7.12.2022 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

Marvanová upozorňovala, Rakušan neřešil

Petr Hlubuček vypíchal pražskou radní a známou političku Hanu Kordovou Marvanovou z vazby na STAN a ta se teď svěřila médiím, že na Hlubučkovy praktiky upozornila šéfa STAN Víta Rakušana už začátkem roku, dokonce písemně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Novák 20.6.2022 7:32

;-Dtaké jsem sledoval hodinové extempore Rakušana bez oponenta s vhodně přihrávanými otázkami "veřejnoprávního" Moravce.

M. Šejna 20.6.2022 7:45

Pan Kučera si zcela záměrně plete mnoho let pracně konstruované obvinění Babiše a zásah policie proti více exponentům STAN, kteří skončili narozdíl od Babiše ve vazbě.

Nutno doplnit, žten ten Babisuv dotační podvod se stal podvodem až poté, co vlezl do politiky. Do to doby byla ta dotace zcela legální.

J. Fridrich 20.6.2022 7:50

Paní Marvanová PÍSEMNĚ, tedy PROKAZATELNĚ již v únoru Rakušana upozornila na PROTIZÁKONNÉ DĚNÍ v jeho STANU... To vám uniklo ?

A. Poláková 20.6.2022 8:08

Pokud by paní Marvanová chtěla spáchat morální sebevraždu, tak je vaše rada na místě. Ale já osobně jí přeju morální zdraví a doufám, že toto obskurní hnutí spřátelených zlodějů zmizí co nejdříve z politické scény. Jako ostatně mnoho jiných podobných před nimi.

M. Pivoda 20.6.2022 6:54

Herec Jan Werich říkával: "V zdravém těle, zdravý vzduch!"

J. Havelka 20.6.2022 7:03

Sám zdravým duchem vybaven.

P. Kučera 20.6.2022 7:06

V roce 1968, když se hledal prezident, tak se říkalo: Ať je jím Werich, sice se vůbec nic nezmění, ale aspoň bude sranda. Ano, to je typické pro naši "vyspělou" společnost. Hlavně se bavit, až se ubavit .

P. Čech 20.6.2022 6:54

"... Z toho se Rakušan už těžko vykroutí..."????

Zatím se kroutí jako červ a docela úspěšně. On totiž žvanit umí. Stejně jako Fiala a ostatní politici politických stran. Smysluplně pracovat pro sebe a pro občany už ne. Abych ovšem neoznačoval jen je. Za vše nemohou jen oni, dělají totiž jen to, co je jim systémem dovoleno. Za vše může náš nedemokratický politický a společenský systém, který nedovoluje občanům přímo zasahovat do nedobrého řízení státu politickými stranami a jejich představiteli.

P. Kučera 20.6.2022 7:03

Pan Čech: Pavel Fischer je slizký cukroušek, Rakušan žvanit umí, Fiala se kroutí... Prostě každý dobrý politik je u něj nebezpečný, protože by nepřipustil populistické, dávno zdiskreditované experimenty v naší politice, které by vedly jen k chaosu a zákonitě k následné vládě nějakého toho autokrata.

P. Čech 20.6.2022 8:04

Ne každý , skutečně dobrý politik je nebezpečný. Nebezpeční jsou jen špatní politici. Takovými se ukazují být všichi politici politických stran a hnutí STAN. Tu a tam se mezi ně přimotají i politici jiných občanských hnutí. Všechno je to jen důsledek vlády a moci politických stran a hnutí ve státě. Rozhodně nikoliv vlády a moci jeho občanů a nebo zástupců těch občanů. Zástupců občanů, které by tito mohli přímo volit. A o tom to je , pane Kučero.

A. Poláková 20.6.2022 8:17

Takže adekvátní reakce na prorůstající chobotnici by vedla jen k chaosu....., tedy jak hluboko jste nám klesl pane Kučera, hloub to už asi nepůjde. Je docela zábavné sledovat ortodoxního stoupence, když mu strhnou sochu z piedestalu.

T. Novy 20.6.2022 7:05

Dokazete si predstavit, k cemu by vedlo zasahovani obcanu do rizeni statu? Se podivejte, jak vypadala mesta v USA, kde si predloni kratkou dobu vladli “obcane”.

R. Langer 20.6.2022 7:08

Právě naopak, tam nevládli občané, ale lůza... :-P

P. Čech 20.6.2022 7:16

K čemu by vedlo takové zasahování občanů do řízení státu? Asi k tomu, co se děje již více než 200 let ve Švýcarsku. Ke skutečné zastupitelské demokracii a ne jen ke žvanění o ní. O d roku 1920 dnes a denně vidíme (my, občané), že politické strany stát řídit neumí a tudíž ani nemají. Jedna korupční aféra stíhá druhou a zdá se, že je to i zákonité. Vlády padají jedna za druhou a pokud snad nějaká vydrží po celé volební období, je to naprostá výjimka. Všechno toto je pouhým důsledkem existence čl. 5 ústavy ve spojení s čl. 18, odst.1 téže. Je to důsledkem celkového systému vlády a moci politických stran a rozhodně nikoliv vlády a moci občanů a j e j i c h z á s t u p c ů - demokracie.

J. Fráňa 20.6.2022 6:44

Zdejší fanatičtí příznivci pětikolky dostávají ránu za ranou. Opravdu to potěší, když hajzlíky co omezují svobodu slova přistihnete při lumpárně. Kdo by to byl čekal, že se vyhladovělí kmotři budou snažit opět dostat ke korytu, co? ;-D Snad Fiala vyšle signál, aby se u toho nenechali tak často chytit a neničili mu PR.;-D

P. Čech 20.6.2022 7:00

To ano, Fiala umí jen vysílat nějaké signály. Vysílá je pořád. Bohužel hloupé signály. Místo toho, aby se staral o občany a jejich problémy v EU, stará se o všelijaké "uprchlíky", katolíky u papeže a další podružné hlouposti, které občany státu nezajímají. Zásadně si neuvědomuje, že ve skutečně demokratickém státě je nutno přistupovat k jeho občanům ke všem stejně. Nejen pomáhat jen některým (zde t.zv. nízkopříjmovým), ale všem. Vláda pod jeho vedením se chová očividně socansky, ostatně jako i všechny politické strany v ní zaangažované.

P. Čech 20.6.2022 6:44

"... STAN žádnou ideologii nemá..." ???

Ale má! Tou ideologií je být v politice za každou cenu a vydělávat na tom peníze. Je to úplně stejné jako u všech politických stran, které dosud byly a jsou v poslanecké sněmovně. Je to dáno systémem a jejich financováním ze státního rozpočtu. To ovšem jejich šíbrům nestačí. Podléhají obecné korupci a rozjíždějí úplatkářství ve velkém. Opakuji, za vše může systém. Systém vlády a moci politických stran. A navíc, konkrétně čl. 5 ústavy ve spojení s čl. 18, odst.1 téže.

P. Kučera 20.6.2022 7:10

Naše ústava má ale o něco víc než jen jeden článek a všechny na sebe navazují, jsou stejně důležité. Teď čteme všude hlas "lidu", že za Babiše bylo líp. Ano, ale NA DLUH!

A. Renjascu 20.6.2022 7:23

Opravdu?

Babiš převzal finance v roce 2014 se zadlužením 42% HDP a předal je (Schillerova) v roce 2021 se zadlužením 42% HDP, čili zůstal na svým a kdyby nereagoval tak stupidne na covid, tak mohl být na těch 29% na které to snížil před covidem. Naproti tomu Kalousek přebíral finance v roce 2006 se zadlužením 23% HDP a předával je v roce 2013 s dluhem 42% HDP. Takže, kdo to tady vlastně jel na dluh?

J. Herink 20.6.2022 7:42

To A. Renjascu: Vašemu příspěvku rozumím, protože uvádíte fakta. Na různé "signály" kašlu. A propos: ten omílaný "Čapák" alespoň stojí a každý se tam může podívat. Po většině ostatních tunelů nezbyl ani ten puch.

A. Poláková 20.6.2022 8:20

Navíc Babiš se "spustil" dávno před tím, než vlezl do politiky. Nynější šíbři tam za účelem zlodějny vlezli. A to je dost podstatný rozdíl.

P. Čech 20.6.2022 7:24

Na dluh žijeme od roku 1993 neustále a ten dluh vládnoucí politické strany bez výjimky neustále zvyšují. Zvyšovala je ji vláda socanů s ANO 2011. Je to stále o jednom a tomtéž. O vládě a moci politických stran a hnutí a rozhodně nikoliv o nějaké skutečné demokracii - vládě občanů (demos kratos).

P. Čech 20.6.2022 8:13

Ano, pane Kučero. Všechny články ústavy navazují a vycházejí z čl. 5 a čl. 18, odst.1. Je zde však ještě něco jiného. Jsou tam i články nepravdivé (čl.2, odst.1) a články, které nejsou obecně dodržovány (čl.19, odst.3, čl. 23, odst.3) a články, které nelze plnit, aniž by tím byly porušeny články jiné. Prostě naše ústava je právnický paskvil, šitý horkou jehlou "bývalými" komunisty a schválený v parlamentu tamní většinou komunistů a "bývalých" komunistů ze všech tehdejších politických stran. A o tom to všechno je.

F. Navrátil 20.6.2022 6:39

Už několik let se vyjadřuji v diskuzích o STAN jako o partaji, která je podvodnická už svým názvem. Prezentuje se jako strana českých starostů, ale má ve skutečnosti 152 registrovaných členů a z toho je polovina starostů V České republice máme 3 600 starostů a primátorů. STAN se původně jmenoval Nezávislí starostové pro Zlínský kraj a založili ho starostové, kteří v zájmu udržení koryt vystoupili z KSČ. Od počátku byli navázáni na podivné financování Redlovy rodiny a jmenovitě Gazdík měl od mafiánských devadesátek výborné kontakty na pražskou ODS. Není pravda, že STAN nemá žádnou ideologii. Jeho ideologií jsou moc a prachy.

M. Pivoda 20.6.2022 6:37

Důvěřuj, ale prověřuj!

Neff píše: "... Katolická církev měla své dříve Svaté oficium, nyní Kongregaci pro nauku víry, bolševici výbory stranické kontroly. ..." Zapomněl ale dodat, že StB měla i skupinu pro boj s vnitřním nepřítelem.

J. Rejzek 20.6.2022 7:42

Pane Pivodo, zapomněl jste do vašeho výčtu těch hrozných institucí doplnit dnešní ministerstvo jediné pravdy v čele s M.Klímou. Tento vládní zmocněnec pro potírání dezinformací je jediný, kdo nám říká co a kde je pravda. Je to stejné, jako, jako Svaté oficium, se všemi těmi dogmaty. Žádné důvěřuj a prověřuj. Klímovo úřad má heslo-já znám a mám pravdu a držte huby, nebo budeš stíhaný. No a pak nastupuje blokování servrů a zákon postihující ty, kteří schvalují atentát na zastupujícího-omyl ,schvalují válku na Ukrajině.

R. Vacek 20.6.2022 6:18

Nedaly by se znovu zablokovat servery, které šíří fakenews o Rakušanově partaji? Vždyť nás to poškozuje a my potřebujeme klid na práci.

J. Fráňa 20.6.2022 6:32

R^;-D

A. Poláková 20.6.2022 8:23

Jak tu píše ochranářsky pan Kučera ,mohl by nastat chaos.:-)

M. Moravcová 20.6.2022 6:09

Už se perou? :-)