28.6.2024 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

Jak to vlastně je

Politika budiž jednoznačná a srozumitelná, pak je buď většinově přijímána anebo odmítána. V druhém případě v demokratické společnosti padá odmítnutá politika pod stůl. Někdy ale není snadné politiku jednoznačně a srozumitelně vysvětlit. Zjistil jsem to, když mě navštívil host ze vzdálené země Papua Nová Guinea, Walpa, synovec náčelníka kmene Nguli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Trick 7.8.2017 10:28

To snad není možný

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jasna-cisla-Babis-vyrostl-na-33-a-drti-CSSD-Zeman-rozmazl-Drahose-s-Horackem-499054

Taková masivní kampaň Antibabiš a "howno, howno slavný soude"

Je vidět, že "Tento národ potřebuje více propagandy".

R. Neveselý 7.8.2017 10:25

Táhněte už do prdele!

"Avizovaná dohoda mezi italskou vládou a nevládními organizacemi o přítomnosti policistů na jejich lodích padla. Většina neziskových organizací, které u libyjských břehů z přeplněných člunů pašeráků loví migranty a dopravují je k italským břehům, úmluvu odmítla podepsat údajně kvůli tomu, aby se migranti necítili být kriminalizováni. Úmluva obsahuje mj. opatření, podle kterého mají záchranářské lodě zákaz vplutí do libyjských vod či povinnost pro tyto lodě přijímat na palubu členy speciálních bezpečnostních složek pro boj proti obchodu s lidmi."

Mezi organizacemi, které odmítly úmluvu podepsat, jsou Jugend Rettet (Mládež zachraňuje) a Lékaři bez hranic.

A. Trick 7.8.2017 10:22

Re: Kdyby toho Ruska nebylo, kdo by byl náš

To měli Amíci vymyšlené dobře, ale nepovedlo se.

A. Trick 7.8.2017 10:21

Re: "jak sami aktéři tvrdí"

Prokope, tak už se toho konečně ujměte. Není na světě většího mudrce než Vy. Neupejpejte se.

J. David 7.8.2017 10:11

Re: Tyhle volby budou těžké

Radikalizace. Co jest to vlastně "radikální", nebo proces "radikalizace"? Vezměmě růže a mšice, z hlediska pěstitele růží. Kdy se pěstitel růží začíná radikalizovat vůči mšicím, když mu jeho růže invazivně obaszují? Nejprve pouze verbálně (pouze nemultikulti brble), pak je jenom něžně začíná ofukovat dýmem z nalezeného tabáku Taras Bulba po dědovi na půdě (první fáze radikalizace). Mšice lezou dál na růže, pěstiteli růží je blbě z tabáku, jeden soused nekuřák ho buzeruje, že smrdí, druhý soused filantrop, že mšicím nepřípustně dehtuje sosáky. Pěstitel tedy udělá z Tarase Bulby odvar a začne jím postřikovat keříky růží (druhá fáze radikalizace). Nekuřák soused je spokojen, filantrop ale začne ryčet, jak je to nemorální chudinky mšice takto týrat, jak se kroutí, že ta aplikace xenofobního lektvaru od pěstitele růží vyhnala mšice i krtky na filantropovu zahrádku. Na pěstitele růží filantrop poštve komis, čím topí ve šporhéltu, na kterém vaří svůj odvar z Tarase Bulby. Pěstitel pak růže vykope, ekologicky je zlikviduje, a sousedovi filantropovi v hospodě při nejbližší příležitosti rozbije hubu (třetí, a skoro vrcholná fáze radikalizace). Něco, jako: http://outsidermedia.cz/%C3%BAvod-do-teorie-pr%C5%AFserov%C3%A9ho-pole/ .

M. Prokop 7.8.2017 10:11

Re: Aston právě objevil Zěměkouli?

Absurdní neznamená nereálná.

M. Prokop 7.8.2017 10:11

Re: "jak sami aktéři tvrdí"

:-(

M. Prokop 7.8.2017 10:10

Re: Kdyby toho Ruska nebylo, kdo by byl náš

Máte pravdu, že ty změny chápání nebývají dlouhodobé. Aby se situace vrátila k normálu, vymyslí se třeba základna USA v Sevastopolu. :-P

J. Fialová 7.8.2017 10:04

Re: "jak sami aktéři tvrdí"

Tak. Malý fejetonek k tématu:

"Jel jsem do kostela – na prvních 800m silnice cca 50 značek, dal jsem si kafe dostal jsem výpis čísel – EET, bude zima – topím plynem, bude muset přijít kominík, k obědu jsem měl pivo – odpoledne nesmím na loďku...":

http://pravyprostor.cz/jak-se-vam-podle-nich-zije/

M. Prokop 7.8.2017 10:01

"buďme rádi za naše nepřátele"

Česky spíš "buďme vděčni za naše nepřátele"

M. Prokop 7.8.2017 10:00

"jak sami aktéři tvrdí"

Aktéři toho vždycky nakecají ...

Aktéři mohou za zvyšování buzerace a přibývající úředníky.

Ten zbytek je spíš navzdory jim.

R. Tesařík 7.8.2017 9:40

Re: Tyhle volby budou těžké

Jenomže není hospodaření jako hospodaření..

J. Fialová 7.8.2017 9:35

OT - hezká vzpomínka na Pavla Kantorka

na webu pana Kechlibara: 1url.cz/ftCo9

Zejména poslední vtip je super.

P. Hlosta 7.8.2017 9:28

Re: Tyhle volby budou těžké

Proto také voliči preferují ty, co se nehlásí k pravé, nebo levé, nebo středu, ale jen k vládě ekonomiky, tedy hospodaření. Jestli je kdo špatný hospodář, to se hned před volbami nepozná. Pravicovost a levicovost lze hlásit dopředu.

Nezdá se mi, že by příklon voličů k ochotným správně hospodařit(což se pozná ale až po volbách) znamenalo radikalizování. Jedině radikalizování ve smyslu odmítání politiky pravolevé.

M. Berka 7.8.2017 9:27

Re: Tyhle volby budou těžké

Jste lehce na omylu, radikalizace je dneska všeobecný jev. Je v USA, je ve Velké Británii, je u nás. Není to specifikum ČR. Takže je na místě také otázka: Proč k tomu jevu došlo a dochází?

P. Hlosta 7.8.2017 9:23

Re: Kdyby toho Ruska nebylo, kdo by byl náš

Po pádu Sovětského Svazu a jeho impéria Rusko vnímalo USA jako přátelský stát. Museli změnit pohled na to a smířit se s tím, že USA je jejich nepřítel. --- Taková teorie se ale nehodí, takže platí, že po pádu Sovětského impéria Rusko začalo být nepřátelské USA a všem státům kolem něj, protože se chtělo vrátit k impériu SSSR, tedy ke svému konci. Musí se tedy všechny státy spojit vojensky a obklíčenému Rusku dát diktát své ekonomiky a politiky. Rusům se to nějak nehodí, asi se budou bránit co to jde. ;-))

M. Berka 7.8.2017 9:23

Re: Kdyby toho Ruska nebylo, kdo by byl náš

Ano, buďme rádi za naše nepřátele. Kdyby jich nebylo, pak dojde k zastavení vývoje, stagnaci a úpadku. A to jak sociálně, tak biologicky. Svět je postaven na boji o přežití a případně na soutěži. Bez toho by nebyl žádný vývoj...

Z mého pohledu musí existovat "alternativy", i když je dobře, že jsou třeba minoritní. Svět bez alternativ je mrtvý svět...

P. Rajman 7.8.2017 9:17

Tyhle volby budou těžké

z jednoho prostého důvodu. To, co svedlo vládnoucí strany k sobě a zajistilo jednu z nejpokojnějších a jak sami aktéři tvrdí nejúspěšnějších vlád od roku 1989 půjde "pod stůl". Strany se v této situaci musí zradikalizovat a o úspěch poprat. S nimi se budou radikalizovat voliči, kterým nebude (protože už nyní není) nic pravého dost pravé a nic levého dost levé. Nepůjde tak o zalíbení se politickému středu, ale o jeho radikalizaci v duchu "běda poraženým".

P. Hlosta 7.8.2017 9:13

Re: To mi trochu připomíná feferony:

:-)))

D. Polanský 7.8.2017 9:09

Re: Aston právě objevil Zěměkouli?

Kdepak absurdní, zcela reálná a s obrovskými kompetencemi.

D. Polanský 7.8.2017 9:08

Kdyby toho Ruska nebylo, kdo by byl náš

nepřítel? Přece slušný stát potřebuje neslušného nepřítele, jak chcete jinak vůbec fungovat!

P. Spáčil 7.8.2017 9:03

Re: Sankce...

no, sankce na dovoz polských jablek uvalili rusové. A poláky to pěkně bolelo.

M. Prokop 7.8.2017 9:00

Re: Sankce...

Ovšem sankce na zeleninu a ovoce z Polska vyhlásili Rusáci, ne EUnije.

Jak si Rusko pomohlo, to je taky otázka. Rozvíjí se vlastní výroba, ovšem je dražší a méně kvalitní (což byla příčina dovozu), takže to "odsral" ruský spotřebitel.

M. Prokop 7.8.2017 8:57

" Jakoby Rusko bylo jeden člověk a mělo jednu vůli."

Papírově možná ne, ale v praxi to tak dost vypadá.

M. Prokop 7.8.2017 8:56

Re: Aston právě objevil Zěměkouli?

A to jste ještě zapomněl na obzvlášť absurdní EUniji.

M. Prokop 7.8.2017 8:55

To mi trochu připomíná feferony:

Maďarsko v roce 1941 vyhlásilo válku USA, účinkují: prezident USA, velvyslanec Maďarska v USA: Maďar: Velevážený pane prezidente, s největší lítostí Vám oznamujeme, že dnes Maďarsko vyhlásilo USA válku. Prezident USA: Maďarsko? A to je co za zemi?Maďar: Je to království. Prezident USA: A kdo je tam králem?Maďar: My krále nemáme.

Prezident USA: A kdo to tedy řídí?Maďar: Admirál Miklós Horthy.

Prezident USA: Admirál? To znamená, že jsme ve válce s dalším vojenským loďstvem?Maďar: Maďarsko je ve vnitrozemí, my loďstvo nemáme.Prezident USA: A o co vám jde? Máte na nás nějaké územní nároky? Maďar: Ne. Územní nároky máme vůči Slovensku a Rumunsku.

Prezident USA: To znamená, že jste ve válce s Rumunskem i Slovenskem? Maďar: Ne, Rumunsko a Slovensko jsou naši spojenci.

P. Rajman 7.8.2017 8:50

Re: Žádné uprchlíky, žádné sankce vůči okupantům

Necovejte a nic mi nepidsouvejte a koukejte se vratit přesně k tomu co jste tu napsal.

M. Valenta 7.8.2017 8:46

Aston právě objevil Zěměkouli?

Takhle přece vypadala politika, světová i místní, vždycky, protože jen v takovém prostředí můžou fungovat režimy jako je S. Korea či skupiny vyžírků jako je ta Zemanova.

P. Rajman 7.8.2017 8:44

Re: Co to zase melete?

Nemám nejmenší důvod. Vy tu demagogicky obviňujete Západ ze stranění muslimům (včetně podpory ničení kulturních hodnot) v Srbsku, poté co Srbové začali s jejich systematickou genocidou,kterou Západ po selhání v Srebrenici zastavil. A že Češi ničili v sedmdesátých letech kulturní památky na severu stejnými metodami jako IS v Sýrii a Iráku (vyhozením do vzduchu) je pravda, kterou si tu dovoluji bez vašeho svolení (které je k smíchu připomenout. Takže samolibý Tricku nadopovaný bolševicko-šovinisticko-putinovskou propagandou sečteno a podtrženo, buď příště mlčte nebo si běžte stěžovat na lampárnu.

P. Hlosta 7.8.2017 8:31

Centrálním dirigismem proti centrálnímu dirigismu? ;-)

Dobrý pokus o sociální sci-fi, žel takhle realita nefunguje.

Je toho tolik ve světě, co by potřebovalo napravit a sankcemi se to nedá. Je to o centrálním dirigování a proto v zásadě neekonomickém. Pokud kdo je dobrý hospodář, hospodaří co nejefektivněji, aniž by jiným se snažil schválně snížit jejich hospodaření, uznávaje při tom, že konkurence je i pro něj zdravá a ne jen pro druhé mimo něj. Není skutečně tak spravedlivých hospodářů, spíše naopak a z toho jsou světové problémy.

V naší zóně se pojmenovává jiná ekonomika a sociální prostor jako diktatura, nedemokratická společnost, což prý je ryzí zlo. Je to jistě hodně správně, ale ne docela. Jen stěží lze napravovat hospodaření jiných proti jejich vůli, zásahem do jejich ekonomického prostoru a vložit jim "svobodu" do rukou bez jejich vlastní snahy a boje za ni. Prakticky pokaždé totiž nastává následně chaos v té společnosti, neschopný jakékoliv nápravy a pro narušenou ekonomiku i sociální propad. Ekonomický nátlak je antiproduktivní a poškozuje sociálně právě výhradně ty, co by měli usilovat o svou svobodu.

Je teze, že Rusko má a bude mít stále větší snahu o imperiální vliv a my budeme jeho zájmovým územím. Jakoby Rusko bylo jeden člověk a mělo jednu vůli. Takovou moc zatím tam nikdo nemá. Zato v USA je systém, v kterém prezident je údajně nejmocnější muž světa. Taky to není až tak reálně. Omezují ho další vrstvy mocných a on jim podlehne časem vždy. Pokud ne, odstřelí ho někde v Dallasu. Imperiálních snah je ve světě víc. I tady v EU. Taky Čína je v tomhle mocná. Pro ni sankce už nejsou, ale ekonomická spolupráce ji drží na uzdě. Zatím! Není nebezpečnější než Rusko? Asi že vůle jedné politické strany a jedna moc je správnější, než jiný druh diktátu. Samozřejmě, že tohle neplatí, ale nám je namlouváno stále dokola, jak jsme ohrožení, jak nás sankce sice oslabí, ale ochrání před imperiálními zájmy o nás. Pročež jsme též centrálně dirigováni a rušeno je konkurenční naše prostředí, aby dosáhlo se cíle. Jakého ;-)