19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

Emmanuel Macron zvítězil

Tentokrát se průzkumy nemýlily a podle předběžných výsledků Macron porazil ve Francii v prezidentských volbách Le Pen přesvědčivým poměrem 65 ku 35 procentům. Ukázalo se opět, že její vypjatý nacionalismus má silnou odezvu, ovšem nad hranice přesvědčených fanoušků nedosáhne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vobr 8.5.2017 11:42

Re: Vyjadřuji upřímnou soustrast Francouzům

VIVE LA FRANCE !!!

_______________________________________

:-)))

:-)))

L. Kolman 8.5.2017 11:10

Tak to vidíte,

nakonec jsou s Macronem spokojeni skoro všichni, říkají v televizi.

Trump, Tusk, Mayová i všichni zbývající politici EU. Je třeba si zvykat, už se vždycky bude vybírat jen menší zlo, nikdy se nikdo nezavděčí všem. Akorát my Češi jsme mimořádně nároční. K těm druhým.

R. Neveselý 8.5.2017 11:19

Re: Tak to vidíte,

Kecy, zdvořilostní kecy to jsou.

J. Anděl 8.5.2017 11:21

Re: Tak to vidíte,

Pochopitelně. A rozumné zdvořilostní kecy.

V. Klepetko 8.5.2017 11:28

Re: Tak to vidíte,

To ano. Bohužel, kecy málokdy cokoliv vyřeší. Macronův projev byl příliš bezobsažný, na můj vkus. Takový postmoderní...

J. Anděl 8.5.2017 11:40

Re: Tak to vidíte,

Účelem rozumných zdvořilostních keců je nepokazit, ne něco řešit. :-)

R. Neveselý 8.5.2017 11:43

Re: Tak to vidíte,

Zdvořilostním kecům není rozumné dávat přívlastek "rozumné" :-)

J. Anděl 8.5.2017 11:48

Re: Tak to vidíte,

:-)

Já jsem zastáncem diplomacie.

J. Fialová 8.5.2017 11:22

Re: Tak to vidíte,

Nicméně neusněte na vavřínech - boj s populismem ale ještě nekončí! (Říkali v Bruselu.)

R. John 8.5.2017 11:25

Maj pravdu...

... ale jak vás na tu dálku zmerčili ?.. to je mě záhada...

K. Němec 8.5.2017 11:31

Re: Maj pravdu...

Na diskuzi na Psu tam mají celé speciální oddělení. Podle čeho myslíte že rozhodují?

J. Anděl 8.5.2017 11:43

Re: Tak to vidíte,

S kým může bojovat někdo, kdo je prostý nenávisti? Snad v akutní sebeobraně v momentě napadení. Ale setrvalý ideový boj s účelem vyhladit oponenty pár kapiček nenávisti vyžaduje.

V. Klepetko 8.5.2017 11:24

Re: Tak to vidíte,

Vlastním lidem nic vysvětlovat nemusíme, jakápak možnost volby..."Nasadíme jim klepeta" jak jste to navrhoval?

F. Vízek 8.5.2017 10:52

Francii pogratulovat...

Neodpustím si připomínku:

U nás by se pan Macron nemohl stát ani prezidentem a ani senátorem.

Kvůli věku by nesměl ani kandidovat.

Zajímavé, že ?

J. Anděl 8.5.2017 10:53

Re: Francii pogratulovat...

Ani ne. Máme tak nastavený systém.

V. Kotas 8.5.2017 11:00

Re: Francii pogratulovat...

Ale v tomto případě má něco do sebe.

J. Anděl 8.5.2017 11:07

Re: Francii pogratulovat...

Nemá smysl revidovat systém kvůli jednomu konkrétnímu výsledku. Jakkoliv nastavený systém umí zplodit hrdiny i monstra.

P. Vandas 8.5.2017 10:57

Re: Francii pogratulovat...

Já bych k tomu něco i dodal, ale budu mlčet, neb někteří by mi to vytkli, jako neomalenost a na to já jsem citlivej. :-):-):-) Nebudu si kazit, tak těžce nabytou, špatnou pověst. :-):-)

R. Neveselý 8.5.2017 11:08

Re: Francii pogratulovat...

:-))) :-)))

Z. Čábelka 8.5.2017 11:07

Re: Francii pogratulovat...

Proboha! Neštourejte do toho! To bychom s M. Stropnickým dopadli už teď jak Francouzi. :o))))

R. John 8.5.2017 11:12

Nojo..

..takhle jste to v parlamentu v devadesátých zkurwili... napříč pol. stranami v souzvuku... dělit se snad s nějakejma mladejma o moc, nedej bože, aby se nakonec ukázalo, že ty vaše "šuplíky", kam jste údajně za bolševika psali ta svá "zkušená velemoudra prověřená věkem"jsou jen prázdné žvásty bez obsahu . Tak jak to mohlo dopadnout... jen hrůzné panoptikum tu defiluje v senátu a hradě.. čest pár výjimkám...

J. Anděl 8.5.2017 11:21

Re: Nojo..

Mladší kandidáti mohou do parlamentu. Je český parlament výkvět dokonalosti?

R. John 8.5.2017 11:30

Krom tří školáků...

...Bendy , Sobotky a Konečné, jsou to samí gerontové.. většinou soudruzi, nebo jejich vděční lyžníci ...co nabyli svých velkých zkušeností za perestrojky...

P. Vandas 8.5.2017 11:33

Re: Krom tří školáků...

Ti tři byli u nás, mladý nedopečený Benda, pyskatý a drzý Dienstbier a jakýsi Vild. Tož tak. :-):-):-) Sobotka tehdy ještě řídil ZO SSM.

J. Anděl 8.5.2017 11:35

Re: Krom tří školáků...

Ano, ale pokud tam něco brání jít mladším, není to nastavení volebního zákona.

R. John 8.5.2017 11:45

O parlamentu nejde prvotně řeč...

.. jinak do ODS se rozhodli před lety na zkoušku vstoupit dva novináři... nikdo to o nich nevěděl, že jsou novináři... za rok se jim to nepodařilo... v Praze to bylo...to jen tak, když jste nakousl ten parlament... jedině zelení maj jakžtak dobrej věkovej průměr.. ale ty volit nebudete, tak vám geronti vokážou, zač je toho stranickej loket...:-)

J. Anděl 8.5.2017 11:59

Re: O parlamentu nejde prvotně řeč...

Připadá mi, že řeč je o tom, jestli je mládí zárukou kvality. A jestli jsou špatná věková omezení na prezidenta (či do senátu).

Kolik musí být v ČR kandidátovi na prezidenta? 40 let. Nevolíme ani ty čtyřicátníky, spíš podstatně starší. Takže tím omezením v zákoně to myslím není.

V parlamentu je to možná dané situací v politických stranách, ale ani tam strany s mladými kádry zatím moc neuspěly. Nezapomínejte třeba na věci veřejné.

Lépe se jim (mladým, nemyslím VV) daří v komunální politice. Nepřipadá mi to zlé, za pár let budou starší a zkušenosti z komunální politiky nebudou k zahození.

J. Kombercová 8.5.2017 12:18

Re: O parlamentu nejde prvotně řeč...

Tak. Začátky v komunální politice, sbírání zkušeností, vědomost o tom, co lid voličský tíží. Profesionální politik, co je politikem, jen co vypadne ze školy? Možná bude mít nějaké přednosti pro práci v politice, protože pozná všechna její zákoutí, ale pro voliče nula, nula... kolik jich asi už teď, v současné době, takových je.

O. Zuckerová 8.5.2017 11:33

Re: Francii pogratulovat...

Oni to třeba berou podle věku manželskýho páru, pane Vízku, a když sečtou prvního dorostence a první seniorku, dělí dvěma, tak je z toho je docela vitální padesátník!

J. Jelínek 8.5.2017 10:49

Je krásný den

Proto chci apelovat na fašistickou kavárnu i na ty pravé antiglobalizátory, měsíčkáře a lžinenávistníky, aby se věnovali raději zahrádce či bicyklu. Lidi, kyselejch prdelí je plná zeměkoule, zítra vás může srazit auto, nebo sklátit rak a to nám potom bude celá Lepenka či Ovar úúúplně u zadele. Jdu sekat trávu.