15.1.2021 | Svátek má Alice


Diskuse k článku

Fundamentální otázky

Evropský parlament rozcupoval Orbána, aniž mu to v Maďarsku nějak zvlášť ublížilo, proč by se neměl pustit do Andreje Babiše? Od ledna 2014 je v politice, na postu vicepremiéra a ministra financí nejdřív a po přesvědčivě vyhraných volbách je premiérem a nyní evropský parlament konstatuje jeho střet zájmů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 7.12.2018 4:26

Re: Jen se nebojte

Salvini místo Berlusconiho?

To bych bral..

F. Žůrek 7.12.2018 4:21

Slušňák vždycky vadí! Bakala by měl být premiérem!!!

Astone, souhlasím s Tebou. Mnohými lomcuje závist.

Nu, Bakala možná be nemusel být premiérem, stačil by docela Miroslav Kalousek se svou "ťopkou". A chudý kníže Karl Schwarzenberg by ho s velkým nadšením podpořil!

Pracovitý člověk, který maká od rána do večera, který má "selský rozum", tak takový člověk bude vždycky překážet. Protože darebáci se nechytnou práce a jen přemýšlejí, jak pošpinit čestného a slušného člověka. Odehrálo se to již u nás před deseti lety okolo pana senátora Jiřího Čunka a nyní se zase všichni takoví činí okolo Andreje Babiše.

"Nic nového pod Sluncem". Tož tak, v českém Kocourkově, řekl by asi také tatíček TGM.

A. Trick 7.12.2018 2:56

Tak jak Pražáci?

Kdy uspořádáte další AntiBabiš demonstraci? Ještě několik demonstrací Pražáků a Babiš drtivě vyhraje volby.

S. Sedlák 7.12.2018 2:44

Re: Takže fundamentální otázka prý zní -

To je především váš průser, když nevidíte nikoho, kdo by měl být místo lumpa. To je obhajoba neobhajitelného. Po tom všem uznám, že je to gauner, ale nikdo lepší není, tak si ho stejně nechám.

Povězte, tak budete uvažovat i o svém bankéři, správci financí nebo lékaři?

P. Han 7.12.2018 2:33

Re: Takže fundamentální otázka prý zní -

Patrně jste ten článek četl nepozorně. Což tuším děláte obvykle, když někdo zavadí o vašeho guru. Aston přece netvrdí, že by Babiš v politice být neměl, pouze anticipuje výhrady, které budou mít či už mají jiní.

Mimochodem, mám pocit, že si Babiš v životě neměl na politika hrát. Měl to dál řídit z pozadí jako Mrázek. Pak bychom se nad ním mohli decentně u kávy pohoršovat. Ten chlap je lump. Ale momentálně mě nenapadá nikdo, kdo by tam měl být místo něho. To není jeho obhajoba, to je průser.

V. Sember 7.12.2018 2:17

Re: Takže fundamentální otázka prý zní -

Takto StBácký, takto prolhaný, takto loupeživý (všici kradnu)... jasně s. Klepetko, že o tom rozhodne volič, třeba v Německu svého času voliči zvolili dementního Hitlera. Tak se k nim přidejte, zatím ještě máte právo volit, zvolte si třeba cestu do pekel, kde už budete mít akorát právo jenom chcípnout. Takže fundamentální otázka zní: Opravdu to chcete? Ale neserte se do těch, kteří nemají zájem i díky vám tento septik navštívit.

S. Sedlák 7.12.2018 2:14

Re: Takže fundamentální otázka prý zní -

Jistěže o tom rozhoduje volič.

Jistěže je o střetu zájmů psát, protože deformují prostředí. A o to přece jde. O tom píší Babišovy noviny, když plédují pro EET.

Současně ovšem plédují pro tohoto zloděje a podvodníka způsobem, který má tu méně důvtipnou skupinu přesvědčit, že černá je bílá, případně, že "..to dělali/jí všichni.." nebo, že včichni kradnú a hlavně je třeba si posvítit na babku, která pronajímá pokojík ve svém domečku na konci světa pár týdnů v roce.

V. Klepetko 7.12.2018 1:52

Takže fundamentální otázka prý zní -

"Smí být takto bohatý člověk úspěšný v politice"?

Takto bohatý... Takto zrzavý... Takto divnosexuální... Takto starý...

Neměl by na tyto odvážné otázky v demokracii spíše než biřicové, drábové a novináři odpovídat VOLIČ, Astone?

S. Sedlák 7.12.2018 1:30

Re: Cupování Babiše

Co to melete? Těch, komu se Babiš ekluje, je mnohem více a po hříchu ti, kteří měli tu zkušenost s tím prolhancem jednat. Třeba Graslerová.

Potká nás to, co Poláky a Maďary. Izolace. Ta představuje to, že nám přestanou naslouchat i v případě, kdy máme pravdu.

S. Sedlák 7.12.2018 1:24

Re: Jen se nebojte

Budeme muset přečkat Babiše, jako Slováci Mečiara, Rakušáci Waldheima, Italové Berlusconiho nebo Francouzi Chiraka.

S. Sedlák 7.12.2018 1:21

Ano, je to problém, kdo po Babišovi

Bude to stejné, jako to bylo na Slovensku s Mečiarem. To byl také člověk, který lhal, kudy chodil a zneužíval represivní orgány ve svůj prospěch a proti svým odpůrcům. Laťku přípustného postavil velmi, velmi nízko. Pak je problém vybrat někoho korektního, protože vůči takovému jedinci je každý výhra.

Naštěstí nejsme sami. Krásně se to ukázalo při vzpomínání na Gerge Bushe staršího. Jeho zapojení do války, politický a soukromý život, pokora a slušnost. Nahrazen byl prezidentem, který si nechal v oválné pracovně honit péro a jeho cesta za úspěchem nebyla určitě příkladná. Pak se klidně mohl v úřadu objevit jedinec, který lhal nejen v tom, kdo ho uspokojuje, ale i v tom, kde se narodil a co vystudoval, pokud vůbec něco. Jedni Američané ukázali, že mají laťku požadavků na prezidenta tak nízko, že pak jiným Američanům nedělalo postavit kandidáta, který si s Babišem v mnohém nezadá. A opět dochází k polarizaci posuzování prezidenta. Pro jedny šmejd, pro druhé sice taky, ale náš. Pracně pak hledají to minimum pozitivního, když už toho negativního je tolik, že by ho to, byť jen co by kandidáta, poslalo dříve s hanbou k ledu.

D. Bokr 7.12.2018 1:16

Jen se nebojte

Po Babišovi se policie zajímá o další členku vlády. Za chvíli tady budeme mít trestně stíhanou polovinu vlády a nikdo neodstoupí. Celý zbytek Evropy se nám bude smát a my budeme dál držet huby, skřípat zubama a nic s tím neuděláme tak, jako do teď.

H. Omar 7.12.2018 0:43

Re: Cupování Babiše

On to má pán dost pomatené... :)))

J. Pospíšil 7.12.2018 0:40

Orbánovo vystoupení v EP je k dispozici.

Ani trochu ho tam nerozcupovali. Orbán obstál, velká část MEP se chovala sprostě. Nakonec EP ve skutečnosti parlamentem není. Není totiž země, ve které by byl zákonodárným orgánem, nemá nakonec ani zákonodárnou pravomoc. Na rozdíl od parlamentu nemá ani opozici a vládní strany, nemá vládu, má komisaře.

Je to orgán na souhlasení, takový konzultativní.

M. Pivoda 7.12.2018 0:32

Tzv. Průmysl 4.0 je také fundamentální věc, ale ...

Ale ten název může být i Průmysl 5.0. A proč již brzy ne 6.0?

To, co je ale naprosto chybný předpoklad, je že "... že vlastně ten příliv Somálců do průmyslu 4.0 je skvělý nápad ..."

Umělá inteligence a digitalizace výroby i administrativy postupně vytlačuje i lidi vysoce kvalifikované, natož pak, aby přijímala lidi nekvalifikované (leda tak na náhradní díly).

V politice se ale může stát cokoliv. Zejména v té české.

T. Kohout 7.12.2018 0:28

Re: Cupování Babiše

Tak "ultralevicový pisálci" nebo "Fiala", nebo Vám to všechno splývá?

J. Novak 7.12.2018 0:12

Cupování Babiše

Neřekl bych že se někdo z EU snaží Babiše "rozcupovat" .. To jen žalobníčci - darebáci z Amnesty Internacional našli v Bruselu nějakého "užitečného blba" , který napsal dopis. Dopis bude za kvikotu utralevicových pisálků přečten, pak na něj bude zodpovězeno .. a pak celá akce vyšumí jako když do sklenice vody vhodíte mutlivitaminovou tabletu. To vše za stáleho kvikotu pisálků a těch "nejpravějších demokratů" jako Mirda, Fiala co se snaží ODS přiblížit snad Pirátům a podobných existencí. Ale ve skutečnosti se nestane nic co by stálo za zmínku.

P. Jirkovský 7.12.2018 0:11

I tu nikdo?

Zdá se, že xxLLenři&spol mají dávno večerku, Kotas až po snídani a Fridrich až si vzpomene, co to sem už dával šestkrát.