8.5.2024 | Den vítězství


Diskuse k článku

Kauza uprchlíků ze Sýrie

Rozklad státnosti v části islámského světa je globální hrozba, srovnatelná s morovými ranami minulých století. Nelze ji řešit ani bombardováním, ani převzetím zoufalců, kteří z postižených oblastí prchají. Těch bude ostatně přibývat. Islámský stát, až zvítězí a tomu nelze zabránit, stejně jako se intervenci civilizovaných států nepodařilo zabránit vítězství Leninových hrdlořezů v Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 27.11.2014 20:39

Re: Kanada posílá na Ukrajinu zásilku

Jenom , aby zbyly ty boty i na vojáky. :-):-):-)

J. Tolman 27.11.2014 20:44

Re: Kanada posílá na Ukrajinu zásilku

Já si myslím, že země, posílající Ukrajině materiální pomoc, si distribuci dodaného materiálu hlídají svými lidmi. Je jich tam dost.

I. Tellner 27.11.2014 20:50

Re: Kanada posílá na Ukrajinu zásilku

To je dobře, že je tam dost rozdávačů bot. Každý dostane svoje číslo, levou i pravou. Až si Juriové a Mihajlové ty boty nazují, do čelní linie už půjdou sami.. -)

P. Vandas 27.11.2014 20:35

Ženy Himbů v Africe se myjí jen jednou za život.

Prý před svatbou. Jestli to není trochu málo? :-):-):-)

I. Tellner 27.11.2014 20:38

Re: Ženy Himbů v Africe se myjí jen jednou za život.

..jsou tam velké mlhy, takže se musí poznat po čuchu ..

J. Tolman 27.11.2014 20:42

Re: Ženy Himbů v Africe se myjí jen jednou za život.

To se mi moc nezdá. Ale v nějakém cestopise jsem kdysi četl, že eskymácké ženy se v zimě nemyly vůbec a pokud byl v iglú host, na důkaz úcty mu byl nabídnut bližší kontakt s ženou hostitele. Odmítnutí prý bylo těžkou urážkou.

P. Vandas 27.11.2014 20:23

Kajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

... ve Vrbně? :-):-):-)

J. Slanina 27.11.2014 20:26

Re: Kajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

Vy si holt nedáte a nedáte pokoj, že pane Vandasi? Asi Vás začnu podezřívat z masochismu. :-)))

P. Vandas 27.11.2014 20:29

Re: Kajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

Než číst ruské slinty od Varadinkové, tak to raději čtu Kajana, ten je zábavnější. :-):-):-)

K. Janyška 27.11.2014 21:17

ajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

To už jsem povyprávěl. Jak to bylo u vás, nepředsedové stávkových výborů... Dzp.

P. Vandas 27.11.2014 21:28

Re: ajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

U nás to bylo v pohodě. Co potřebuješ vědět dalšího? :-):-):-)

K. Janyška 27.11.2014 21:33

ajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

Kde jste byl předsedou stávkového výboru ? Generální stávka byl totiž převrat. Ne postávání na Václaváku, tedy českém, naštěstí jen divadelním, Majdanu... Dzp.

M. Prokop 27.11.2014 21:19

Re: Kajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

Oba spíše monotématičtí.

Nekrmit, nedráždit.

K. Janyška 27.11.2014 21:30

Kajane. Nechcete nám vyprávět, jak to bylo s tou stávkou...

Rudý blbe, kde jste byl předsedou stávkového výboru ? Dzp.

J. Slanina 27.11.2014 20:13

Tak jsem se vedle dočetl....

...že soudruh generální inspektor Kokrhel jel mašinkou na černo. Copak na to asi Šoustal?

J. Schwarz 27.11.2014 20:08

problém začal,

když se běloši porvali mezi sebou / první a druhá světová i následující studená válka / , rozpadla se koloniální soustava a jednotlivé bloky si musely začít hledat "přátele" po čertech a ďáblech a třeba ropu hříšně přeplácet. Potom kdejaký beduín měl najednou prachy na to, aby jejich pomocí začal světem šířit své, samotným Bohem seslané žvásty. Jak chcete zabránit financování, když potřebujete ropu a Rusové jsou stejně nepřátelští jako arabové?

A uprchlíky ze Sýrie bych s uprchlíky před komunismem nesrovnával. zpočátku mnoho uprchlíků před komunismem bylo ochotno bojovat a taky v tuto možnost doufali, bohužel existence atomových zbraní na obou stranách / díky zrádcům, kteří rusům prozradili atomová tajemství / toto znemožnila. Islámský stát  jaderné zbraně nemá, takže by nic nebránilo utečencům si návrat do vlasti s evropskou podporou vybojovat.

M. Prokop 27.11.2014 21:21

Re: problém začal,

Oni ti bojeschopní dost bojují. Jen v té Sýrii je otázka, proti komu vlastně. Je to jaksi chaotické.

M. Varadinková 27.11.2014 19:49

Co přinesl Majdan

...Připomínáme si rok od zahájení Majdanu. Co přinesl?

Pozitiva podle mě nepřinesl žádná. Situace je daleko horší než před rokem. Můžeme jmenovat chyby Západu, které k tomu vedly. Viděli jsme nátlak na podepsání Asociační dohody s EU, která je pro Ukrajinu velice nevýhodná. Proto ji samozřejmě Janukovyč na poslední chvíli nepodepsal a chtěl další jednání. Jednání v prosinci přerušila Evropská unie a začala podporovat extrémní síly na Majdanu. Z počátku se na Majdanu konaly normální poklidné demonstrace, proti kterým člověk nemůže nic namítat. V demokracii prostě demonstrace někdy probíhají. Ale pak se díky vstupu Západu do situace na Ukrajině zmobilizovaly síly neonacismu, protože byly nejlépe organizované – banderovci a podobně. Západ je začal podporovat, protože v tu dobu byli nejlépe organizovaní.

Ukrajina byla před Majdanem hříčkou v rukou oligarchů, kteří ji pomalu rozebírali, byla zadlužená a jenom na zastavení propadu bylo potřeba 20 miliard dolarů. A jaké jsou výsledky Majdanu? Oligarchové jsou na Ukrajině pořád, dokonce jeden z nich, kterého ještě v roce 2006 Američané označovali za jednoho z nejhorších, se stal prezidentem, jeho kolegové oligarchové se stali gubernátory v provinciích, shodou okolností zrovna v těch provinciích, kde mají své ekonomické základny. Neonacistické síly, kterým Západ pomohl získat ten obrovský vliv na Ukrajině, který dnes mají, začaly organizovat národní gardy....

M. Varadinková 27.11.2014 19:49

Re: Co přinesl Majdan

pokrač.... V počátcích nebyl na Ukrajině znatelný separatismus, ale vláda přinesla jazykový zákon, který odebíral ruštině právo úředního jazyka, Rusové proti tomu samozřejmě protestovali, chtěli kulturní autonomii a nechtěli separaci. Ale vláda místo toho, aby s nimi jednala, tak na ně poslala právě vzniklé národní gardy, které vedou neonacisté. Probíhá občanská válka. Dnes jsou tam tisíce mrtvých. Milion lidí je vyhnán a jsou většinou v uprchlických táborech v Rusku, kyjevská vláda bombardovala civilní oblasti a tím civilisty nutila k útěku. Vláda vedla válku proti vlastním občanům a bombardovala je. Ukrajina má dnes dluhy přes sto miliard dolarů a je to ekonomicky černá díra. Cokoli se tam nacpe, tak mizí, válka to sežere. Máme na krku Ukrajinu ve stavu ekonomické katastrofy, která vede krvavou občanskou válku a vládnou v ní nadále oligarchové. Tak nevím, zda se toto všechno dá nazvat úspěchem. Jediné, co Západ dělá, že svalí veškerou vinu na Rusko a zavádí sankce proti Rusku. Nevím, jak toto Ukrajině pomůže. A z Ruska si z partnera vytváříme nepřítele. Obnovili jsme studenou válku. To je roční bilance Majdanu a politiky Západu. Je to absolutně hrozné, čeho se dosáhlo....

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klausuv-exporadce-Haas-Takto-to-bylo-se-Zemanovym-pozvanim-Putina-Havel-nebyl-svaty-A-tato-sprostarna-a-vyvolavani-chaosu-347446

J. Jílek 27.11.2014 19:56

Re: Co přinesl Majdan

Situace je daleko horší než před rokem. Můžeme jmenovat chyby Ruska, které k tomu vedly. Viděli jsme jeho nátlak na nepodepsání Asociační dohody s EU, která je pro Ukrajinu velice výhodná. Proto ji samozřejmě Janukovyč na poslední chvíli nepodepsal a "chtěl další jednání"...21. listopadu začala na Ukrajině největší demonstrace za posledních 9 let. Téměř celý dosavadní rok se ukrajinská vláda snažila vyvolat dojem, že pracuje směrem k eurointegraci, a v listopadu plánovala přijmout ještě pár zákonů nutných k podepsání Asociační dohody, včetně vyřešení případu Julije Tymošenkové. 21. listopadu se však vláda rozhodla pozastavit proces sbližování s EU, když odmítla na plánovaném summitu Východního partnerství ve Vilniusu parafovat Asociační dohodu. Na svém počátku tedy měly demonstrace za cíl přimět Viktora Janukovyče k podpisu smlouvy s EU. Po brutálním zásahu policejních složek na kyjevském Majdanu, ke kterému došlo 30. listopadu, však demonstranti svůj cíl změnili – nyní protestovali proti policejnímu násilí, požadovali potrestání osob zodpovědných za zásah a vyzvali prezidenta i vládu k rezignaci.

Během protestů je možné označit tři klíčové dny: 30. listopad, 1. prosinec a 11. prosinec. V tyto dny speciální jednotky Berkut proti demonstrantům zasáhly nebo se je pokusily vytlačit, a po každém takovém zásahu se počet demonstrantů na Majdanu významně zvýšil. Po těchto událostech se každou neděli na Majdanu sešlo kolem milionu lidí. Ve dnech mezi těmito masovými demonstracemi je stále na náměstí okolo 2 až 10 tisíc lidí, další pak obléhají vládní budovy a soudy, ve kterých probíhají líčení s poškozenými při zásazích na Majdanu.

J. Jílek 27.11.2014 19:58

Re: Co přinesl Majdan

Devátý ze zadržených – Jaroslav Prytulenko – však stále zůstává ve vazbě. Potřetí zasáhly policejní jednotky v noci 11. prosince. Někteří demonstranti neodporovali policejní akci, což policistům umožnilo odstranit část barikád ve vládní čtvrti. Po útoku se na SOS linku Euromajdanu obrátilo 10 lidí, kteří byli zbiti, 8 z nich pak bylo nezákonně zadrženo a dva byli propuštěni. Všech 8 osob však dostalo administrativní tresty.

Vlna represí pokračuje i proti aktivistům, kteří se podílejí na Euromajdanech v regionech. Téměř každý den přinášejí ukrajinská média texty o útocích na aktivisty, kteří jsou buď fyzicky napadáni, nebo je jim vyhrožováno např. propuštěním z práce. Takové případy jsou známi např. z měst Ternopil, Charkov, Ivano-Frankivsk, Žytomyr, Oděsa, Mykolajiv, Dněpropetrovsk, Simferopol, Luck, Luhansk, Mariupol, Čerkasy, Cherson... Pokračuje i soudní stíhání aktivistů navzdory tomu, že Nejvyšší rada 19. prosince schválila a Janukovyč 23. prosince podepsal zákon, který osvobozuje účastníky masových akcí od trestního stíhání.

S otřesem mozku, četnými pohmožděninami a zlomeným nosem skončila v nemocnici po útoku neznámých osob také známá ukrajinská novinářka a aktivistka Tetjana Čornovolová, která pracuje pro server Ukrajinská pravda. Čornovolová je autorkou řady článků o korupčních praktikách a politické činnosti ukrajinské vlády, zejména pak kritizuje prezidenta Janukovyče, šéfa prezidentské administrativy Ljovočkina a premiéra Azarova.

E. Heusinger 27.11.2014 20:01

Dobrý, ale koho kritizuje nyní?

"kritizuje prezidenta Janukovyče, šéfa prezidentské administrativy Ljovočkina a premiéra Azarova"

J. Jílek 27.11.2014 20:03

tak koho?

D. Polanský 27.11.2014 21:02

Re: Co přinesl Majdan

Tak co přinesl? Píšete, píšete a výsledek nula.

K. Janyška 27.11.2014 21:14

Re: Co přinesl Majdan

Viděli jsme hlavně rozpínavost Německé EU a neomalenou snahu, bůhvíodkud protlačovanou, ovládnout zločinem, korupcí a bordelem prolezlou Ukrajinu za každou cenu. A jen prostě narazila eukosa na ruský kámen... Dzp.

J. Schwarz 27.11.2014 20:10

Re: Co přinesl Majdan

lepší banderovci než bolševici, jejichž vlajkami radostně mávají separatisté z Donbasu.

J. Jílek 27.11.2014 20:16

Re: Co přinesl Majdan

ostatně kozáci bojující na straně separatistů bojovali spolu s Německem proti bolševickému SSSR taky

J. Jílek 27.11.2014 20:22

Re: Co přinesl Majdan

https://www.palba.cz/viewtopic.php?f=45&t=3142

P. Vandas 27.11.2014 19:33

Pokles ceny ropy může mít jiný důvod.

Je to prodej Libyjské ropy pod cenou a též ropy Irácké a Syrské, prodávané ISIL také pod cenou. Možná to dělá i Boko Haram v Nigérii. :-):-):-):-) Prodávají určitě i Kurdové, i Irácká vláda. a také Sudan, jižní, či severní, asi oba . A Venezuela také a i možná Mexiko.  :-):-):-)

I. Tellner 27.11.2014 19:35

Re: Pokles ceny ropy může mít jiný důvod.

..prostě, dobří kluci mají ropu pod palcem.. -)