17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Mýtus o stotisícové demonstraci

Senzace mají ráda všechna média na celém světě a jejich serióznost se pozná podle toho, v jaké frekvenci se v nich tyto události vyskytují. Nicméně taková demonstrace odborářů je natolik závažná událost, že o ní pochopitelně noviny, televize i rozhlas referovat musí. Jde jen o to, jak objektivně a nezaujatě bude protivládní protest popsán konzumentům zpravodajství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Doušek 13.5.2012 22:03

Re: Já nemůžu :D

Slyšel jste o blokaci stavby R35 mezi Turnovem a Jičínem přes Český Ráj? Je veřejně známo, že právě ti "ekologisté" již mají vykoupenu značnou část pozemků, po kterých má rychlostní silnice vést. Jak to skončí je nabíledni.

J. Václavíková 13.5.2012 22:07

Re: Já nemůžu :D

A není náhodou podstata problému v tom, že se někdo rozhodl silově prosadit blbé řešení a využívá pro to rozeštvávání lidí? Proč neupřednostnili trasu mimo Ráj?

F. Doušek 13.5.2012 22:31

Re: Já nemůžu :D

Ale to není "blbé" řešení. Ta navrhovaná trasa v podstatě kopíruje stávajíci silnici I. třídy, ale vyhýbá se spoustě obcí. Jedni se bouří, že jim odvede návštěvníky, druzí, že zasáhne do přírody. Ona ale vede po severním okraji Českého Ráje a do skalních měst vůbec nezasahuje. Ty dvě další varianty - severní a jižní -  jsou úplně nesmyslné. 

M. Prokop 13.5.2012 22:11

Re: Já nemůžu :D

Asi bude nutno založit za státní peníze nějaký úřad, chránící vlastníky před vlastní blbostí.

V tom počtu úřadů, které máme, už se ztratí a bude na hovno jako spousta jiných.

J. Anděl 13.5.2012 22:19

Re: Já nemůžu :D

Nejde o vlastníky, ale o toho poslance. Má sedět na zadku a hlasovat. Jak píše paní Boublíková, pozemky ať kupuje jeho sestřenice. Nebo kamarád. Nebo ať je koupí až po svém volebním období. Cokoliv.

J. Anděl 13.5.2012 21:16

Stroj času

Mimochodem, všímáte si někdo taky, že jak je to mistrovství světa v hokeji každý rok, je to nějak čím dál tím menší drama? Samozřejmě subjektivně. Občas zjistím, že jsme vypadli a najednou jsme mistři... a on mezi tím utekl rok. Připadám si jako na horské dráze.

Asi už vynalezli stroj času. Ale zatím se pohybuje jenom dopředu.

R. Tesařík 13.5.2012 21:23

Re: Stroj času

to jste jenom čím dál starší a rychleji to utíká..... i ty věci už nejsou tak nové..s tím nic nenaděláte:-)))

J. Anděl 13.5.2012 21:25

Re: Stroj času

Asi je to dobře. Alespoň mi ten nwo rychlejc uteče...

J. Ryba 13.5.2012 21:29

Re: Stroj času

málo se těšíte na wjecy

J. Anděl 13.5.2012 21:31

Re: Stroj času

Aha.

Na tom něco je.

A pak že se na np jen tak plká. Díky :)

J. Anděl 13.5.2012 21:05

O myšlení komunistickém ve všech barvách

S komunistickým myšlením to máte prostě tak. Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb. No, a "já" mám vždycky velké potřeby a jsem schopen všeho...

J. Láníček 13.5.2012 21:08

Re: O myšlení komunistickém ve všech barvách

Ale to my už o vás víme dávno, Anděli s ďáblem v těle ! Hlavně když nemáte problémy s tou velkou potřebou, to je velice nepříjemná záležitost !

J. Anděl 13.5.2012 21:10

Re: O myšlení komunistickém ve všech barvách

No, ještě občas mívám, jsem nervák, ale pomalu se učím na to z vysoka.

J. Ryba 13.5.2012 21:25

Re: O myšlení komunistickém ve všech barvách

:-) jak vy se dnes chápete slov...

J. Václavíková 13.5.2012 21:22

Re: O myšlení komunistickém ve všech barvách

:-)))

E. Heusinger 13.5.2012 21:03

Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

"Ministerstvo podle Insideru tvrdí, že Oulického nebylo možné pokutovat,

protože v bazénu, který podnikatel v Moravanech na Ústecku

v chráněné krajinné oblasti načerno postavil, se v době úřednické kontroly nikdo

nekoupal. Nikdo prý ani nehrál tenis na kurtech, které byly rovněž postaveny bez

povolení.

P. Boublíková 13.5.2012 21:26

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Zákony platí pro všechny, ale zase na druhé straně bez stavebního povolení si člověk za chvíli nebude moct postavit ani psí boudu.

Víte o tom, že potřebujete stavební povolení (územní souhlas)i na plot, kterým chcete oddělit dvě vlastní parcely (třeba zahradu a les)?

F. Doušek 13.5.2012 21:49

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Dnes blamovali v Loskutákovi se stavbou bazenu. Prý bez povolení i ohlášení to jde. Jenže holoubkové zapomněli, že před postavením bazénu je nutno odkopat svrchní vrstvu a srovnat a zhutnit terén, a to již jen tak bez povolení nelze. A když se do toho stavební úřad napře, začnete běhat po úřadech a sousedech, a léto vám na to stačit nebude.

J. Václavíková 13.5.2012 21:52

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Do 25 m2 (aspoň myslím) to jde na oznámení.

P. Boublíková 13.5.2012 21:55

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Myslím dokonce do 40 m2, jenže oznámení je skoro totéž jako stavební povolení, co se papírování týče. Akorát se pak nemusí kolaudovat, stačí "kontrolní prohlídka" - pan vedoucí stavebního úřadu si zaplave a dá razítko. Až se budou dělat kontrolní prohlídky na psí boudu, na to se těším.

F. Doušek 13.5.2012 22:00

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Do 16m2 (alespoň myslím), ale nesmíte "kopnout do země". Ovšem mezi stavebním povolením a oznámením moc velký rozdíl není.

Když jsem stavěl montovaný zahradní domek, cca 6m2 na trámech na povrchu, musel jsem doložit souhlasy vlastníků sousedních pozemků a vyjádření vlastníků všech v úvahu přicházejících inženýrských sítí.

J. Václavíková 13.5.2012 22:13

Re: Všichni jsme si rovni, kmotrové jsou si rovnější

Nevím, jestli se to zatím nezměnilo, ale byl to dost podstatný rozdíl oproti stav. povolení. Hlavně na to nepotřebujete plány, nákres si uděláte sami. Kopnutí do země pokud vím zakázáno není. Ty souhlasy vlastníků ano, ale to snad není takový problém.

P. Vandas 13.5.2012 20:59

Na ČT2 je dokument Apollo 17

J. Ryba 13.5.2012 20:49

pane Láníčku, je tu vzkaz od Milana Pitkina

"To máte teda blbý...máte být bohatý jako já"

J. Ryba 13.5.2012 20:53

Re: pane Láníčku, je tu vzkaz od Milana Pitkina

http://www.youtube.com/watch?gl=CZ&hl=cs&v=DW5I34n6_N4

J. Láníček 13.5.2012 21:13

Re: pane Láníčku, je tu vzkaz od Milana Pitkina

Já osobně to nemám blbý, co mám, to potřebuji, mnohé i vícekrát. Akorát se mi ale nechce přispívat na ty, kteří si nedokáží (ještě víc pak na ty, kteří nechtějí) vydělat poctivě !

J. Tolman 13.5.2012 20:40

Škoda, že to kolibříkovi nevyšlo s tou olympiádou v Praze

Mohla být sranda. Snad klukům vyjde alespoň ten Temelín. Ono přeci jenom bude hlouběji do žlabu, až Taťka odejde.

O. Uživatel 13.5.2012 20:41

Uživatel požádal o vymazání
J. Ryba 13.5.2012 21:49

Re: Škoda, že to kolibříkovi nevyšlo s tou olympiádou v Praze

Jetelín, to je nějaká biomasná stanička?

M. Berka 13.5.2012 20:42

Re: Škoda, že to kolibříkovi nevyšlo s tou olympiádou v Praze

No jo, ale ukrást chadicí věž je poněkud složitější než Chilské péro...