29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

Jako králík z klobouku

Jak se zdá, nikomu to nevadí: Andrej Babiš podrazil svého koaličního partnera sociální demokracii v kauze Pocheho nominace. Jeho kouzelnický trik s dvojí vládní nominací patří do varieté a ne do demokratického státu. Libo ministr? Nelibo? Nevadí, sáhnu do klobouku a ejhle, je tu jiný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schořík 1.7.2018 8:05

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

Tomu jak Německo oficiálně oznámilo že dočasně pozastavuje účoinnost těch pár článků Dublinu (v soduladu s Dublinem samým) se říká suspendování..

Přesně o tom píšu pane Klepetko, asi se nějak míjíme či co. Jediný důvod pro další dohody je umožnit Německu vracet ty, kteří požádali ve více zemích.. Osobně si nejsem jist jestli by i další readmisní dohody mohly něco změnit, určitěš řeší vztah Německa da lších zemí, ale migranta v podstatě nezajímají - ten má právo na řízení v Německu..

J. Schořík 1.7.2018 8:09

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

A první odstavec platí pouze pokud si nezažádal o azyl v mém "přijďte všichni" Německu. A pokud jsem země příslušná pro řízení, tak vážně nemůžu zároveň využívat readmisi do země první žádosti - právě proto aby Němci nevraceli, suspednovali ta ustanovení Dublinu..

P. Jirkovský 30.6.2018 22:37

Pořád mudruju,

když tady čtu ty oduševnělý sentence, jestlipak takovej Bureš vůbec ví, jakej je můj národní zájem. A pak se uklidním, místní mudrci to jistě vědí, takže moje národní zájmy budou nepochybně v dobrejch rukách.

R. Neveselý 30.6.2018 22:38

Re: Pořád mudruju,

Lepší mudrovat nežli hudrovat.

P. Jirkovský 30.6.2018 22:44

Re: Pořád mudruju,

Asi jo, ale co má meleagris společnýho s mojí nejistotou - nevím.

S. Lazárek 30.6.2018 22:43

Re: Pořád mudruju,

Bratr Slovák Andrej má o národním zájmu Čechů jasnej obraz, to je ložený a kdyby ne, tak tu má ještě autentickýho Čecha Tomia a soudruha Filipa, ti už mu udaj směr.

P. Jirkovský 30.6.2018 22:45

Re: Pořád mudruju,

Aha, takže můj národní zájem je vlastně nadnárodní v tom lepším případě, v tom druhým mezinárodní. Bon. A je to dobrý pro nás Židy?

S. Lazárek 30.6.2018 22:53

Re: Pořád mudruju,

Přes židovskou otázku je tu ABCD Bartoš, to je taky autentickej Čech, ale asi to pro vás Židy taky nebudou dobrý zprávy.

P. Jirkovský 30.6.2018 22:58

Re: Pořád mudruju,

Hm, ten Bartoš je dobrej, takovej systematickej, dělá seznamy. A tady je jeden taky takovej chytrej, vopatrnej, pro sichr si dělá seznamy taky.

S. Lazárek 30.6.2018 23:04

Re: Pořád mudruju,

Bůh, rodina, vlast. To jsou atributy ABCD Bartoše.

M. Jandáková 30.6.2018 23:25

Re: Pořád mudruju,

Židů taky!

Tím neobhajuji Bartoše, ale funkční mozek.

P. Jirkovský 30.6.2018 23:28

Re: Pořád mudruju,

Nerozumím. Funkční mozek obecně nebo jen nějakej konkrétní?

M. Jandáková 30.6.2018 23:42

Re: Pořád mudruju,

Pane Jirkovský, kdybyste si k tomu, co jsem napsala, něco domyslel, třeba ze zvyku, nebo z chvilkové slabosti, stačí to zas odmyslet - a budete mít odpověď. )

P. Jirkovský 30.6.2018 23:51

Re: Pořád mudruju,

Vy mě děsíte! Na domýšlení jsem sakra vopatrnej. myslet za jiný bych si ani nedovolil.

M. Jandáková 30.6.2018 23:56

Re: Pořád mudruju,

Nevědomí nás nežádá o svolení. Najdeme ho až v zrcadle(ch).

M. Jandáková 30.6.2018 23:57

Re: Pořád mudruju,

Proto mám ráda dia-logy.

J. Anděl 30.6.2018 23:03

Re: Pořád mudruju,

To je dobrá otázka, pane Jirkovský. Myslíte si, že existují nějaké "vaše" národní zájmy? ;-)

P. Jirkovský 30.6.2018 23:22

Re: Pořád mudruju,

Jsem já národní člověk nebo ne? To je to, oč tu běží. Národ je jen a právě povýtce abstraktní pojem, podléhající definici každého, kdo má nejen názor, ale i zájem. A já mám z těch mudrců ukrutnou srandu, samozřejmě do doby, než se národ začne masovat v bílejch kápích.

P. Jirkovský 30.6.2018 23:25

Re: Pořád mudruju,

maskovat, pochopitelně, mám americkej notebook a ten je nějakej choulostivej na úhel dopadu tesařskýho prstíku.

J. Anděl 30.6.2018 23:40

Re: Pořád mudruju,

Aha. Mně i to masování dávalo smysl, masují se totiž masy a z mas v bílých kápích jde větší hrůza než z pár jednotlivců :-)

J. Anděl 30.6.2018 23:34

Re: Pořád mudruju,

Podle mě nejste. Ale člověk jste a snad budu mít sílu a možnost být na vaší straně, když náhodou začnou masovat.

P. Jirkovský 30.6.2018 23:48

Re: Pořád mudruju,

Dá pámbu a nezačnou. Ale asi vím, jak to myslíte, pořád je naděje.

V. Klepetko 1.7.2018 0:07

No tsk i já si na dobrou noc zamudruju...

S tim národním zájmem to bude jednoduché :

Zdrojem veškeré moci v našem státě je dle Ústavy lid. Entita, která má moc, mívá většinou i nějaký zájem, to dá rozum. Národní zájem - to bude patřit někam do zahraniční politiky, jde tu o sousedy, spojence a vnější hrozby. No a v parlamentní republice zahraniční politiku formuluje vláda... takže ta otázka je položená špatně. Víte Vy, pane Jirovský, jaký je náš aktuální národní zájem, formulovaný exekutivou, ustavenou Vašimi zvolenými zástupci?

:-)

R. Neveselý 30.6.2018 21:59

Jak je to možné?

Už neuvidíme Messiho ani Ronalda. Žbrlmb.

M. Mařák 30.6.2018 22:02

Re: Jak je to možné?

Škoda Portugalska, Ronaldovi jsem to docela přál.

B. Hančl 30.6.2018 22:10

Re: Jak je to možné?

Osobka platí i na primadony.

M. Jandáková 30.6.2018 21:49

Jako králík z klobouku

je dopékán sněmovní tisk č. 201, týkající se změny definice "manželství".

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=201

M. Jandáková 30.6.2018 21:50

Re: Jako králík z klobouku

Více o tom S.Křeček, dnes, na NP.

S. Lazárek 30.6.2018 21:58

Re: Jako králík z klobouku

Co ví křeček o manželství......

M. Jandáková 30.6.2018 22:02

Re: Jako králík z klobouku

Co vůl o mateřství...