18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Hlavu vzhůru, Petro!

Ano, opičím se po stylu Blesku, ve kterém rádi tykají celebritám. Učitelka Petra Vanišová z vinařské školy ve Valticích je celebrita, jelikož o ní psaly noviny. Některé hnusně a, jak píší jiné noviny, paní učitelka Vanišová si vzala to hnusné psaní příliš k srdci a sebralo jí to náladu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klouda 9.2.2016 10:19

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Tak to asi zkusím někde najít, až dočtu Podvolené. Ačkoli dodnes mi to jméno bylo zcela neznámé, aniž by se nám o něm někdo za mých studijních let zmínil... 8)

M. Mařák 9.2.2016 10:27

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Naruby nemá žádný děj, není to příběh, týpek si prostě zařizuje sídlo a rozebírá při tom svůj esteticko-umělecko-filosofický pohled na svět. Řekl bych, že se jedná o naprosté UFO v dějinách světové literatury.

Tam dole je okultní román, ve kterém popisuje satanistu Gilles de Rais.

P. Klouda 9.2.2016 10:31

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Tak díky zařazení mě v této chvíli láká víc Tam dole 8) ... Třeba ale zjistím (pokud to seženu), že je pro mě čtivé obojí ~ záleží na autorově stylistice.

M. Mařák 9.2.2016 11:07

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Stylistika je excelentní, myslím si, že se jedná o opravdové intelektuální estétství.

P. Klouda 9.2.2016 11:10

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Tak to už se skoro začínám těšit. 8) ....... Ale jak už jsem napsal, uvidím, zda to seženu.

M. Mařák 9.2.2016 18:31

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

http://knihy.heureka.cz/naruby-joris-karl-huysmans_3/

http://www.megaknihy.sk/nezaradene/116803-naruby.html

http://www.eplanet.sk/kniha/naruby-joris-karl-huysmans/

http://muj-antikvariat.cz/kniha/naruby-huysmans-joris-karl-1979

Mám to kapesní vydání jako v antikvariátu z Odeonu, akorát jsem si to nechal svázat. Pokud umíte francouzsky, je za 1€ a něco na Amazon ke stažení do Kindle, nebo se dá na netu sehnat volně ke stažení zadarmo ve formátu epub, či pdf.

P. Klouda 9.2.2016 19:03

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

No tak to děkuju moc!! Věřím, že některý z tipů, které jste mi takto nabídl, vyjde! 8)

Opravdu ještě jednou vřelý dík... 8)

M. Prokop 8.2.2016 22:30

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Oni by to Turci asi nesli nelibě, kdyby všichni Syřani vyjma armády a Hizballáhu zůstali v Turecku.

P. Klouda 9.2.2016 10:22

Re: Babu pustili na výlet, a HELE!

Ano. Hizballáh s nimi navěky... 8)

J. Vobr 8.2.2016 21:11

HOFMAN,vy jste byl při porodu přidušenej ???

... tím by se to vysvětlovalo !!!

________________________________________________

:-)))

:-)))

P. Hofman 8.2.2016 20:45

NOŽE A PLAMENY

Přišel čas, aby zazněl jasný hlas: A dost. A to zejména od těch, kdo mluví o cílené okupaci Evropy ze strany uprchlíků, protože tím vzbuzují dojem, že jsme uprostřed nějaké války. Češi se nemusí bát cizinců, ale Čechů, kteří bodají nožem a zapalují domy. Pokud se to nezastaví dnes, můžeme tu mít vážné nepokoje, které skončí tragicky. (Erik Tabery)

M. Franková 8.2.2016 20:49

Re: NOŽE A PLAMENY

Ach jo, zřejmě je desetiminutovka před povelem - pomodlit, vyčůrat a spát. Odcházím.

M. Mařák 8.2.2016 20:49

Re: NOŽE A PLAMENY

V ohni přitápí i naši prezidenti. Klaus s teorií autentického Čecha, nebo Zeman, jenž vedle kostní moučky pěje státní hymnu a podobně.

To je pak těžké...

P. Hofman 8.2.2016 20:58

Re: NOŽE A PLAMENY

Jo, je to tak.

A tihle dva nejsou mezi politiky jediní. I od křesťanských církví jsem například neslyšel ani slovo uklidnění či odsouzení oné primitivní nenávisti vůči utečencům. Běda, kdyby sem opravdu nějací přišli.

A. Trick 8.2.2016 21:22

Re: NOŽE A PLAMENY

Kolik je mezi nimi džihádstů? Ani jeden? Tak to jsem si oddechnul.

Kolik je mezi nimi dávkařů? Ani jeden? Tak to je úžasné.

Chápu, primitivní nenávist k "rusákům" je nanejvýš demokratická!!!

M. Prokop 8.2.2016 22:34

Re: NOŽE A PLAMENY

Nenávist k Rusákům je hlavně důvodná.

Nejenže okupovali jako poslední, ale navíc už je to zase bere.

R. Tesařík 8.2.2016 21:23

Re: NOŽE A PLAMENY

Já jsem zase neviděl masivní odsouzení muslimskou komunitou teroristické útoky a další zvěrstva.

M. Mařák 8.2.2016 21:24

Katolíci jsou jen moc a peníze,

ti na odkaz jejich taťky Ježíše kašlou od začátku, no a evangelíci, těžko říct, uvidíme, jak se vyvrbí. Ti zdejší zatím žádná sláva, tedy...

M. Mařák 8.2.2016 21:31

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

Tedy kromě současného papeže, abych byl objektivní.

P. Hofman 8.2.2016 21:32

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

Církve učí tradičně své ovečky k nenávisti vůči členům jiných církví. Jen námi atheisty bohorovně pohrdají, my jim ani za tu nenávist nestojíme.

M. Mařák 8.2.2016 21:40

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

To je vzájemné, vy ateisté zase pohrdáte věřícími.

P. Hofman 8.2.2016 21:44

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

To je právě to, co není pravda a co šíří právě oni pobožní.

Proč bych já pohrdal někým, kdo věří stejně jako já, jen v něco jiného? To nedává smysl. To bych musel taky věřit v nějaké božstvo. Pak bych ovšem přestal být atheistou.

M. Mařák 8.2.2016 21:50

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

OK, řekl bych, že jste výjimečný ateista.

M. Martinovská 8.2.2016 22:02

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

Tak, vždycky večer čtvrt hodiny nenávidíme adventisty, 20 minut baptisty, podle abecedy přes české bratry až k církvi starokatolické, ve zbylém čase se věnujeme pohrdáním ateisty.

P. Hofman 8.2.2016 22:10

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

No, tak jste mi něco podsunula, i když je to totální blbost, ale co já s tím.Nikým pobožným nepohrdám, proč bych to dělal? Hovořím, prosím, o církvích, organizacích, čili profesionálech, kteří v nich působí. A to je zcela jiné kafe. Tam školení nepotřebuji. Globální business mně fakt nikdo učit nemusí.

M. Martinovská 8.2.2016 22:47

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

no, já jsem ovečka, a ještě pobožná. Nenávist k bratrům, to máte zastaralé informace, to nás už neučí ani Profesionálové, to už je dneska pasé, ale strach z islámu je "u nás" (katolíci) pravděpodobně - možná - rozložen podobně, jako ve společnosti (průzkum jsem nedělala). Ale na pár místech se něco děje, všude se najdou lidi dobří i ochotní se zvednout a něco udělat. ale jsem už nějaká ospalá, ani té obhajobě už nedám tu energii, co třeba, jdu spát.

M. Prokop 8.2.2016 22:35

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

Co přesčasy, nic?

M. Martinovská 8.2.2016 22:50

Re: Katolíci jsou jen moc a peníze,

Věnuji vám, pane Prokope, dnes navíc jako bonus 25 minut kvalitního pohrdání se zpěvy v D-mol. Skupina Ateisti, tak, jdu se soustředit, je jich hodně, to dá fušku.

M. Martinovská 8.2.2016 21:59

Re: NOŽE A PLAMENY

.. neslyšel ani slovo... no, třeba jste neposlouchal Františka, a bacha, František, vítač největší, je nejdůvěryhodnější osobou pro ČR podle nedávného průzkumu. Ovšem Duka u nás tedy nic moc. Ale je tu ještě Václav Malý, jezdí po besedách a debatách, byl taky v SAR, navštívil tam imáma... nevím, co byste ještě chtěl.

P. Hofman 8.2.2016 22:04

Re: NOŽE A PLAMENY

Františka, ač je skvělý, nepočítám, neb píšu o českých křesťanech. Ale máte samozřejmě pravdu, nejen Malý ale třeba i Halík. Já ten hlas církve jako takové však neslyším. Duka je ostuda.