19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Německé mýto

Spolková rada zvedla palec vzhůru, a můžeme se tedy těšit na zavedení mýta na německých dálnicích. Rakušané se už ozvali se žalobou kvůli diskriminaci. To slovo diskriminace je zatím vedeno jako spisovné slovo, ale zvolna nabývá grádů odpudivosti jako nejedno ze slov, která se tečkují. Rakušané a Češi budou v Německu platit vinětu právě tak, jako Němci si kupují vinětu, když jedou do Rakouska nebo Česka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Manda 2.4.2017 12:10

Re: První jarní bouřku máme za sebou.

Mníšek pod Brdy bouřka. A opravdická.

V. Kotas 2.4.2017 12:38

Re: První jarní bouřku máme za sebou.

Je vám přáno, voda začíná být vzácnost.

J. Franke 2.4.2017 10:04

Dobré ráno z prosluněné Svobodné Republiky Králický Sněžník

Jen na chvilku kouknu a zase jdu...

Nic nového a tak až večer. Byla by škoda to tady proflákat, ne?

V. Kotas 2.4.2017 10:26

Re: Dobré ráno z prosluněné

Neděle je od toho, aby se odpočívalo.

P. Hlosta 2.4.2017 8:37

A co na to prezident? ;-))

Buď jsou fšici v kostele, nebo na procházkách přírodou. O vyspávání kocoviny pochybuji, páč fšici jsou morálně pevní. ;-)

To je zajímavý - na Novinkách se píše že skrzevá nedostatku peněz není zajištění péče o rodinu a na IDNESu zase se uvádí, že není dost peněz na hlídače vězňů v kriminálech. Neziskovky jistí opatrování dětí ze sociálně problémových rodin, kdy 600 dobrovolných sociálních pracovníků se stará o 9000 dětí. Vězeňští dozorci v Česku jeden hlídá jedenáct vězňů a v tomto počtu nás předčí už jen Slovensko a Rusko s dvanácti vězni na jednoho bachaře.

To je zajímavá informace hlavně z důvodu, že komu dát ty prachy, aby byla opatera. Nám děcka hlídala občas tchyně. Ale snažili jsme se ji moc nezneužívat a spíše jsme hlídali rodině děcka fšecka, resp. manželka hlídala, že je dětskou sestrou povoláním a proto má tu správnou fintu na dětská blbnutí. Do kriminálu se z rodiny, pokud vím, nikdo nedostal a tak hlídán nebyl žádný. Jen STB občas měla starost, co že a jak žijeme. Tohle ale byly ty doby totality, kdy bylo chudě. Dnes je přepych a proto musí děcka hlídat neziskovky a kriminály se plní rozežranými imbecily.

To mně zajímá, jak todle vyřeší nový prezident. Třebas z AV bude na dost úrovni, aby dal farplán jak na to. ;-))

F. Šimek 2.4.2017 8:53

Re: A co na to prezident? ;-))

u nás taky nikdo neseděl. Jen můj nadřízenej o mě donášel-můžu dokázat.Byl sem si pro svazek až v Pardubicích. Dříve to na netu nebylo. Taková blbost-problém mám jen s operovanýma kolenama, ale Budvar 12° miluju !!!

P. Hlosta 2.4.2017 9:01

Re: A co na to prezident? ;-))

Tak to už jste dál, než já. Já si zatím léčím kolena samodoma mastmi rozličnými, plus naražené rameno, co bolí jak sviňa. Kolena úspěšně léčím, že už sem zase jura, leč ramení kloub mně omezuje hodně. Doktorka při preventivní prohlídce v příchodu do důchodu sice nabízela řádné vyšetření, leč svolila, že se doléčím sám. Já jsem vysazený na desítky piva. Ale kvalitu si dopřeji ve whisky, bourbonu ap. Pochopitelně jde o jednu až dvě sklenky denně při fajfce. ;-)

F. Šimek 2.4.2017 9:48

Re: A co na to prezident? ;-))

můj problém je zassranej sport. Dvakrát přeražená ruka a operovaný kolena. Už mě ani nebaví jezdit na kole. Jinak-rád si dám rumcajze, ale cigaretu sem jakživ v hubě neměl. Kuřáci mi nevadí, ale když přijdu domů z hospody, tak mě žena pošle do koupelny a převlíct. Proto sem rád, že si můžu už za pár sednout před hospodou a tam si to pivčo dát.

V. Kotas 2.4.2017 10:28

Re: A co na to prezident? ;-))

Jo, jo, sportem k trvalý invaliditě.

R. Tesařík 2.4.2017 10:59

Re: A co na to prezident? ;-))

A co ty trvalý invalidi, který nikdy nesportovali?

F. Šimek 2.4.2017 11:17

Re: A co na to prezident? ;-))

u tebe je to trochu jiný. Ty si byl špičkovej sportovec. My sme to dělali pro radost. Je pravda, že i ti co NIKDÁ nesportovali a dneska sou invalídi, ve stáří mají problém.

J. Vobr 2.4.2017 5:15

MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

... to je síla !!!

_____________________________________________

Tu-ááá.

F. Šimek 2.4.2017 6:27

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

prosím tě-ty jako zdejší résižer, tak jim nařiď, aby prestali vařit a šli to rozchodit ! Nejlepší je to skočit na paty !

J. Vobr 2.4.2017 8:15

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

:-)))

J. Vobr 2.4.2017 8:18

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

Franto, ty ale na paty neskákej ... tobě prdy zarazí Merkel, až ti tam nakvótuje muslimáky !!!

... HA !!!

F. Šimek 2.4.2017 8:29

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

já se na ně fakt těším. Kurwa- umi dojit-umi uklizet-umi spivat-umi opravit zachod-umi i internetovat . Jestli dojdou až na Kleť, to nevím, ale třeba je tam zaveze autobus, aby viděli ty ALPY !!!

J. Vobr 2.4.2017 8:56

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

S těmi Alpami se počítá .... budou si myslet,že když je vidí, tak jsou v Německu !!!

Asi vyfasuješ tyrolák a budeš jódlovat !!!

:-)))

:-)))

F. Šimek 2.4.2017 9:36

Re: MUSÍM VYVĚTRAT !!! TO MAŘÁKOVO ZELÍ A TESÁKOVY VINNÉ LISTY

na Kleti sem byl několikrát, ale ALPY sem nikdá neviděl. Jodlovat neumím a tyrolák nebrat !

https://www.google.cz/search?q=alpy+z+klet%C4%9B&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQotbaoIXTAhVBbRQKHUsJDtQQ_AUICCgB#imgrc=U0URBJ-Y3GgAsM:

R. Neveselý 1.4.2017 23:26

Březina zase upadl....

...

L. Kolman 1.4.2017 21:59

Stejně je to blbost,

hledat nějakého nového prezidenta. Nejlépe nechat tam toho stávajícího, to musí vědět každý normálně uvažující jedinec. Stávající prezident už tam všechno zná, nemusí se nově zapracovávat. Ten nový nebude vědět ani takové základní věci, jako kde je záchod nebo kantýna.

P. Boublíková 1.4.2017 22:07

Re: Stejně je to blbost,

Ale třeba se někdo najde, kdo se ty základní věci naučí :-)

Popravdě, mnohem víc než co kdo dělal před 40 (Drahoš) nebo 50 (Zeman) lety mě mnohem víc zajímá, co kdo dělá teď. A Drahoš mi nesedí ani trochu. Vám by se mohl líbit, protože už se nechal slyšet, že neměl rád pravicové vlády (ve skutečnosti teda spíš rádobypravicové). Prý dávaly málo peněz na vědu.

L. Kolman 1.4.2017 22:32

Re: Stejně je to blbost,

Co vy víte, mně by se tam nejvíc líbila Vica Kerekes nebo Alex Mynářová. Na pohled, jinak je mi to úplně jedno, žádný mi prémie psát nebude.

V. Kotas 2.4.2017 6:21

Re: Stejně je to blbost,

Co dělají teď ? Prezident M. Zeman jezdí po ČR a brojí proti islamizaci. Drahoš byl mezi prvními, kteří podepisovali petici pro nástup islámu v ČR. To mluví za vše a řeší koho volit !

J. Matuška 2.4.2017 10:41

Re: Stejně je to blbost,

Přiznám se, že teprve před nedávnem jsem narazil na pojem integrita osobnosti. Asi jsem výklad pochopil špatně. A bez jakýchkoliv otázek se spokojím se současným názorem prof. Drahoše, že komunisty by do vlády nejmenoval či po dlouhém uvažování - média jeho slova různě interpretovala. Kdysi komunisté akademikovi nevadili i na stáže ho pouštěli...

Jsem buran, takže se mi líbí osobnosti, které nejsou až tak "opatrné". Jak takoví lidé jednají pod "tlakem"? Prezident Miloš Zeman dokázal hovořit s kancléřkou jako rovný s rovným...například.

M. Mařák 1.4.2017 21:22

Cikánské golubce

Plněné zelí se jí od Balkánu a Turecka přes Ukrajinu a Polsko až do Alsaska, jídlo, které přesahuje hranice bývalé Heiliges Romisches Reich. Tu sekanou náplň do nich každý dělá jinak, osobně dávám přednost mé osobní míchanině, kterou používám na sekanou, či plněná rajčata a podobně.

Zaujala mne varianta s kyselým zelím, Zítra na to skočím, doufám, že mně to bude chutnat jako těm romales na videu.

https://www.youtube.com/watch?v=sb1HMBfp-hI

H. Balzám 1.4.2017 22:11

Re: Cikánské golubce

My tomu doma říkáme po rumunském vzoru sarma. Je to jedno z nejlepších "chudých" jídel, vynikající je s kousky vařeného bůčku. Taky se tomu říká golubki, golubce jsem ještě neslyšel, bude to krajová variace.

M. Mařák 1.4.2017 22:34

Re: Cikánské golubce

"Golubce" je z knihy "Kuchařka naší vesnice", kterou jsem si kdysi dávno koupil v Praze, možná se jednalo o chybu v tisku. Líbí se mně ta cikánská variace s kysaným zelím, bůček je tam také.

Tady na Alsasku se tak dělají zelí, rajčata i brambory, brambory jsou asi lokální recept, plněné zelí, rajčata, papriky a podobně jsou mezi Balkánem, střední a východní Evropou patrně receptem univerzálním, nebo tak něco.

H. Balzám 1.4.2017 22:39

Re: Cikánské golubce

Asi to tak bude, v nějakém článku o Izraeli jsem ještě četl o variantě, kdy se k zabalení používaly listy vinné révy, to by mě docela zajímalo, jak to může chutnat. Jinak my to se zelím děláme také, pokud to zajíte dobrým chlebem, budete mile překvapen :-)

R. Tesařík 1.4.2017 22:46

Re: Cikánské golubce

Vinné listy to je Libanon , Sýrie , ale i jinde.. Výborné...bývá to součástí mezé.

H. Balzám 1.4.2017 23:19

Re: Cikánské golubce

Možná se mi poštěstí někdy ochutnat, asi je důležité ty listy vybírat opravdu mladé, aby byly jedlé.