20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

Kuřáci smrdí

Deset významných českých lékařů podpořilo návrhy ministra zdravotnictví Hegera a postavilo se proti rozhodnutí občanských demokratů sestřelit návrhy na zákaz kouření v restauracích. Jednoznačně podporují zájem o lidské zdraví před obchodním zájmem majitelů restaurací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 30.3.2013 8:31

Re: To je furt dokola

No to je sice hezké, že se etanol zmetabolizuje, ale ještě předtím nadělá v těle dost velkou paseku :-) při nemírném pití, samozřejmě.

Odhaduje se, že asi 10 % dospělých v ČR je závislých na alkoholu. Na nikotinu je závislých víc, kolem 30 %, ale není závislost jako závislost - kuřáci smrdí a čmoudem obtěžují okolí, alkoholici jsou v podstatě sociopati.

Dejme tomu, že je tedy v pořádku hubit obtížníky a smraďochy (přestože systémové řešení by bylo nikotin zakázat podobně jako třeba pervitin), ale proč se totéž soustředěné úsilí nenasměrovalo k alkoholikům jest mi záhadou.

M. Moravcová 30.3.2013 8:47

Re: To je furt dokola

copak alkoholici nesmrdí? Jeli jste někdy po ránu metrem do práce?

Z. Kulhánková 30.3.2013 3:42

Diskuse hustá jako obvykle na toto téma

To musí být ale hodně silná závislost, že?

V. Ondys 30.3.2013 3:48

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Nezávislost je, paní Kulhánková, podle mého soudu nejvyšší forma závislosti na osobní svobodě.

E. Heusinger 30.3.2013 2:54

Proč se nesmí kouřit

v nemocnicích, školách, divadlech, kinech, veřejných dopravních prostředcích............?

Vždyť to omezuje vaši svobodu, závisláci.

V. Ondys 30.3.2013 3:34

:)))))) A znáte tu vo tom společensky příkladným našinci

kterej jako pupkatej pantáta vyzvídal na :)))) urostlém Jugoslávci, jak je možný, že směle i samostatně zatopili náckům za války? Na odpověď, že každej muskej popad flintu a začal po nich nemírumilovně střílet, když se někde vyrojili v uniformách wehrmachtu či Waffen-SS, závistivě namítl, jak se měli za druhý světový, když našincům to zakázali v Das Protektorat Böhmen und Mähren a našinci nikdy nebyli stejně zaostalí jako :))))))))))) zrádní Slováci.

J. Boleslav 30.3.2013 7:27

Re: :)))))) A znáte tu vo tom společensky příkladným našinci

Velmi výstižné. :-)

V. Mlich 30.3.2013 11:07

To je právě potvrzením svobody

Když se majitel nemocnice, školy, divadla, autobusu atd.  rozhodne, že se v jeho zařízení nebude kouřit, je to projev jeho svobodné vůle. A kuřák se může svobodně rozhodnout, jestli dá vydělat jemu, anebo někomu jinému.

V. Ondys 30.3.2013 2:25

:))))))))))))))))))) Majitelé aut voní, i když si uprdnou!

A vůbec nikoho mnohem nebezpečněji :)))))) neohrožují, podle statistik ani :)))) vlastní děti drtivě často pouhým zlomkem nepozornosti, kdybych byl stejně netolerantní nemajitel auta nakloněný šíření nenávisti ke skupině odlišných, asi bych dokázal snadno, že mne mnohem víc omezují na každém kroku a jsou pro mne nebezpečnější mnohem víc než kuřáci. Chodci a tůůůůůůůůůristi, spojte se, :))))) jediné nadechnutí ze špatně seřízeného naftového motoru odpovídá podle vědců vyšlukování patnácti set cigaret!

J. Ryba 30.3.2013 1:34

normální je nekouřit, ale když už je někdo nenormální, tak by měl být aspoň natolik normální, že nebude svou nenormálností ohrožovat normální

V. Ondys 30.3.2013 3:12

:)))))))))) Normální je chodit pěšky

a nestresovat se chaotickým i zbytečně komplikovaným přemísťováním z místa na místo, tak se vzhledem k pokrokovějšímu šíření třídní nenávisti společensky příkladných neomarxistů jistě rád vzdáte :))))) kapitalistického luxusu.

J. Ryba 30.3.2013 1:13

kouření je vzdušný komunismus Dzp.

I. Gellner 30.3.2013 1:16

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

Kouření je zdraví škodlivý zlozvyk. Zlozvyků je víc, tedy postihujme buď všechny, nebo nic.

M. Varadinková 30.3.2013 1:19

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

Například takový jeden Ryba, který tu věčně opruzuje,  je svými zlozvyky mnohem víc na obtíž, než deset kuřáků v kuřácké restauraci. Mělo by se to tudíž Rybovi zakázat!

J. Ryba 30.3.2013 1:21

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

za taková specifická moudra není žádná cena dost veliká....

M. Trhlík 30.3.2013 8:31

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

Hlavně, že neopruzujete Vy paní Varadinková, i když pozoruji, co odešel Klaus, tak si občas kopnete jen do pravdoláskařů a lidí, kteří se neshodují s Vašimi "argumenty". Rybovy argumenty číst nemusíte, ale kouř nečichat je hodně obtížné,zejména v malých hospůdkách.

J. Ryba 30.3.2013 1:20

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

mě jiné "vaše" zlozvyky neohrožují...pijte si (pak ale nelezte do auta), žerte si, šukejte štětky....

I. Gellner 30.3.2013 1:26

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

To mám zmáklý. Piju střídmě a do auta lezu jen střízliv, žeru průměrně, a nevím jak vy, ale když už štětku, tak na PragPride bych jí nehledal! Zmalovanýho pazdráta vám přenechám.

J. Ryba 30.3.2013 1:30

Re: kouření je vzdušný komunismus Dzp.

na to přenechání musí být dva a já ten druhý nejsem

V. Grycz 30.3.2013 0:53

Za daně z tabáku

je zaplacen rozpočet armády a zakázat majiteli restaurace si zapálit doutník ve svém je pěkná drzost.

M. Prokop 30.3.2013 0:57

Re: Za daně z tabáku

"Pachatelé dobra", znáte to ......

J. Ryba 30.3.2013 0:58

Re: Za daně z tabáku

ve svém klidně, ale ne tam, kde má od státu licenci na provozování služeb. V tom okamžiku už není "ve svém"....už mu má stát co mluvit do toho, nakolik splňují ty "jeho" prostory hygienické a bezpečnostní normy....

P. Han 30.3.2013 1:01

Re: Za daně z tabáku

No tak se to bude muset zase řešit soukromými kluby.

H. Lukešová 30.3.2013 1:05

Re: Za daně z tabáku

Tak pan Jílek i pan Neff mají pravdu, že je kouření hnusné. Zákazy nic neřeší, ale rozhořčení chápu.

I. Gellner 30.3.2013 1:06

Re: Za daně z tabáku

Mě se zdají hnusné tlusté ženské. Nejvíc v létě v MHD.  A taky to musím nějak vydržet.

H. Lukešová 30.3.2013 1:10

Re: Za daně z tabáku

Jenže ty tlusté ženské jsou jenom ošklivé, hrozně se na ně dívá, ale jinak nikomu neškodí, škodí jenom samy sobě (z obezity je cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký tlak...).

I. Gellner 30.3.2013 1:12

Re: Za daně z tabáku

Nikoli. Mě, a nejen mě, smrdí v uzavřených prostorách víc nepříjemně než kuřáci. Na druhym místě cyklisti v restauraci v těch upocených umělohmotných dresech. Co s tím? Zakázat?

P. Han 30.3.2013 1:16

Re: Za daně z tabáku

Zakázat. Zakázat skoro všechno a přikázat ten zbytek. A bude klid. :)

M. Varadinková 30.3.2013 1:17

Re: Za daně z tabáku

Taky je třeba zakázat používání parfémů a deodorantů - někomu to přece může smrdět:-))))) A když má na to alergii, tak dokonce i poškozovat zdraví!

I. Gellner 30.3.2013 1:24

Re: Za daně z tabáku

Jo! Dodnes mám ve frňáku porevoluční "Denim" jednoho kolegy -))