1.5.2024 | Svátek práce


Diskuse k článku

Mění se scéna

Volby překreslily politickou scénu v České republice. Už to je pozitivní zpráva: mechanismy demokratického státu fungují, veřejnost zasáhla a vše se změnilo. Volby vyhrála trojkoalice Spolu. Odstup od ANO nedosahuje ani jednoho procenta, ovšem co je podstatné: odpadli eventuální koaliční partneři Babišova podniku a zbyl jen Okamura se svým SPD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Spáčil 9.10.2021 9:16

Už je, u Pirátů.

J. Kombercová 9.10.2021 9:24

I přítel s přítelkyní. Když jsem tu napsala, že Piráti jsou rodinný podnik, mohla se paní Václavíková zvencnout.

P. Spáčil 9.10.2021 9:43

Aby si to p.Venc nebral osobně. ;-D

J. Havelka 9.10.2021 8:53

Hlavně zbystřete vy, ředitelé škol!

Kdyby se ke studiu hlásily děti Pavly Holcové, tak nebrat!

Víme, kdo je kdo!

Fízl Bulík Drob búú, v.r.

P. Spáčil 9.10.2021 8:56

Jo, ty komoušské manýry s vylučováním dětí v Havelkovi zůstaly jak v koze.

F. Šimek 9.10.2021 8:50

JEDINĚ STAN-JEHLAN!!SPOLEČNĚ S RICHTEROVOU?R^EUR^

R. Rampas 9.10.2021 8:48

Dobré ráno vinšuju. Ačkoli ráno meteostanice ukazovala nulu, tak jistě se splní předpověď hezkého dne, protože noc byla hvězdnatá na čisté obloze. Dnes doma k obědu oslavíme výjimečný den inspiraci pana Franke - olomouckými syrečky. On si je sice jako manu nebeskou dal na chleba, my budeme chléb přikusovat k obalovaným. Děláme to desítky let (ještě podle receptu zveřejněném v časopisu Vlasta), a nebýt pana Franke, málem bychom zapomněli. Je to velmi jednoduché: Do rozřízlého syrečku vložíme kolečko uheráku, řádně posypaného paprikou. Obalíme v klasickém trojobalu (nyní navrch skvělá německá strouhanka semmel brosel) a jdeme usmažit na zahradní gril, neboť příprava páchne jak měsíc nemytá noha a tak by páchla měsíce i kuchyně v domě. Konzumujeme, když se kolečka začnou roztékat. Na zapití nejlepší Budvar nebo Plzeň.

Hezký den a dobro chuť všem, ať budou obědvat cokoli.

J. Havelka 9.10.2021 8:49

Dobrou a díky za inspiraci.

J. Havelka 9.10.2021 8:49

Dobrou a díky za inspiraci.

V. Mokrý 9.10.2021 8:54

Jo, celá noc bez mráčku a zatím to pokračuje, mělo by vydržet i na zítra - Velká pardubická by si to zasloužila.

Zde -1°c na teploměru na domě, ale šedivák jinak pěkný, takže u země mohlo být až -5°C.

Krmítko naistalováno u okna, aby si nejen sýkorky zvykly.

P. Spáčil 9.10.2021 9:01

Jo, kvůli tomu smradu mi to manželka taky zakázala dělat doma v kuchyni, takže jen v létě a na grilu. Akorát používám paprikáš mezi 2 plátky syrečků, kolem dokola plátek anglické a pak trojobal. Tak to dělávali v Olomouci v nádražní restauraci s brsalátem. ;-)

J. Franke 9.10.2021 9:19

Přísně tak! Tato úprava je mňamózní a vskutku skvělá. Dělám to také tak a jak píšete, jen venku z důvodů zřejmých...

J. Drobný 9.10.2021 9:34

Teď už chápu proč si tak rozumíte s dědou Jirkovským. Ten se také ve smradu vyžívá!:-)

J. Franke 9.10.2021 10:20

Co s vámi, chlapče? Opět nedostatečně.

D. Polanský 9.10.2021 8:39

Zbytečně žvanění. když už jsme taková diskuterská pospolitost, každý má napsat koho volil a neokecávat to různými průpovídkami. A později vykřikovat já to věděl, že to tak dopadne. Já volil Spolu, ale zakroužkoval jsem jenom ODSáky. Lidovci a topkaři to by už bylo moc. Cíl ovšem je zcela pragmatický: Babiš pryč. ODSáky jinak vůbec nemusím, ale cíl je cíl.

L. Polehla 9.10.2021 8:44

Já ještě nevolil. Dejte mi tip, ale upozorňuji, že Fialu znám osobně. Ten je ze hry!

K. Nový 9.10.2021 9:03

Proti Green deal je jenom TSS a SPD.

L. Polehla 9.10.2021 9:05

Děkuji. SPD zvažuji.

J. Drobný 9.10.2021 8:45

Velká gratulace, zvolit tuneláře, to chce kus odvahy! Máte pravdu, ještě je třeba zprivatizovat, to co zbylo, určitě z toho něco kápne!:-/

R. Rampas 9.10.2021 8:50

Já tedy nevolím vůbec, pane Polanský, ale když už jste tak otevřený, co vám osobně udělal Babiš tak hrozného, že jste musel volit TOP 09?

J. Ganaur 9.10.2021 9:47

Já jsem si poctivě přečetl všechny kandidátní lístky a nikdo mne nezaujal.Letos vynechám.Příštích se dožiji, nejspíš předčasných, tedy pokud volby nebudou zrušeny, což nepředpokládám.:-):-):-)

P. Kmoníček 9.10.2021 10:23

Ganauere, nevymlouvejte se. Jste srab, který si neumí ani vybrat nejmenší zlo. Vybírat, kdo je pro mne dokonalý, je přece nesmysl. Nikdy tam dokonalost nebude, vždy se nedokonalosti najdou. Možná až budete starší, tak k tomuto názoru dojdete sám. A pokud už starší jste, tak k tomuto názoru už bohužel nedojdete nikdy.

J. Drobný 9.10.2021 8:35

Aby to nezapadlo, znovu to připomínám, ještě je do 14,00 hodin čas.

Kdo nevolí Babiše posílá mu další miliardy na dotacích! A to určitě nechcete, nebo snad ANO?;-)

V. Kain 9.10.2021 8:42

Té vaší předposlední větě nerozumím.Nemělo to být,že kdo volí Babiše posílá mu další miliardy na dotacích?

J. Drobný 9.10.2021 8:49

Je to na vás příliš složité? S ohledem na permanentní střet zájmů (jako premiér), nedostane z EU ani cent!

Pokud neuspěje, odejde z politiky a pak mu jsou štědré euro unijní dotace zcela a neomezeně k dispozici.

Tak je to prosté!:-)

M. Mařák 9.10.2021 9:07

To by bylo skvělé, kdyby konečně vypadl z politiky. Bohatství a dotace mu přeji, no problem.

J. Drobný 9.10.2021 8:25

„Rád bych touto cestou veřejně poděkoval dlouholeté agentce BIS a pracovnici Člověka v tísni Pavle Holcové, jakož i jí založenému, zahraničními penězi těžce dotovanému webu Investigace.cz, za získání dalších několika procent hlasů pro ANO Andreje Babiše a jemu po volbách potenciálně koaličně spřízněné strany. A také za významnou pomoc při tříbení názoru, kdo je volitelný a kdo nikoliv,“ poděkoval sarkasticky Štefec.

Vždy je dobré vědět kdo je kdo!;-)

J. Havelka 9.10.2021 8:30

Tak sis zabučel bulík Drob búú a přidal plesk, plesk kravinec, tak šup, šup, zpátky do stáje...

J. Havelka 9.10.2021 8:31

Pardon, do chléva...

J. Havelka 9.10.2021 8:31

Pardon, do chléva...