31.3.2020 | Svátek má Kvido


Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 1429, poslední: 18.2. 2020 10:27, přehled diskusí

P. Staronový 15.2.2020 0:18

Jo, to dost sedí.

R. Langer 15.2.2020 8:26

Ne, nesedí.

J. Kovaříček 15.2.2020 0:25

Nejsem stoupencem zákonů šária, ale on měl ten Mohamed asi v něčem pravdu: ženám není dovoleno vycházet na veřejnost bez svolení muže, stejně tak nesmí promluvit bez jeho souhlasu. Mají být doma a rodit děti a ne vykládat nesmysly někde v parlamentu. A to právě na zmíněnou Pekarovou Adamovou platí. Dnes je příliš mnoho žen ve významných politických posicích a podle toho ten svět vypadá. Velkou zásluhou pokrokových lidí už brzy bude společnost řídit šária. To si potom milá Markéta ochutná co jue to autoritářský režim.

T. Kohout 15.2.2020 0:31

Když ona je to taková velká móda.

J. Novak 15.2.2020 0:39

Ale no tak .. ženám křivdíte, ne každá je bl*ěna typu Adamová nebo Pekarová ? Netuším proč má dvě příjmení. Její snaha hovořit "seriózně a důstojně" vždy pobaví.

M. Martinelli 15.2.2020 6:33

ale ty integligentní si určitě poradí i s islámem a právem šária, pro ty ostatní typu pekarové to bude zasloužený boží trest...

D. Müller 15.2.2020 1:07

Ach, tolik tvrdých odsudků pro jednu pitomost. Kdo je bez viny ať hodí kamenem. Ono z našeho prezidenta a premiéra, také žádná velká moudra nepadají. Jeden je soudně usvědčený lhář a druhý ani neumí správně spočítat DPH. Vidíte, a také mohou ven bez svolení bližních. Trošku tolerance p. Kovaříčku, trošku tolerance...a možná i galantnosti.

L. Zach 15.2.2020 1:22

+1

I. Štípek 15.2.2020 1:29

Pro jednu?

M. Martinelli 15.2.2020 6:42

to je paráda proti době, kdy byli u koryt dobráci z demobloku s jejich lehkými topnými oleji a podobnými lahůdkami s nadprůměrným počtem vražd s vrcholem nevyřešenou vraždou mrázka za bílého dne v centru prahy...

M. Martinelli 15.2.2020 6:27

vše má své klady a zápory a já se snažím vybírat to, kde pro mě pozitivní věci nejvíce převažují nad negativními a to se v tomto bezohledném, bezcitném, bolševickém, mafiánském a zkorumpovaném státě pro mě stává bohužel právě islám s jeho právem šária, jen on s vysokou porodností svých pravověrných stoupenců snad dokáže zlikvidovat tu svoloč, co si myslí, že je s pomocí justiční mafie přisátá u koryt na věčné časy a nikdy jinak...

I. Polák 15.2.2020 8:43

Některé ženy jsou idiotky, zatímco MY MUŽI jsme vždycky vrcholně inteligentní!

A kradou jenom Romové (ale v malém, žabaři), zatímco takoví ředitelé bank jsou vžady absolutně morální a bezúhoní nadlidé.

A s tou šáriou jděte, víte kam.

T. Kohout 15.2.2020 0:26

Paní Markéta je neštěstí samo, vzor velké neinteligence. Snad srovnatelná s paní Udženija, také takovou nešťastnou bytůstkou.

I. Štípek 15.2.2020 1:27

Jo, udženija, to i toho Fialy bylo jednomu líto!

J. Pokoutný 15.2.2020 8:05

Spíš tak s geniální Džamilou Stehlíkovou která se také pokouší stát z politického hrobu, kam se sama svými aktivitami uložila.

I. Štípek 15.2.2020 0:36

Jestli to takhle půjde dál, a nahlodávání demokracie bez přívlastků bude pokračovat, dočkám se, že jednoho dne moje legitimní volba nebude znamenat nic víc, než dnešní výkřik na Neviditelném psu... Počkat! Není i ten dnešní Astonův výkřik na Neviditelném psu jen bezvýznamným shlukem Jedniček a Nul v turbulentním životě paní poslankyně? Nezjišťuje náhodou Aston, že zkušenosti, moudrost a zdravý rozum stáří je pekarům u prdele? Nebylo to tak vždycky? Může nás těšit, že až po nás nezbude ani závan smradu, přijdou jiní, a pekari pošlou do nejtemnější prdele. Možná, i když tomu až tak moc nevěřím, bude pak i ona vykřikovat na Neviditelném psu, že demokracie bez přívlastků je ohrožena. Pokud ovšem její milovaná EU Psa jakožto rozkladný živel překonaného národovectví nezakáže.

O. Zuckerová 15.2.2020 0:43

Nojo,celkem rozumné; vzpomínám na jednu hlášku z českého filmu,asi pohádkového, pravil tam nějaký chasník o princezně: "...krásná, ale blbá..." - Ale nevím,komu autor obětuje pravidelnou úlitbu urážení či (přinejmenším) šťouchnutí do Tomia Okamury, tentokrát mírněji ("není žádný med..."). On se Tomio nekoupe nebo pšouká, nebo proč to není med sedět vedle něho? A vedle koho je to med? To bych uvítala v příštím úvodníčku...

P. Staronový 15.2.2020 0:51

Tomio je typický demagog, uřvaný. Pokud s ním chcete diskutovat na veřejnosti, máte možnost nechat se uřvat, řvát stejně jako on, nebo být zatlačena do obrany, na kterou ale nedostanete čas.

Lituji, ale mně se tyhle praktiky nelíbí, i kdybych s Tomiem souhlasil.

I. Štípek 15.2.2020 1:26

Starý, di spát, takhle se vybudit, to neni zdravý.

R. Langer 15.2.2020 8:24

A co se vám líbí?

J. Sinnreich 15.2.2020 0:45

Demokrati v USA uz predem vyhlasuji, ze pristi prezidentske volby budou zfalsovane, podvodne, zaplacene a zmanipulovane Ruskem. To vsechno ovsem, pokud vyhraje Trump. Vzhledem k tomu jak vypadaji jejich kandidati a jejich socialisticky program, to je velice pravdepodobne.

I. Štípek 15.2.2020 1:24

Zoufalci. Umělá svraštělá rachejtle a přestálý marxistický pomatenec. Taková důležitá strana a tak hluboko na dně. A ten buzik ji nevytáhne.

A. Holík 15.2.2020 1:54

Tak republikani na tom nejsou o nic lip. Trump vznikl prave z toho vakua napravo. A cestu taky ukazal Obama. Jednoduche heslo, a hned je Nobelovka na stole. Trump uz jenom sklizi.

D. Müller 15.2.2020 0:53

Jestli je to tak, jak p. Neff píše, tak p. Okamura vyřkl moudro a paní Pekarová Adamová vyhrkla pitomost. "To jsou ty paradoxy, pane Vaněk"

Paradoxem ale také je, jak se autor otřel o účetnictví soukromého spolku. Předpokládám, že ho neviděl, ale na internetu o něm cosi četl... a tak se sám dostal do podobného kabátku jako paní Pekarová. Osobně jsem na to pomaloučké ukapávání jedu dost alergický. Před časem byl premiér s předsedou ODS v televizní diskusi. Přičemž AB mezi řádky utrousil, že si p. Kubek (který si dovolil kritizovat vládu za chyby ve vedení zdravotnictví) kupuje barák za 150 mil. Byla to přesně takováto jedůvka. Prostý divák snadno nabyl dojmu, že si na to musel nakrást, ale že ten lišák AB na to přišel... Ale pravda byla taková, že si Lékařská komora kupuje nemovitost pro své sídlo a školení v centru města. Bere si na ní úvěr a část našetřila z příspěvků lékařů. A v tom je ten problém, jemně utroušená pomluva, nepravda, neověřený fakt jehož cílem je v podvědomí čtenáře či posluchače zapustit kořeny pochybnosti. Pro p. Neffa bylo asi lákavé vyjádřit nechuť k danému spolku, ale bylo by lepší použít ověřená fakta. Taková profesionální chybička, jako u paní Pekarové. Ale jinak dobré. Rád čtu úvodníky na NP, bojovný

Tomio se asi přece jen nestane studnicí moudrosti a odhodlané paní Markétě to i tak celkem sluší. Všem odpuštěno. Tak zase v pondělí. Znovu a o trošku lépe :-)

I. Štípek 15.2.2020 1:20

AB není ten, kdo by s podrazy začínal. Takže, na hrubý pytel hrubá záplata. A pekari to nesluší ani trošku - teda, jestli hledáte i něco uvnitř.

S. Sedlák 15.2.2020 2:00

Co to plácáte? AB s podrazy začínal, kdy lidé z milonu chvilek nejen netahali kačera, ale lítali někde po houbách. Ten dělal lumpárny dávno předtím, než demokracie byla u nás na dohled.

I. Štípek 15.2.2020 14:01

Jistě jste to ohlásil orgánům činným v trestním řízení, že.

D. Müller 15.2.2020 2:36

Pane Štípku, skutečně si myslíte, že si p. Kubek začal? Je to předseda lékařské komory. Kritizoval přístup této vlády ke zdravotnictví. Dělal svou práci. Premiér místo fundovaných argumentů překroutil fakt, aby to vypadalo,že si někde nakradl. Nezlobte se, některé činy jsou neobhajitelné. Jedna věc je, že můžete říci pitomost, omluvíte se, polepšíte, a svět jde dál. Jiná věc je, když z toho uděláte dovednost a zdokonalujete jí.U paní Pekarové to byla obyčejná pitomost, u premiéra je to potměšilá dovednost.

P. Hatina 15.2.2020 2:30

Naprostý souhlas, leč je nutné doplnit "..Situace je vážná, nikoli však zoufalá" (míněna ta francouzská potrhlá politická komedie z roku 1976, která už se zase tak často nedává...

On zkrátka autoritativní režim není (zatím ještě) totalitní, a ty zmíněné, vysloveně kriminální a brutální metody jsou zcela patrné, takže (dokud existují svobodná media lidé je sledují) je ještě naděje na politickou změnu. Zatímco metody totalitních režimů už tak zvenčí patrné nejsou, a není tak podivné že generace paní poslankyně Adamové (a další) už je neznají a musely by se jim dost složitě vysvětlovat.Což jak patrno, ani naše školství nezvládá v potřebné kvalitě..

A správně je v závěru uvedena ona druhá, "..latinoamerická cesta", kterou nyní kráčí západní svět, a bohužel, vysledky mohou být v závěru stejně tragické a později nezvratné. K čemuž ovšem jiný citát, tentokráte z Monty Python "It's a fair cop but society is to blame", jehož smysl byl ve své době groteskní, leč z pohledu dneška už spíše alarmující

P. Dvořák 15.2.2020 6:24

Které to jsou ty "vysloveně kriminální a brutální metody" ?

Myslíte rozhánění milionchvilkařů vodním dělem? Nebo nekonečné vyklizování osob, které se vloupaly do soukromého objektu Kliniky? Nebo snad seškrabávání z asfaltu ležících hňupů, blokujících dopravu? Nebo ochrankou oprávněné sestřelování idiotů, kteří vylezli na střechu Hradu?