1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Konec intervencí ČNB

Ráno se experti střídali před rozhlasovými mikrofony a vysvětlovali, že není pravděpodobné, aby intervence vůči koruny skončily tento čtvrtek. Národní banka oznámila ukončení intervencí v poledne a pak už se experti střídali před mikrofony a ujišťovali, že rozhodnutí opravdu není překvapením a že se obecně čekalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 7.4.2017 13:13

Uživatel požádal o vymazání
A. Trick 7.4.2017 12:09

Re: Putin svolal RB

"b" je správně.

J. Růžička 7.4.2017 11:54

Re: Putin svolal RB

Návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN, která měla chemický útok v Sýrii odsoudit, ale považuje za nepřijatelný Rusko, jež má v radě právo veta.

Tož tak, blábolile Sorge...

R. Sorge 7.4.2017 11:57

Re: Putin svolal RB

Takže opět blábolíte Vy.

Nebyly to žádné závěry, ale návrh. A návrh nejen odsuzoval chemický útok, ale za viníka bez důkazů a bez vyšetřování označoval Asada. Proto byl pro Rusko nepřijatelný.

J. Růžička 7.4.2017 12:08

Re: Putin svolal RB

Ale doktore, mlžíte sice hezky, ale sám velmi dobže víte, že návrhy rezolucí RB se stahují z programu právě pro ono právo veta. Proto píšu, že RB je k ničemu a nyní ji zbytečně a pokrytecky svolává Putin.

R. Sorge 7.4.2017 12:11

Re: Putin svolal RB

Jste schopen pochopit jednoduchý text nebo jste také naprostý blbec ?

J. Růžička 7.4.2017 12:22

Re: Putin svolal RB

Ovšem v takovém případě jste vy pravý a nefalšovaný idiot, anonyme Sorge.

R. Sorge 7.4.2017 12:25

Re: Putin svolal RB

Vy jste naprostý idiot a parazit z agitační neziskovky.

V. Novák 7.4.2017 12:15

Re: Putin svolal RB

Vy jste Rys?

J. Kombercová 7.4.2017 12:18

Re: Putin svolal RB

V tom případě i já.

M. Varadinková 7.4.2017 12:21

Re: Putin svolal RB

Mlžíte Vy. Pokud je něco staženo z programu, tak se o tom nehlasuje. A když se o něčem vůbec nehlasuje, tak ani nemůže být uplatněno žádné veto. Veto se uplatní právě až při tom hlasování.

Vaše tvrzení, že Rusko vetovalo závěry, je tedy lživé, protože žádné závěry nebyly dojednány a tím pádem se ani o žádných závěrech nehlasovalo.

J. Anděl 7.4.2017 12:32

Re: Putin svolal RB

A je podle vás RB užitečná organizace?

Nějak se to v té dlouhatánské výměně o tom, jestli Rusko vetovalo nebo nevetovalo, ztratilo.

Nijak vás nezkouším, jako obvykle si o RB nic nemyslím a nikdy jsem o ní neuvažoval, teď mě to zaujalo a jsem zvědavý.

M. Varadinková 7.4.2017 13:15

Re: Putin svolal RB

Mohla by být užitečná, možná někdy v minulosti i byla. Jenže to by nesměla být tendence ji jednostranně zneužívat jednou stranou, což pak vede k vetům druhé či třetí strany. A taky by musel být větší respekt k jejím usnesením, pokud už se nějaké odhlasuje, ať už takové, nebo onaké.

Pokud je to ale tak, že bez ohledu na RB se zejména USA pasují na samozvaného četníka a útočí kdykoliv chtějí a na koho chtějí, pak je RB skutečně zbytečná.

Já bych si reakci na použití chemických zbraní kýmkoliv představovala tak, že se RB sejde a usnese se na tom, kdo bude pověřen nezávislým vyšetřením té události, A až bude znám a doložen skutečný viník, tak teprve bude RB jednat o tom, jakým způsobem bude proti němu zakročeno. A pak třeba USA nebo nějaká koalice s požehnáním RB třeba i vojensky zaútočí a viníka potrestá. Jenže tak to bohužel nefunguje, že.

J. Anděl 7.4.2017 13:41

Re: Putin svolal RB

Díky. Jak to popisujete, se mi líbí.

Nevím, jestli to není utopie... jak bych to napsal? Snad takhle: každý suverénní stát především ručí svým občanům za to, že bude hájit jejich zájmy. V zájmu občanů je, aby je stát ve světě zastupoval na jednu stranu důstojně, s respektem ke spojencům i protivníkům, na druhé straně však asertivně (opět jak vůči protivníkům, tak i vůči spojencům), s důrazem na vlastní prospěch. A v tom případě se mi zdá, že všechny organizace mohou mít roli jen poradní, nikoliv závaznou. A pak vždycky stejně bude záležet na tom, jakou mají ty státy sílu i bez té rady, rada pak slouží jako platforma, kde o tom pokecat a vynést nějaké rezoluce.

Ale tak to jen tak spekuluju. A nejsem si jistý, jestli srozumitelně.

M. Varadinková 7.4.2017 14:27

Re: Putin svolal RB

Ta RB by měla sloužit především jako brzda těm, kteří mají tu sílu, aby si nedělali úplně, co chtějí. Proto je tam taky zakotveno to právo veta pro nejsilnější mocnosti. Jenomže ve chvíli, kdy se jeden z těch silných (USA) domnívá, že je natolik silný, že se na nějaké brzdičky může vykašlat, povede to dříve či později ke světové válce, protože ti druzí (další jaderné velmoci) jsou sice slabší, ale pořád dost silní na to, aby si něco takového nenechali líbit. Pak bude stačit, aby se v Rusku místo uvážlivého Putina dostal k moci nějaký ranař, a světový jaderný konflikt se může stát realitou.

J. Vobr 7.4.2017 11:12

ANALYTIK VANDAS JE PORADCE JORDÁNSKÉHO KRÁLE

... páč ten ví o Assadovi kulový !!!

__________________________________________________

:-)))

:-)))

P. Vandas 7.4.2017 11:26

Re: ANALYTIK VANDAS JE PORADCE JORDÁNSKÉHO KRÁLE

Tato složitá situace je důkazem platnosti a nadčasovosti Cimrmanovy teorie poznání. Dovolím si ji v této těžké chvíli zkráceně připomenout:

"Dle Bohlena je základním principem poznání pravda. Na začátku poznávacího procesu je nepřesná a my ji zpřesňujeme. Nakonec víme vše.

Cimrman naopak prohlásil, že na počátku každého poznávacího procesu utváří naše vědomosti omyl, který je přesný, a my jej musíme vyvrátit. Nakonec nevíme nic." :-):-):-)

Z. Čábelka 7.4.2017 11:31

Re: ANALYTIK VANDAS JE PORADCE JORDÁNSKÉHO KRÁLE

Cimrman je bezedná studna. Stále nevím, když je bezedná, zda obsahuje vodu jako nahoře ucpané brčko. :o)

M. Varadinková 7.4.2017 10:52

Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Jen absolutní blb může uvěřit tomu, že chemické zbraně použil Asad. Ten k tomu neměl sebemenší důvod, vůbec nic by tím nezískal a hodně ztratil. Získat naopak mohla tzv. "umírněná opozice", kterou z USA podporují válkychtivé protitrumpovské struktury.

Je tedy Trump absolutní blb, který jim skočil na lep? To si nemyslím. Trump tím útokem na syrské letiště mohl totiž zabít hned několik much jednou ranou:

A) prokázal, že není jako Obama a že se umí odhodlat k rázné akci, což se mnohým jeho voličům bude líbit

B) zatnul tipec těm svým nepřátelům, co neustále operují jeho údajnou vazbou na Putina, ruskými hackery, co prý ovlivnili americké volby, styky jeho lidí s ruským velvyslancem atd.

C) až vyjde najevo pravda o tom chemickém útoku, může Trump říct (podobně jako Bush junior v případě Iráku), že byl obelhán tajnými službami, které mu předložily falešné důkazy. A tím získá ospravedlnění pro ráznou čistku v těch strukturách tajných služeb a "deep state", které mu jdou po krku.

P. Vandas 7.4.2017 11:01

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Ano. Váš pohled se příliš neliší od mého a ten bod C.) stojí za úvahu.

J. Vobr 7.4.2017 11:15

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Jsem to přeposlal Doníkovi .... že je odhalen !!!

:-)))

:-)))

Z. Čábelka 7.4.2017 11:18

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Myslím, že Trump využil příležitosti za pár miliónů dolarů deklarovat Putinovi, Si Tinovi, Assadovi i EU svou pozici. Ti čtyři padlí, kteří asi nesměli ze služby zdrhnout, dávají i tomu smysl. Bod C a následné vysvětlení včetně obměn zděděných "kádrů" může být pro něj přínosem. Velmi by mne zajímal pohled mušky na Trumpovo rozhodování ve společnosti největšího Číňana :o).

V. Klepetko 7.4.2017 11:05

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Doník blbý není, jedná rozvážně a správně.

Je tu ale podezření, že mu to celé poradil proradný ruský hacker Lavrov, který chtěl takto zprostredkovaně podpořit svého přítele Erdogana :-)))))

P. Boublíková 7.4.2017 11:16

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Putin se namíchl, viz idnes, a situace hodně zkomplikovala.

P. Boublíková 7.4.2017 11:22

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

A Erdogan se raduje. No nevim nevim.

M. Varadinková 7.4.2017 12:05

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Mně se taky nelíbí, že Trump řeší své vnitroamerické problémy tím, že svým odpůrcům dovolí vybombardovat letiště cizího státu, čímž dál zkomplikuje tamní konflikt a udělá tím radost Erdoganovi či Saudské Arábii. Ale pokud by to mělo vést k tomu, že se mu nakonec podaří vyšachovat ze hry ty, co mu doma jdou po krku, tak by to bylo pro svět jedině dobře.

J. Vobr 7.4.2017 11:17

VARADINKOVÁ JE LEPŠÍ NEŽ ÁNDOR A ŠÁNDOR DOHROMADY

:-)))

:-)))

J. Kombercová 7.4.2017 11:18

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Závidím vám tu jistotu vidět tu správnou stranu. Já jsem se doposud nerozhodla, které straně bych měla fandit, protože nevím, kteří že jsou ti dobří a kteří ti špatní. Možná se opíráte o víru, že co Rusko činí, dobře činí (mám ten dojem z toho, co tu stále píšete, v tom jste konzistentní). V tomhle konfliktu hledat pravdu nelze, tady musí zvítězit jen jedna strana, jenže její vítězství může být danajským darem.

M. Varadinková 7.4.2017 11:42

Re: Je Trump tak blbý, nebo jedná pragmaticky?

Blábolíte zcela mimo, jako vždy. Zkuste mne příště ze svých pomatených úvah vynechat, ano?

A. Trick 7.4.2017 11:42

Jézusmarjájozef,

Vy nevíte kde je PRAVDA? Co se to děje, vždyť Vám to vždy "myslelo politicky".

Nápověda: Věřte Sobotkovi, Kalouskovi a dalším uvědomělým a státotvorným politikům.