17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Hašek volil hejtmanství

Michal Hašek zůstane hejtmanem Jihomoravského kraje a ve sněmovně ho nahradí znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. Zdalipak se přítel Gabrhel vzdá starostování? Ono starostování tak velkého a významného města, jímž Znojmo je, vyžaduje plné nasazení, sedm dní v týdnu a jistě dvanáct hodin denně. To se nedá dělat levou zadní. Přítel Michal Hašek by mu to mhl vysvětlit, jako přítel příteli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Uživatel 24.4.2014 22:10

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 24.4.2014 22:23

Re: nestihl jsem odpovědět

Základní problém podobné diskuse je už v definici slova "úspěšnější".

Je to ten, umožňující vybrat co nejvíce peněz (které pak občanům poplatníkům chybí) a svěřit je k utrácení podle nejasných pravidel úředníkům, nebo ten, který více motivuje občany polatníky k střežení těch, kterým peníze, byť nedobrovolně, svěří? A které má možnost dle toho i volit?

To není jen ekonomická záležitost, to je hlavně politika.

Ekonom Vám jen řekne, že peníze, užívané tím, kdo je vydělal, jsou obvykle využívány efektivněji, než peníze poplatníkovi odebrané, úředníkem využité (a to ještě ne každý ekonom).

M. Prokop 24.4.2014 21:52

Re: nestihl jsem odpovědět

Evropský daňový systém je ve srovnání s USA postaven na mnohem větší neprůhlednosti a hlavně přerozdělování. Dle názoru mnohých (včetně mne) jej to skutečně činí pitomým. A kdo by měl pitomý systém, než pitomci?

O. Uživatel 24.4.2014 21:56

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 24.4.2014 22:01

Re: nestihl jsem odpovědět

Já ale nepsal o obecné bystrosti (pojem poněkud nedefinovatelný, srovnejte třeba Váš příklad z USA /je-li pravdivý/ s tím, kolik Evropanů věří v blahobyt přerozdělováním nebo prospěšnost socíku vůbec), ale o daňovém systému.

A ten mají v USA dle mého skrovného mínění lepší.

DPH je pohodlný způsob výběru, ovšem nutí k přerozdělování, naprosto neprůhlednému a navíc potlačujícímu osobní iniciativu a také osobní kontrolu.

O. Uživatel 24.4.2014 22:05

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 24.4.2014 22:12

Re: nestihl jsem odpovědět

Někde výše zmiňujete prospěšnost poučení z funkčních systémů.

Pokud srovnávám daňový systém USA, je přehlednější a kontrolovatelnější, navíc mnohem menším přerozdělováním nutí k větší zodpovědnosti a umožňuje větší kontrolu (i ve volbách).

Ten evropský, postavený na DPH, je dokonale neprůhledný a svědčící velmi byrokracii.

Neříkám ani nepíšu, že je mi v Česku špatně. Jen pokud vidím něco dle mého názoru chybného či horšího než jinde, minimálně to nechválím, spíše se snažím hledat lepší alternativu.

Kdybych to chtěl měnit komplet, zdrhnul jsem už dávno.

O. Uživatel 24.4.2014 22:25

Uživatel požádal o vymazání
M. Prokop 24.4.2014 22:36

Re: nestihl jsem odpovědět

Představte si, že federální daň jde federálu (a i tam volíte), ale hlavně, místní daně vypisuje Vámi volený činitel. Vypisuje a zdůvodňuje ....

Bez žadonění na okrese, kraji, v Praze, v EU.

Vždyť Vaše škola, Vaše silnice, Vaše ..... je přece Vaše věc! A Vy si ho máte pohlídat, chce Vaše peníze.

Místní starosta jen brečí, kolik dostane od státního úředníka z kdekoliv vybrané DPH.

Já ten rozdíl vidím jako dost podstatný.

M. Prokop 24.4.2014 21:48

Re: nestihl jsem odpovědět

A je, nebo bude v USA tahleta buzerace?

Povinné registrační či online pokladny na každý prd?

I. Gellner 24.4.2014 21:53

Re: nestihl jsem odpovědět

..požádejte černocha, aby Vám oproti vydanému hotdogu vydal účtenku, a bude se řehnit dva dny.. -))

M. Prokop 24.4.2014 21:57

Re: nestihl jsem odpovědět

Proto to píšu ....

Leč dle názoru tamních usedlíků, už i tam se ledacos kurwí. Ne tak rychle jako zde, ale přece.

P. Spáčil 24.4.2014 22:00

Re: nestihl jsem odpovědět

máte samozřejmě pravdu, v USA mají úplně jiný systém, ale na druhé straně, Al Capone se taky řechtal, než ho šoupli do Al Catrazu. (:-))

M. Prokop 24.4.2014 22:06

Re: nestihl jsem odpovědět

Al Catraz není podle vzoru Al Gore .....

P. Spáčil 24.4.2014 22:21

Re: nestihl jsem odpovědět

ano, máte naprostou pravdu, když jsem byl teď na procházce s pejskem, přemýšlel jsem, kdo na to bude upozorňovat. Čekal jsem spíše p.Jílka, ale ...

J. Stejskal 24.4.2014 22:00

Re: nestihl jsem odpovědět

Nevím jak černoch. V Thajsku na trhu dva pomeranče zaplatíte kartou a z krabičky jako dlaň vyjede daňový doklad v thajštině i angličtině. Asi ti Asiaté budou pitomí jako Evropané.

M. Prokop 24.4.2014 22:27

Re: nestihl jsem odpovědět

Asi (určitě) jsou.

Některé věci (přílišné přerozdělování a menší osobní zodpovědnost za vypsání, vybrání a využití daní) se prostě nevyplatí.

J. Stejskal 24.4.2014 22:32

Re: nestihl jsem odpovědět

Vzhledem k tomu, že to některé země zavádějí, vaše tvrzení zřejmě neni obecmě platné.

M. Kodeš 24.4.2014 21:38

Tak jsem tu diskuzi poctivě dočetl až sem

...Vo tom Haškovi, co rači volil hejtmanství a dopad jsem jako stará Pejzlerka v Putimi.

"Panenko Maria Skočická, že jsem sem kdy vkročila."

A. Kohut 24.4.2014 21:40

Re: Tak jsem tu diskuzi poctivě dočetl až sem

Vy jste tady nikdy nebyl? No to je mi Vás líto. Musela to být šupka co?

M. Kodeš 24.4.2014 21:58

Re: Tak jsem tu diskuzi poctivě dočetl až sem

Ale byl,  asi jsem, trouba, četl jen rozumé diskuze, ty krátké.

Ale má to něco do sebe, člověk se musí učit  furt.  Aspoň mám teď přehled o intelektuální frontě, která je schopna, se dostat od politických příživníků, přes Putina i  s vulgarismy až ke zdanění holičů v USA

K. Janyška 24.4.2014 22:02

Re: Tak jsem tu diskuzi poctivě dočetl až sem

Kodeš, Kodeš, vy budete nějakej chytrolín, viďte ?! Dzp.

M. Kodeš 24.4.2014 22:16

Re: Tak jsem tu diskuzi poctivě dočetl až sem

Každej nemůže bejt chytrej, pane Janyška,  ty hloupý musí tvořit výjimku, totiž, kdyby byl každej chytrej, tak by na světě bylo tolik  chytrosti, že by z toho byl každej druhej, úplně blbej.

Asi tak k tomu chytrolínovi

I. Gellner 24.4.2014 21:36

Kde jsou všichni ti Udatní foukači plynu na druhou stranu?-)

Slovensko může bez souhlasu Ruské federace zahájit zpětné dodávky plynu na Ukrajinu pouze v omezeném množství prostřednictvím záložního plynovodu. Po schůzce s ukrajinským ministrem energetiky Jurijem Prodanem to řekl slovenský ministr hospodářství Tomáš Malatinský. Podobně se vyjádřil i eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger, který se jednání obou ministrů v Bratislavě zúčastnil.

"V této chvíli to není právně zcela průchodné. Vyžaduje to jednání s ruskou stranou," řekl Malatinský o ukrajinském požadavku. Podmínky přepravy plynu přes tranzitní plynovod upravuje smlouva mezi slovenskou společností Eustream a ruským Gazpromem.

M. Mařák 24.4.2014 21:33

Pan Janyška je prostě fenomén,

ač ničemu nerozumí, je svými údernými hesly nejlepší netovou mucholapkou. Kam se na něj hrabe jakýsi pazour, Láníček, Vandas, Mařák a další shluky podobných netových nul...

Klobouk dolů. Kdo umí, umí. Nic, jdu se věnovat důležitějším věcem.

P. Vandas 24.4.2014 21:36

Re: Pan Janyška je prostě fenomén,

:-):-):-) Ano. Kajan je nepřekonatelný. :-):-)

K. Janyška 24.4.2014 21:38

Re: Pan Janyška je prostě fenomén,

Je... Dzp.

I. Gellner 24.4.2014 21:37

Re: Pan Janyška je prostě fenomén,

Myslím, že ho dost přeceňujete.. -)

K. Janyška 24.4.2014 21:39

Re: Pan Janyška je prostě fenomén,

Nepřeceňuje. To je pravda. Fakt..... Dzp.

O. Uživatel 24.4.2014 21:46

Uživatel požádal o vymazání