19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Jako králík z klobouku

Jak se zdá, nikomu to nevadí: Andrej Babiš podrazil svého koaličního partnera sociální demokracii v kauze Pocheho nominace. Jeho kouzelnický trik s dvojí vládní nominací patří do varieté a ne do demokratického státu. Libo ministr? Nelibo? Nevadí, sáhnu do klobouku a ejhle, je tu jiný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 1.7.2018 0:39

Re: Dobrou noc

Dobrou.

A dobrý nápad...

J. Schořík 1.7.2018 7:30

Re: Dobrou noc

Budu Vám vděčný pokud se také připojíte..

M. Mařák 30.6.2018 23:54

Migranty z Itálie k papeži do Vatikánu

Tento Pavlův postřeh se mně docela líbí. Ať se ten Ježíšův pohrobek ukáže...

M. Mařák 30.6.2018 23:59

Merkel z té Pavlovy protestantské církve

si jich k sobě do Německa nabrala fůru, papež by také měl začít jednat a ne jen líbivě plácat prázdné encykliky o ničem...

V. Klepetko 1.7.2018 0:14

Re: Migranty z Itálie k papeži do Vatikánu

Obávám se, že on by nechal Vatikán zaplavit jak voda zaplavila Davidovu duši v 68. žalmu... Pavel to nejspíše ví:-((((((

Dobrou noc.

M. Mařák 1.7.2018 0:24

Re: Migranty z Itálie k papeži do Vatikánu

Neznám, ti tři proroci z Abraháma vzešlí mne nezajímají.

Dobrou.

V. Klepetko 1.7.2018 0:42

Re: Migranty z Itálie k papeži do Vatikánu

Dobrou. Proroky můžeš nechat spát taky... Ale těm žalm č.68 si přečti - je krásný. A provází mě celý život.

J. Schořík 30.6.2018 22:51

Ta readmise

Německo a stejně tak celá EU má právě podle Dublinu i jednotlivých národních zákonů (určitě stejné v Německu a u nás - musel jsem projít při bojích s Jílkem) právo odmítnout přímo na hranicích vpustit osobu přicházející z bezpečné země (bez ohledu na to jestli má už někde požádáno) a na území ji nevpustit. Němci se jen snaží být slušní a nezměnit svou politiku příliš rychle. Právo na to nesrponě mají a žádné zvláštní dohody nepotřebují.

Ale třeba mi něco podstatného uniklo. Jistě mi to zde rádi vysvětlíte.

J. Schořík 30.6.2018 22:59

Re: Ta readmise

V článku se píše že to Němci chtějí tedy jen u těch kteří si požádali v jiné zemi. To je pak v pořádku. Mutti totiž suspendovala články Dublinu které určovaly příslušnost k vyřízení žádosti a vlastně tím řekla že Německo provede azylové řízení u všech kdo přijdou. Teď se zjevně snaží alespoň část záskaných žadatelů vráti zpět do zemí kde si před Německem požádali.. U nás by se to teoreticky mohlo týkat té křesťěnské rodiny s přemalovaným kravínem.. Myslím že v Německu azyl nedostali, teoreticky by se měli podle takové dohody vrátit.

J. Schořík 30.6.2018 23:06

Re: Ta readmise

Mimochodem třeba u nás by se ta dohoda o readmisi těch co si zde požádali týkala tak maximálně desítek lidí. Hlavní probém z naší pohostiností byl přece v tom, že jsem je drželi v detenci a oni si nechtěli žádat (až v Německu). Jde tedy skutečně o pro nás zásadní věc a je nutno velmi ocenit zásadový postoj našeho premiéra, slunce něšeho jasného..

J. Fialová 30.6.2018 23:43

Re: Ta readmise

Gůgl našel, že dostali :))

"Rodina křesťanských Iráčanů, kteří v roce 2016 odmítli azyl v Česku a utekli do sousedního Německa, už je „za vodou“ a mimo nebezpečí. Hrozilo jim přitom, že budou deportováni zpátky do Iráku. Jenže dobu, kdy je tamní úřady mohly vyhostit, přečkali. Členové sedmnáctičlenné rodiny Battových nyní získali definitivní azyl a dlouhodobé povolení k pobytu. Oproti skromnému bydlení na Jihlavsku si užívají v německém luxusu a o své zážitky se dělí na sociálních sítích. Jejich příběh připomněla středeční MF Dnes."

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/549576/nevdecni-iracane-jsou-po-uteku-z-ceska-novi-nemci-maji-mercedes-i-plazmu.html

J. Schořík 1.7.2018 7:26

Re: Ta readmise

Mate pravdu, ten divný německý církevní azyl ;). To tady taky nemáme.

Tak tyhle by nám tedy přes tu readmisi taky nevrátili..

P. Jirkovský 30.6.2018 23:01

Re: Ta readmise

Tak na to jsem sám krvežíznivej. Myslím na to vysvětlování.

J. Schořík 30.6.2018 23:09

Re: Ta readmise

To byl vtip :). SIlný názor nutně neznamená že dotyčný má vůbec ponětí o čem mluví :)).

M. Mařák 30.6.2018 23:16

Re: Ta readmise

V současné situaci by asi bylo pro EU nejlepší, kdyby z ní Itálie stejně jako GB vystoupila, mohlo by je následovat i Řecko. Ty národní státy mají cosi do sebe, chtělo by to poslat Kajana za Salvinim, aby mu to vysvětlil.

P. Vandas 30.6.2018 23:22

Re: Ta readmise

Co máš pořád s tím vystupováním? Vystup sám a s celou Francií a bude to rozumnější než tvé vlhké sny. :-):-):-)

M. Mařák 30.6.2018 23:36

Re: Ta readmise

Ořezal bych to všechno až na tvrdé jádro a restartoval. S takovým materiálem se příští Svatá říše ŕímská budovat nedá.

J. Anděl 30.6.2018 23:38

Re: Ta readmise

Problém budovatelů Svaté říše římské je ten, že jim furt připadá moc malá.

M. Mařák 30.6.2018 23:40

Re: Ta readmise

Je třeba to postavit na keltském a vikingském svorníku a ne na jakémsi odkazu o ničem z líného jihu.

J. Anděl 30.6.2018 23:53

Re: Ta readmise

No, možné to jistě je, ale jak píšu, touha po expanzi je příliš hluboko v DNA. I Keltů a Vikingů.

S. Sidlichovsky 1.7.2018 6:30

Re: Ta readmise

Žádná shoda názorů není v zásadních otázkách ani mezi těmi, co by měli patřit do Vašeho "tvrdého jádra". Macron chtěl stovky miliard do toho nového evropského fondu, po Mesebergu to Merkel očesala na 30 miliard a i to je pro "seveřany" moc.

S. Sidlichovsky 1.7.2018 7:30

Re: Ta readmise

Naprosto podstatná je další změna ve srovnání s původním Macronovým návrhem - nemá jít o finanční transfery (tak jak je známe např. z ekonomiky USA nebo UK) ale o půjčky.

A tak se opět dočkáme vele-summitu na záchranu Eura, jen co se ten současný cyklus obrátí. .

J. Schořík 30.6.2018 23:30

Re: Ta readmise

U těch Řeků EU propásla příležitost která se ji nebude opakovat. Škoda. A u Italů ta krize teprve přijde, jsou ale zase too big to fall..

M. Prokop 1.7.2018 0:53

Re: Ta readmise

Přesně.

P. Jirkovský 30.6.2018 23:23

Re: Ta readmise

Právě. A já jsem se tak těšil ....

V. Klepetko 30.6.2018 23:41

Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

Mutti Dublin3 nesuspendovala, jen využila článek, že každá země EU se může rozhodnout, že povede azylové řízení běžence, i když by ho podle schválených kritérií měla vést jiná země.

No a kritéria (lovím v paměti ale snad se nemýlím) jsou jednoduchá. Pokud běženec ještě o azyl nezažádal, tak musí být vrácen do první země EU, do které vstoupil. Když se mu někde podařilo podat žádost o azyl nebo ochranu, tak musí být vracen tam. První ani druhé neplatí, jen když má běženec v některé další zemi EU blízkého příbuzného pod ochranou / v řízení. Příslušné země musí dle platných dohod Dublin3 běžence chyceného na hranicích Německa přijmout, když o to Mutti požádá. To platí i pro každého chyceného v německém vnitrozemí, když není v zemi déle než 5 měsíců.

Takže Mutti může ty lidi vracet i bez nějakých readmidmidních dohod - když se prokáže že už někde zažádal nebo když se prokáže, jak přesně vstoupil do EU. A každopádně má právo NEVPUSTIT nikoho přicházejících z bezpečných zemí: ČR, Polska, Rakouska...

K čemu tedy potřebuje Německo jakési další readmisní dohody? Když u nich odchytí někoho, kdo si u nás podal žádost o azyl, a požádají nás abychom si ho laskavě převzali tak si jej musíme převzít zpět i bez jakýchsi dalších dohod. Nebo se pletu?

V. Klepetko 30.6.2018 23:43

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

"readmisních"

J. Schořík 1.7.2018 7:09

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

U nových máme shodu. U starých, kteří si zazadali jinde ale poté se dostali do Německa v době, kdy Německo bylo dle vlastního rozhodnutí příslušné k vyřízení žádosti podle mého nemá jak vrátit bez dohody - protože ve chvíli kdy Německo suspedovalo (v souladu s možnostmi přímo v Dublin3) články určující kdo je odpovědný za vyřízení žádosti, tak jim padlo i možné vraceni tech kteří požádali jinde.

Nebo žák si to alespoň vysvětluji. .

J. Schořík 1.7.2018 7:20

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

Pokud jsem se rozhodl že budu země odpovědná za azylové řízení tak nemůžu vracet z důvodu spojených s azylovým řízením jinde.

V. Klepetko 1.7.2018 7:54

Re: Přiznám se, že bych také byl rád za vysvětlení...

To ano. Ale pokud jsem se ještě nerozhodl zahájit řízení, ale jen zadržel člověka na hranici nebo krátce (5 měsíců) po jejím překročení - tak jej mohu deportovat do té země EU, která je pro azylové řízení příslušná dle Dublinu 3.

Bo ta příslušná země nic nesuspendovala a ctí Dublin.

Začínám mít dojem, že Angela chce prosadit smluvní readmisi pro ty uprchlíky, kterým nechala proaktivně a iniciativně zahájit DUPLICITNÍ azylové řízení v Německu, i když dle Dublinu 3 k tomu příslušný jiný stát EU (kam prvně vstoupil nebi kde si prvně zažádal). A to by mohl být obrovský problém!

Ďábel bude skryt v nějakém detailu.