4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

Jednání v Carbis Bay

Třídenní summit skupiny G7 v britském Carbis Bay vrcholil v neděli hádkou o převoz párků přes hranici mezi Irskem a Severním Irskem, tedy mezi Unií a Británií. Dodejme ještě, že jde o G8, původně G6 a že se do géčka počítá Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Spojené království, USA a taky Evropská unie, původně se sem řadilo i Rusko, ale kvůli Krymu je za dveřmi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 14.6.2021 13:44

Kyčelní endoprotéza se dává ještě i devadesátiletým - tak složitá a dlouhá operace v celkové narkóze? Jako fakt? 8-o

V. Zadák 14.6.2021 14:31

Vyhlášená ortopedie nemocnice Hořovice to dělá.

A. Dudík 14.6.2021 13:32

HLÁSÍM, ŽE J.ANDĚL SE REGULÉRNĚ POCHCAL !!!

To nemá ty nové "wet jeans" ;-O;-O;-D

M. Pivoda 14.6.2021 13:29

Dnešní zpráva

... „Pokud budou těžaři využívat alespoň z 50 % čistou energii, Tesla znovu povolí bitcoinové transakce,“ zdůraznil Musk. Po týdnech čekání jsme se tak dočkali jasného stanoviska, kdy tento výrobce elektromobilů opět začne nejznámější kryptoměnu na světě přijímat jako oficiální platidlo.

Na Muskovo oznámení prakticky okamžitě reagoval kurz bitcoinu růstem. Zatímco v neděli ráno se jedna virtuální mince obchodovala za 35 009 dolarů (733 460 Kč), v pondělí po poledni to už bylo 39 794 dolarů (833 700 Kč). ...

J. Ganaur 14.6.2021 14:04

Kolik té srandovní měny máte?8-o8-o8-o

P. Nešvara 14.6.2021 13:22

Neexistuje žádný první a druhý svět. To je Astonova konstrukce. Je "starý svět" tedy Evropa, "nový svět" tedy Amerika a "třetí svět" tedy zbytek. Dělení pochází z doby, kdy technicky vyspělá byla pouze Evropa a Amerika.

M. Varadinková 14.6.2021 13:14

Americký soudce se řídí rozumem (což se o českých aktivistických soudcích dost často říct nedá):

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/naockujte-se-nebo-bezte-na-pracak-americky-soud-smetl-stiznost-pracovniku-v-nemocnici-40363224

J. Anděl 14.6.2021 13:20

Tak rozumem.... V článku se píše, že zaměstnanci jsou před vyhazovem zákonem chráněni jen tehdy, pokud odmítají vykonat trestný čin.

Samozřejmě - je to článek, nikoliv právní analýza. Ale pokud nekecá, tak se soudce ani tak neřídil "rozumem", jako spíš prostě zákonem.

A. Dudík 14.6.2021 13:24

ROZUMEM ROZHODUJÍ ČESKÉ SOUDY !!!

TO DÁ ROZUM ;-D;-D;-D

E. Pawlica 14.6.2021 14:05

Škoda, že zmizel pan Vobr, byl můj oblíbený glosátor, u něhož jsem si vážil obsahu víc, než verzálkové formy.

Nemáte ponětí, kdy bude pan Vobr do zdejšího magacínu opět naskladněn?

;-D

P. Boublíková 14.6.2021 13:40

No to nevím...

"podle texaského zákona jsou zaměstnanci před vyhazovem chráněni, pouze pokud odmítají vykonat trestný čin. A to očkování není"

Čili antivax jsou chráněni před vyhazovem. Soudce je přesto poslal doprčic.

S. Lazárek 14.6.2021 13:42

Do prčic je poslal zaměstnavatel, soudce to jen potvdil.

P. Boublíková 14.6.2021 13:45

Jo, díky za upřesnění.

J. Anděl 14.6.2021 16:35

Ano, soudce potvrdil, že na to zaměstnavatel má podle texaských zákonů právo. Jednal tedy podle zákona. Tak je to snad v pořádku.

J. Anděl 14.6.2021 16:34

Antivax nejsou chráněni před vyhazovem, protože očkování neporušuje zákon.

Co mi uniká?

:-)

M. Varadinková 14.6.2021 13:42

Zákony lze vykládat buď s rozumem, nebo bez rozumu. U nás soudci v poslední době vykládají zákony zcela bez rozumu.

V našich médiích by se soudce se zlou potázal, kdyby se odvážil rozhodnout podobně jako ten americký.

V. Zadák 14.6.2021 13:26

A co "milovníci SVOBODY"?

M. Varadinková 14.6.2021 13:58

Desítky let už existuje potravinářský průkaz (viz https://www.sevt.cz/clanky/jak-ziskat-potravinarsky-prukaz/), jehož existence nikomu nevadí. Aspoň nevím nic o tom, že by se kvůli tomu konaly nějaké demonstrace nebo že by nějací aktivisté bojovali za práva "diskriminovaných", kteří na ten průkaz nedosáhnou.

V případě covidu ale "milovníci svobody" vyšilují ostošest. Domnívají se, že právo na svobodné bacilonosičství jim nesmí nikdo upírat, ba ani po nich žádat, aby v odůvodněných případech prokázali, že bacilonosičem nejsou a že ostatní neohrožují.

M. Moravcová 14.6.2021 15:08

Demagogie. Pravidla se za pochodu nemění. Pokud někdo splňoval podmínky pro zaměstnání před rokem, plní si své povinnosti, ve smlouvě nemá podmínku očkování, není důvod měnit pravidla za pochodu. Je to diskriminační.

M. Varadinková 14.6.2021 16:55

Ne očkování, ale samotná existence nového, extrémně nakažlivého viru je dostatečným důvodem ke změně pravidel.

Vždycky, když se objevila nová život ohrožující nemoc, tak se (v rámci dobových možností a znalostí) změnila i pravidla. Například s morem byla zavedena povinná 40denní karanténa pro připlouvající lodě. Do té doby, než se vyskytl mor, mohli se námořníci vylodit hned.

J. Matuška 14.6.2021 13:05

Ad 12:49

... Dřívější generace západních politiků ty zkušenosti měly. Adenauer, Churchill, Thatcherová, de Gasperi, Kennedy i Reagan; všichni byli na svět, ve kterém západní civilizace musí vést neustálý ideologický konflikt se svými protivníky, zvyklí jako na přirozený stav věcí. A místo “umlčet jejich propagandu” volili vesměs jiný postup: “být zkrátka lepší”.

(Třetí říše trestala poslech nepřátelského rozhlasu káznicí nebo i smrtí. Britská ani americká vláda poslech německé propagandy nijak neomezovaly.)

...where you can listen to your radio in your living room -- not in a hideaout. Where you are free to hear both sides of a question an form your own opinion * This is your America

... Keep it Free!

J. Matuška 14.6.2021 12:49

O zbraních, dezinformacích a světě, který změnil tvář

... 4. Smiřte se s tím, že určité procento lidí bude kverulovat bez ohledu na situaci a že je na svoji stranu nikdy doopravdy nezískáte. Dokonce i kdybyste odváděla perfektní práci a tři čtvrtiny národa vás milovaly, nějaká podmnožina lidí vás nebude mít ráda, ba ani celý ten stát nebude mít ráda. Tak jako všichni neposlouchají jeden typ hudby a nejedí jedno jídlo, tak nebudou všichni spokojeni s daným politickým uspořádáním, včetně demokracie. To je normální jev a to jsou samozřejmě ti, kteří budou “poslouchat cizí rozhlas” nejvíce. https://kechlibar.net/2021/06/13/o-zbranich-dezinformacich-a-svete-ktery-zmenil-tvar/

Včera nám P. Milan nabídl odkaz s poznámkou, že tentokrát "Kechlibar" je obzvlášť dobrý. Přečetl jsem to - souhlasím. Celkem náhodně jsem vybral z oslovení EK Jourové č. 4, protože všech sedum bodů stojí za zamyšlení.

D. Mach 14.6.2021 12:51

A přitom stačilo napsat : Lidé jsou různí! ;-D

R. Rampas 14.6.2021 12:53

Přečtete si občas od Kechlibara něco? Třeba jen odstavec. :-)

D. Mach 14.6.2021 12:54

Udělal jsem to a nestojí to za to. Za každým rohem vidí islamistu ... :-/

P. Jirkovský 14.6.2021 12:59

Hlavně ja machr si položit otázku tak, aby se na ni dalo odpovědět jen tím kýženým způsobem. Připomíná mně to otázku: "ještě pořád mlátíte svou ženu?" položenou člověku, kterej na svou ženu nikdy nesáh.

M. Ilsner 14.6.2021 12:59

ale von tam fakt je :-)

D. Mach 14.6.2021 13:37

Za každým určitě ne. I já znám spoustu rohů, za kterými žádný islamista není. :-)

R. Rampas 14.6.2021 13:01

Vaše sebevědomí strčí do kapsy i největší místní mazáky, kteří mívají i relevantní přípodotky. Pak se nedivte. :(

J. Matuška 14.6.2021 13:54

Ad 12:51 Pane Machu, škoda, že nejste blogger. Rád bych si od vás přečetl ten první, úvodní... /Jen tak mimochodem, nevíte, kdo přišel první s "lidé jsou různé"?/

O mně

Jmenuji se Marian Kechlibar. Narodil jsem se v roce 1978 v Ostravě (a ve znamení Lva).

Vystudoval jsem matematicko-fyzikální fakultu UK, mým oborem byla komutativní algebra s přesahem do kryptografie.

Celý život se zajímám o dějiny, politiku a společenské dění. A nedá mi, abych se k nim nevyjadřoval. https://kechlibar.net/o_mne/

Pane Machu, určitě Mariana Kechlibara trumfnete, že. Pochlubte se...