24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

Máme co závidět

Britskému princi Williamovi a jeho ženě Kate se narodil syn. Je to následník trůnu, pokud... a teď se táhne dlouhá řada pokudů. Británie je monarchie. Máme co závidět?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 24.7.2013 15:06

Re: Řidič roku -

Tak to je teda síííííla! :-D

S. Maršálek 24.7.2013 17:17

Re: Řidič roku -

Tak dopadl Nečas. A vlastně celá jeho vláda.

L. Novák 24.7.2013 14:59

Už jste viděli film Oblivion / Nevědomi (2013) ?

Je to po delší době zase jedna velmi slušně natočená sci-fi s Tomem Cruisem v hlavní roli.

Nevědomí / Oblivion (2013)

A je taky o tom, jak může být všechno úplně jinak než si myslíme, podle toho, co jsme zvyklí slyšet a chápat v souvislostech. Vřele doporučuji. Překvapivé paralely se současností.

S. Maršálek 24.7.2013 17:20

Re: Už jste viděli film Oblivion / Nevědomi (2013) ?

Neviděli ! Na každou 3,14čovinu nechodíme !

M. Ilsner 24.7.2013 13:11

"Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Pravil pan Boleslav.

Můžete mně někdo dát příklad, kde se redukovalo úřednictvo za neblahého působení premiéra Nečase?

F. Doušek 24.7.2013 13:13

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Já dám jiný příklad - státem řízený ČTÚ dnes oznámil navýšení úřednictva o 200 lidí a to od srpna 2013

.

J. Slanina 24.7.2013 13:16

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

No a Vám není zcela jasné, že to zařídil ještě Nečas???

F. Doušek 24.7.2013 13:18

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

v pozadí toho bych tušil i Klause.

M. Ilsner 24.7.2013 13:22

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Mno .. v tomhle horku bývají různá tušení ... :-))

L. Novák 24.7.2013 15:26

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

A co trafikant Petr Štěpánek (ODS, ex-radní RRTV, ex-radní ČTÚ... )? Kde je teď přisátý?

J. Kanioková 24.7.2013 15:07

chichichi :)))))

M. Ilsner 24.7.2013 13:19

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Teď Vám zcela nerozumím, pane Slanino.

F. Doušek 24.7.2013 13:24

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

v tomhle horku ....

J. Slanina 24.7.2013 13:27

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Od kdy že má narůst počet těch ouřadů? IMHO vám vůbec ironie nic moc neříká, že?

M. Ilsner 24.7.2013 13:32

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Ale jo, říká, ale měla by to být ironie k věci. Nárůst úřednictva nyní se dá očekávat, to je zřejmé. Ale pořád nikdo nic o těch redukcích úřednictva za Nečase. Jen připomenu, že redukce je úbytek, nikoliv nárůst, jak jste ráčil ironicky příkladovat :-))

O. Kadlec 24.7.2013 13:50

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Nárůst úřednictva, jako nárůst čehokoliv, je ligickým důsledkem stopstavu. Zařiďte na dva roky stopstav, to je jedno čeho, a až skončí, budete mít nárůst. Nebo pokles - v případě, že to co jste stopnul má tendenci klesat.

M. Ilsner 24.7.2013 13:59

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Takže ani Vy mně nedáte příklad, kde Nečas redukoval úřednictvo?

O. Kadlec 24.7.2013 14:09

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Ne, já to nevím. Já jen vím, že za jeho vlády došlo k až nebezpečnému podstavu u policie. Jestli taky někde na úřadech to nevím. Mám za to, že ti blázni povolali pana Chalupu na MŽP jen proto aby ten úřad zlikvidoval, což se mu nepovedlo.

Já jsem jen podotkl, že nárůst úřednictva bude naprosto logickým důsledkem konce Nečasovy vlády ať už bude u moci kdokoli.

J. Tolman 24.7.2013 14:42

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

První s tímto úkolem byl Drobil. Uzavírá to nový ministr MŽP (v očekávání), který s předstihem navštívil Temelín, aby mu vyjádřil podporu. 

Viz: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60239890-podporuje-temelin-kritizuje-obnovitelne-zdroje-ministr-podivinsky-online

Je vidět, že ONI věnovali MŽP hodně pozornosti a považovali ho za velmi důležité nejen kvůli dostavbě Temelína (v jakékoli funkční demokracii by MŽP stavbu JE podrobilo velmi kritické analýze a bylo by velmi nepříjemné).

O. Kadlec 24.7.2013 14:50

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

To mi tedy uniká. Proč MŽP? Tam na to asi nemaj lidi, a je to podle mne věc mnisterstva průmyslu nebo jak se přesně jmenuje. U dostavby Temelína je podle mne ke kritické analýze především jeho, a energetická vůbec, ekonomika. Samotná stavba není rpoblém, žil jsem v Týně nad Vltavou 20 let.

J. Tolman 24.7.2013 14:59

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Jsem líný psát. Zkuste si (v případě zájmu) přečíst odkaz včetně diskuze pod ním.

O. Kadlec 24.7.2013 15:09

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Nojo, tomuhle rozumíte vy, já ne.

Pro mne je to otázka energetické koncepce, alternativy nechť řeší především energetici a ekonomové, a rozhodovat musí vláda, a to ještě v dohodě (hahaha) s opozicí. Myslím že ministr ŽP je jen jeden člen vlády, a to tenhle jen na prázdniny.

Já mám normálně blízko k Zeleným, až na tu averzi k "jádru". Přitom s tím se za mého mládí v Německu už zrodili. V Týně jsem znal Zelené "Ultras", kteří byli proti Temelínu, marně samozřejmě - a já jsem za 30 let nepochopil důvod.

F. Doušek 24.7.2013 14:10

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Kdybyste svého času poslouchal Nečase, on o tom hovořil a dokládal to i konkrétními čísly. Pokud vás to skutečně tak zajímá, jistě to vygůglujete a ukojíte se sám.

M. Ilsner 24.7.2013 14:31

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Nečas hovořil o různých věcech, třeba jako že nebude zvyšovat daně a podobně. Takže co říkal, to mně nezajímá, protože opakovaně lhal. Zajímá mě to, jak to bylo doopravdy. Když to nevíte, tak si laskavě strčte své rady o gůglování za klobouk.

L. Novák 24.7.2013 14:41

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

K vašemu pocitu blaha teď vládnou Zemanovi komunisti a po volbách KSČSSD. Třeba se nějaká židle v kanceláři navíc najde i pro vás. Zaorálek prý bude ministrem propagandy, tak za zásluhy jistě něco zbude i funkce pro internetové vytrubovače na nově zřízeném úřadě... :-P

O. Kadlec 24.7.2013 14:43

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Pokud "doopravdy" nejsou ta čísla, která medializuje vláda, pak žádné "doopravdy" není dostupné. Kdokoli by vám předkládal cokoli, je to podvod.

F. Doušek 24.7.2013 14:50

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

asi nechápete smysl mých slov, nedivím se. To horko.... a nejen to.

P. Hofman 24.7.2013 14:56

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Pan Ilsner položil jasnou otázku, na kterou jste mu odpověděl stupidním příběhem, nemajícím s podstatou otázky nic společného. Takže jen pindáte a shazujete to na něj. Ano, i tak tady někteří "diskutují".

J. Boleslav 24.7.2013 16:26

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Všude, redukcí mzdových prostředků ve všech resortech. Resorty ten problém řešily jednak cestou snižovaní počtu zaměstnanců, jednak snižováním jejich platů. Většinou kombinací obojího.

S. Maršálek 24.7.2013 17:04

Re: "Cílem této vlády přece není úřednictvo redukovat, jak činil Nečas, ale naopak navyšovat."

Pane Ilsnere úřady práce byly posíleny o stovky pracovníků, kvůli výplatám dávek z Drábkových reforem.