27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

Jde o nouzový stav

Opoziční strany mají obrovské štěstí,že jim jdou média na ruku. Ono je to na jedné straně dobře, představme si, jak bychom prskali, kdyby to bylo naopak a média hlavního proudu by se pohupovala po vládní vlnce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Joudová 25.3.2021 0:40

Nevím jak vy, ale já prostě nechci strávit zbytek svého života v nouzovém stavu s převážně naprosto stupidními opatřeními. A debilní kecy o tom, že kdo nechce nouzový stav, zodpovídá za něčí smrt, jsou čirá demagogie.

R. Brzák 25.3.2021 0:38

dnes doporučuji Astonovi na reflexu natočený komentář páně Kalouskův

https://1url.cz/YKztx

a společně s Kalouskem vyjadřuji nesouhlas s představou, že nouzový stav je nezbytný. Tedy nezbytný pro občany - neboť pro vládu pochopitelně nezbytný je...

K. Nový 25.3.2021 0:37

S výběrovými řízeními to budet fungovat následovně: zadáte výběrové řízení, zkusíte někoho vybrat, ostatní se odvolají, v odvolání jejich námitky vypořádáte, oni to dají k soudu. Soud zakáže uzavřít smlouvu, za pár měsíců se sejde a udělá první stání. Do pů roku budete mít rozsudek od prvního stupně. Pokud ho vyhrajete, tak se druhá strana odvolá. No a odvolacímu soudu to bude trvat také pár měsíců či snad let.

Takže, buď (a) nakoupíte něco *teď* s rizikem, že to bude dražší než by mohlo, a lidem to pomůže, nebo (b) to nakoupíte za dva roky, ale mezitím Vám spousta lidí umře. Taky se Vám může stát, že cena za dva roky bude podstatně nižší, než Vám vyšlo v tom výběrovém řízení a stejně vyhodíte peníze z okna.

Osobně dám přednost (a), i za cenu, že to bude dražší.

M. Hromádko 25.3.2021 0:33

Jinak Belgie zase zpřísňuje opatření a Fiala chce uvolňovat. To je dobré si pamatovat.

M. Hromádko 25.3.2021 0:31

Jo, ta výběrová řízení u nás jsou za trest. Neúspěšní uchazeči je napadají, řeší se to soudně a tahne se to roky. Takhle to v této situaci nejde.

A. Holík 25.3.2021 0:30

Jenze vlada nenakupuje ani sunt lacine, ani kvaitu draze. Vlada nakupuje sunt draze. V tom by ale mel nouzovy stav pomoci. Pac takovy nouzovy stav je pro majetkovou trestnou cinnost (a o nic jineho zde nejde) pritezujici okolnost.

I. Štípek 25.3.2021 0:27

SouhlasR^[>-]

M. Varadinková 25.3.2021 0:24

Nesahejte na Českou televizi, nechte ji dál dělat její propagandu, protože jinak ona pomocí té propagandy vyvolá Majdan?

Vždyť právě to je důvod, proč by se na tu televizi mělo sáhnout! Když ji povinně platíme všichni, tak proč by měla dělat jednostrannou propagandu jen pro některé a proti některým?

Jinak pokud jde o nouzový stav a odporné chování opozice, tak má Aston pravdu.

K. Nový 25.3.2021 0:23

Nesmysl.

1) nouzový stav je nutný k omezení pohybu obyvatelstva. Nejsem z toho štastný ale zafungovalo to.

2) Uhranutost výběrovými řízeními nechápu. Pokud začnete poptávat výběrovými řízeními, nenakoupíte nic do dvou let a potom jen ty nejlevnější šunty. Fakt doma jíte jen to nejlevnější maso a nejlevnější zeleninu? Opravdu? Tak to je mi vás líto.

P. Selinger 25.3.2021 0:17

Vláda má i bez výjmečného stavu dost prostředků k omezení možností šíření viru. Jen by měla problém v tom, že by byla její činnost pod kontrolou a nákup čehokoliv by podléhal výběrovému řízení, takže by nevznikaly tak propastné rozdíly v nákupních cenách, jaké našel kontrolní úřad.

M. Hromádko 25.3.2021 0:17

Tohle podepisuju. R^

M. Hromádko 25.3.2021 0:15

Tohle ovšem napsal dobře.

P. Selinger 25.3.2021 0:14

Astone, pište raději scifi, to vám jde lépe než politické komentáře !

K. Nový 25.3.2021 0:08

Souhlas, co se týče nouzového stavu.

Pokud opozice odmítne nouzový stav prodloužit, je to rozhodutí opozice a opozice bude odpovědná za rozvolňování a s tím spojené mrtvé.

PS: Občas někdo tvrdí, že odpovědnost nese vláda. Nikoliv. Odpovědnost nese, ten kdo rozhodl. V tomto případě by to byla opozice.