17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Gól do vlastní branky

Snad jen sám Michal Kincl si mohl myslet, že nějaký soud v demokratické zemi odsoudí Martu Semelovou (nebo kohokoli jiného) za to, že považuje invazi z roku 1968 za internacionální pomoc a že věří ve vinu Milady Horákové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 7.1.2016 19:11

Re: Teda,

Jako kluk jsem miloval Lema a jeho nepřemožitelný je nejosahanější knížka v knihovně. Totální sci-fi bylo ale pro mne tehdy Znamení psa od Jeana Hougrona. Dneska je to už trošku legrace, ale v té době to byla hard core pecka.

R. Brzák 7.1.2016 19:12

Re: Teda,

Lem - dobrý, ale Znamneí psa - skvělý.

S. Lazárek 7.1.2016 19:27

Re: Teda,

Jsem rád, že to někdo zná.....:-))

S. Lazárek 7.1.2016 19:06

Re: Teda,

Tu jsem nikdy nečetl, od něj mám někde asi jen Friday.

R. Brzák 7.1.2016 19:13

Re: Teda,

Friday - výborný. Ale Cizinec v cizí zemi je absolutní top.

H. Balzám 7.1.2016 19:07

Re: Teda,

Trošku zvrhle se těším, až za dva, tři roky Putin přizná, že tu africkou invazi spustil a financoval on, což je moje teorie, podpořená dosavadním vývojem. To až si Hofča přečte, že celou dobu magoroval za Kreml, to se po... :-) Jinak četl jsem všechno, co mi přišlo pod ruku, v dětství samozřejmě hlavně "východní" autory, pak, když se to uvolnilo, jsem doháněl, co jsem mohl, dneska už si vybírám, ale rád si přečtu dobrej cyberpunk, z fantasy miluju Pratchetta a Sapkowskiho, třeba váš oblíbený Lem mi ale nic neřekl... Tož tak :-)

S. Lazárek 7.1.2016 19:12

Re: Teda,

Já už to x let nečtu, moc mě to nebaví, ale Ikárie mám svázaných snad deset ročníků.

H. Balzám 7.1.2016 19:19

Re: Teda,

Jo, taky toho mám plnou polici, teď se to jmenuje XB-01 a stojí to stovku :-)

D. Švik 7.1.2016 19:20

Re: Teda,

Pratchett...to není fantasy...to je Shakespeare naší doby :-) miluji jej. Četl jste Pán ledové zahrady- J. Grzedowizc? Polák, dle mého, lepší Sapkowského

R. Brzák 7.1.2016 19:32

Re: Teda,

Jestli je lepší Sapkowského, tak si to přečtu. Jinak Pratchett, nechť je mu země lehká, je

géénius!!

R. Brzák 7.1.2016 19:39

Re: Teda,

Tak to musím připomenout J.Kulhánka. A samozřejmě Neal Stephenson, jeho Sníh a ten druhý román,co si ho nepamatuju.

Z fantasy ještě D.Gemmel - napsal skvělé série.

M. Berka 7.1.2016 18:57

Re: Teda,

Vítači mají strach, protože lidem začíná docházet, že za daný stav nemohou ani tak ilegální migranti, jako ti, co je sem pozvali a vznik této situace umožnily.

Jistěže se to Merd - el dotýká, bodejď by nedotýkalo, když je původcem té věci a krev padá na její hlavu.

Argumety, jak jsou západní obyvatelé na výši a východní nikoliv ve mně vyvolávají záchvaty smíchu. Oni se sem paradoxně dřív nebo později příjdou učit...

M. Prokop 7.1.2016 18:40

:-P

http://www.welt.de/politik/deutschland/article150735341/Die-meisten-waren-frisch-eingereiste-Asylbewerber.html?wtrid=socialmedia.socialflow

A mažu budovat občanskou společnost v z.s.

D. Green 7.1.2016 18:35

ČT 24

Neff v akci. :))))

R. Veselý 7.1.2016 18:38

Re: ČT 24

Zatím je dobrej !!!

R. Veselý 7.1.2016 18:45

Re: ČT 24

Teď mluví o Hofmanovi a Netzer (hnusné výlevy).

J. Vobr 7.1.2016 18:59

Re: ČT 24

Já je taky hned poznal !!!

Tu-ááá.

M. Varadinková 7.1.2016 18:25

Už to tu sice bylo německy, ale...

...Server Spiegel.de získal interní zprávu spolkové policie, která popisuje silvestrovskou noc v Kolíně nad Rýnem jako chaos s nulovou kontrolou a absolutním ignorováním policejních pokynů. Jen díky štěstí a náhodě nedošlo k těžkým zraněním či nebyly oběti na životech.

„Ženy s doprovodem nebo bez doprovodu byly doslova předhozeny mase mužů, z nichž mnozí byli silně opilí. Policisté v oblasti neměli nad situací naprosto žádnou kontrolu,“ píše autor zprávy.

Podrobně popisuje, jak policisté potkávali mnoho rozrušených, vyděšených a uplakaných lidí, z nichž většina byly ženy a dívky, a současně jim byly hlášeny "rvačky, krádeže, útoky a sexuální napadení". Jako pachatelé byly opakovaně zmiňovány skupiny mužů arabského vzhledu....

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391211-silvestrovske-utoky-na-zeny-pachali-syrsti-zadatele-o-azyl-tvrdi-kolinsti-policiste.html

M. Varadinková 7.1.2016 18:27

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

...Identifikace pachatelů nebyla možná, protože „se naráz stalo příliš mnoho trestných činů (sexuální napadení, krádeže, útoky a další) a oběti byly tak frustrované, že nebyly schopné policii pomoci, například dát popis pachatele a sdělit podrobnosti“.

Zpráva také popisuje situace, které měli policisté během silvestrovské noci zažít. Jeden muž údajně vykřikoval: „Jsem Syřan, musíte být ke mně laskaví! Paní Merkelová mě pozvala.“ Svědci prý byli zastrašování a bylo jim vyhrožováno, pokud by určili identitu pachatelů.

Někteří kontrolovaní podle výpovědi policistů roztrhali před jejich očima svá povolení k pobytu a údajně jim s úsměvem sdělili: „Nemůžete mi nic, zítra si vyzvednu nové.“ Zda to byly pravé dokumenty či o jaký druh dokladů se jednalo, zpráva neuvádí....

F. Doušek 7.1.2016 18:29

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Museli to být křesťané, když byli opilí.

V. Novák 7.1.2016 18:36

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Neviděl jste zchlastanýho muslima?

To máte kliku...

P. Boublíková 7.1.2016 18:38

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

No na to taky brzo nějaká skopova hlava přijde, že to nebyli ti správní muslimové, když si dali do trumpety.

V. Novák 7.1.2016 18:48

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

A není to jedno?

Ano - správní muslimové se neožírají a neochmatávají cizí ženy, neb taková vochmatyka je rituálně znečišťující.

A koho zajímá, jestli to byli pořádní nebo neřádní muslimové? To ať si vyřídí s Bohem, kam je ten pošle - tady na zemi si to mají od§rat podle trestního práva.

K. Janyška 7.1.2016 18:32

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Ale to není vůbec pravda, říkal Hofman a Netzer. Jedině, že by tam řádili i oni a teď se z toho chtějí vykroutit... Dzp.

K. Janyška 7.1.2016 18:32

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Jo, a Dušek... Dzp.

V. Novák 7.1.2016 18:45

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Zbývá otázka jak je možné, že takový darebák nebyl zdržen a umístěn v polcejní cele?

Báli se policajti davu - nebo případných následků od sluníčkářské věrchušky? Že nemohli čekat podpor od primát(or)ky, je zřejmé.

R. Tesařík 7.1.2016 18:49

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Myslím, že platí obojí.

V. Novák 7.1.2016 18:55

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Což je trága...

M. Franková 7.1.2016 18:52

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Chápu, že intentifikace pachatelů se nemusí oběti, zvláště v šoku podařit zcela přesně. Ale! BiG nás hlídá všude. Údajně - pro naše dobro a bezpečí - Do Kolína n. R. se kamery ještě nedostaly?Tak to má madame Merkel tedy mezírku.-))

S. Netzer 7.1.2016 18:57

Re: Už to tu sice bylo německy, ale...

Budete se divit, ale navzdory své zaostalosti jsou pachatelé "intentifikováni" na základě videí z mobilů.

Bezpečnostní kamery na tzv. Domplatte byly mimo provoz.