17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Kde je hranice

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček na svém webu hodnotil evropský postoj k našemu tuzemskému rumu a přirovnal ho k protektorátním poměrům. Říše se rozhodne, že se u nás nebude pít tuzemák, napsal doslova.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 30.9.2017 12:46

Uživatel požádal o vymazání
F. Navrátil 30.9.2017 13:06

Re: Kdo vytvořil Zemana

Nebudu volit Zemana a domnívám se, že člověk takovýchto vlastností a vyjadřování na hrad nepatří. Pravda, nelze mu upřít některé racionální kroky. Stále ale doufám, že se objeví kandidát, který bude slušný, s racionálním myšlením i empatií a nebude vítačem ze společenství pravdy a lásky.

O. Uživatel 30.9.2017 13:25

Uživatel požádal o vymazání
M. Jandáková 30.9.2017 13:48

Takže nejste rys, ale jen mozku prostý rýč. No co se dá dělat. :))

O. Uživatel 30.9.2017 13:55

Uživatel požádal o vymazání
V. Kotas 30.9.2017 13:12

Re: Kdo vytvořil Zemana

Co by se M. Zeman neudrhl od řetězu, když bude zvolen ( což zřejmě bude, jde jen o to kolika voliči ), jeho předchůdci jednali také jak utržení od řetězu, ve svém dalším, posledním volebním období.

V. Kotas 30.9.2017 13:16

Re: Kdo vytvořil Zemana

neutrhl

R. Tichý 30.9.2017 12:06

Takze Ovcacek nemuze napsat, ze EU se chova jako Rise a ze nam strka nos kam nema.

Ale Neff muze napsat, ze EU nam nema strkat nos kam nema.

O. Uživatel 30.9.2017 12:12

Uživatel požádal o vymazání
J. Vobr 30.9.2017 12:17

RYS- MAJITEL PROPŮJČENÉHO I-PHONU !!!

:-)))

O. Uživatel 30.9.2017 12:29

Uživatel požádal o vymazání
R. Tichý 30.9.2017 13:32

Odmitam videt "rozdil".

Jak pravil klasik-cernoch hrdy na svou rasu je nobelista miru, beloch hrdy na svou rasu je rasista.

I. Novák 30.9.2017 13:20

Re:

Úvodník jak vystřižený z projevu bolševického papaláše, blahé paměti. Potom, že tyto manýry nemáme zažrané pod kůží, ať se snažíme tvářit sebeliberárněji!

J. Anděl 30.9.2017 11:51

Ještě jednou rum

Opakuji, tentokrát konkrétněji: v rumu, jedno jestli jamajském, kubánském nebo tzv. rumu tuzemském, je alkohol. Ať už je postoj k výživě ohledně alkoholu jakkoliv tolerantní, obvykle "povoluje" tak maximálně skleničku vína (preferované je červené), ti tolerantnější a národně smýšlející ještě samozřejmě pivo. Destiláty jsou rozhodně v kategorii "guilty pleasure".

Alkohol je droga s prokazatelně negativním vlivem na fyzické zdraví, osobnost člověka a z toho vyplývající společenské problémy.

Má se zakázat. Ani náhodou. Nejsme islámský stát, pokud jsou lidé schopni držet důsledky konzumace alkoholu na společensky přijatelné úrovni, ať si pijí, co chtějí (a pokud nejsou, trestné je jednání v důsledku, nikoliv alkohol). Ale jakkoliv uvažovat o zákazu tuzemáku kvůli rumové tresti je fraška a pokrytectví.

J. Anděl 30.9.2017 11:52

Re: Ještě jednou rum

Hm, za "zakázat" měl být otazník, to byla řečnická otázka.

O. Uživatel 30.9.2017 12:36

Uživatel požádal o vymazání
J. Anděl 30.9.2017 12:41

Re: Ještě jednou rum

Jo. Kor kdyby jí našli v Petrách, na rozdíl od Camelek :-)

O. Uživatel 30.9.2017 12:44

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 30.9.2017 11:42

Nervózní ČT propadá hysterii.

To, že Pehe kardinálovi něco podsouvá, znamená, že Pehe hraje zase třídní boj, nikoli že by psal seriózní komentář. Pehe dobře ví, že pan kardinál mluvil o tom, že se u nás rozrostla móda elitokraticky umlčovat názor většiny. Ať už se to týká migrace, prezidenta Zemana, naší zahraničněpolitické vyváženosti, tedy že většina národa nesdílí a není nadšená z té nové studené války. A menšina,která je reprezentována lidmi, jako jsou ti Jandové, Peheové a podobně bubnují do bubnů této války a přemlouvají tu mlčící většinu k jakémusi souhlasu, když už ne k nadšení," poukazuje mediální odborník. http://jdem.cz/df8q82

O. Uživatel 30.9.2017 12:04

Uživatel požádal o vymazání
J. Kombercová 30.9.2017 12:12

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Nejde spíš o to, že většina si nemusí nechat diktovat menšinami (třeba různými, občany nevolenými, neziskovkami) o tom, co je pro tu většinu dobré. tady vidím spíš snahu těchto menšin umlčovat byť jen reptající, třeba na Psu, onu "mlčící" většinu.

O. Uživatel 30.9.2017 12:15

Uživatel požádal o vymazání
J. Anděl 30.9.2017 12:20

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

To je zcela v pořádku, pokud jsou ti ostatní idioti ;-P

V. Kotas 30.9.2017 13:20

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Co se teprve bude dít, až těm panáčkům v ČT půjde o místečka.

J. Matuška 30.9.2017 12:22

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Pane Rysi, divím se, že neprotestujete proti tvrzení Petra Žantovského, vy s ním snad souhlasíte?

"...většina národa nesdílí a není nadšená z té nové studené války..."

O. Uživatel 30.9.2017 12:29

Uživatel požádal o vymazání
J. Matuška 30.9.2017 12:38

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Pane Rysi, odkaz můžete nalézt v mém příspěvku na konci. Článek PŽ je delší, ale slova, která jsem dal do uvozovek tam "posléze" naleznete. /Pěkně mě proháníte :-)/

J. Anděl 30.9.2017 12:34

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Také nejsem nadšený z nové studené války, ovšem chápu jí jako tak či onak nezbytný projev (jeden z možných projevů) dynamiky států a mezinárodní politiky.

Vysvětlím: když jsem si přečetl od Crightona Říši strachu a pochopil, jakým způsobem se strach zneužívá k nadvládě nad lidmi, nezmocnily se mě revoluční tendence se snahou vytvořit společnost, která takto strach zneužívat nebude. Protože to je buďto boj s větrnými mlýny, je-li člověk sám, nebo zaručené vytváření totality, je-li těch lidí víc. To pochopení mi pomohlo, že nemusím naskakovat na vlak aktuálně oblíbeného strachu, který se mě snaží zmanipulovat k oddanosti jedněm a nenávisti k druhým.

Podívej se, kdo toho nejvíc zneužívá a zdánlivě propaguje dobro. Pochopitelně komunisti (koukni na jejich předvolební slogany o světovém míru a domácí spravedlnosti).

Komunisti nejsou jiní, než dříve. Oni dělají TO SAMÉ - zneužívají strach k získání obliby a provokování nenávisti. To provokování nenávisti čiší z těch banerů se Semelovou, ať se to snaží zakrýt makeupem a nacvičeným úsměvem, co jí síly stčí.

Takže nadšený z nové studené války nejsem, ale počítám, že dokud budou státy, budou studené i teplé války. Nepodporuju tady hrůzu z Rusů a bezhlavou oddanost USA, ovšem budu velice zdrženlivý v opaku. Leda můžu konstatovat, že chatrné naděje z Trumpa vzala voda. Ale dává to smysl, co se děje.

J. Anděl 30.9.2017 12:40

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

Btw co se týče toho strachu a nenávisti - snažím se předvolební kampaně ignorovat (úplně to nejde, pokud přistupuju na internet a chodím po ulicích), protože to samozřejmě nedělají jenom komunisti a Semelová. Všechno, co jsem viděl, ať to byly reklamy Pirátů, KDU-ČSL, Babiše, Socdem, atd., všechno neslo tytéž prvky definování nepřítele.

Babiše mám v top ten neoblíbených politiků, ovšem reklamní spot, postavený na tom, jak nebezpečný je Babiš, mě třeba osobně odrazuje. Obzvlášť, pokud ten někdo s ním byl ve vládě, ačkoliv většina toho, co proti němu mám, byla zřejmá od začátku.

J. Kombercová 30.9.2017 12:42

Re: Nervózní ČT propadá hysterii.

K těm komunistům... před několika dny jsem slyšela stínového ministra KSČM a skutečně velmi rychle mě vrátil o více jak dvě desítky let zpět.