26.6.2024 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

Hrnec na plotně

Čerstvý kostlivec se vyvalil ze skříně: schodek ve výši sto sedmdesáti miliard, vyvolaný předvolebním rozhazováním Paroubkovy vlády a umožněný i bázlivým přitakávačstvím ODS, která si netroufla proti některým nesmyslům hlasovat, aby nepopudila voliče, tento schodek je tak šíleně veliký, že se o něm ostýchali veřejně hovořit i ti, kdo o něm věděli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vilém 3.8.2006 0:40

Re: Re: Re: Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

Podnikat není totéž co krást, nevěřím, že v ČR převládají kriminální podnikatelé, ale třeba máte odlišné zkušenosti.;-)

Nekdo 3.8.2006 0:56

Re: Re: Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

Vy jste ale naivni a zaslepeny pitomec. Ti opravdu bohati maji moznost presunovat sve prijmy do jinych zemi, maji na zaplaceni danovych "optimalizatoru" apod. Z tech nikdy zadna vlada nedostala vic, nez byli ochotni sami zaplatit. Zvyseni dani by dopadlo predevsim na tvrde pracujici kvalifikovane lidi, pripadne drobne podnikatele a zivnostniky s nadprumernymi avsak plne zaslouzenymi prijmy. Zvyseni danoveho bremene zpusobi zglajchsaltovani jejich prijmu s temi nizsimi s naslednou demotivaci a odlivem mladych odborniku do zahranici.

x 3.8.2006 1:09

Re: Re: Re: Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

Nemam co dodat, lepe bych to nebyl schopen nenapsat..

fotr 3.8.2006 6:35

Re: Re: Re: Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

Naposledy Rolling Stones zaplatili za svých, zcela jistě velmi nadprůměrných příjmů... 0,5%. Splovy půl procenta. To je z každé koruny půl haléře.

Přitom sazbu ke zdanění rozhodně neměli nižší, nežli třeba zedník. Jen na rozdíl od toho zedníka nemají možnost "daňově optimalizovat".

Nebo U2, Bono. Proslavení svými "charitativními" koncerty pro hladovějící. Ti naposledy začali používat služeb stejné firmy, jako RS.

A.D. 3.8.2006 17:01

Re: Re: Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

A copak si jako představujete pod pojmem "tvrdě pracovat"?

Dle vašich příspěvků soudím, že tvrdou prací lze nazvat pouze práci fyzickou, tzv. "dělnickou", je to tak?

Takže lidé, kteří pracují v kancelářích, ač zaměstnanci, na označení "tvrdě praucjící" už nárok nemají, správně? Protože kdyby měli, tak jak odlišíte jejich tvrdou práci např. v marketingovém oddělení a tutéž práci majitele firmy jen na vyšší úrovni při zajišťování zakázek pro firmu, aby bylo z čeho platit ty lidi v kanceláři i ve výrobě?

dadacos 3.8.2006 0:41

Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

Podnikatelé jsou podnikateli proto, že jejich ochota k relativně vyššímu riziku je vyvážena relativně vyššími příjmy (relativně = v porovnání se zaměstnancem).

Jestliže se zvýší daně, investoři se prostě přesunou jinam, anebo podnikání postupně zanechají, neboť jejich podnikatelské riziko již nebude vyváženo tak lákavě jako dříve. Spolu s tím zanikne horentní množství pracovních míst.

Vilém 3.8.2006 0:47

Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

Tento jev je třeba posuzovat právě s ohledem na VYVÁŽENÍ rizika.

Tzn. pokud investoři nebudou mít lepší podmínky jinde nebo budou náklady přesunu vysoké, nezmění se na jejich chování nic. ČR jim v posledních letechc vycházela tak vstříc, že sem možná chodilo mnoho firem orientovaných na nízké daně, ale ČR potřebuje standardní firmy evropského typu. V USA, UK, Německu apod., jsou daně vyšší, ale neznamená to HORENTNÍ ZÁNIK PRACOVNÍCH MÍST.

Kromě toho nelze kvůli investorům a často pochybným pracovním místům rozbít rozpočet.

dadacos 3.8.2006 0:54

Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

To mi ale nerozumíte. Zánik je proces, stejně jako změna daňového zatížení. Jestli jsou někde daně vyšší, jedná se o status quo a pracovní místa pochopitelně rapidně nezanikají, neboť nemají proč.

Vilém 3.8.2006 0:58

Re: Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

Takže třeba během deset let trvajícího procesu zaniknou pracovní místa?

Pokud to nelze věrohodně kvantifikovat, je třeba uvážit protipříklady, jako Dánsko, Švédsko, Slovensko.

Zřejmě působí také mnoho jiných faktorů, proto bych určité zvýšení daní v zájmu vyrovnání rozpočtu a zejména odstranění různých výjimek, viděl jako přijatelné.

Bubik 3.8.2006 1:04

Takže třeba během deset let trvajícího procesu zaniknou pracovní místa?

ANO ZANIKNOU. například "kvalifikovaná" výroba Lega, osazování trubiček do odlitků na páse, montáž čehokoliv systémem cvičená opice - což je většina pracovních míst v automobilovém průmyslu.

Jen co vleze Rumunsko a Bulharsko do EU. První známky přesunu už se dějí dnes..........

No a ti chytří a tedy potenciálně bohatší, co Vás tak s.e.rou, ti sbalí svých pět švestek a odejdou kamkoliv.

No a zůstanou tady lidi jako Vy, nasraní, že jim nikdo neplatí jejich sociální požadavky.......

Martin 3.8.2006 1:13

Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

neni to presne, pokud se podivame na slovensko, kde maji nizsi dane a pokud investicnimi pobidkami /morem pro ods/ jim dzurinda nenabidl vice bonusu nez u nas tak investori sli k nam - do te umirajici, danove strasne nevyhodne a uplne nereformovane zeme - nejaky idioti to asi byli :-D

KR53 3.8.2006 2:14

Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

Martine, zapoměl jste na maličkost. Investoři tyto daně po dobu 10 let neplatí a je jim tedy těžce jedno, kolik má náš milý stát daňovou zátěž pro domácí podnikatele. Domácí tedy platí a krachují, zatímco cizí jsou vysmátí a před koncem daňových prázdnin zbalí kufry a spokojeně odtáhnou domu - za svými penízky. Kdepak, ti nejsou idioti.

Martin 3.8.2006 2:31

Re: Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

nezapomnel, stejne pobidky jim davaji i slovaci v tom je cely ten for. na slovensko nejdou diky lepsimu klimatu /jak rada sugeruje ods/ ale diky pobidkam, pokud je maji stejne jako ty nase tak investor jde k nam

navic opakujete nesmysl s cestujicimi investory, vy si myslite, ze firma investuje ohromne penize ktere na zisku se ji velmi casto vrati treba az po tech deseti letech /a obcas ani to ne/ a pak jako poustevnicek odkraci jinam ? investori stavi fabriky po celem svete s dlouhodobymi zamery, jen vybiraji zeme kde na tom vydelaji nejvice - proto pobidky

Nekdo 3.8.2006 3:42

Re: Re: Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

Tak tomu neverte ani na chvili. Investorum se tezce vyplati investovat v zemich s danovymi prazdninami zejmena v ramci EU. Nejenze ze u nas dane neplati, tyto firmy si jeste tim snizi dane v puvodni zemi. Dela se to tak, ze soucasti vyrobene u nas se prodavaji materske firme za nesmyslne ceny, ty si daji do nakladu,  tim si snizi danovy zaklad a penize zustanou ve firme.  Jako tresnicka na dortu to umele zveda domaci HDP, kterym se pak tupy Paroubek vychlouba, ale ze ktereho jaksi u nas nikdo nic nema.

Martin 3.8.2006 13:50

Re: Re: Re: Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

HDP to ale zveda i slovakum ktere ta tupa ODS nam dava jako priklad uspesnosti reforem. A to vse jen diky prilivu penez od investoru "a uplne neuzitecnym pobidkam", protoze investor prece vystavi fabriku za miliardu za deset let vydela petset milionu a pak fabriku rychle zrusi a odstehuje ji nekam - zapadni evropa je uplne bez fabrik protoze tam maji vysoke dane a strasny socialni system :-D

Nekdo 3.8.2006 16:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zvýšit daně = zvýšit nezaměstnanost

No pres noc se to samozrejme nestane. Ekonomika ma setrvacnost na kterou levicove vlady hresi. Najdete si ale, kolik fabrik uz se takhle presunulo treba jen z Nemecka k nam a jaky to ma vliv na tamni zamestnanost. Krome toho ODS pokud vim davala za vzor Slovensko v reforme dani, socialniho systemu apod. Investicni pobidky a danove prazdniny naopak vzdy kritizovala jako znevyhodneni domacich podnikatelu.

roz 3.8.2006 1:04

Re: DANĚ, DANĚ, DANĚ

Ty blbe! I když opravdu bohatým sebereš úplně všechno co mají, pořád to bude málo! To co se vybere na daních od těch chudých je podstatně větší balík. Režim, který rozmařile utrácí se nemůže dlouhodobě udržet.

janabok 3.8.2006 0:06

dle

erudovaného ekonoma, t.č. náčelníka největší loupeživé tlupy, se dluhy splácet nemusí...

kde je tedy problém? ...

Martin 3.8.2006 0:12

Re: dle

dalsi modry analfabet, ktery slysel jen pulku vety a ji jako blbecek opakuje

paroubek pak svoji nepresnou formulaci o minutu pozdeji vysvetlil, ale jeho vysvetleni shodne s realitou uz hlupaci neznaji

Jaroslav M. 3.8.2006 0:21

Re: Re: dle

Tedy Martine prozradíš mi tu druhou půlku věty?

Halladin 3.8.2006 0:34

Re: Re: Re: dle

No jo, amíci ještě nezaplatili dluhy z první světové :-))

Martin 3.8.2006 1:10

Re: Re: Re: dle

ze ve vetsine pripadu se pri normalnim fungovani statu nesplaci dluh ale jen procenta ze zadluzeni /kdo ma aspon minimalni poneti o statnim hospodareni a celosvetove situaci vi ze je to fakt/

dvd 3.8.2006 6:30

Poslyšte

nebyxl jste na stáži v Argentině?

Ruda 3.8.2006 8:00

Re: Re: Re: Re: dle

Něco jsi psal o erudovaném ekonomovi, ale podle toho jak "dovysvětluješ", tak jsi jenom ubohoučký blbec, který o ekonomii neví vůběc nic. Na to totiž není ani potřeba být ekonom, aby jeden věděl, že nakonec se musí zaplatit nejen úroky. Pak něco blekotáš o modrých strakách. Pochopitelně dost často to tak dopadne, že levičáci udělají dluhy a potom to za ně musí zaplatit pravičáci, no a to se moc nelíbí voličům, protože se musí trochu utáhnout opasky, takže se zase v dalších volbách zvolí levičáci a tak to jde dál.

Petr Brodský 3.8.2006 15:45

Re: Re: Re: Re: Re: dle

V době papírové měny nesměnitelné za zlato se sice státní dluhy platí, ale převážně z nových, větších půjček. Projeví-li se nedostatek hotovosti, státní banka prostě natikne další peníze. Právě proto existuje v systému papírové měny trvalá celosvětová inflace.Paroubek Vám říkal pravdu, stejně jako vám ji kdysi říkal Klaus, když odmítal teorii špinavých peněz. Kdyby třeba USa dnes splatily celý federální dluh prostřednictvím šetření(tedy ne z nových půjček), stoupla by cena dolaru asi na dvaceti až čtyřicetinásobek, což by znamenalo daleko katastrofálnější deflaci než v roce 1929. 

Stanislav 3.8.2006 21:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: dle

Nejsem odborník, ale pravda je, že opuštění zlatého standartu byla zřejmě největší zlodějna dějin a hlavně faktická podpora dalších zlodějen v režii vlád. Ale reálné zadlužení to neřeší, jen de facto přesune problém na obyvatele té dané země v podobě devalvace měny, tzn. devalvace jejich majetku vůči cizím měnám.