15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

Je to prosté?

Je to jako z detektivky se Sherlockem Holmesem v hlavní roli. Opět je zde scéna v oblasti Salisbury, opět pár, tentokrát somrák a somračka, nikoli tedy double agent a ženský přívažek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tesařík 8.7.2018 18:43

Re: To bylo řečí,

Vy toho ještě nevíte.

V. Čermák 8.7.2018 18:39

Re: To bylo řečí,

Ta cvičí na Sletu....

R. Tesařík 8.7.2018 18:48

Re: To bylo řečí,

Tak Hájkový, ta je odbornice přes zpěv.

L. Kolman 8.7.2018 18:57

Re: To bylo řečí,

Ta je odbornice hlavně přes hokej. Ve Varech má na starost taktickou přípravu a rozbruslení před zápasem.

V. Čermák 8.7.2018 18:58

Re: To bylo řečí,

No to jo, takový to její Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, to každý nezvládne...

J. Franke 8.7.2018 18:34

Re: To bylo řečí,

Sedne do bazénu a je hotovo. Betonová prdel mu nedovolí vrátit se zpět a tak jen za pomoci bližních je vynesen ven. ledaže by v bazénu jezdil na člunu jako jeho kotva a guru, která nyní zasírá sídlo českých králů. Ostatně je to až šestý komouš v pořadí.

L. Kolman 8.7.2018 18:52

Re: To bylo řečí,

Franke, nechcete dorazit, že bysme porovnali své plavecké schopnosti? Třeba kdo rychleji přeplave místní rybník. Třikrát tam a zpátky.

J. Franke 8.7.2018 19:03

Re: To bylo řečí,

Klidně, pane Láníčku. Plavání mi nevadí. Běhna jsem naprosto špatná.

L. Kolman 8.7.2018 19:13

Re: To bylo řečí,

Já už taky nějaký rok neběhám, leč svižně chodím. Někdy s hůlkami, podle toho, s kým jdu. Umí se přihlásit pravý meniskus, ještě z fotbalových časů, běhání na tvrdém terénu mu moc nesvědčí.

M. Pivoda 8.7.2018 16:58

Úvodník

Neff: "Mohu se nadít i toho, že na mne RAF podnikne humanitární bombardování."

Po přečtení tohoto, pro mne zmateného úvodníku, mne napadlo, jestli se tak už náhodou nestalo. Byl jsem ale týden na dovolené a nestači jsem sledovat mezinárodní vývoj.

L. Kolman 8.7.2018 17:24

Re: Úvodník

To naštěstí ne, ale prý se několik lidí nadýchalo novičoku. Naštěstí už trochu zvětralého, jeho koncentrace není smrtelná, jen se po ní blbne.

L. Kolman 8.7.2018 16:56

Nejlepší vlády byly

za Á Topolánkova, za Bé Nečasova. Babiš to má blbý, těm se nemůže nikdy vyrovnat. Snad jen v případě, že by se zamiloval do knihovnice Němcové a byl z toho další dojemný románek. Nebo do Fialy, ten je taky moc přitažlivý. Tomu hlavně prospěla ta nová imidž, po které mu to začalo jít nahoru.

D. Švik 8.7.2018 16:03

Druhá úroveň štědrosti

Dáte-li negrovi (indiánovi) vzdělání, pochopí, že deset malých negrů neuživí...

L. Kolman 8.7.2018 17:36

Re: Druhá úroveň štědrosti

Vy musíte mít hodně vysoké vzdělání, vy jste pochopil úplně všechno.

L. Kolman 8.7.2018 17:43

Re: Druhá úroveň štědrosti

A jinak nemáte pravdu. Dáte-li mu vzdělání, rádi ho v Americe, Británii i jinde, přijmou s otevřenou náručí. Kde tak levně přijdete ke vzdělanému, když vás to nestojí ani rupii? Se jen pozorněji podívejte, kolik takto vzdělaných zaměstnávají!

J. Schořík 8.7.2018 15:55

Stejně je zvláštní jak se ze fandí

11ti thajským fotbalistům a naopak třeba zpráva o minimálně stovkách mrtvých (včetně dětí) při vyhošťování na Saharu z Alžírska se přejde bez větších emocí.. Neopak zazní hlasy že si za to můžou sami.. To ti fotbalisté (trenér) taky..

Tím neříkám že jim nefandím nebo přeji něco zlého, jen mi to přijde zvláštní..

J. Václavíková 8.7.2018 15:58

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Jsou dost daleko na to, aby český xenofob mohl očekávat, že by s nimi mohl být konfrontován na svém kmenovém území.

R. Tesařík 8.7.2018 16:55

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Už se na tu Saharu chystáte?

M. Prokop 8.7.2018 16:05

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Možná to bude tím, že nesměřují do Evropy, do nějakého místního sociálního systému a vůbec, s Asiaty nejsou v Evropě takové problémy. Třeba jsem nezaslechl, že by někde zapalovali auta.

J. Schořík 8.7.2018 16:24

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

To je zejména u těch dětí důležité.

R. Tesařík 8.7.2018 16:30

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Taky .

M. Prokop 8.7.2018 16:30

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Jo, taky jsem zaslechl, že některým dětem bez doprovodu bude tak třicet i více, ale ty nejsou z Thajska.

J. Schořík 8.7.2018 16:33

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Tak to jo. Při vyhošťování z Alžírska to má velký vliv jestli jsou to děti.. Nevím jestli si to nepletete se Švédy nebo Němci, tam to smysl mělo..

M. Prokop 8.7.2018 17:14

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Když je z Alžírska nevyhostí, tak to Německo nebo Švédsko je pokračování.

J. Schořík 8.7.2018 19:50

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

A při tom pokračování by se z některých ti nezletilci (ne děti pane Prokope) asi stali. Je to lákavé.

V alžíru to smysl nemá a děti jsou děti..

J. Anděl 8.7.2018 17:59

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

To má víc aspektů. Těch pár fotbalistů je osobnější, podáno v osobnějším příběhu.

Pak ještě těm fotbalistům se, možná, dá konkrétněji pomoci a až se jim pomůže, jestli, budou zachráněni a tím to skončí. Má to možné řešení, představitelné, konkrétní.

Hlad, války, migrace - to je hůř uchopitelné. Můžete založit neziskovku, vozit jídlo a potřeby, lovit topící se z moře, strávit tím život, a až budete ve stáří umírat, bude to pořád stejné. Plus mínus. Netvrdím, že je to nutně zlé, jen se snažím vyhmátnout ten rozdíl.

J. Schořík 8.7.2018 19:47

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

Tomu rozumím. Ale je to docela zvláštní.

11 kluků kteří jsou tak daleko, že nás nijak zajímat nemohou a desítky mrtvých stejně starých mnohem blíž, kteří nás nezajímají, protože tam je přece umírání "normálka".

Možná jen chybí stejná mediální forma - nějaké pěkná průběžná reportáž jak třeba sto lidí jde a postupně se ztrácí v poušti nebo umírají..

A já to nemyslím tak, že bych z toho byl nějaký zvlášť vytřeštěný nebo rozesmutnělý, je jasné že při masovém čemkoliv se tyhle věci budou stávat, jen je zábavné sledovat místní "střelce na lodě" jak jihnou při příběhu 11ti Thajců..

J. Anděl 9.7.2018 8:18

Mediální forma taky.

Když si vezmeš, co se každý den na světě děje... Člověka snáz chytne něco, v čem si dokáže představit sebe, nebo své dítě.

Lidi jsou zvláštní, když si vezmu třeba nacistické masové vrahy a starostlivé otce v jedné osobě.

M. Moravcová 8.7.2018 18:46

Re: Stejně je zvláštní jak se ze fandí

oni nejpravděpodobněji do toho Alžírska přes tu Saharu přišli. Ony ty novinové titulky jsou takové srdcervoucí.

D. Švik 8.7.2018 15:53

První úroveň štědrosti

Dáte-li negrovi (indiánovi) peníze, nebo jídlo, vede to ke kargo kultu. Váš dar se nakonec obrací proti vám i negrovi...