17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Ó, božská viditelnosti!

V dnešní turbulentní době připomínající poměry těsně před válkou, těsně před summitem předáků Evropy, usoudil hlavní lidovec Pavel Bělohrádek, že sestřelí ministra obrany Martina Stropnického. Jako důvod si vybral ministrův komentář k něčemu, o čem už několik dnů psaly všechny noviny a co bylo jasné každému, kdo není padlý na hlavu, že Češi vyměnili pět svých lidí za Libanonce Fajáda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Balzám 12.2.2016 20:55

tak

Dneska jsme toho tady projeli tolik, že by to vydalo na čtyři diskuse nejméně. V nejlepším se má přestat :-) Tak zítra! :-)

P. Lepew 12.2.2016 20:56

Re: tak

Sílu. jdu nastartovat loď.

M. Mařák 12.2.2016 20:41

Pane Šviku, mám pocit,

že ze sebe děláte tak trochu toho, jenž prozřel, tedy našel Boha v sobě samém. Tvrdíte jisté věci, zaštiťujete se Budhismem a meditací. Jistě jste pracoval s kundalini, hadí silou, jak na Vás při meditacích působila?

M. Mařák 12.2.2016 20:48

Re: Pane Šviku, mám pocit,

budhismem

D. Švik 12.2.2016 20:54

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Ani náhodou. Medituji asi patnáct let. Prvních několik let mi trvalo, než jsme z energetického systému dostal drogy, které jsem tam předtím nacpal. Určité meditační prožitky samozřejmě mám, ale osvícení to opravdu není ani zdaleka. Rozvinul jsem jakž takž intuici a z vás cítím pozérství, prolhanost a pokrytectví na sto honů. S kunsdaliny jsem nepracoval, to je hinduistický energetický systém, naprosto odlišný od buddhistického energetického systému. Přesně práce s těmito dvěma systémy vede k naprosto odlišným cílům. V kundaliny józe jde o rozvinutí siddhi. V buddhistické tantře, o to že všechna siddhi jsou jen iluze. Ale to vám zřejme trochu uniklo.

M. Mařák 12.2.2016 21:14

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Když sedíte v budhistickém zazenu, zcela určitě se na něco soustředíte a s něčím následně pracujete. Dle mých zkušeností je tzv. kundalini, nebo třeba dech Boží, či nějaké podobné synonymum univerzální.

D. Švik 12.2.2016 21:41

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Neberu vám to, užijte si to. To co vám beru je iluze, že práce s kundaliny je to samé jako buddhistická tantra. Není a nevede ke stejným cílům.

M. Mařák 12.2.2016 22:02

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Vede k nalezení Boha v sobě samém, což je cílem všech náboženských a jiných systémů jako třeba alchymie.

Nebo snad podle Vás ne?

J. Matuška 12.2.2016 21:03

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Martine, je to asi "tajné", zatím jsem se nikdy nesetkal s popisem pocitu dosažené oné hadí síly...

M. Mařák 12.2.2016 21:10

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Sedněte si do zazenu, soustřeďte se na hara čakru na úrovni břicha, zkuste při plném vědomí na nic nemyslet, no a časem to poznáte sám.

Pokud jste křesťan, můžete se modlit. Křesťanská meditace je však podle mne méně účinná, i když i ona vede ke stejnému cíli.

M. Mařák 12.2.2016 21:36

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Docela důležitá je i technika a směr vdechu a výdechu, pokud Vás to skutečně zajímá, nakonec sám studiem knih a reálnou praxí pokusů a omylů přijdete, jak na to. Hodně štěstí.

J. Matuška 12.2.2016 21:38

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Martine, díky, ale vzhledem k mému věku...

M. Mařák 12.2.2016 21:49

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Těžko říct, je to každodenní nezáživná a dlouhodobá práce, začnete s minutou, pak se dvěma, deseti, půlhodinou... Vy jste asi křesťan, myslím si, že je zbytečné, abyste opustil Vaši víru. Křesťanství také vede ke stejnému cíli.

J. Matuška 12.2.2016 21:52

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Martine, hledám, hledám. Ještě nejsem na konci cesty...

D. Švik 12.2.2016 21:45

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Děláte si srandu? Vy skutečně věříte, že někoho mužete naučit práci s energiemi po internetu? Nebo, že se to lze naučit z knihy? Vy jste se to učil z knihy? To mnohé vysvětluje.

M. Mařák 12.2.2016 22:08

Re: Pane Šviku, mám pocit,

Praxe a praxe, pak najednou začnete chápat skrytou symboliku v knihách, neboť ji prožíváte. Vy potřebujete guru a nějakou formu kolektivismu, tedy církev.

Někdo to může mít nastavené jinak...

;-)

K. Janyška 12.2.2016 20:38

EU nedává žádnou naději ve válce s islamisty.

Howno tam čemu rozumějí a jen přihlížejí

podezřelým, jak překračují beztrestně hranice. To je málo. Bez znalosti podstaty všeho, tedy teorie procesu civilizace divochů obchodem, bez znalosti teorie spontánního řádu lidské interakce a lidského světa a podstaty jediného práva pravého, tedy práva soukromého, nevědí a nevíte nikdo vůbec nic. Nevíte vůbec, co je ve hře... Dzp.

P. Vandas 12.2.2016 20:41

Re: EU nedává žádnou naději ve válce s islamisty.

Ale víme, co je ve hře. Jde nám všem o kejhák. A tady tvoje šuplíky a civilizace divochů obchodem, je stejně na hovno, jako to žvanění impotentů v EU. :-):-).-)

K. Janyška 12.2.2016 21:04

Re: EU nedává žádnou naději ve válce s islamisty.

Ne, rudočerný vole, musí se vědět, jak na to. A to bez znalosti toho, co píši nikdy vědět nebudete. Ani vy, ani jiní... Dzp.

K. Janyška 12.2.2016 20:33

Tu je zase bordel. Lidský svět je spontánním řádem

lidské interakce, ne organizací, kurwa... Dzp.

M. Franková 12.2.2016 20:06

Nejdůležitější je,

že Gábinu v tom mrazu nesežral medvěd a je zase prvnííííííííííííííííí!!

I. Břízová 12.2.2016 20:20

Re: Nejdůležitější je,

A kterou Gábinu nesežral medvěd?

H. Balzám 12.2.2016 20:21

Re: Nejdůležitější je,

Soukalovou :-)

I. Břízová 12.2.2016 20:23

Re: Nejdůležitější je,

Aha.Děkuji.

R. Brzák 12.2.2016 20:24

Re: Nejdůležitější je,

ne že by nebyla k sežrání...

jako skvělá sportovkyně, samozřejmě...

H. Balzám 12.2.2016 20:32

Re: Nejdůležitější je,

Fešná baba s flintou, to by byla láska k bližnímu! :-)

R. Brzák 12.2.2016 20:44

Re: Nejdůležitější je,

počkejte, to jsme si nerozuměli - však mi rozumíte...ale ano, i láska k ženě je součástí lásky k životu. Ne tak zamilování, to už je spíše druh závislosti...

H. Balzám 12.2.2016 20:46

Re: Nejdůležitější je,

No, zamilování je pěkná věc, ale mně jde hlavně o její peníze! :-)

P. Lepew 12.2.2016 20:52

Re: Nejdůležitější je,

:-)))

A když se bude hodně snažit tak i o kousek toho těla, ale ne zas moc, aby si nezvykla a nezpyšněla..

R. Brzák 12.2.2016 20:53

Re: Nejdůležitější je,

Jo jo, má fakt nádherné oči...