19.6.2024 | Svátek má Leoš


Diskuse k článku

Jen se nepodělat

Nebát se a nekrást, tohle sice Masaryk nikdy neřekl, ale traduje se to a v české politice se to nějak moc nedaří prosadit. Kradení nechme stranou, to hlídá Babiš z výše Čapího hnízda, ale na téma bání zahudla naše politická reprezentace tklivý trylek. Jde o setkání Daniela Hermana a dalších lidovců s dalajlámou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 19.10.2016 8:36

Re: Áááá

Nejen z kavárny, nejen.

P. Kmoníček 19.10.2016 8:15

Astone,

dnes BEZCHYBNÉ!

T. Kočí 19.10.2016 8:14

hanba

P. Hlosta 19.10.2016 8:25

Re: ?

?

P. Hlosta 19.10.2016 8:13

V Číně si toho určitě všimnou!

Dalajláma je myslím nejvyšší budhistický představitel. Nevím to ale jistě, protože budhismus má zcela jiné složení svých duchovních, než třeba křesťané. Ale je uznávaný jako právoplatný dalajláma v celém světě. Když tedy přijede na návštěvu k nám, sluší se vůči budhismus vyznávajícím mu vzdát poctu. Budhismus vyznává obrovská spousta lidí celého světa.

Je pravda, že budhisté mají vírou zakotvenou mírnost a toleranci ve svém životě. To nahrává těm, kteří chtějí jakkoliv budhistům ublížit a konat proti jejich zájmům. Takže je snadné nesetkat se s dalajlámou a tím budhisty urazit. Budhisté se totiž viditelně neurazí nikdy. Přijmou se stoickým klidem třeba i smrt, natož nějakou urážlivou hru politiků.

Jedna věc totiž je neoprávněné obsazení Tibetu Čínou a jiná neuznávání dalajlámy hodna pocty, která mu patří. Chování Českých politiků a představitelů státní moci zcela vyhovuje Čínským předákům. Oni nás chtějí vidět v poloze pokorné vůči nim. Česko jim vyhovuje a pro to stejné bylo vybráno do globálního světového rozšíření institucionálně, umístěním odbočky největší své banky i koupí Ruzyňského letiště(Havlovo by přeci Češi neprodali Číně;-). Do Číny za kšeftem pojedou všichni! Pokorně stanou před nejmocnějšími světa a poprosí o možnost obchodovat s Čínskými magnáty. Blahosklonně jim to bude povoleno. Tohle je přesný popis, jak v Číně to fungovalo před už tisíci lety a má to pro Čínské papaláše být i současností! Nejde o prosazování se podnikatelů a firem vlastní snahou. Jde o protežování politikou a nefér konkurencí monopolních výhod. To je znak kapitalismu dnes. Naši politici i podnikatelé se schopně přizpůsobili. Jako bonus navíc je nestkání se s dalajlámou. V Číně si toho světomocní určitě všimnou!

J. Dvorská 19.10.2016 8:12

politická reprezentace

Populistický prezident je pro slušného člověka zcela nepřijatelný a politici, kteří poklonkují Rusku a Číně, jsou k blití !

P. Hlosta 19.10.2016 8:22

Re: politická reprezentace

Každému poklonkovat je k blití. K Rusku, Číně, klidně přidám ono poklonkování USA, Německu, Francii, či Británii. Poklonkuje se ovšem určitým lidem a ne státním útvarům. Takže můžeme odstranit názvy těch státních útvarů a psát o poklonkování politiků mocným tohoto světa. Hnus na tom je ten, že nepoklonkují v zájmu svých občanů, kteří je navolili, ale v zájmu svém vůči a svým klientelisticky navázaných v naší současné ekonomice. On je totiž rozdíl mezi klientelisticky svázanými ve státě a ostatními občany. Nebetyčný rozdíl!

P. Hlosta 19.10.2016 8:23

Re: politická reprezentace

"...a vůči svým klientelisticky...."

F. Žůrek 19.10.2016 8:09

V politice mají být stateční a rovní lidé

To platilo pro TGM a také to platí pro J. Čunka, který nyní boduje. A není divu.

J. Anděl 19.10.2016 8:08

obchod

Jedná věc je otázka toho, co pro koho dalajlama představuje. Pro někoho je symbolem svobody, pro jiné mnichem či učitelem buddhismu, pro někoho marxistou či komunistou. Každý z nás má víc rolí, může být vším zároveň nebo ničím.

Podobné je to s Čínou. Pro někoho obchodní partner, pro jiné země s bohatou kulturní tradicí, opět pro jiné zemí totality a imperialismu.

Ale ten strach je podivný. Jsme my kromě země svobody, piva a tunelů také zase zemí strachu?

Mně to nesedí ke statečným provoláním vzdoru vůči EU a USA.

F. Navrátil 19.10.2016 8:04

Bublina

V Praze mají zvláštní schopnost udělat z prdu kuličku a tu ještě pozlatit. Kolik lidí považuje za důležité, že do Prahy přijel nějaký dalajláma? Kolik lidí zajímá, kdo se s ním setkal či nesetkal. Život se skládá ze skutečných událostí a ne z mediálních bublin.

J. Anděl 19.10.2016 8:14

Re: Bublina

Zajímá to třeba Zemana či Sobotku, jak to tak vypadá. A podivuji se nad tím s vámi. Proč to čelním představitelům naší země připadá tak důležité?

P. Kmoníček 19.10.2016 8:17

Re: Bublina

To Navrátila nenapadá.

F. Navrátil 19.10.2016 8:53

Re: Bublina

Ale napadá. V Praze se žije nějak mimo reálný život. Když u nás v parku vyleze veverka na strom, bere se to jako fakt. Pokud by to bylo v Praze, pak se o tom bude psát týden, jedni budou trvdit, že byla rezavá, jiní zase černá. Část bude tvrdit, že vylezla na buk, ale jiní budou oponovat, že to byl platan. K tomu bude v ČT reportáž o propěšnosti parků a veverek a také obvinění Zemana, že na Vysočině jednu veverku nakopl.

L. Němec 19.10.2016 7:47

Nebát se a nekrást

Souhlasím ve všem s Astonem kromě první věty.

Jak můžete vědět, že to Masaryk nikdy neřekl ? Protože u toho tenkrát nebyli zástupci médií ?

U nás v hospodě Na růžku říkal instalatér Tománek, že to Masaryk řekl a to 14.prosince 1927 v Lánech, a to po obědě, a pak si šel zdřímnout.

P. Rajman 19.10.2016 8:03

Re: Nebát se a nekrást

On jen prezident ovlivněný vídeňskou etiketou nechtěl lidu,kterému předsedal, říci své mínění o něm z mosta do prosta. A nebo to nechtěli říci jeho horliví stoupenci. Správně pak mělo znít nebát se, nepodlézat a nekrást.

P. Rajman 19.10.2016 7:36

Soc.dem. nezbyde než vytlačovat komunisty

Středový volič jim ukázal záda. Sešup doleva bude už jen snůškou trapností. Zeman - uražený prduch -se o dokonání díla zkázy rád postará.

M. Šejna 19.10.2016 7:22

jak se nepodělat z dalajlámy

Mě by tedy opravdu zajímalo, co je na tom dalajlámovi tak důležitého, že se z něho někteří včetně Neffa mohou podělat. Odpověď je celkem jednoduchá: dalajláma je symbolem odporu Tibeťaňů vůči Číně. Kdyby dalajláma tvrdil, že respektuje Čínu v dněšních hranicích, nikdo by se s ním v Evropě nesetkával a všem by byl ukradenej i s jeho duchovnem.

A v tomto ohledu je společné prohlášení prezidenta a premiéra zcela v pořádku. V tom prohlášení se totiž píše, že setkání některých českých politiků s dalajlámou nemění pohled Česka na celistvost a Číny, jejíž je Tibet součástí.

V. Heidlerová 19.10.2016 7:35

Re: jak se nepodělat z dalajlámy

Prohlášení je hnusné a vlezdoprdelistické, je to odpověď předposraných, nesebevědomých ubožáčků, bez rovné páteře, ze strany ČSSD opožděný pokus naklonit si Ovara, aby je podpořil v blížících se volbách nebo aby jim aspoň jejich snahy nemařil. Prohlášení nebylo vůbec třeba, mlčeti zlato.

Osobnost dalajlámy představuje skutečnost, že aspoň část populace světa touží po nalezení cesty k duševní rovnováze, k obohacení rozumu i ducha, k hledání sounáležitosti, klidu a míru a lidskosti.

To jsou pojmy pro zakrnělé rozumové i duševní a citové vybavení pana Šejny zcela nepochopitelné. Jeho vyjádření zapadá přesně mezi hnojné odpadky našeho presidenta a čelných politiků.

J. Fridrich 19.10.2016 7:40

Re: jak se nepodělat z dalajlámy

Pro nás je to jednoduché - a pro vás složité s. Šejno.. Dalajláma je symbolem lidské SVOBODY - a Čína ( také Rusko-SSSR a ostatní komunistický odpad ) je symbolem NESVOBODY..

Něco o tom víme u nás, v Mad'arsku, Polsku, NDR, na Kubě, v KLDR, Venezuele, na Krymu atd. kde tyto " demokracie " řádili a řádí i nyní - víte, s. Šejno ?

P. Rajman 19.10.2016 7:51

Re: jak se nepodělat ze Zemana

a jeho čínských kámošů komoušů,to je otázka (a odpověď). Nechce se mi jinak věřit, že se vy toho dobrého muže bojíte.

J. Fridrich 19.10.2016 7:13

Dneska za JEDNA-s hvězdičkou Astone - a to za

Dneska za JEDNA-s hvězdičkou Astone - a to za celý článek.

Náš Bohoušek, Zeman a spol. - to jsou panečku hrdinové - ale jen než Put'ka v Kremlu, Makrela v Berlíně, nebo v Bruselu a Pekingu zadupou nespokojeně nožkama o zem.....

T. Kohout 19.10.2016 7:13

téma

Milosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem.

J. Schwarz 19.10.2016 6:54

Socani jsou směšní

už jen tím, že praktikují přesně to za co ostouzeli "kapitalisty". Ti podle nich pro prachy udělají cokoli, dokonce prý prodají i provazy na kterých budou viset. No a socan taky udělá pro prachy cokoli, jen namísto kapitalistických rent a zisků jde o "práci a životní úroveň Lidu". Takže prodat zbraně, špionážní software či policejní výzbroj diktatuře je špatné, pokud tak učiní "imperialista" pro svůj zisk, a naopak žádoucí a v nejvlastnějším "národním zájmu" pokud se tím "udrží či vytvoří pracovní místa a zvedne životní úroveň Lidu".

P. Neubauer 19.10.2016 6:40

Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

počkat. Marxista dalajlama ovšem vládl Tibetu, kde panovalo nevolnictví a otrokářství a lámové za trest poddaným sekali ruce a nohy ( v 50. letech !).

J. Franke 19.10.2016 6:51

Re: Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

To jim opravdu pomohli. Čína to byl vzor demokracie. Viz miliony obětí za kulturní revoluce a pak masakr v Pekingu (1989).

Ach jo...

F. Lesniak 19.10.2016 6:51

Re: Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

O tom samozřejmě Neff a ostatní cudně a demokraticky mlčí. To byla ta svoboda a lidská práva Tibetu. Ale o tom, že někdo ze Zemanovy party nezvládl časový harmonogram účasti na pohřbu, to tady presstituti budou omílat ještě i za půl roku.

J. Schwarz 19.10.2016 6:58

Re: Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

Nejste, Lesniaku, zuřivým kritikem postupu USA při "vývozu demokracie"? Proč prakticky totéž schvalujete Číně pod hlavičkou vývozu "společenského pokroku"? Jestli je v pořádku politiky ČLR v Tibetu, pak je v pořádku i politika USA v Iraku jen s tím rozdílem že tam měli američani zůstat a Irak silou zpacifikovat, i kdyby tam po té pacifikaci neměl zůstat jediný arab.

V. Heidlerová 19.10.2016 7:38

Re: Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

Že by Tibeťané měli bolševickou školu??

P. Neubauer 19.10.2016 8:44

Re: Na normální reprezentaci si musíme ještě dlouho

Spíše velmi temně středověkou. Na okupaci Tibetu lze pohlížet s rezervou jako na vstup Vietnamu do Kambodže v roce 1978. Co je pro Tibetany lepší?