18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Okamuru nedáme

Poslanci ANO rozhodli, že nezbaví prestižního postu v poslanecké sněmovně Tomia Okamuru, politického předáka, který sází do základů našeho politického domu jednu časovanou bombu za druhou. Tohle spojenectví jejich firmě věru není ku prospěchu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Neveselý 28.2.2018 14:05

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Zkuste se zamyslet, máte-li čím :-))

D. Green 28.2.2018 14:07

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Nemá. :))))

M. Moravcová 28.2.2018 14:21

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

tak od vás dvou to sedí

M. Vondráček 28.2.2018 15:17

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Díky za zastání. Hoši evidentně trpí tzv. oprávněným komplexem méněcennosti a tady si ho ventilují . Nejspíš to budou voliči ANO , což samo o sobě o mnohém vypovídá ...

D. Green 28.2.2018 16:40

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Nepište zde voloviny. Nejsem voličem ANO a komplexem méněcennosti trpíte vy sám, dědku. Zkuste krmit ptáčky, Tylínek Prokop vám poradí.

D. Green 28.2.2018 16:31

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Máte nějaký problém madam ? Tak si ho vyhryzněte.

M. Vondráček 28.2.2018 17:35

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Nezklamal jste, to je typický projev majitele oprávněného komplexu méněcennosti. Tak teď ještě projev pana Neveselého a bude to komplet :-) :-)

D. Green 28.2.2018 18:49

Re: BABIŠ SI PŘEDVOLAL NSZ ZEMANA !!!

Máte nějaký problém trolle ? Tak si ho vyhryzněte. S vašim oprávněným komplexem méněcennosti vám nepomohu, zkuste Bohnice.

P. Čech 28.2.2018 13:38

Je to poněkud jinak

Náš "politický dům" je od základů prohnilý, porolezlý korupcí, podvody a zlodějnou. Se skutečnou zastupitelskou demokracií má společnou pouze vyšší míru svobody než totalitní absolutismus. Takový "dům" si nezaslouží nic jiného než zbourat a postavit dům nový. Tedy ty "bomby" jsou zcela na místě, pouze by nemusely být časované.

P. Vandas 28.2.2018 13:51

Re: Je to poněkud jinak

Kde ten dům máte? Něco s tím dělejte, než bude pozdě. :-):-):-)

P. Čech 28.2.2018 14:00

Re: Je to poněkud jinak

Pojem "politický dům" jsem pouze opsal od Astona. Sám bych jej nepoužil. Místo něj je vhodnější věc nazvat "politický systém". A ten prohnilý je. Do jeho základů je vhodné vkládat bomby. Pokud totiž chcete postavit na místě starého domu (systému) dům (systém) nový, musíte ten starý zbourat. Jinak to nejde.

P. Vandas 28.2.2018 14:47

Re: Je to poněkud jinak

Já bych ten starý dům hned zas tak neboural. Jednak je náš, má své genius loci, jednak jsme na něj zvyklí, víme, kde co je, kdo má od čeho klíče, víme kolik zaplatíme za elektro, vodu i úklid odpadků, víme, koho potkáme na ulici a i když sem, tam do něj teče, víme, jak to spravit. Nový dům skýtá mnohá neznámá rizika. Dokonce hrozí, že na něj bychom nedostali ani stavební povolení. :-):-):-)

P. Čech 28.2.2018 18:30

Re: Je to poněkud jinak

Máte pravdu, že ten dům je náš. My jsme však proto, že jsme do něj od roku 1993 nic smysluplného neinvestovali, zavinili to, že je z něj zřícenina. Pokud by k němu byl povolán "statik" asi by jej nařídil strhnout. Víme jak to sparvit? Obecně vzato, možná že to někdo ví. Zásadně ten někdo však není z žádné politické strany. Já však říkám: "Nežli vrážet nemalé peníze do oprav, o kterých pořádně nevíme, zda se podaří, je lepší "dům" zbourat a postavit zcela nový, zásadně jiný.

M. Vondráček 28.2.2018 13:54

Re: Je to poněkud jinak

To s tím domem máte blbý. Fakt mi je Vás líto. Zkuste se poradit s nějakým šikovným architektem :-)

R. Neveselý 28.2.2018 14:06

Re: Je to poněkud jinak

Třeba s Vámi?

M. Vondráček 28.2.2018 14:11

Re: Je to poněkud jinak

Se mnou ne. Ale Vy všechno víte nejlíp, zkuste mu poradit :-)

J. Matuška 28.2.2018 13:20

Afghánský prezident Ghaní otočil.

Talibánu nabídl uznání za plnohodnotnou politickou skupinu

... Podle amerického ministerstva obrany stojí bojové operace v Afghánistánu poplatníky v USA ročně 45 miliard dolarů, přes 900 miliard korun. Podle některých členů Kongresu je malá naděje, že se podaří vojenským tlakem přinutit Tálibán k jednání, kromě jiného i proto, že toto hnutí nyní ovládá větší území než v roce 2011. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/afghansky-prezident-ghani-otocil-talibanu-nabidl-uznani-za-plnohodnotnou_1802280914_dp

Tak vojensko-průmyslový komplex už snad má vyděláno, vidle do jednání házet nebude. Prezident Trump může začít plnit slib America First. /Jako pomsta za "dvojčata", za nevydání Bina Ládina stačily akce ze vzduchu. Na půdu této země nemusela vstoupit jedna noha amerických a koaličních vojáků. Výsledek by byl stejný. Jak dlouho bude trvat, než se Tálibán začne podílet na moci?/

J. Matuška 28.2.2018 13:23

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

"Vláda nabízí Tálibánu mírová jednání bez jakýchkoli podmínek," řekl Ghaní naúvod konference na níž jsou zástupci 25 států.

A. Trick 28.2.2018 13:25

Po deseti letech

Rusové pochopili marnost svého počínání a zabalili to. Američané tam již "vítězí" šestnáct let.

M. Prokop 28.2.2018 13:27

Re: Po deseti letech

Pochopili až když krachli.

To USA zatím nehrozí.

M. Prokop 28.2.2018 13:27

Re: Po deseti letech

Ale jinak jste správně připomněl, kdo to tam rozesral.

A. Trick 28.2.2018 14:03

Re: Po deseti letech

Správně Prokope, Taliban je americký produkt.

M. Prokop 28.2.2018 13:26

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Jo, vojenskoprůmyslový komplex, oblíbený to pachatel všeho zla. :-P

J. Matuška 28.2.2018 13:43

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Ano Prokope, takhle nějak jsem se o tom dočítal v Rudém právu. Jsem vděčný Američanům, že jejich především jejich zásluhou padla snaha pomocí komunistické ideologii ovládnout svět. Po konci studené války mohlo dojít ke spolupráci s Ruskem. Bohužel, neokonzervatisté chtějí rovněž ovládnout svět. Škodí. To je pro mě nepřijatelné. Pořád doufám, že prezident Trump je proti této snaze. Jako podnikatel ví, co by se dalo za ty biliony dolarů pozitivního vybudovat.

R. Tesařík 28.2.2018 14:05

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Jardo, oni ti Rusové nejsou žádná jehňátka..

J. Matuška 28.2.2018 14:26

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Richarde, nejsou, protože jinak by nemohli ovládnout takovej kus země - i přes ten prodej Aljašky... Trvalo mi do nedávna, než jsem pochopil, že se "máme" starat především o sebe... Majdan mi otevřel oči... /Výjimečně jsem dopoledne zašel k Jelínkům - je to dobrota.../

A. Trick 28.2.2018 14:07

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Má pravdu, přecedo.

P. Aron 28.2.2018 14:40

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Pro tyto vazby se vžil termín vojensko-průmyslový komplex. Jako první jej použil americký prezident Dwight Eisenhower. Ve svém televizním projevu na rozloučenou na závěr druhého volebního období 17. ledna 1961 řekl:

„Spojení obrovského vojenského establishmentu a rozsáhlého vojenského průmyslu je pro Ameriku novou zkušeností. Celkový ekonomický, politický, dokonce duchovní vliv je pociťován v každém městě, státě, v každém vládním úřadu. Uznáváme naléhavou potřebu pro tento vývoj. Nesmíme nicméně podcenit jeho vážné důsledky.

Vláda musí bránit neoprávněnému získávání vlivu, ať už záměrnému nebo ne, vojensko-průmyslovým komplexem. Možnost zničujícího růstu této nežádoucí moci existuje a bude trvat.

V. Novák 28.2.2018 15:34

Re: Afghánský prezident Ghaní otočil.

Už Eisenhower před ním varoval...

Ostatně i sám termín je jeho vynález.

J. Vobr 28.2.2018 12:53

BEZPEČNOSTNÍ RADA STÁTU JE V DEMISI !!!

Takže o Murínovi by měl rozhodovat Bartošek !!!

_____________________________________________

A kontrasignovat prof.Fiala !!!

:-)))

:-)))