset se spoléhat na nespolehlivé země. Když teď Maďarsko uzavřelo smlouvu s Gazpromem, tak Ukrajina zase vyhrožuje, že přeruší EU tranzit - navzdory tomu, že má slouvu do r. 2024 včetně.

Merkel přišla na totéž - zejména, když zakázala jaderné elektrárny a postupně zakazuje uhelné.

EU a Rusko se navzájem doplňují, EU a USA budou vždycky konkurenti. Pokud se tedy z EU nestane skanzen vhodný jedině k agroturistice. Takové Pobaltí už má dobře našlápnuto, třeba bude naším vzorem...

H. Lukešová 29.9.2021 19:26

Ovšem když si pročtete některá média, tak se nenávisti k Rusku zalykají. Na serveru Hlídací pes máte kolonku "Ruské zájmy" a obraty "rusonácek" , "ruský troll" atd. "russák" atd. jsou velmi běžné.

Já jsem asi z generace, že již nemám s Rusy špatné zkušenosti a nenávist k Rusku již necítím... a to mi jeden pán předhodil Sputnik, ale ten jsem v životě nečetla, nenavštívila jsem ho, takže nevím, o čem píše.

V. Novák 29.9.2021 19:52

Asi na něm je pečenej-vařenej...

V. Pavelka 29.9.2021 18:32

No to jim nějak nevadí , pořád mají v Bruselu na všecho dvojí metr . Merkelová si pořídí z Ruska Plynovod , A to je Naprosto v Pořádku !!?EU???EU Když si chce Orbán postavit Jaderku od Rusů , a Koupí si dodávky plynovodu do Ruska tak to je špatně ! Jak řekl Orbán v Ústí , Východní země , jsou odsouzeny k pokroku a budování , Proto si zajistil energetiku kterou západ ničí idiotskými pokusy !! Ideologických Experimentů s Bolševizmem jsme si užili dost , tudy cesta fakt nevede ! !A Piráti jsou noví Bolševici kteří nás potopí ! Jsou tam dva týpci kteří se po volbách servou o moc !!RvEU

V. Pavelka 29.9.2021 18:03

Naposled zvolte Babiše. Měli jsme se i přes Covid docela dobře ! Holedbání se opozice jak by to zvládli lépe , můžem vidět na rozhádaném Slovensku , Malé strany se drží pod krkem . A Fico se vrací k preferencím které měl před volbama . !!

P. Milan 29.9.2021 18:07

Blbnu různě, ale tohle je na mne moc.

M. Pivoda 29.9.2021 18:02

Webový odkaz na rozhovor (zveřejněný na Seznam.cz) https://www.stream.cz/prostor-x/je-tu-ockovaci-diktatura-vyhodil-bych-te-od-zkousky-ostry-stret-imunologu-sinkory-a-horejsiho-64222747#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&dop_req_id=P87xD0MxPKA-202109291308&dop_id=64222747&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=_var&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

To, co mne z toho videa (cca 45 minut) zaujalo nejvíce, byl způsob argumentace dvou českých epidemiologů. Asi tak nějak argumentovali:

Jiří Šinkora v diskuzi protestuje. "Ale něco takového jsem já nikdy neřekl!"

Václav Hořejší kontruje: "Ale jak takové vyjádření bude asi interpretováno laiky? Že se tedy nemají očkovat?"

Jiří Šinkora následně tvrdí, že on za laickou interpretaci (svého výroku do médií) není zodpovědný.

D. Polanský 29.9.2021 17:32

Lidi, volte kohokoliv, jenom ne Babiše! To je hlavní cíl voleb, vše ostatní je momentálně sekundární.

J. Franke 29.9.2021 17:34

ANO a bude líp!

J. Havelka 29.9.2021 17:35

Slepé kuře našlo zrno!

V. Čermák 29.9.2021 17:35

Naštěstí tak Nenávistných Závistivých lidí jako vy není Většina;-DRv

J. Havelka 29.9.2021 17:40

To byla ironie, málo chytrý čEr maku..

V. Čermák 29.9.2021 17:45

Leda ve vaší makovičce, Dvojko...;-D

H. Lukešová 29.9.2021 17:36

To jste mi připomněl rozšafné heslo "volte voly, volte krávy, jenom nevolte žádné kleriály"...

P. Milan 29.9.2021 17:44

Volte voly, volte býky, jen nevolte agrárníky! :-P

P. Milan 29.9.2021 17:43

Lidi, volte kohokoliv, jenom ne komouše, Piráty, ANO, TOP, SPD, Volný blok .... (omluva talentům, které jsem opomněl)

H. Lukešová 29.9.2021 17:48

Jenže kdo nám zbyde? TOP je součástí koalice Spolu... Takže zbyla z Vašeho výčtu zbyla pouze Trikolora, socani a socani jsou také týpci... Maláčová/Stropnický, úspěšná to dvojka. :-)

P. Milan 29.9.2021 17:53

No, mně prakticky nezbyl nikdo. Na socany jsem zapomněl, ti také nepřipadají v úvahu.

Letos je nabídka prachmizerná.

H. Lukešová 29.9.2021 17:54

Jo, když si pouštím you-tubko, tak mi skáče reklama na Monarchisty... ty by Vám doporučil pan Forejt, který o sobě říká, že je Monarchista. :-)

P. Milan 29.9.2021 17:57

Když to tak vezmu kolem a kolem, tak mi ti Monarchisté připadají alespoň jako veselí blázni, jinak neškodní - kdyby se ovšem kolem nich nepotuloval troll Forejt. Za to snad nemohou ...

H. Lukešová 29.9.2021 18:04

Vy nejste neomarxista, vítač, Pirát, komouš a žádný levicový pošuk, atd., ale proti všemu tomu se vymezuje SPD, tak proč jsou pro Vás SPD strana nevolitelná?

P. Milan 29.9.2021 18:11

Nejspíš proto, že s SPD se někdy (zdaleka ne ve všem) shodnu na tom, co NE, ale prakticky v ničem, co JO (napsal bych ano, ale to by mohlo mást). A prakticky v ničem, JAK.

ODS mi celkem vyhovovala kdysi dávno, kdy liberální politiku alespoň slibovala, potom Svobodní, dokud je vedl Mach. Liberální politika i ekonomika.

J. Moravec 29.9.2021 17:46

A to proč?

V. Pavelka 29.9.2021 18:15

Protože proBruselští dávají opozičním stranám nálepku Extremistů automaticky ! Oni si přisvojili označovat každého kdo s nimi nesouhlasí za fašistu , Extrémistu Fobistu , A to si říkají demokraté ?EUEUEUEUEUEUEUEURv!!Sprostota a Diktátorství z nich kape!§

V. Pavelka 29.9.2021 17:52

V Brzku máme předsedat v EU , Jestli tam pojedou jako premiéři Bartoš nebo Fiala , Nezkušení nováčci , a podlézající malí šéfíci , můžem to zabalit jako když nastavovali pravidla minulé strany , malé dotace , žádné kompetence ! Bez drzosti Babiše to půjde do kytek ![>-]EU!!

P. Milan 29.9.2021 17:55

S Burešm to půjde tamtéž. To je EUnijní trend, ten nezmění Fiala ani Bureš (Bartoš by to naopak ještě podporoval). Bureš je drzý jen doma, v EUnii jen vrní, protože dotace, dotace, dotace - bez těch by šel do kytek Agrofert i se svou politickou divizí ANO.

J. Moravec 29.9.2021 18:53

A o kterých dotacích je řeč. Jsou jen dvoje. A pokud máte na mysli ty nárokavé, myslím, že do kytek by šlo mnohem více společností (farem) našeho postkomunistického zemědělství.