1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Dozvuky metalizace

Podle očekávání vyvolalo nedělní udílení medailí velký rozruch. Na zajímavý prvek upozornil Jiří Grygar, který sám před časem návrh na medaili odmítl: kolem Bílého lva a Řádu Tomáše Masaryka žádné větší (pokud nějaké) kontroverze nejsou. Ty nastávají kolem medaile Za zásluhy. Někdy totiž je zřejmé, že zásluha je pojem značně široký a rozmanitě definovatelný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 30.10.2018 13:50

Re: Jeden postřeh z předávání.

Třeba to bylo bez nařízení, Klaus vyznamenával ty, kdo to věděli.

R. Gazda 30.10.2018 14:57

M. Prokop.

POZOR

SKUPLIK

NEKRMIT !!!

J. Venc 30.10.2018 14:01

Re: Jeden postřeh z předávání.

Příliš formální, patrně. Vzpomněl jsem si ovšem, kterak Zeman prohlásil, že by si nejraději na svou inauguraci vzal manšestráky a flanelovou košili. No, nakonec to zvládl v obleku, byť měl tuším problém s kravatou v barvě ruské trikolory.

:-)

F. Šimek 30.10.2018 14:19

Re: Jeden postřeh z předávání.

škoda, že nevyznamenel M.Němcovou. Koupila si okolo krku nový prostěradlo...barevný !!!

J. Venc 30.10.2018 14:23

Re: Jeden postřeh z předávání.

Dal jste se k módní policii, Františku? Stran Zemana byste měl práce nad hlavu, na Vašem místě bych to nechal spát. Prostěradlo má zjevně multifunkční využití, no.

:-)

F. Šimek 30.10.2018 14:49

Re: Jeden postřeh z předávání.

fajn...:-)

J. Vobr 30.10.2018 12:53

Kucííí nazdááár !!/

Tu-ááá.

I. Kellner 30.10.2018 13:10

Re: Kucííí nazdááár !!/

Huhlíííííííííííí!!!!!!

J. Vobr 30.10.2018 13:24

Re: Kucííí nazdááár !!/

:-)))

J. Anděl 30.10.2018 12:45

K čemu ocenění?

V zásadě je mi celkem jedno, koho náš prezident oceňuje, v podstatě to vůbec nesleduju.

Ale jak tak čtu příspěvky, napadá mě tu, že jediné, v čem jsou ta ocenění zajímavá, je, jestli se člověk identifikuje s republikou a osobnostmi, které oceňuje.

Já se s leckterými těmito osobnostmi neidentifikuji, tedy nepřijdou mi tak vzorné. To není, že bych jim přál něco špatného či jimi opovrhoval.

Vadí to něčemu? Podle mě ne. Prostě se moc neidentifikuju s ČR coby institucí dnešní doby. Život v ČR se mi líbí, ale jako že by moje srdce plesalo při slovech vlajka či prezident, tak to jako holt neplesá. Trápit by to ale mohlo leda nějakého zarytého národovce a vlastence. Je ale fakt, že já bych to asi extrémně neprožíval ani s jiným prezidentem a jinými oceněnými.

M. Prokop 30.10.2018 12:47

Re: K čemu ocenění?

Mně je akorát líto těch, kdo si nějaké to ocenění zasloužili. A zároveň se ocitli v společnosti s některými VELMI pochybnými.

J. Anděl 30.10.2018 13:06

Re: K čemu ocenění?

Njn, stane se. Chápu.

I. Kellner 30.10.2018 13:08

Re: K čemu ocenění?

Když se mluví o megajlích, tak mi vždy naskočí scénka z Třech veteránů, kdy se v hospodě domohli výměny alespoň za polívku..

"ZA TO SI KOUPÍŠ TAK AKORÁT PRT!"

-)

J. Vobr 30.10.2018 13:25

Re: K čemu ocenění?

Asi tak !!!

:-)))

P. Kmoníček 30.10.2018 12:38

Dívám se právě

na přenos oslav na Slovensku. Prosím vás, dejte tomu našemu prezidentovi panáka ať vypadá trochu důstojně. Děkuji.

F. Doušek 30.10.2018 12:44

Re: Dívám se právě

On ještě nepožil borovičku?

P. Kmoníček 30.10.2018 12:52

Re: Dívám se právě

Podle výrazu tváře nepožil asi ještě nic.

J. Matuška 30.10.2018 12:03

Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

... Argumentace jeho kritiků v zásadě zněla tak, že tam neměl jezdit, a když už tam byl, měl požadovat omluvu za novičok, Krym, válku na Ukrajině, sestřelené letadlo a hlavně za rok 1968, protože jak uvedl pan poslanec Lipavský (Piráti) „my jsme byli Ruskem nebo Sovětským svazem, pardon, Sovětským svazem okupováni, byla nám sem dovezena nesvoboda...“ Když tyto požadavky z úst pana předsedy Sněmovny v Moskvě nezazněly, tak ta návštěva měla přihrbený, lokajský charakter (pochopil-li jsem výroky pirátského poslance správně). V podobném duchu se nesly také projevy poslankyně Langšádlové (TOP 09).

Přiznám se, že po přečtení celého stenozáznamu jsem měl neodbytný pocit, že něco takového jsem už zažil, slyšel, případně četl. Před lety v Kyjevě, na jednáních Nejvyšší Rady, ještě předtím než proběhla „Revoluce důstojnosti“ a občanská válka. Projevy poslanců marginálních extremistických stran se tehdy vyznačovaly podobnou neznalostí historie, neskrývanou rusofobií a nesly v sobě spoustu emocí, z nichž nejsilnější byly pýcha a nenávist. Jak to dopadá, když podobná politika uspěje, ilustruje dnešní Ukrajina velmi názorně.

Proto si myslím, že u nás opravdu existují politici, kteří nás nenápadně táhnou na východ. Není to ani do Ruska, ani do Číny, ale do země, kde vládnou oligarchové, a kde se lidé mají každý rok hůř a hůř. Politika zastánců války ani jinak končit nemůže. Zatím jsou u nás v opozici...

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaroslav-basta-kdo-tahne-ceskou-republiku-na-vychod/

Díky MAJDANU, se lépe mohu vyznat v "politice".

D. Novak 30.10.2018 12:13

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Zajímavé. I moudrý člověk se vyjádřil? Neočekávané. Díkes.

H. Omar 30.10.2018 13:37

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

No to je tedy Bašta....

H. Omar 30.10.2018 13:41

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Vypsat si lživě argumenty a pak je rozporovat a nakonec se poplácat jak jsem dobrý. Prostě Bašta.

M. Kolář 30.10.2018 12:14

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

V čem konkrétně spočívá ta "podobná neznalost historie" ? ..

V. Fenzel 30.10.2018 12:25

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Třeba v tom, že "nesvoboda" k nám nebyla dovezena v r.68, ta tady byla již od roku 48, kdy v demokratických volbách vyhrála KSČ. Srpen 68 bylo jen pouhé upozornění, že nesvoboda stále trvá.

M. Prokop 30.10.2018 12:49

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Už od roku 1938. V období 1945 - 1948 trochu méně, ale ne zas až tak zásadně, podobně v roce 1968.

M. Prokop 30.10.2018 12:50

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

A ty volby byly už v roce 1946 a svobodné vypadají jinak.

V. Čermák 30.10.2018 12:18

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Ten Pirát Lipavský Vypadá jako naducaný Svazák z 80-let, Mluví jako naducaný Svazák z 80-let, tedy asi Je to naducaný Svazák z 80-let....

P. Novák 30.10.2018 12:27

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Nevím, jak vy vypadáte. Ale jestli vypadáte tak, jak a co píšete, tak potěš koště.

M. Varadinková 30.10.2018 12:47

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Mluví spíš jako fanatický svazák z 50.let. V 80. letech na to svazáci už dávno prděli.

M. Prokop 30.10.2018 12:46

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Konec konců, on se kufříkový Bašta na tom táhnutí na východ (k Rusku) také podílel. A na Ukrajině nebyl jenom Majdan, ale také nějaké ty úplatky kolem českých víz.

I. Kellner 30.10.2018 13:00

Re: Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Díky Majdanu tam žerou hlínu, a to nám vyhovuje - importujeme levnou pracovní sílu.. -)