23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

Kuřáci smrdí

Deset významných českých lékařů podpořilo návrhy ministra zdravotnictví Hegera a postavilo se proti rozhodnutí občanských demokratů sestřelit návrhy na zákaz kouření v restauracích. Jednoznačně podporují zájem o lidské zdraví před obchodním zájmem majitelů restaurací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Franke 1.4.2013 13:38

Pane Rybo,

na Vaše: "Autor: J. Ryba Datum: 01.04.2013 12:34

není problém si v případě pochybností nechat takový štítek prověřit, odstoupit od smlouvy a pěkně vám zavařit...ono se to lehce žvaní a teoretizuje, bez rizika, fištróni :-)", odpovídám...

Kolik stojí prověření štítku, fištróne? Kolik odstoupení od smlouvy (patrně soudně v měřítku let)? A bez rizika? Ode dneška jen se štítkem. Čili až budu kupovat barák, jak to vlastně je? Dohodnu-li se s majitelem, že na štítek kašlu, může mi třeba vilu Tugenthat prodat bez štítku? A co převody nemovitostí na církev? Budou muset mít i kostely štítky? Vy tu blbost nevidíte?

P. Boublíková 1.4.2013 13:44

Re: Pane Rybo,

Vidím to tak, že štítky budou, jak se říká, k hounu. Na parádu. Klidně se na nějaký štítek vyprdněte (i když musí existovat), jakož i na jeho prověřování. Domy se doteď kupovaly a prodávaly i bez štítků, tak o co jde. Jen se jejich cena trochu zvedne :-)

Proboha nechtějte po Jíbovi zdravý rozum....

J. Franke 1.4.2013 13:49

Jsou zde ovšem i sankce...

Cituji: "V případě prodejů a pronájmů nemovitostí se spoléhá na to, že po vás energetický štítek bude ve vlastním zájmu požadovat kupující či nájemník. Za argument, že od vás štítek nevyžadoval, se ovšem neschováte. Zákon hovoří jasně – za porušení povinnosti opatřit si štítek vám hrozí až statisícová pokuta."

Viz http://www.penize.cz/vlastnictvi-nemovitosti/247115-energeticke-stitky-budov-povinne-skoro-od-prvniho-ledna-2013

S. Lazárek 1.4.2013 13:54

Re: Jsou zde ovšem i sankce...

Ano, tohle Vámi zmiňované je nesmysl a tak trochu šikana státu vůči soukromníkovi. Pokud by tohle existovalo na bázi komerční, pak jsem pro, ovšem nařizovat toto někomu zákonem, je kravina. Tady nemůže dojít k nějakému ohrožení, či k nějakému zdravotnímu poškození jiné osoby, jako třeba u diskutovaného zákazu koření v restauracích.....a už jsme zase u těch debilních štítků, že?......:-))

J. Franke 1.4.2013 13:59

Já nic prodávat nehodlám...

Ale jsem činovníkem bytového pididružstva a je mi proti srsti investovat prachy družstevníků do podobných imbecilit. Ještě že jsem optimista a jdu s úsměvem do světlejších zítřků se slovy: "Nebojte se, bude hůř!!!". ;-))

S. Lazárek 1.4.2013 14:03

Re: Já nic prodávat nehodlám...

Tohle je něco podobného, jako kdyby stát nařídil majiteli vozu před jeho prodejem doložit nějakým certifikátem )který si samozřejmě zaplatí), že nebylo kradeno. Pokud to udělá ze své vůle, OK je všechno v pořádku, ale tlačit ho do toho zákonem a pokud ho nesplní, pak ho ještě osolit mastnou pokutou? Je to blbost.

J. Franke 1.4.2013 14:09

Samozřejmě...

Zdá se, že naši zákonodárci neumějí používat rozum, vyjma případů, kdy jdou různé "provize" do jejich kapes. nemám je rád...

M. Prokop 1.4.2013 15:19

Re: Samozřejmě...

Klaus to vetoval a znáte zdůvodnění přehlasování ......

I. Gellner 1.4.2013 14:09

Re: Já nic prodávat nehodlám...

Ono to existuje, jen si povinnou "lustraci" na STK musí zajistit kupující před přidělením RZ. Stojí to nějaký dvě stovky.

M. Prokop 1.4.2013 15:18

".....a už jsme zase u těch debilních štítků, že?......:-))"

Rád koukám i výše. Od debilních štítků k tomu, kdo tu debilitu zde zavedl a kdo a jak to po něm chtěl.

Zarazit debility u pramene je efektivnější než jednu po druhé.

P. Boublíková 1.4.2013 13:56

Re: Jsou zde ovšem i sankce...

Já vím, že jsou ode dneška štítky povinné a při prodeji domu si je každý musí pořídit. Ale jako kupující se prostě chovejte stejně, jako kdyby žádný štítek nebyl. Doteď se domy prodávaly a kupovaly bez štítků, každý se řídil vlastní kebulí, tak se na tu koninu jednoduše vykašlete, notabene když půlka štítků bude zešvidlovaných.

J. Franke 1.4.2013 13:47

Už čtu, že kostely ne...

zaplať Pán Bůh... (zaplatí?)

P. Boublíková 1.4.2013 13:49

Re: Už čtu, že kostely ne...

No tak si kupte kostel a je po starostech :-)

J. Franke 1.4.2013 13:51

Rád bych,

ale jsem bezvěrec. Aby ho pak nemuseli znova vysvětit! To by možná byl lepší štítek... ;-))

O. Uživatel 1.4.2013 13:58

Uživatel požádal o vymazání
J. Franke 1.4.2013 14:03

Hahaha...

Že bych si kostel dokonce postavil? Ale to není úplně blbý nápad. V pondělí římští katolíci, v úterý baptisté, ve středu evangelíci, ve čtvrtek svědci Jehovovi, v pátek starokatolíci, v sobotu pravoslavní a v neděli adamité... To se budou prašule sypat! ;-))

I. Gellner 1.4.2013 14:06

Re: Hahaha...

Pro diskotéku s travesty šou byste jeden den nevyšetřil..? -)

I. Gellner 1.4.2013 14:04

Re: Už čtu, že kostely ne...

Kostel bych nekupoval. Mohlo by vyjít nařízení, povinně ke kostelu věž pro muezzina přistavět, a jeho platit.

J. Franke 1.4.2013 14:26

To už, doufám, budu pod drnem... ;-)

Ale ti mladí se toho s pravděpodobností hraničící s jistotou dožijí, ledaže by začali plodit víc než musulmani.

M. Prokop 1.4.2013 15:13

Re: Pane Rybo,

Jak se v poznámce vyskytnou "fištróni", je to záruka 3,14čoviny.

Od Rybílka se to šíří i k jiným, což je dobře, vypovídací hodnota je totožná.

P. Vaníček 1.4.2013 13:00

Astone Neffe,

na všivárny jste tu Vy......

J. Boleslav 1.4.2013 12:41

A co má říkat chudák Angela

vyjede si na dovolenou a stejně ji otravují s nějakou Eurozónou. Ještě že nejela do Čech, tady by určitě dostala pomlázku, že by na ni do smrti nezapomněla. Nechápu, proč nejezdí raději mimo Evropu, tam by si jí třeba vážili víc.

O. Uživatel 1.4.2013 12:46

Uživatel požádal o vymazání
J. Boleslav 1.4.2013 12:49

Re: A co má říkat chudák Angela

Já mám v podstatě Angelu rád, jenom mně mrzí, že kope za z mého pohledu naprosto špatný manšchaft.

O. Uživatel 1.4.2013 12:51

Uživatel požádal o vymazání
V. Hajková 1.4.2013 13:45

Re: A co má říkat chudák Angela

http://www.lidovky.cz/volebni-test-v-dolnim-sasku-je-pro-merkelovou-zly-sen-mini-tisk-psm-/zpravy-svet.aspx?c=A130121_102410_ln_zahranici_mtr                                                       Toto   byla  pro  p.  Merkel  horší  zpráva! 

J. Dvořák 1.4.2013 12:41

O tom kde a kdo smrdí !

Mně například vadí že Kalousek smrdí v politice nějak moc dlouho,za vlády KSČ až doteďka !Taky Nečas smrdí na postu premiéra až se domnívám že už musí z toho bejt pos..nej !

O. Uživatel 1.4.2013 12:43

Uživatel požádal o vymazání
Č. Urban 1.4.2013 13:09

Re: O tom kde a kdo smrdí !

Nechci Vás jakkoliv rozrušit, jen Vám oznamuji, že tenhle bordelstát nemá řešení, ať tady bude vládnout kdokoliv. :-)

O. Uživatel 1.4.2013 13:21

Uživatel požádal o vymazání