14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

Kalousek na tahu

Prvním čtením ve sněmovně prošel návrh zákona o fiskálním paktu. Aby naše země k paktu přistoupila, je třeba ústavní většiny a tu Sobotkova sestava nemá. Komunisté nepodpoří nic, co by Česko přiblížilo Západu, ODS si udělala z odporu vůči Bruselu stéblo, jímž se snaží ubránit před utonutím. Míč je tedy u kopačky TOP 09.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Frauknecht 15.5.2014 6:50

Byl bych v klidu :-))

Včera jsem si mezi hokejem a fotbalem "odskočil" na chvíli na ČT24. Zrovna blekotal zelený Liška (on je vlastně vícebarevný :-)) a euroskeptizmus z něj jen stříkal. Jo, je to správný politik, vycítil nálady voličstva. V besedě jsem zahlíd i pana Macha, ale protože jsem už dávno rozhodnutej vrátil jsem se ke sportování v křesle :-))).

Hezkej den a hlavně klídek!

Z. Švrček 15.5.2014 8:24

Re: Byl bych v klidu :-))

Taky asi takhle!

P. Rajman 15.5.2014 5:36

Kalousek je v pasti

Alibismus, který TOPka předvedla mytím rukou při ODSácko-mafiánských praktikách ji odehnal část voličů. Pokud by nyní fiskální pakt nepodopřila, stala by se TOPka jen stínem ODS a její existence by ztratila jakýkoliv další smysl.

P. Rajman 15.5.2014 5:47

Euro totiž nejde znárodnit

Má nacionalisty ješte víc u řiti jako oni jej.

J. Vyhnalík 15.5.2014 3:05

Co kdyby si Aston napřed něco zjistil o tom, o čem píše?

Fiskální pakt zavazuje země AŽ PO PŘIJETÍ EURA. Jeho hlavní zádrhel je v tom, že soudcem dodržování rozpočtové kázně se stává EU a národní parlament tak přichází o jednu z nejdůležitějších pravomocí. Mimochodem maastrichtská kritéria více zemí eurozóny nedodržuje, než dodržuje a sankce žádné.

Zatímco tedy Nečasova vláda rozpočtovou kázeň podle podmínek paktu stability dodržoval, Sobotkova vláda ji nejen nedodržuje a ani se dodržovat nechystá, ale zato pěkně pokorně předala právo kontrolovat rozpočtovou kázeň v budoucnosti do Brusele.

Aston sice neví o čem píše, ale zato má jasno a to se v Bruseli cení.

V. Hajková 15.5.2014 6:37

Re: Co kdyby si Aston napřed něco zjistil o tom, o čem píše?

Jsem   moc  zvědavá-  kolik  lidí  , kteří  si  tu  tak  rádi  natřásají  svá  peříčka   pochopí   oč  jde!   Škoda,  že  sem  přispíváte  tak  málo!

E. Tocháček 15.5.2014 7:44

Re: Co kdyby si Aston napřed něco zjistil o tom, o čem píše?

Aston už přeci před drahnou dobou přešel na model nejprve názor a až potom dohledat " použitelná " data.

V. Kováčová 15.5.2014 7:52

Re: Co kdyby si Aston napřed něco zjistil o tom, o čem píše?

Pane Vyhnalík

na NP přispívá několik lidí, jejichž názor mě vždy zaujme, lidí, kteří stojí nohama na zemi a používají vlastní hlavu a nikoho sprostě neurážejí kvůli opačnému názoru. Vy k nim rozhodně patříte. Když projedu ještě neotevřenou diskusi,tak vyhledávám Vaše příspěvky mezi prvními. Zdravím a hezký den.

V. Němec 15.5.2014 19:26

Re: Co kdyby si Aston napřed něco zjistil o tom, o čem píše?

Díky není třeba nic dodávat.

M. Varadinková 15.5.2014 1:27

TOPka socany podpoří v každé eurohujerské aktivitě

To základní, co mají socani s pravdoláskaři společné, je přece eurohujerství.

S. Vaněček Šauerová 15.5.2014 1:45

To základní, co mají rudí a hnědí společné, je eurofobie.

Nálepkářce je třeba odpovědět podobným. Problém tkví v tom, že ti druzí tíhnou k extrémismu a zrazování zájmů země. Na rozdíl od těch prvních. Fujtajbl.

M. Varadinková 15.5.2014 1:52

Rudí a hnědí jsou také pravdoláskaři

Hnědí jsou přece pravdoláskaři. Jasným důkazem je Ukrajina. Pravdoláskaři jsou ovšem i rudí. Jen se podle současné módy přebarvili nazeleno. Prostě melouni - navenek zelení, uvnitř rudí. To všechno jsou pravdoláskaři. A zrazování země mají pravdoláskaři přímo v popisu práce, slouží totiž zcela jiným zájmům. Jako Vy. Fujtajbl.

S. Netzer 15.5.2014 7:11

Re: Rudí a hnědí jsou také pravdoláskaři

Vy zase máte v popisu práce lži.

Jak mohou ti vaši pravdoláskaři "sloužit cizím zájmům ", když je ČR členem spolků, do nichž vstoupila dobrovolně, a jejichž zájmy se kryjí s českými?

Nebo jste toho názoru, že spása vlasti na vás čeká pod ochranými křídly mocného dubiska na východě, lhářko?

S. Vaněček Šauerová 15.5.2014 7:11

To urcite. :-))

Tady si poctete, pisi o Vas. Jak na objednavku, co ?

http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=22837

http://echo24.cz/a/wxMEy/pata-kolona-omlouvaci-ruske-agrese-ohrozuji-ceskou-svobodu

Btw., cerna se bilou nestane, i kdybyste lez opakovala stokrat denne.

Tak me napada, pani Varadinkova, asi jsem byla kdysi uplne prvni, kdo prokoukl tu Vasi bezpoctukrat prokamovanou "pravicovost", vidte ? No jo, kazdy se jednou svlekne donaha. Je ovsem vzdycky dobre vedet, kde je delici cara a kdo kde stoji. Vy, jako obvykle, po boku dnes uz uplne sileneho Klause, na strane ruskych okupantu, jake prekvapeni, kdo by to byl byval rek'. :-)

J. Kanioková 15.5.2014 0:57

Tak jsem si myslela,

že Aston alespoň minimálně cosi o ekonomice tuší. Netuší..

Jen se neboj, milé dítě, čacká EU ochrání tě!

J. Jílek 15.5.2014 1:04

Re: Tak jsem si myslela,

plk bez obsahu...jako ve 100% případů

J. Hejna 15.5.2014 7:55

Re: Tak jsem si myslela,

Tak proč sem, pane Jílku, plkáte?

J. Gogo 15.5.2014 0:40

Jen malé upřesnění.

Kalousek je politická nula a protože si to uvědomuje, tak kope kolem sebe a vříská. Pokud vláda chce přistoupit na fiskální pakt,  Kalouska k tomu nepotřebuje. A ještě by nám mohl Neff pošuškat, jak Brusel podporuje snižování dluhů? A hlavně kde a o kolik? Proboha, to je zase blábol nad bláboly.

J. Jílek 15.5.2014 0:57

Jen velké upřesnění.

potřebuje, bez něj to vláda nedá....Bez TOP 09 to nepůjde, svoboda se zadlužovat je iluzorní, říká premiér..."Nikdo jiný nám těch devět hlasů nedodá," řekl iDNES.cz premiér.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslanci-zacali-schvalovat-fiskalni-pakt-evropske-unie-pjp-/domaci.aspx?c=A140514_145901_domaci_kop

J. Kulheim 15.5.2014 0:35

Největším zadlužovatelem státu je ČSSD v čele se Sobotkou.

Dělají jenom to co jim rozkážou úředníci z Bruselu. Vlastní hlavu mají pouze na klobouk.

První, kdo v České republice přišel s návrhem ústavní pojistky, byla v roce 2002 trojice poslanců Václav Klaus, Vlastimil Tlustý a Martin Kocourek. Navrhli ústavní Zákon o rozpočtové kázni, podle kterého by ke schválení deficitu nad 2 % HDP byla potřeba kvalifikovaná většina všech poslanců a pro deficit nad 3 % kvalifikovaná většina tří pětin všech poslanců.

J. Jílek 15.5.2014 1:06

Re: Největším zadlužovatelem státu je ČSSD v čele se Sobotkou.

stačilo přijmout jednoduché pravidlo platné v EU, rozpočet je povinně vyrovnaný a v případě schodku na konci rozpočtového období se schodek započítá do rozpočtu na příští rok

J. Brunner 15.5.2014 2:53

Pane Jílek

A kdo se tohoto pravidla drží? Jaké budou "donucovací" nástroje? Nechá se zkrachovat stát, který je nedodrží? Ne, to prostě nejde.

Vše pojede dál, přibližně stejně jako dosud. I když se vymění politici EU, půjde to spíše k horšímu. Žádné Klausy, schopné na EU něco podstatně změnit, nikde nevidím. Možná Putin nás donutí.

V. Hajková 15.5.2014 6:47

Re: Největším zadlužovatelem státu je ČSSD v čele se Sobotkou.

Takovéto   prkotiny-  se  v  souvislosti  s  jmenem  V.Klause   rády  zapomínají!

J. Jurax 15.5.2014 21:02

Re: Největším zadlužovatelem státu je ČSSD v čele se Sobotkou.

No jo, jenže zlotřilí pravičáci Klaus a ostatní navrhli ústavní zákon o rozpočtové kázni, když byli u koryta socani. To nemohlo projít, socani by nemohli rozhazovat, kupovat si voliče, museli by šetřit, ba i daně zvyšovat - a ztratili by přízeň voličů. A přišli by o koryta ...

No a Dluhoslav Sobotka je jak chytrá horákyně - chce být nahatý a zároveň oblečený - fiskální pakt schválíme, v bruseli se zavděčíme, ale zařídíme to tak, abychom jej nemuseli dodržovat a mohli sekat dluhy dál. A zlotřilý, všemi proklínaný Kalousek, považte, chce, aby se pakt dodržoval ... to je v této zemi neobvyklá žádost hodná jeho vpravdě záludného mozku. Takhle nasazovat socanům dusítko - za co si pak budou kupovat voliče?

I. Gellner 15.5.2014 0:10

"Brusel podporuje rozpočtovou vyváženost a snižování dluhu."

Díky Astone, už dlouho jsem se tak nezasmál.. -)))

J. Jílek 15.5.2014 1:08

Re: "Brusel podporuje rozpočtovou vyváženost a snižování dluhu."

a? Ty dluhy sekají zásadně národní vlády, fištróne...

J. Brunner 15.5.2014 2:59

Pane Jílek

To je pravda. Ale EU je nechá a stará se místo toho o žárovky, másla, igelitky a podobně důležité věci. Nejsem nepřítelem EU, spíše té politice nerozumím i když bych chtěl.

J. Svoboda 16.5.2014 0:31

Re: "Brusel podporuje rozpočtovou vyváženost a snižování dluhu."

Vy fištróne, ale ty národní vlády sekají dluhy protože Barroso je k tomu má!

V. Němec 15.5.2014 19:23

Re: "Brusel podporuje rozpočtovou

No já zase plakal.