17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Je zle, Babiš očkuje

Nejenže se Andrej Babiš nechá očkovat (pokud mu to poradí lékaři), on povede operaci vakcinace České republiky. Čekalo se, že jmenuje Romana Prymulu, ale on nabídku odmítl s tím, že vakcinaci připravují čtyři instituce. Už to byl krajně znepokojivý signál, že se asi nemýlí ten, kdo se obává nepřipravenosti, ba chaosu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hančl 21.12.2020 9:53

Crápal zase celou noc ve vrátnici.

K. Salajka 21.12.2020 7:55

Špičkový státnický proslov Miloše Zemana. K tomu skvělá moderátorka Tománková. Člověk se na emeritního prezidenta i CNN musí ovšem dívat věcně a bez emocí. Tesat do mramoru : "stát není pojišťovna- nemůže odškodnit ušlý zisk, protože na to nemá." To kandidát Drahoš dovedl vstoupit do společného spolku s Jeremy Corbynem - to by byl vožď.

J. Polesny 21.12.2020 8:00

Vy jste vtipálek.

K. Salajka 21.12.2020 8:05

Pusťte si to a napište, s čím nesouhlasíte.

M. Kolář 21.12.2020 8:13

Žvanit Zeman uměl vždycky.. Proto mu také naletělo tolik lidí.. Bohužel činy jsou jinde, podrazy, puče, arogance, neúcta k ústavnímu pořádku, neslušnost, prolhanost..

V. Zadák 21.12.2020 8:29

Vyprávějte, přehánějte, Jasánku.

J. Drobný 21.12.2020 8:31

Popsal jste se dokonale Jasánku!;-D Tedy snad až na ty puče.

Docela by mě zajímalo, kam na ty kydy chodíte. To se dnes někde vyučuje?:-/

P. Kmoníček 21.12.2020 8:39

Třeba s vysvětlováním pozice a konání Nejedlého. Víte vůbec kdo to je, Salajko ?

J. Drobný 21.12.2020 8:50

Tak teď jste nás vyděsil Kmoníčku. Jen jste zmínil jméno toho arcilotra a už je mi zle!

Mě by spíše zajímalo, kdo je ten Kmoníček?:-(

S. Brožek 21.12.2020 9:25

Spíš obtížně hledám s čím souhlasit, tak jen namátkově:

- zlí antirouškaři kritizovaní bez roušky,

- o očkování víme zejména to, že se Zeman bojí jehel.

- všechno proti slevě na poplatníka, což je to nejsociálnější daňové opatření

- obecněji -- motá páté přes deváté

P. Kučera 21.12.2020 7:50

Jak je to s Babišem. Nové obzory.

Aston píše, že Prymula odstoupil, protože očkování se plánuje hned po 4 kolejích a nemohl by tomu velet. A že to tedy vzal na sebe hrdinný velitel Babiš. No, nevím, jinak B. o osobní odpovědnosti už jaksi nemluví. Očkování je věcí státu (vyjednat množství sér), soukromé subjekty by mohly dostat leda oficiální pověření na distribuci a realizaci. Už je dostaly? Když si spojíme B. mantru "řídit stát jako firmu" s informaci, že jeho kolos (pardon "svěřenský" fond) se několika svými divizemi zabývá zdravotnictvím, je docela možné, že očkování provede Agrofert coby nejpovolanější (rozuměj po zisku nejhladovější). B. s tím samozřejmě nebude mít vůbec nic společného, nanejvýš jeho manželka (s kterou nic společného nemá, tomu musíme věřit!). Takže pak může Aston v oxymoronu napsat, že o jde o obrovské zisky, o kterých ovšem nevíme vůbec nic. Pokud nevíme nic, jak tedy mohou být obrovské? Jednoduše: stačí si spojit tři slova, Babiš, Agrofert a očkování. Orel mouchy nechytá.

V Británii řádí nová mutace covidu, o 70% virulentnější. Prý by i na něj "měla fungovat" vakcína. Která? Opravdu? To poznáme až po několika měsících. Teď bohužel musím ještě víc vystrašit paní Hájkovu. Je docela možné, že ten krásný virus bude takto vesele mutovat každý rok. Za rok dokázal svět vyrobit vakcínu - dokonce v několika variantách - ale za cenu obrovských nákladů a dopadů na celé fungování lidstva. Kolik roků by tento výkon dokázala světová věda zopakovat? Ta první mutace prý není nebezpečnější (smrtnost), jen se skoro dvojnásobnou rychlostí šíří. Co když příští mutace se bude šířit ještě 2x rychleji a navíc se její smrtnost se přiblíží ebole? Příroda by tím rychle vyřešila problém přelidnění planety, potažmo její oteplování, likvidace biodiverzity, drancování přírodních zdrojů atd. Že ne a ne a ne? Ano, věřím že ne, ale je tu docela ta reálná možnost. Haj hou.

Dobrý den.

P. Vychodil 21.12.2020 7:59

A doplňující otázka, soudruzi: Proč se nová mutace viru objevila jen několik dní po začátku plošné vakcinace v UK ?

Nebudu napovídat, každý nechť si udělá domácí úkol sám:-):-):-)

P. Jirkovský 21.12.2020 8:13

Co kdyby jste si svoje hloupý otázky ventiloval ve svým soudružským kolektivu a nevotravoval tady s nima?

P. Boublíková 21.12.2020 8:04

Co se týká zisků z očkování: kde je konkrétně vidíte? Vakcíny se k nám budou dostávat přímo od výrobců na základě již dojednaných objednávek.

Takže kdo se může na vakcinaci napakovat v českých luzích a hájích: nenapadá mě jiná možnost, než inkasovat platbu 220 Kč za aplikaci každé vakcíny. Tedy o vakcíny by se měli servat praktici a soukromé kliniky, u veřejných zdravotnických zařízení půjdou tyto platby do kasy jako každé jiné platby za výkon. Nebo je to jinak, něco jsem přehlédla?

A čím větší bude zájem o očkování ze strany očkujících subjektů, tím lépe bude vakcinace odsejpat.

F. Sojka 21.12.2020 8:36

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronakrize-jako-zlaty-dul-techto-deset-bohacu-na-ni-vydelalo-134590#seq_no=3&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_req_id=zGrZO8maOCl-202012210735&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

K. Salajka 21.12.2020 7:48

Ve státě osamělé hvězdy tedy propříště budete muset před vstupem do kanceláře zaklepat a pokud Vám jí někdo privatizuje, neobtěžujte ho žádostmi, aby odešel. Mohl by být pod vlivem léků z konopí a pod., mohl by se leknout a nechcete ho mít na svědomí, že ?

V. Hájková 21.12.2020 7:33

tu . PAN FRIDRICH - mužete mně vysvětlit tu vaši primitivní starost, jestli jsem poděkovala BUREŠI - za 5 tisíc, které důchodcum rozesílal a tím vytvořil DLUH , který budou splácet ještě naše vnoučata!!

JINAK VÁS UJIŠTUJI, že ta moje vnoučata až natáhnu bačkory po mě zdědí násobně více než je ta usmrkaná pětitisícovka od BUREŠE na dluh

P. Vychodil 21.12.2020 7:37

Šťastná to žena...pardon, šťastná to vnoučata...ať si to užijí v budoucím Orwellovském světě !

F. Sojka 21.12.2020 8:16

Ta zase mele jak moje babička meltu. V jedný větě ze sebe udělá dvakrát blpku.

V. Zadák 21.12.2020 7:38

Vnoučata se již nemohou dočkat.

F. Doušek 21.12.2020 8:13

No, na vás určitě nezbyde.

V. Zadák 21.12.2020 8:31

Doušku, Doušku, kdo Vás naučil dožadovat se cizího majetku?

M. Němec 21.12.2020 7:41

Tak to je dobře, že jste šetřivá.

Já viděl v televizi medailon Jári Marvana, kterej dostával od 30.let do konce života tučné honoráře. A po jeho smrti po něm zbylo akorát jízdní kolo, které zdědila nemanželská dcera. A přitom čekala mamon, hamounice.

J. Vobr 21.12.2020 7:33

OČKOVACÍ CENTRUM PRO SENIORY Z NP BY MĚLO BÝT NA LIŠCE !!!

A očkovat by měl Lazárek ;-D;-D;-D

J. Havelka 21.12.2020 7:40

Proti blbosti? Jednoznačně, dostaneš ji první!!§

P. Boublíková 21.12.2020 7:19

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-cekame-na-ockovaci-zazrak-babis-ale-neni-mesias-134650#

Zde je imho dobrá prognóza první fáze očkování. Vakcína bude k dispozici ve velkých nemocnicích a naočkují se zájemci, kteří budou po ruce. Tedy personál nemocnice, hospitalizovaní pacienti a chronicky nemocní klienti nemocničních ambulancí.

Táži se, je to opravdu tak zavrženíhodná strategie, jak tvrdí komentář? Je něco špatného na přednostní vakcinaci chronicky nemocných v produktivním věku, kteří jsou covidem ohroženi stejně jako senioři v domovech důchodců? Kteří chodí do práce, starají se o děti a mají ještě velkou část života před sebou?

J. Vobr 21.12.2020 7:21

TO JE EVIDENTNÍ CHAOS ;-O;-O;-D

V. Hájková 21.12.2020 7:24

Ne- p. Boublíková- ono jde o zcela něco jiného! A nemám nejmenší chuť to vypisovat!

P. Boublíková 21.12.2020 7:25

Zkuste aspoň stručně.

M. Němec 21.12.2020 7:28

Tak to přijďte alespoň přednést k nám do konzumu .

Připravím pohoštění.