2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Kauza uprchlíků ze Sýrie

Rozklad státnosti v části islámského světa je globální hrozba, srovnatelná s morovými ranami minulých století. Nelze ji řešit ani bombardováním, ani převzetím zoufalců, kteří z postižených oblastí prchají. Těch bude ostatně přibývat. Islámský stát, až zvítězí a tomu nelze zabránit, stejně jako se intervenci civilizovaných států nepodařilo zabránit vítězství Leninových hrdlořezů v Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Netzer 27.11.2014 10:57

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

A navíc sprostá.

Děkuji za názornou ukázku vaší úrovně.

M. Franková 27.11.2014 11:04

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Sprostého jsem nenapsala nic.

A ukázkami vaší úrovně krmíte Psa každý den.

K. Janyška 27.11.2014 10:54

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Daleko větší pravdu má Mirka, než vy, Netzře... Dzp.

K. Drobková 27.11.2014 10:59

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Pravdu měla když o vás napsala tohle : Je to sebestředný maniodepresivní exentrický narcis, neschopný přijmout jiný, než svůj názor.

Ovšem tentokrát má pravdu paní Netzer.

M. Franková 27.11.2014 11:09

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Nastěhovala byste si syrskou muslimskou rodinu do svého domu? Pokud odpovíte bez zaváhání ano, tak máte právo kritizovat a odsoudit. Stejně tak paní Netzer.

Já bych si ji totiž do své chalupy nenastěhovala.

K. Drobková 27.11.2014 11:12

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Pokud by potřebovala pomoc, neměla střechu nad hlavou, měla oprávněný strach o život svých dětí a svůj, tak určitě. Je to normální, solidární přístup k lidem v krajní nouzi.

M. Franková 27.11.2014 11:17

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Tak to jste na tom velmi dobře. Jak s prostorem, tak financemi. Já bych například pětičlennou rodinu neměla kam uložit, ani bych ji neuživila. Ostatně, lidí v nouzi máme dost vlastních.

K. Drobková 27.11.2014 11:24

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Jsem na tom dobře. Vůbec si nestěžuji.

M. Moravcová 27.11.2014 11:25

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Kecá,  protože to nehrozí.

M. Franková 27.11.2014 11:27

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

To, nechť si domluví se svým svědomím. Já mystifikovat nepotřebuji.

L. Křivan 27.11.2014 10:56

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

1)  Libanon -  arabové přijali araby. Kdo jiný by měl arabům pomoct, když ne arabové ?  Přijímali své příbuzné. My s nimi nemáme nic společného. Uprchlíci jsou muslimáci. Křesťanů je v Syrii hodně málo. Takže, když přijdou uprchlíci do Evropy tak pouze křesťani !

2)  Chtěl bych mít 1 Euro za každého uprchlíka, který 11.9.2001  jásal nadšením.

3)  V německé televizi se jeden politik prokecl, že jeden každý uprchlík stojí Německo 300 000 Euro.

S. Netzer 27.11.2014 11:00

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Ještě že lidé jako vy tom nerozhodují.

Je tragické, když lidé jako vy, kteří sami byli uprchlíky, uvažují tímto způsobem.

L. Křivan 27.11.2014 11:09

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

1)  Já,  jako pokřtěný uprchlík s německy mluvícími předky, jsem uprchl do křesťanské německé země.  Ne do arabské, muslimské země.

2)  To je právě to, že my, obyčejní lidí nerozhodujeme, že rozhodují hovada-politici.

S. Netzer 27.11.2014 11:15

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Německo křestanská země NENÍ, viz Grundgesetz Art. 4.

M. Franková 27.11.2014 11:19

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Máte recht. Už je téměř muslimská-))

S. Netzer 27.11.2014 11:23

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Pochybuji, že tu zem a její zákony znáte líp než já.

M. Franková 27.11.2014 11:29

Re: Nejvíc syrských uprchlíků je

Stačí pro začátek znát historii.

L. Křivan 27.11.2014 11:27

Re: "Německo křestanská země NENÍ, .."

nejvyšší čas to radikálně změnit.  Nějak vám docházejí argumenty, Netzerová !

S. Netzer 27.11.2014 11:31

Re: "Německo křestanská země NENÍ, .."

A co říká ten čtvrtý článek ústavy, který byste chtěl "radikálně změnit"?

Víte to vůbec? :-)))

L. Křivan 27.11.2014 11:48

Re: "Německo křestanská země NENÍ, .."

(1) Die Freiheit des Glaubens, des Gewissens und die Freiheit des

religiösen und weltanschaulichen Bekenntnisses sind unverletzlich.

(2) Die ungestörte Religionsausübung wird gewährleistet.

(3) Niemand darf gegen sein Gewissen zum Kriegsdienst mit der Waffe gezwungen werden. Das Nähere regelt ein Bundesgesetz.

L. Křivan 27.11.2014 11:53

Re: "Německo křestanská země NENÍ, .."

Jenže v době vzniku této ústavy nemohl nikdo předvídat dnešní vývoj.  Chtělo by to přidat odstavec:

(4)  Islam není náboženství ve smyslu ústavy, ale nepřátelská ideologie na dobytí a ovládnutí světa. Proto se na islám nevztahuje svoboda víry a přesvědčení.

P. Brodský 27.11.2014 11:23

Astonovi asi jde o sledovanost

A tu mu nejvíc pozvednou diskutéři Křivanovského typu. Proto Pes píše především pro ně.

P. Brodský 27.11.2014 11:34

Re: Astonovi asi jde o sledovanost

Křivani zajímavým způsobem kombinují stoprocentně nacistickou ideologii s předstíranými sympatiemi k Izraeli.

L. Křivan 27.11.2014 11:44

Re: Moje sympatie k Israeli nejsou předstírané.

Jsou pravé. Stejně jako moje opovržení k islámu a arabáčům. Také islamofilními multikulťáky opovrhuji.

Petr Brodský ? Znal jsem jednoho Petra Brodského. Hajzl, který má na svědomí sebevraždu spolužačky.

Israel a Israelci jsou obdivuhodní. Žádny jiný národ nedokázal tolik co oni.

S. Netzer 27.11.2014 11:45

Re: Astonovi asi jde o sledovanost

Křivan argumentuje jako socan Sarrazin. Je absurdní, když se někdo snaží zdůvodnit nadřazenost židovského národa rasistickými argumenty.

L. Křivan 27.11.2014 12:02

Re: Sarrazin ? Díky za vyznamenání.

Sarrazin socan není. Pokud vím, tak ho socani pro pravdivé argumenty vyhodili.  :-))))))

Israelci jsou opravdu svým sousedům vysoko nadřazení.  Jak stojí v Bibli: "Po ovoci jejich je poznáte.."  To má být rasismus ? Pokud ano, pak nevím co proti rasismu máte ?

P. Schuster 27.11.2014 9:58

Ferda Mravenec

Kdo ten holokaust financuje? Pochybuji, že to Američané vědí stejně jako měli i "důkazy", že letadlo na Ukrajině sestřelili Rusi nebo separatisté. Dodnes to satelitními snímky, se kterými se vychloubali - nedoložili a expertní komise. která má dát zprávu do měsíce od katastrofy z neznámých důvodu mlčí.(Viz Martin Koller k sestřelení malajsijského boeingu na Ukrajině)

K. Janyška 27.11.2014 10:07

Re: Ferda Mravenec

Nemohli to být Rusové. Vždyť by toho byla plná světová media... Dzp.

K. Janyška 27.11.2014 9:58

Právě dnes před 25 lety jsem byl jednohlasně a doslova

spontánně zvolen asi stovkou lidí, samozřejmě, že ne komunistů, ty jsem nejprve ze shromáždění vykázal, byli jsme čistě antikomunistickou patrolou, předsedou stávkového výboru LNH Vrbno pod Pradědem, největšího výrobce technických výlisků v ČSSR a vedl jsem lidi v průvodu do generální stávky. Ta byla po domluvě s ostatními stávkovými výbory na místním komunistickém seřadišti. V největším Dřevokombinátu v republice, který jsme míjeli, nebyli místní chartisté schopni stávku vyhlásit, z toho mě zamrazilo a trklo mě, aha, tak tak je to s nimi. Nevyšli, ani když celý průvod skandoval, pojďte s námi. LNH byl podnik nejsofistikovanější a ostatní přítomní na seřadišti, asi 5 000 lidí, přirozeně spoléhali na nás. Chopil jsem se tedy hlasivek, přivítal všechny a řekl pár vět, na které si vůbec nevzpomínám a do tlampače začal zpívat hymnu. Komunisté z podniků, Vrbno bylo nejprůmyslovějším městem v ČSSR na jednoho obyvatele, byli také nepochopitelně přítomni a zpívali také se zápalem, asi strachy. Dál už nevím, jen to, že na závěr vystoupení všech možných zájemců, které jsem moderoval a určoval aspoň základní dramaturgii těchto historických okamžiků, jsem znovu hymnu spustil. Je to dávno a doba byla příliš hustá.

Krásná doba nadějí, které se skutečně vyplnily a žijeme si dnes jako prasata v žitě. Nebýt však EU bylo by ještě lépe, o tom jsem přesvědčen... Dzp.

K. Janyška 27.11.2014 10:00

Re: Právě dnes před 25 lety jsem byl jednohlasně a doslova

A co vy ? Kde vy ? Hrdinové pravdaláskovníci ? Od socanů a komoušů nic nečekávám. Vlastně, vždyť vy jste jimi také... Dzp.