1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Hašek volil hejtmanství

Michal Hašek zůstane hejtmanem Jihomoravského kraje a ve sněmovně ho nahradí znojemský starosta Vlastimil Gabrhel. Zdalipak se přítel Gabrhel vzdá starostování? Ono starostování tak velkého a významného města, jímž Znojmo je, vyžaduje plné nasazení, sedm dní v týdnu a jistě dvanáct hodin denně. To se nedá dělat levou zadní. Přítel Michal Hašek by mu to mhl vysvětlit, jako přítel příteli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Ilsner 24.4.2014 19:05

Re: Pro J. Jílek Datum: 24.4.2014 17:38

Rozumím tomu dobře, že Jílek brutální, Slavík mručivý a Boublíková Rusalka ? :-)

J. Jílek 24.4.2014 19:14

Re: Pro J. Jílek Datum: 24.4.2014 17:38

kdybyste četl pozorně, tak tam je explicitně, že není členem "de-iure". Ovšem členem je, dokonce zakládajícím, jinak by SNS nepředsedala a ze SNS nevystupovala. Byla opakovaně předsedajícím členem SNS

váňa.ru jsem záměrně nezmínil, takže laskavě nelžete

J. Jílek 24.4.2014 19:19

Re: Pro J. Jílek Datum: 24.4.2014 17:38

Ukrajina je členem, ovšem de iure není řádným členem této organizace....

já napsal, že je členem, vy jste napsal, že členem není

V. Váňa 24.4.2014 19:40

Re: Pro J. Jílek Datum: 24.4.2014 17:38

Vážený pane Jílku, z nadpisu, kde je napsáno "soudruzi Váňa a Novák.ru" jsem vydedukoval, že jsme s panem Novákem oba soudruzi.ru.

Pokud jste to myslel jinak, tedy tak, že jsme oba soudruzi a pan Novák je ...ru, tak to se omlouvám. Jinými slovy, ačkoli jste mě z toho již mnohokrát nařkl, nelžu. Bylo to nepochopení (to je ovšem otázka, že?!) Vašeho vyjádření, které nebylo nejjednoznačnější, co si budeme povídat.

Abych se ale nenechal zatahovat do nevěcných sporů: není-li někdo členem de-jure, podle mého názoru jím není. Zakládající listina hovořila o tom, že SSSR už přestal jako geopolitický prvek existovat, a proto že se zakládá SNS. Poté, co byla tato zakládací listina podepsána, začaly do SNS přistupovat ostatní státy. Předsednictví SNS je víceméně diplomatickou záležitostí. Představujete-li si to například jako předsednictví EU, tak tyto dvě kategorie jsou zcela nesrovnatelné, byť jsou navzájem homonymy.

Že dnes Ukrajina vystupuje ze SNS je otázka zrušení účasti na všech možných bilaterálních a multilaterálních dohodách, které byly mezi státy SNS různě uzavírány v poměrně vysokém počtu.

J. Jílek 24.4.2014 20:05

Re: Pro J. Jílek Datum: 24.4.2014 17:38

1. členství v SNS jsme zmínil v souvislosti s údajnou hypotetickou nemožností anexe Malty, protože je členem britského společenství národů. Jako kdyby členství v SNS bránilo anexi Ukrajiny. Z tohoto věcného bodu jste se začal pižlit mimo mísu v tom, že 2. Ukrajina není členem SNS...ačkoliv jím byla, jen ne de-iure 3. de-iure není v postsovětské praxi leccos jak jsem si nastudoval vše kolem Krymu, hranic a Budapešťské deklarace. Rusové až nyní začínají operovat se všemi těmi de-iure, jako kdyby v tom jejich bordelu mělo váhu větší než je popsaný list formátu A4. 4. ať už byla Ukrajina členem řádným, nebo nebyla řádným členem, určitě by to Rusku nebránilo anexi. 5. umíte se chopit tématu "za pačesy"....i za cenu iuristického kličkování kolem členství

J. Jílek 24.4.2014 18:39

ad humanitární nálety

mně ty tehdejší nálety přijdou jako humanitární i dnes...jako jakýkoliv vojenský zásah proti jasné genocidě civilního obyvatelstva

M. Mařák 24.4.2014 18:46

Re: ad humanitární nálety

Podle mne se jednalo o neobratné vyjádření o nutném vojenském aktu NATO, možná právě kvůli tomu nikdy nedostal Nobelovu cenu. Nikdo není dokonalý, konzervativec Klaus zase šlohl pero v přímém přenosu.

:-)

J. Václavíková 24.4.2014 18:54

Re: ad humanitární nálety

Připadá Vám tohle jako neobratné vyjádření?

,,Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů. Ale na základě své osobní zkušenosti jsem stejně silně přesvědčen, že jen čas dovolí objektivně zhodnotit to, co se děje v těchto dnech v Jugoslávii a dopad na NATO."

Převzato od pana Gellnera, je to tuším i na wiki.

M. Mařák 24.4.2014 18:58

Re: ad humanitární nálety

Připadá. Nálet je nálet a jeho povaha podle mne nemůže být humanitární, neboť jeho cílem je destrukce budov, materiálu a samozřejmě i lidských životů, i těch nevinných lidských životů.

J. Václavíková 24.4.2014 19:05

Re: ad humanitární nálety

Tak znova- Havel nepoužil spojení ,,humanitární bombardování".

M. Mařák 24.4.2014 19:08

Re: ad humanitární nálety

Dobrá, mluvil tedy o bombách. Bomba, která spadne na barák, jest velkou humanitní srandou a všichni v baráku se mohou smíchy potrhat...

J. Václavíková 24.4.2014 19:13

Re: ad humanitární nálety

Mluvil o bombardování Srbska, které rozpoutalo občanskou válku po rozpadu Jugoslávie a nechtělo s genocidou a vyháněním obyvatel přestat.

M. Mařák 24.4.2014 19:17

Paní Václavíková, nepodezírám Vás z toho,

že neumíte číst, nedovolil bych si podotknout, že snad nerozumíte významu napsaných vět, ale troufám si tvrdit, že nechcete z nějakého důvodu vidět věci reálné.

J. Václavíková 24.4.2014 19:51

Re: Paní Václavíková, nepodezírám Vás z toho,

No, pacifista nejsem. Tak nic.

M. Ilsner 24.4.2014 19:08

Re: ad humanitární nálety

Pane Mařáku, nenahrávejte lžinenávistníkům.

J. Jílek 24.4.2014 18:31

Putin patří před haagský soud

...

R. Maceček 24.4.2014 18:33

Re: Putin patří před haagský soud

Napište proč, pane Jílku.

I. Gellner 24.4.2014 18:34

Re: Putin patří před haagský soud

:-)))

J. Tolman 24.4.2014 18:35

Re: Putin patří před haagský soud

Soud by měl zohlednit zásluhy Vladimíra Vladimíroviče o upevnění a další rozvoj EU a NATO a být shovívavý.

O. Slavík 24.4.2014 18:45

Re: Putin patří před haagský soud

Já to osobně zohledním ... :-)

P. Vítek 24.4.2014 18:54

Re: Putin patří před haagský soud

Jste komicka figura

M. Ilsner 24.4.2014 19:12

Re: Putin patří před haagský soud

A ty jsi debil.

E. Heusinger 24.4.2014 18:39

Spolu s Benešem

jak se vyjádřila Jeho Jasnost.

J. Jílek 24.4.2014 18:41

Re: Spolu s Benešem

ne, takto se nevyjádřila, anonyme.ru

P. Vítek 24.4.2014 18:44

Re: Putin patří před haagský soud

Co je nam po nejakem Pitkinovi?Poserove.

http://www.klaus.cz/clanky/3556

M. Mařák 24.4.2014 18:30

Tři nejdůležitější polistopadové události.

Vstup do NATO, podpis smlouvy o přístupu k EU, ke kterému se dychtivě vecpal prezident Klaus, přestože se s ním podle zavedeného protokolu nepočítalo, no a konečně odchod občana Klause do politické bezvýznamnosti (0,43%).

J. Jílek 24.4.2014 18:34

Re: Tři nejdůležitější polistopadové události.

ještě bych tam nacpal oposmlouvu, která dala republice "ranec" na nejméně dvě desetiletí...

P. Vítek 24.4.2014 18:47

Re: Tři nejdůležitější polistopadové události.

Delas si srandu?

J. Jílek 24.4.2014 19:29

Re: Tři nejdůležitější polistopadové události.

netykat, hovado......

P. Vítek 24.4.2014 18:49

Re: Tři nejdůležitější polistopadové události.

Vy tusite v moči velmi presne,ze VK je vasim nejvetsim ohrozenim soudruhu maraku