17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

Gól do vlastní branky

Snad jen sám Michal Kincl si mohl myslet, že nějaký soud v demokratické zemi odsoudí Martu Semelovou (nebo kohokoli jiného) za to, že považuje invazi z roku 1968 za internacionální pomoc a že věří ve vinu Milady Horákové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Čábelka 7.1.2016 20:43

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

Nutno přiznat, že prognóza o koňském trusu byla svým způsobem asi i průkazná :o) ale určitě motivující a evidentně technicky řešitelná ale vize o vymírání Evropanů jsou dle mne zase jen katastrofické a vytvořené poptávkou levých sociálních inženýrů. Opravdu nevidím problém ve snížení populace lidsva v Evropě a na celém světě. Jsou to důchody? Ne, to je pěstovaná a programově normálně neřešená lež, která se dnes nasazuje jako další páka pro vnucení přivandrovalců. Proč rudí zelení raději společnost neorientují směrem udržení nebo i snížení populace? Nevím. Je to další připravená páka? Nebo "jen" nevynášející kšeft? Nevím. Souzní nebo nesouzní s tím opuštění teze o přerůstaní kvantity v kvalitu :o)?

Stále si kladu otázku, co ty miliardy lidí budou bez práce za pár let dělat? Vraždit se? Vymýšlet ještě šílenější dekadence? Jaký budou mít smysl života? Moderní člověčenství by si zasloužilo opět získat normální, klidný ale tvůrčí a užitečný život. Už se z nás staly roboti, kteří ztratily pojem životních hodnot. Další růst světové populace je jen cesta k nárůstu chvatu, chaosu a boje o přežití a celkově směřující do spirály černé díry. Zde vidím původní smysl zneužitého pojmu ekologie.

M. Prokop 7.1.2016 19:02

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

Co s těmi, kteří na naše civilizační pravidla kašlou?

R. Brzák 7.1.2016 19:03

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

dopřát jim existenčního tlaku...

K. Janyška 7.1.2016 19:06

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

Není to tak !!! Opakuji posté, neustále se rozšiřující rostlý spontánní řád lidské interakce a lidského světa se šíří z míst, kde sídlí už civilizovaní a my je klidně můžeme nazvat pro názornost demokratickými státy. I když k demokracii má mistr Hayek zásadní výhrady, kterým rozumím, jak všichni vidí, tak to právě ony založily NATO. Co myslíte proč asi ? Pro obranu dosaženého. Kdyby to bylo tak, jak říkáte vy, nebylo by třeba. Ale, ono třeba je, neboť je obranou proti civilizovaným méně. A Turecko je taktickou anomálií. To říkám předem... Duzp.

O. Uživatel 7.1.2016 19:14

Uživatel požádal o vymazání
R. Brzák 7.1.2016 19:15

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

NATO je správným prostředkem uplatňování existenčního tlaku na skupina jedinců, kteří s námi pod jeho vlivem mohou obchodovat. Ostatně, to je pravý důvod míru v Evropě, nic jiného.

K. Janyška 7.1.2016 19:17

Re: ad pan Janyška - "nadlimitní množství lidí...

Ano, NATO je. EU je útokem na 3 velká negativa v Evropě, na mír, svobodu a spravedlnost... Dzp.

M. Franková 7.1.2016 18:54

Silvestrovské útoky na ženy páchali syrští žadatelé o azyl,

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/391211-silvestrovske-utoky-na-zeny-pachali-syrsti-zadatele-o-azyl-tvrdi-kolinsti-policiste.html?sznhp=rss

K. Janyška 7.1.2016 19:11

Re: Silvestrovské útoky na ženy páchali syrští žadatelé o azyl,

Nadržení jak bejci, tom platí všude a necivilizovaní. To je hrozná kombinace... Dzp.

R. Veselý 7.1.2016 19:14

Re: Silvestrovské útoky na ženy páchali syrští žadatelé

Tedááá .... zase HOAX ???

J. Vobr 7.1.2016 19:18

Re: Silvestrovské útoky na ženy páchali syrští žadatelé

Jedině Jílek to má přímo od vyšetřovatele !!!

:-)))

:-)))

P. Klouda 7.1.2016 19:34

Re: Silvestrovské útoky na ženy páchali syrští žadatelé

A hlavně: Němci nic 4 dny nezamlčovali... :/

P. Spáčil 7.1.2016 19:42

Re:

radio Jerevan: není pravda že sexuální útoky páchali syrští připrchlíci, pravdou je že je německé ženy samy sexuálně obtěžovaly!!

H. Balzám 7.1.2016 18:46

Teda,

řeknu vám, od dětství čtu scifi a fantasy, mám docela načteno, ale takové fantasmagorie, jaké tu plodí místní vítací squadra, řečená Obludárium, to jsem ještě nečetl! A tak nějak mám pocit, že ani číst nepotřebuju...

S. Lazárek 7.1.2016 18:49

Re: Teda,

Vykašlete se na to, jsme tu za užitečné idioty a v žoldu Putina, protože jak říká Mistr Hayan, lidi si nemyslí to, co by si měli myslet.....:-)

Mám toho samého braku plnou knihovnu, co jste četl?

J. Franke 7.1.2016 18:54

Re: Teda,

Navíc bez vzdělání a nezcestovalí. Tím pádem jsme druhá kategorie na rozdíl od té vševědoucí a jedině správně uvažující.

S. Lazárek 7.1.2016 19:03

Re: Teda,

Tak to už vůbec. O mém vzdělání a povolání už tu pár poznámek padlo a žádnej Emil Holub taky nejsem, takže v tomto punktu problematice imigrantů prostě ani rozumět nemůžu, natož mít na celou situaci správný a moderní názor. Je to mně holt moc složitý.

H. Balzám 7.1.2016 19:14

Re: Teda,

Ta zcestovalost je vůbec taková divná, hlavně když stejní lidé, kteří se jí chlubí, potom popírají autentická svědectví lidí, kteří opravdu ty věci vidí na vlastní oči. Já to na jednu stranu chápu, když se tady někdo furt dokola prsí "velmi dobrou znalostí Němců" a přitom vidím, jako člověk celý život žijící na německé hranici, v Němcku pracující a mají německé přátele, že tu píše dokonalé lži a upozorním na to, potom mě ten člověk, který si sem jenom chodí leštit seběvědomí, nemůže mít rád! :-)

S. Lazárek 7.1.2016 19:18

Re: Teda,

Lída Rakušanová přesně o tom dneska mluvila v rádiu. Je to taky zřejmě jen nevzdělaná a nezcestovalá Putinova užitečná idiotka.

Z. Čábelka 7.1.2016 21:23

Re: Teda,

Tak to buďte rád. Takoví ti Holubové totiž můžou za ty přimigranty. Za kozu jim dali korálky, zrcátka a ukázali jim cestu, kde najdou i lepší, šmejdi "o)

D. Švik 7.1.2016 18:55

Re: Teda,

Heinlein, Dick, Clarke good. Asimov nebo třeba Lem, mě nikdy za srdce nevzali.

S. Lazárek 7.1.2016 19:03

Re: Teda,

tak to máme kromě Clarka úplně obráceně.

D. Švik 7.1.2016 19:06

Re: Teda,

No já jsem tu hodil takovou tu klasiku, ale jinak jsem svého času ujížděl dost na cyberpunku...

D. Švik 7.1.2016 19:09

Re: Teda,

Asi jste příznivcem staré dobré hard sci-fi, že? Já mám zase rád ty virtuální světy, ale Clarke to je klasa.

S. Lazárek 7.1.2016 19:14

Re: Teda,

Já jsem chroustal všechno, co bylo k mání. Od Vilmy Kadlečkové až po Harníčkovo Maso.

Apropos, Maso, tak to je fakt maso, jestli jste to nečetl, tak si to opatřete.

H. Balzám 7.1.2016 19:16

Re: Teda,

Potvrzuju, vynikající na noční můry! :-)

S. Lazárek 7.1.2016 19:22

Re: Teda,

Abych nezapoměl na geniálního alkáče Láďu Szalaie. Jeho Cesta do bláznovy zahrady je prostě....geniální.....:-)

D. Švik 7.1.2016 19:22

Re: Teda,

Teď už mám na "takovéto" čtivo, celkem málo času, ale díky za tip.

R. Brzák 7.1.2016 18:59

Re: Teda,

vetřu se - máte tam i Heinleina - Cizinec v cizí zemi?

D. Švik 7.1.2016 19:05

Re: Teda,

Jedna z jeho nejlepších věcí...alespoň z mého pohledu.